Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Braveheart22 napisał:

Olimpijski pod kątem piłki i Euro.

A to nie chodziło o zabytek? Wiec mozna go tylko lekko zmienić ale nie da sie go rozbudować do 45 tys bo konserwator by na to nie pozwolił?

32 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Dodam, że ten nowy stadion ma też słabą lokalizację, w sensie dla kibiców z miasta

To naprawdę tylko wymówka. Stadion Shalke jest poza maistem przy autostradzie. Alianz Arena leży na granicy miasta. Ok podciągnięto S-Bahn czy U-Bahn w okolice stadionów ale tak naprawdę liczy się to ,że ludzie chcą chodzić. Przecież tam nawet na 3 ligę TSV chodzi 15 tys średnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to o Toruniu ale to miasto ogólnie było mocne w wielu sportach historycznie i w sumie ta ilość strasznie utrudniła finansowanie innych dyscyplin bo był moment ze w dwóch najwyższych ligach rozgrywek było za dużo dyscyplin. Hokej lód plus trawa kosz kobiety i faceci żużel siatkówka . Sekcje sportów walki. Dobra sekcja wioślarstwa. Nawet ta nieszczęsna piłka doczłapała się do 2 ligi. Kolarze tez z Torunia mieli swoje chwile. Wiec za dużo tez nie dobrze bo trzeba rozdzielać pieniądze na drobne. Jest zamknięta pula sponsorów. Ale sam sportowy profil miasta mi się podoba. Wiec z tym TYLKO ŻUŻLEM w Toruniu to nie bardzo. 
 

10 minut temu, LAF napisał:

Nie No @ignazz nie ma co porównywać miasta gdzie jest tylko żużel ( i wtedy nie ma innych dyscyplin do wyboru bo nie ma rozgrywek ) do miasta gdzie są trzy dyscypliny i do tego koszykarski zespół pyka w Eurocup

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ely3 napisał:

A to nie chodziło o zabytek? Wiec mozna go tylko lekko zmienić ale nie da sie go rozbudować do 45 tys bo konserwator by na to nie pozwolił?

Raczej pojemność nie była problemem, pamiętajmy, że potem przy modernizacji Olimpijskiego redukowali liczbę miejsc. Zabytek ogólnie tak, ale to pewnie inne problemy niż pojemność. Jakiś projekt nawet chyba był z tego, co pomiętam. No i chyba władzom miasta bardziej się podobała, pasowała wizja całkiem nowego obiektu. 

11 minut temu, ely3 napisał:

To naprawdę tylko wymówka. Stadion Shalke jest poza maistem przy autostradzie. Alianz Arena leży na granicy miasta. Ok podciągnięto S-Bahn czy U-Bahn w okolice stadionów ale tak naprawdę liczy się to ,że ludzie chcą chodzić. Przecież tam nawet na 3 ligę TSV chodzi 15 tys średnio

Nie no, ale nie ma co nas porównywać do Niemców w takich aspektach. Choćby skały srały to w Niemczech, Anglii będzie komplet, a nawet na niższych szczeblach wygląda to imponująco. Inna kultura. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ignazz napisał:

Plus to trochę wstyd ze miasta większe niż Gorzów Zielona czy Toruń tak 2,3x i ze sportem narodowym nie potrafią wygenerować tego co wyśmiewany tutaj żużel. 
masz combo zarówno popularności jak i wielkości miasta. 

Nie wiem jak jest w Gorzowie czy w Zielonej Górze, ale w tym trzecim mieście żużel to sport numer 1.

https://planetofhockey.com/n/6283/ranking-frekwencji-na-polskich-lodowiskach-w-sezonie-201920-raport

1092,36  tyle średnio a zespół 8/11 w lidze

7 705 tyle średnio na żuzel w 19

Nie mogę znaleźć ile osób chodziło na BCL w 19/20 ,ale jak widzę z fotorelacji coś koło 1,5 tys pewnie.

No i odpowiednio % na kosza chodzi około 35 % , na hokej 35 % a na żużel 50 % wtedy.

 

Już nie chce mi się sprawdzać jak to we Wrocławiu, ale tam raczej taki przepaści nie ma więc . Do tego gdyby piłkarski zespół pykał w Lidze Europy eliminacjach w ostatniej fazie regularnie jak kiedyś to nie było by problemu z zapełnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ely3 napisał:

Problem z frewkencją jest taki ,ze ludzie nie chcą chodzić na polską piłkę nożną. Na stadiony na któych rzadża kibole. Lecą bluzgi 

 

Ale to jest mit powtarzany od 10 lat, gdy na stadionach od dawna jest spokojnie, a te dzieci w szkole i w internecie ogladajac patostreamy slysza 100x wiecej bluzgow niz na stadionie.

Ludzie nie chca chodzic na ekstraklase, bo poziom jest po prostu c***owy i nie da sie tego ogladac, a nie bo ktos krzyknie sedzia c***.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Nie ma to jak potępiać, nienawiść miedzyklubową, samemu ją w następnym zdaniu prezentując.

Ja to mam z tego ubaw - przypominam, że i Widzew się kilka razy przebierał bo takich miał właścicieli co tylko zgliszcza zostawiali. Tak samo jak mam ubaw z takich szalików bo one więcej mówią o ich właścicielach niż Ci chcieliby światu o sobie powiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Sebastian napisał:

Naprawdę dziś ludzie takie rzeczy mają na szalikach ? Jaki upadek.. to jakiś prowincjonalny klub musi być.. czyżby z Wronek ? 

Tak z ciekawości, czy Ty aby nie kibicujesz klubowi założonemu na Ukrainie, którego kibice są dumni z prezesa pacyfikujacego Poznań w 56?

Szalik może być (choć głupi i nie wiem co na to Cracovia) ale kupowanie tego dziecku jest na poziomie polskiego hokeja na lodzie.

20 godzin temu, ely3 napisał:

Problem z frewkencją jest taki ,ze ludzie nie chcą chodzić na polską piłkę nożną. Na stadiony na któych rzadża kibole. Lecą bluzgi 

 

Czyli ogarniesz bilet na Fiorentinę? Ten za 150. Mogą być 2 , zorganizuje jakiegoś kumpla na wyjazd do Poznania 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Reikai napisał:

a te dzieci w szkole i w internecie ogladajac patostreamy slysza 100x wiecej bluzgow niz na stadionie.

Naprawdę? Nie wiem jakich Ty masz znajomych ,że 5 letnie dzieci ogladają patostrimy. Czy nawet nastolatki. 

Takie mity ,że ostatnio kibice Legii atakowali na stadionie kibiców Widzewa.. Czy może jednak wg Ciebie tego nie było. Więc jak to jest z tym spokojem. Myslisz ,że na piłkę może pójśc dziecko w szaliku drużyny przeciwnej co jest możliwe na żiżlu nawet na derbach 

Wielokkrotnie na żużlu jako kibic drużyny przeciwnej gospodarzom siedziałem na zwykłych sektorach i mogłem się cieszyć wygranymi mimo tego ,że wokół mnie siedziele kibice drużyny przeciwnej. Na stadionach piłkarskich cos takiego jest niemożliwe. 

Ale masz racje to mity ,że na stadionach piłkarskich jest niebezpiecznie i możesz sobie kibicować po swojemu . Powiem ci tak spróbuj w UK na stadionie zrobić coś na co ci nie pozwoli steward.. Ile ostrzeżeń otrzymasz zanim cie wyrzucą ze stadionu a potem otrzymasz zakaza stadionowy? W Polsce ktoś dostał zakaz z tych co na filmiku z tego roku pobili kibiców Widzewa z sektora ViP. ?

Czy dzieci słysza bluzgi na każdym stadionie? Tak.. Czy jednak zabierzesz dzieci na stadion na którym istenieje większe ryzyko pobicia . Nie sądze

Oczywiście poziom bezpieczeńśtwa sie poprawił . To już nie są dzikie lata 90te ale jeśli powiesz ,ze jest ok ,że można pobić kogoś na stadionie i nie dostać zakazów to chyba mamy jednak inne standardy jak powinno wyglądać kibicowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ely3 napisał:

Naprawdę? Nie wiem jakich Ty masz znajomych ,że 5 letnie dzieci ogladają patostrimy. Czy nawet nastolatki. 

Takie mity ,że ostatnio kibice Legii atakowali na stadionie kibiców Widzewa.. Czy może jednak wg Ciebie tego nie było. Więc jak to jest z tym spokojem. Myslisz ,że na piłkę może pójśc dziecko w szaliku drużyny przeciwnej co jest możliwe na żiżlu nawet na derbach 

Wielokkrotnie na żużlu jako kibic drużyny przeciwnej gospodarzom siedziałem na zwykłych sektorach i mogłem się cieszyć wygranymi mimo tego ,że wokół mnie siedziele kibice drużyny przeciwnej. Na stadionach piłkarskich cos takiego jest niemożliwe. 

Ale masz racje to mity ,że na stadionach piłkarskich jest niebezpiecznie i możesz sobie kibicować po swojemu . Powiem ci tak spróbuj w UK na stadionie zrobić coś na co ci nie pozwoli steward.. Ile ostrzeżeń otrzymasz zanim cie wyrzucą ze stadionu a potem otrzymasz zakaza stadionowy? W Polsce ktoś dostał zakaz z tych co na filmiku z tego roku pobili kibiców Widzewa z sektora ViP. ?

Czy dzieci słysza bluzgi na każdym stadionie? Tak.. Czy jednak zabierzesz dzieci na stadion na którym istenieje większe ryzyko pobicia . Nie sądze

Oczywiście poziom bezpieczeńśtwa sie poprawił . To już nie są dzikie lata 90te ale jeśli powiesz ,ze jest ok ,że można pobić kogoś na stadionie i nie dostać zakazów to chyba mamy jednak inne standardy jak powinno wyglądać kibicowanie

Pierdolonto straszne, ktorys raz juz piszesz ze nikt nie dostal zakazu, podczas gdyzatrzymali kilkadziesiat osob w mniej niz 48h po tym meczu, wrzucalem z reszta link o tym tutaj. Ciagle sa jakies zatrzymania.

https://www.rmf24.pl/regiony/warszawa/news-43-osoby-zatrzymane-po-meczu-legia-warszawa-widzew-lodz,nId,6619866
https://www.sport.pl/pilka/7,65039,29502074,masowe-zatrzymania-po-skandalu-na-meczu-legia-widzew-policja.html

Tak, nastolatki ogladaja patostreamy na skale masowa, stad tez sukcesy np fame mma.  Zobacz kto tam przychodzi na konferencje i na trybuny, glownie dzieciaki. Jesli myslisz, ze sedzia c*** bardziej im zaszkodzi niz sledzenie fame mma, to mylisz sie. W UK jest tyle samo zadym do w ekstraklasie Polskiej obecnie, czyli jakies sporadyczne przypadki, a budujesz z tego narracje napierdalania sie na trybunach i wielce niebezpiecznego miejsca, gdzie wiecej agresji i przemocy ma w internecie i w szkole, niz na stadionie gdzie raz na rok cos sie wydarzy.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Reikai napisał:

Tak, nastolatki ogladaja patostreamy na skale masowa, stad tez sukcesy np fame mma

JA nie mówię ,że nie odpalają masowo. Ja ci mówię ,że to kwestia rodziców na co pozwalają dzieciom. I nadal to chyba nie dotyczy 5 latków nieprawdaż?

I nadal nie odpowiedziałeś na pytanie czy mozesz pójśc na stadion piłkarski z szalikiem drużyny przeciwnej do gospodarzy i usiąść na dowolnym sektorze? Czy nie. Czy mozesz chodzić w szaliku pomiędzy kibicami czy tylko pod eskortą policji

To jest proste pytanie a nie jakie pierdolo o którym opowiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ely3 napisał:

JA nie mówię ,że nie odpalają masowo. Ja ci mówię ,że to kwestia rodziców na co pozwalają dzieciom. I nadal to chyba nie dotyczy 5 latków nieprawdaż?

I nadal nie odpowiedziałeś na pytanie czy mozesz pójśc na stadion piłkarski z szalikiem drużyny przeciwnej do gospodarzy i usiąść na dowolnym sektorze? Czy nie. Czy mozesz chodzić w szaliku pomiędzy kibicami czy tylko pod eskortą policji

To jest proste pytanie a nie jakie pierdolo o którym opowiadasz.

Jezeli chcesz isc na zylete w koszulce Widzewa, to nie mozesz. Tak jak nie mozesz isc do mlyna Apatora w koszulce Elany. Obojetnie, czy jest to zuzel czy pilka nozna, trzeba miec common sense i wiedziec, ze pewnych rzeczy sie nie robi po prostu. Tu pilka nozna nie jest zadnym wyjatkiem i na pewno nie jest tak, ze ktos nie zabiera dzieci na mecz, bo jest niebezpiecznie, lol. Ta narracja padla juz jakos w 2010, gdy Tusk rozdawal zakazy stadionowe za stanie na schodach.

Rozumiem, ze dotarlo ze wcale nie jest tak ze nikt nie dostaje zakazow mimo zadym w liczbie jedna na rok?

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ely3 napisał:

I nadal nie odpowiedziałeś na pytanie czy mozesz pójśc na stadion piłkarski z szalikiem drużyny przeciwnej do gospodarzy i usiąść na dowolnym sektorze? Czy nie. Czy mozesz chodzić w szaliku pomiędzy kibicami czy tylko pod eskortą policji

Nie możesz pójść na stadion z obcym szalikiem a siedzenie w młynie niesie za sobą pewne niedogodności. Natomiast są to rzeczy dość oczywiste i nie widzę żadnych przeciwskazań by na mecz Lechii iść z dzieckiem i zasiąść gdziekolwiek poza łukami. Tylko po co marznąć na tak marnym widowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał:

Nie możesz pójść na stadion z obcym szalikiem a siedzenie w młynie niesie za sobą pewne niedogodności. Natomiast są to rzeczy dość oczywiste i nie widzę żadnych przeciwskazań by na mecz Lechii iść z dzieckiem i zasiąść gdziekolwiek poza łukami. Tylko po co marznąć na tak marnym widowisku.

Akurat pod wzgledem rozrywkowym i kabaretowym, to jest na co patrzec. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ely3 napisał:

 

Wielokkrotnie na żużlu jako kibic drużyny przeciwnej gospodarzom siedziałem na zwykłych sektorach i mogłem się cieszyć wygranymi mimo tego ,że wokół mnie siedziele kibice drużyny przeciwnej. Na stadionach piłkarskich cos takiego jest niemożliwe. 

Co za bzdura :)

Pokazujesz tylko swoja niewiedze w temacie piszac "o druzynie przeciwnej". Przeciez, to zadne kryterium. 

Z wlasnego doswiadczenia pisze Tobie, ze powielasz miejskiej mity i nic wiecej. Owszem, z szalkiem Lecha nie usiadziesz na stafionie legii czy widzewa, w szczecinie pewnie tez nie, ale nie dotyczy to wszytskich stadionow, w tym tez zachodnich. 

btw, sprobuj w szaliku falubazu usiasc w gorzowie, albo polonii w Toruniu. 

Piszesz kompletne bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.