Skocz do zawartości

modzi-kryteria


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

za co ban dla Rappara?

Rappar dostał bana za użycie niecenzuralnego słowa na forum. Regulamin wskazuje, że w takich sytuacjach moderatorzy mogą takiego bana zastosować (ban jednodniowy)

 

Natomiast zrobiła się dziwna sytuacja po tym banie, bo RappaR jest tutaj dość popularnym i znanym użytkownikiem, w związku z czym wiele osób, w tym ja, była zdziwiona tym, że to konto zostało zablokowane i w związku z tym myślę, że powinniśmy ustalić jakie zasady działania adminów/moderatorów w tych sprawach. Być może warto zrobić listę w przypadku użytkowników, którzy mają jakąś większą liczbę postów i dostają bana, aby była to informacja publiczna, bo dla wielu jest dziwne, że bardzo aktywny użytkownik z dnia na dzień traci swoje konto na forum. Myślę, że warto o tym porozmawiać, bo atmosfera wokół adminów i moderatorów się zagęszcza a oni naprawdę robią dobrą robotę i wydaje się, że po prostu zawodzi komunikacja.

 

W mojej opinii trochę "cenzura", czy też kontrolowanie forum poszła za daleko. Zaczęło się od tematu GOAT, który został zamknięty, mimo że dyskusja, która się tam rozwijała była bardzo ciekawa, a temat został zamknięty przez pyskówkę dwóch użytkowników między sobą. Trochę szkoda i uważam, że zastosowano środki nieadekwatne do sytuacji.

 

W dalszej kolejności dzisiejsze i wczorajsze tematy związane z banem dla Rappara. Tematy były wstawione w dziale inne, a nie w dziale NBA, nie były obraźliwe, napastliwe, a całkowicie kulturalne. Administracja zamiast odpowiedzieć postanowiła skasować kolejne 5 tematów. Został również usunięty mój status. Nie znajduję w regulaminie uzasadnienia dla tego typu decyzji.

 

Proszę, żeby admini nie odbierali tego posta, jako ataku na nich. Chodzi mi tylko o to, żeby na forum panowały bardziej przejrzyste zasady. Nie pierwszy raz są pretensje do adminów i zamiast ich wymieniać, albo ganić, spróbujmy razem określić i porozmawiać, w jaki sposób nasz pobyt na forum usprawnić i umilić.

 

Uprzejmie proszę adminów i moderatorów o nieusuwanie tego posta. Gdzie mamy o tym podyskutować, jak nie tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wiele osób, w tym ja, była zdziwiona tym, że to konto zostało zablokowane

Nic nie zostało zablokowane. RappaR dostał jednodniowy ban, ale (chyba, bo nie znam szczegółowych ustawień forum) w związku z tym, że był to kolejny taki przypadek, forum z automatu dało mu stałego bana. Gdy tylko się w tym wszystkim zorientowałem, zacząłem szukać wyjścia z sytuacji na czele z prośbą do Borysa o zdjęcie bana (ale też poszła testowa próba innego rozwiązania problemu, o czym RappaR wie).

 

RappaR nie potrzebował adwokatów. Doskonale wie, że nie musiał nawet do mnie pisać, a zająłem się sprawą z pełnym zaangażowaniem. Na forum z kolei zapanowała jakaś psychoza związana z jego sprawą, bez powodu.

 

Dziękuję za uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zostało zablokowane. RappaR dostał jednodniowy ban, ale (chyba, bo nie znam szczegółowych ustawień forum) w związku z tym, że był to kolejny taki przypadek, forum z automatu dało mu stałego bana. Gdy tylko się w tym wszystkim zorientowałem, zacząłem szukać wyjścia z sytuacji na czele z prośbą do Borysa o zdjęcie bana (ale też poszła testowa próba innego rozwiązania problemu, o czym RappaR wie).

 

RappaR nie potrzebował adwokatów. Doskonale wie, że nie musiał nawet do mnie pisać, a zająłem się sprawą z pełnym zaangażowaniem. Na forum z kolei zapanowała jakaś psychoza związana z jego sprawą, bez powodu.

 

Dziękuję za uwagę. 

 

Jeżeli chodzi o Twoją pracę moderatorską związaną z odwieszeniem Rappara to ja nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Zrobiłeś to szybko i sprawnie i z pełnym zaangażowaniem.

 

Myślę też, że pierwsza wiadomość w usuniętym już temacie, dotyczącym tej kwestii, załatwiłaby całą sprawę i nie byłoby żadnej psychozy. 

 

Psychoza postępowała z każdym usuniętym tematem dotyczącym tej sprawy, ponieważ nie wiadomo było o co chodzi, a każda próba wyjaśnienia kończyła się kasowaniem tematu. To jak samospełniająca się przepowiednia. Oczekuję i myślę, że większość też, ze strony moderatorów komunikacji i wyjaśnienia, a nie kasowania tematów.

 

Jeszcze raz powtórzę, wystarczyłby jeden post pod tematem kucia, taki jak wyżej i byłoby po sprawie. Mój status też zmieniłbym zaraz po tym, jak zauważyłbym, że RappaR wrócił i też nie byłoby sprawy. Mam wrażenie, że doszło tu do typowego overreacting w obawie przed atakiem ze strony użytkowników, zupełnie niepotrzebnie.

 

Czy jest szansa w przyszłości załatwiać tego typu sprawy w sposób bardziej komunikatywny i mniej cenzorski?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zróbmy jakiś osobny temat, w którym fani i hejterzy GSW, LeBrona, MJ czy kogo tam będą mogli na legalu obrzucać się gównem, nad tematem dać warning "explicit content +18", GOAT discussion etc. I będzie taki wentyl bezpieczeństwa, bo za chwilę przyjdą finały i znowu ktoś nie wytrzyma i zaczniemy to wałkować jeszcze raz.

 

A w ogóle ten skasowany temat GOAT nie był totalnie rynsztokowy, momentami dyskusja była dość sensowna, choć jej temperatura raczej wysoka. Również zgadzam się, że został zamknięty pochopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Twoją pracę moderatorską związaną z odwieszeniem Rappara to ja nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Zrobiłeś to szybko i sprawnie i z pełnym zaangażowaniem.

 

Myślę też, że pierwsza wiadomość w usuniętym już temacie, dotyczącym tej kwestii, załatwiłaby całą sprawę i nie byłoby żadnej psychozy. 

 

Psychoza postępowała z każdym usuniętym tematem dotyczącym tej sprawy, ponieważ nie wiadomo było o co chodzi, a każda próba wyjaśnienia kończyła się kasowaniem tematu. To jak samospełniająca się przepowiednia. Oczekuję i myślę, że większość też, ze strony moderatorów komunikacji i wyjaśnienia, a nie kasowania tematów.

 

Jeszcze raz powtórzę, wystarczyłby jeden post pod tematem kucia, taki jak wyżej i byłoby po sprawie. Mój status też zmieniłbym zaraz po tym, jak zauważyłbym, że RappaR wrócił i też nie byłoby sprawy. Mam wrażenie, że doszło tu do typowego overreacting w obawie przed atakiem ze strony użytkowników, zupełnie niepotrzebnie.

 

Czy jest szansa w przyszłości załatwiać tego typu sprawy w sposób bardziej komunikatywny i mniej cenzorski?

Żeby wyjaśnić sytuację jak wyglądała z mojego punktu widzenia:

Nie mogę wejść na forum, wchodzę z trybu incognito - działa. Widzę temat w dziale e-nba.pl nowe posty i czytam o ustawieniu opisu. Z tego wywnioskowałem, że dostałem bana za status, którzy wrzuciłem po tej rzeczy na k, którą zrobił Zaza. Uznałem, że dostałem na 24, napisałem na grupie dla śmiechu, że mam bana i za co. Jednak następnego dnia nie minął, piszę znowu o tym na grupie. Jako, że mam zbanowane konto, żadne wiadomości, nic z forum mi nie działa. Kucio wrzuca swój post, widzę kasację, pomyślałem że mam perma, jak mówiłem żadne wiadomości do mnie nie dochodzą. Potem Kucio z Matkiem pogadali, pisze mi na Fb, wchodzę i czytam pw z Matkiem i wszystko wyjaśnione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temat both team play hurd został skasowany czy coś mnie ominęło?

Ten o lbj vs mj

Poprosiłem autora o usunięcie tego wątku gdyż o ile nie jesteśmy przeciwni dyskusji o GOAT o tyle wątek który u podstaw ma wpisane wzajemne obrażanie się jest bez sensu

 

I choć większość argumentów nadaje się do łapu capu jak ten że w 95 Shaq nie był Shaqiem tylko no namem, to problemem nie jest sama dyskusja ale jej jakość. Poprzedni wątek , który wspólnie z Matkiem zamknęlismy sprowadzał się do tego , że codziennie któryś z nas kasował posty z wyzwiskami ad personam i było rozdane tylko 24h blokad ile normalnie rozdaliśmy w kwartał

 

A co do wątku blokady Rappara to była to standardowa 24 h a , że Rappar jest absolutnym rekordzistą w ilości otrzymanych upomnień to jako pierwszy dotarł do miejsca gdzie uruchomił się program autoblokady o którego istnieniu z Matkiem nie wiedzieliśmy. Jak minął okres 24h (  a było to o drugiej w nocy)a Rapparowi blokada nie zniknęła to zaczęliśmy ok 7 rano wymieniać się informacjami w tym temacie

 

Rola Kucia w całym procesie odblokowania była zerowa i  sprowadziła się do siana fermentu. Zresztą mocno nieaktualnego skoro temat już wtedy praktycznie był rozstrzygnięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

nie wiem czy ktoś tutaaj zagląda ale pewnie szybciej nie do działu all-time fantasy

 

niezły bajzel tam mamy z tymi tematami wiec jest opcja by ktoś z naszych graczy dostał moderatora?

 

mam pare typów kto mógłby nimi być ale najpierw dajcie znac czy to da się zrobić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś tutaaj zagląda ale pewnie szybciej nie do działu all-time fantasy

 

niezły bajzel tam mamy z tymi tematami wiec jest opcja by ktoś z naszych graczy dostał moderatora?

 

mam pare typów kto mógłby nimi być ale najpierw dajcie znac czy to da się zrobić :tongue:

Ten temat był poruszany już tutaj i wyjaśnialiśmy, że nikt poza Borysem nie może dać uprawnień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.