Skocz do zawartości
RappaR

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

attack of titan sezon 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pierwszy był spoko do momentu jak nie wyszli za mury.

w ogóle siedzą tam od dawna i nagle wychodzą, to słabe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwiadowcy zawsze wychodzili. Tak wynikało z kontekstu.

Przekombinowany ten odcinek, gadający megagigant, obrośnięty futrem. Wolałbym klasyczne zabijanie i spiski wewnątrz murów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no wychodzili ale bardzo mało i to było śweito jak ktoś wyszedł a teraz to normalnie ruch jak na autostradzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co odpierdala One w OPM. 
Kilka długości przed konkurencją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojawiło się ostatnio jakieś dobre anime?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

od One pUnch? jak dla mnie to nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam jakoś nie jestem super uzależniony od anime, ale uwielbiam wszystko spod ręki Makoto Shinkaia, wizualnie jego filmy to jest jakiś orgazm, większość to takie trochę obyczajowe melodramaty dla nastolatków, ale fajnie opowiedziane, więc mimo że nie jestem fanem romansideł to dzieła Shinkaia mnie rozkładają na łopatki

jego najnowszy film to Kimi No Nawa z zeszłego roku - nie wiem czy również nie najlepszy choć hardkorowi fani pewnie powiedzą, że "5 centymetrów na sekundę" 

https://www.youtube.com/watch?v=hRfHcp2GjVI&t=28s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojawiło się ostatnio jakieś dobre anime?

Boku dake ga Inai Machi - widziałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla speców anime to będzie pewnie głupie pytanie, ale czy Fullmetal Alchemist: Brotherhood jest naprawdę jednym z najlepszych anime w historii? Często go widzę w czubie listy. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla speców anime to będzie pewnie głupie pytanie, ale czy Fullmetal Alchemist: Brotherhood jest naprawdę jednym z najlepszych anime w historii? Często go widzę w czubie listy. 

Oglądałem FMA, ale 1, nie Brotherhood, na pewno dobre/bardzo dobre, ale czy najlepsze w historii? musiałbym sobie odświeżyć :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie jest to najbardziej przereklamowane anime wszech czasów. Już nie pamiętam za bardzo szczegółów z samego anime, ale byłem strasznie rozczarowany. Chyba samemu anime wystawiłem 7/10, ale zależy kto co lubi. Jest ok, ale widziałem osobiście kilkadziesiąt lepszych anime, dlatego byłem aż tak rozczarowany, bo spodziewałem się czegoś lepszego. Z ogólnych rzeczy, które mi się nie podobały to same postacie, niekonsekwencja samego show, czyli z jednej strony mroczny klimat przeplatany z dennym humorem, oraz taka sobie fabuła. To jest taki trochę shounen dla nastolatków, więc sam humor nie jest niczym nowym w tym gatunku, DBZ dla przykładu jest dosyć poważnym anime z humorystycznymi wstawkami, ale w FMA jest tego zdecydowanie za dużo i na dodatek te wstawki są mało śmieszne. Ostatecznie doszedłem do wniosku, że problem tego anime jest chyba to, że główni bohaterowie to dzieci, więc wygłupy są na porządku dziennym. 

Oczywiście jest mnóstwo fanów FMA:B, wielu osobom się podoba, ale ja daleki byłem od zachwytu. Ja powiem tak, obejrzeć z 5 odcinków, jeśli nie wciągnie to sobie darować, bo w żadnym momencie później jakość show się za bardzo nie polepsza. Oczywiście w miarę trwania anime wiele rzeczy się wyjaśnia i sam oglądając do końca miałem nadzieje, że w końcu powiem takie 'wow', ale nigdy to nie nadeszło. Anime może się podobać, kwestia gustu, ale najlepiej obejrzeć kilka odcinków i wtedy ocenić czy warto dalej oglądać.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chciałem odpisywać, bo myślałem, że to oczywiste, a tu zonk.
FMA:B to arcydzieło światowej klasy, w swej klasie porownywalna tylko do HXH i będąca o lata przed resztą. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

FMA:B to arcydzieło światowej klasy, w swej klasie porownywalna tylko do HXH i będąca o lata przed resztą. 

Różni się mocno od FMA 1?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a są tu jacyś fani Texhnolyze? 

bo dla mnie mistrzostwo, choć tak ponure, że po obejrzeniu odechciewa się trochę żyć, oglądałem po maks 5 odcinków dziennie, żeby mi nie siadło na psychikę za mocno ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

FMA:Brotherhood to było chyba ostatnie anime jakie obejrzałem z top 50 MAL parę lat temu i jeśli mam być szczery to wypadło tak sobie na tle reszty, dlatego użyłem słowa 'overrated' bo myślałem/spodziewałem się po ocenie 9+ że mnie zrzuci z fotela, totalna demolka umysłu, a to było takie 'hę'? Po pierwsze nie lubię wszystkich anime pakować do jednego worka, podobnie jak wszystkich sportów nie pakujemy do jednego worka, są różne 'genres' i z gatunku shounenów dla mnie HxH stoi ze dwa oczka wyżej. Osadzenie jest różne obu tych anime, w świecie FMA mamy magię, politykę, dramę, a w HxH to jest świat super mocy, fantasy, akcji i przygody. Dlaczego dla mnie HxH wygrywa? Z powodu chociażby postaci. Edward i Alphonse działali na mnie trochę irytująco, a poza tym FMA:B było tak w początkowych epach 'zrushowane', że nie było odpowiedniego 'developmentu' tych postaci, nie powstała żadna więź emocjonalna, ich dalszy los był dla mnie trochę obojętny. Samo anime w momentach kiedy powinno być poważne i mroczne, pokazywało pewne sytuacje w mało poważny/głupkowaty sposób - to znacznie lepiej było odwzorowane w oryginalnym FMA (podobno). W HxH jest odwrotna sytuacja i na dziś dzień jest to być może najlepszy shounen na rynku, ale nie jest jeszcze skończony - manga wciąż jest wydawana.

Patrząc po aktualnych rankingach MAL, to jedyne przereklamowane anime z oceną 9+ to właśnie FMA:B i Clannad: After Story. Jest ogromna ilość lepszych anime, nawet z kilku ostatnich sezonów wymieniłbym z 10, nie wspominając o perspektywie kilku lat. 

Ja się kiedyś tym interesowałem, jakie są różnice etc. FMA anime wypuszczono jak jeszcze manga nie została ukończona. Od 28 epa FMA podąża już własną odrębną ścieżką od materiału źródłowego, więc jest to od tego momentu 'filler', inwencja twórców anime.

Niektórzy polecają, ze względu na zbyt szybkie tempo FMA:B, aby najpierw obejrzeć 28 epizodów z oryginalnego FMA, a później brać się za FMA:B od 14 odcinka. Może sam dzięki temu bardziej doceniłbym całą serię FMA, ale odpuściłem sobie po paru epach. Poza tym oceniałem samo FMA:B. Trochę absurdalne jest to żeby wspomagać się 28 odcinkami oryginalnej serii dla lepszego odbioru FMA: Brotherhood. 

Osobiście z racji 'charakteru' forum polecam shouneny sportowe: Kuroko no basket, Diamond no ace, Haikyuu etc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Anime które wrzucilo mnie na kolana to Death Note, wiem że stare ale polecam wszystkim nawet tym co anime nie oglądają

@Rappar

Co to hxh bo nie skrótu ogarnąć

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Anime które wrzucilo mnie na kolana to Death Note, wiem że stare ale polecam wszystkim nawet tym co anime nie oglądają

@Rappar

Co to hxh bo nie skrótu ogarnąć

Hunter x Hunter

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hunter x Hunter

no i masz na myśli klasyczną mangę czy tą wersje anime z 2011?

bo raczje została różnie przyjęta i jako wzór bym jej nie podawał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi