Skocz do zawartości

Gry komputerowe


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, RappaR napisał:

Nie. Zagraj sobie po raz pierwszy w tak wysoko oceniane i cenione klasyki jak Half Life 1, Devil May Cry 1, Tomb Raider 1-3, Silent Hill 1, Final Fantasy VII etc

No ale FPPsy i TPPsy od zawsze jechały na technologii, więc się też najgorzej starzały :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, julekstep napisał:

No ale FPPsy i TPPsy od zawsze jechały na technologii, więc się też najgorzej starzały :P 

Zwłaszcza te, które udawały rzeczywisty świat. Te, które z założenia operowały kreskówkową grafiką, starzały się wyraźnie lepiej.

W ogóle co Wy uważacie za starość w przypadku gier? Bo jak dotąd to padły same tytuły z lat 90-tych. A tak na dobrą sprawę to praktycznie każda hitowa gra wydana na konsole siódmej generacji prezentuje się do dzisiaj całkiem spoko, więc mowa tu już o kilkunastoletnim okresie. W przypadku poszczególnych gatunków (np. bijatyk czy strategii, nie mówiąc już o wspomnianych przez julka point and clickach) ten okres będzie odpowiednio dłuższy.

EDIT: A pewnym ewenementem są sportówki, bo im nie przysłużył się rozwój technologiczny i mamy przypadki, że pod wieloma względami starocie są lepsze od nowości. Cały czas gracze aktualizują na własną rękę np. PESa 6 czy NFL 2k5, uważając te gry za lepsze od swoich współczesnych odpowiedników. Przekleństwem sportówek jest to, że są wydawane co roku, a w tak krótkim czasie trudno jest zrobić sensowną grę na współczesnych silnikach. Do tego czasami dochodzą dalsze problemy typu monopol jednego producenta na licencję.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, julekstep napisał:

No ale FPPsy i TPPsy od zawsze jechały na technologii, więc się też najgorzej starzały :P 

Nie chodzi o grafikę, ale o mechanikę. Beznadziejne mechaniki i interfejsy.

13 minut temu, Kily napisał:

Zwłaszcza te, które udawały rzeczywisty świat. Te, które z założenia operowały kreskówkową grafiką, starzały się wyraźnie lepiej.

W ogóle co Wy uważacie za starość w przypadku gier? Bo jak dotąd to padły same tytuły z lat 90-tych. A tak na dobrą sprawę to praktycznie każda hitowa gra wydana na konsole siódmej generacji prezentuje się do dzisiaj całkiem spoko, więc mowa tu już o kilkunastoletnim okresie. W przypadku poszczególnych gatunków (np. bijatyk czy strategii, nie mówiąc już o wspomnianych przez julka point and clickach) ten okres będzie odpowiednio dłuższy.

Ogółem od ~2007 dużego skoku technologicznego nie ma.

Gry już nie są dynamicznie rozwijającym się medium tylko czymś na poziomie filmów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kily napisał:

W ogóle co Wy uważacie za starość w przypadku gier? Bo jak dotąd to padły same tytuły z lat 90-tych.

No i w sumie ja np przez starość rozumiem faktycznie te gierki pre-2000, chociaż jak się weźmie gry z dużym elementem 'akcji' to i te z 2010 potrafią być niegrywalne (ostatnio próbowałem wiedźmina 2 z 2011 to nie dałem rady).

10 minut temu, Kily napisał:

Zwłaszcza te, które udawały rzeczywisty świat. Te, które z założenia operowały kreskówkową grafiką, starzały się wyraźnie lepiej.

Ogólnie to te 'nowatorskie' i '3D' są najgorsze w tej kategorii. Baldurs Gate 2 (czyli peak Infinity Engine*) dziś wygląda dużo dużo lepiej niż młodsze i (wtedy) nowatorskie Neverwinter Nights.

* Icewind Dale 2 jeszcze tam to dalej pociągnęło, ale że gierka overall dużo słabsza to dla mnie BG2 jest TĄ grą z tamtego silinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krzemo napisał:

A ja przechodziłem w tym roku pierwszy raz i ujdzie. Choć dla mnie chyba jednak słabsze od starych TESow, czyli Obliviona i Morrowinda.

W3 jest już bardzo spoko. 

Fallout NV jest rok starszy niż W2 a duuużo fajniejszy :)

 

W sumie Mass Effect 2 też starsze a dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2020 o 09:25, ignazz napisał:

Ja do dziś mam żal ze w polskiej wersji językowej nie można było skończyć Might&Magic 6. Gra wieszała się tuż przed końcem gdy zakładało się skafander i trzeba było wykorzystać z dupy lasery. Ściągnąłem nawet wersje oryginalna ( w tamtych czasach oczywiście polegało to na tym ze się kupiło i zamówiło poczta ) ale nie doszedłem już tak daleko. Ciekawe czy ktoś skoczył 6?  

Skafandry były w VII, jeśli dobrze pamiętam. Zresztą VII, to moja ulubiona gra z serii M&M (tylko końcówka zupełnie z dupy). Zacząłem od VI, która mocno mnie wciągnęła. Pamiętam kult Baa, małego księcia Nicolaia, kobry, gobliny, Archibalda. VIII i IX też przeszedłem, choć ta ostatnia to była zupełnie inna gra i najmniej zapadła mi w pamięć. 

Później pojawił się Gothic który pozamiatał wszystko i wszystkich, a Noc Kruka to chyba moja ulubiona gra. 

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. VII. 

a która była ta pierwsza trójwymiarowa co pająki atakowały z góry i się bardziej zręcznościowo zrobiło co mnie totalnie odrzuciło?

X?

Remake?

https://www.google.pl/amp/s/gry.wp.pl/gothic-remake-juz-oficjalnie-thq-nordic-potwierdza-ze-projekt-wyjdzie-ale-nie-w-2020-6480292207982721a%3famp=1
 

W Gothica nie grałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kily napisał:

Jak tyle było o tych grach z lat 90-tych to mam pytanie. Macie sprawdzony dobry sposób na odpalenie 16-bitowych gier na 64-bitowym Windowsie 10? Przy czym chodzi mi o gry na Windowsa (konkretnie z czasów Windowsa 95), a nie na DOS-a.

Sprawdź czy dana gra jest na gog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jako że mam 2 tygodnie wolnego i czasu sporo postanowiłem zagrać w KOTORa, bo to najlepszy tytul ever z SW

Niestety na windows 10 gra mi nie śmiga...

Miał kttos podobny problem?

Nie jestem ekspertem w emulatorach czy innych dziwnych rozwiazaniach, wiec może podpowie ktos starszemu panu jak odpalić tę jebaną GRE!!!!?????

 

 

dobra nie było tematu, jestem infogeniuszem, udało się

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, josephnba napisał:

Jako że mam 2 tygodnie wolnego i czasu sporo postanowiłem zagrać w KOTORa, bo to najlepszy tytul ever z SW

Niestety na windows 10 gra mi nie śmiga...

Miał kttos podobny problem?

Nie jestem ekspertem w emulatorach czy innych dziwnych rozwiazaniach, wiec może podpowie ktos starszemu panu jak odpalić tę jebaną GRE!!!!?????

 

 

dobra nie było tematu, jestem infogeniuszem, udało się

jak się starszemu panu podobają kotory to polecam mass effect :P (ofc trylogię a nie Andromedę) - inne uniwersum co prawda (w pełni oryginalne), ale fajne ..plus gierka sama w sobie to historyczny top erpegów (albo interaktywnych filmów jak kto woli xD) i robiona przez tych samych ludków co kotory (no i nowsza, więc nie jest jest aż tak drewniana -> szczególnie części 2 i 3)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 12:25, josephnba napisał:

Jako że mam 2 tygodnie wolnego i czasu sporo postanowiłem zagrać w KOTORa, bo to najlepszy tytul ever z SW

Niestety na windows 10 gra mi nie śmiga...

Miał kttos podobny problem?

Nie jestem ekspertem w emulatorach czy innych dziwnych rozwiazaniach, wiec może podpowie ktos starszemu panu jak odpalić tę jebaną GRE!!!!?????

 

 

dobra nie było tematu, jestem infogeniuszem, udało się

Opisalbys jak to zrobiłeś? Też bym zagral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, agresywnychomik napisał:

dzieki nadmiarowi czasu z powodu self isolation zrobilem platyne w Bloodborne, wrocilem do gry po 5 latach. 

Jak ktos nie gral to polecam.

 

Może chcesz dojść do jednej z naszych forumowych gier? Potrzeba tylko chęci i regularnego bycia na forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.