Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

@RappaR trochę zastanowiłem się dlaczego uważasz społeczeństwo czy państwo białoruskie za bogatsze od ukraińskiego. 
 

moim zdaniem się mylisz bo pomimo braku jakiegokolwiek porównania potencjału obu państw na miażdżąca przewagę UKR to nawet przecież pensje maja swoje odzwierciedlenie. Ostatnie neutralne wojna dane to:

minimum 

913 pln vs 570 pln

srednia 

2450 vs 1400

Ciężko mi przy państwowym systemie gospodarki porównywać kapitał per capita bo tu moim zdaniem brak rzetelnych wycen. 

Wiedzę twoje wykresy i one nijak moim zdaniem się maja z rzeczywistością. 

Dodatkowo aneksja Krymu z tego co czytam w latach 2014-2019 całkowicie rozchwiala gospodarkę. Ale szczerze. Wyniki mnie zaskakują. 

Ale tylko czyste per capita. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

@RappaR trochę zastanowiłem się dlaczego uważasz społeczeństwo czy państwo białoruskie za bogatsze od ukraińskiego. 
 

moim zdaniem się mylisz bo pomimo braku jakiegokolwiek porównania potencjału obu państw na miażdżąca przewagę UKR to nawet przecież pensje maja swoje odzwierciedlenie. Ostatnie neutralne wojna dane to:

minimum 

913 pln vs 570 pln

srednia 

2450 vs 1400

Ciężko mi przy państwowym systemie gospodarki porównywać kapitał per capita bo tu moim zdaniem brak rzetelnych wycen. 

Wiedzę twoje wykresy i one nijak moim zdaniem się maja z rzeczywistością. 

To podaj dane, które świadczą, że Białoruś jest biedniejsza od Ukrainy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ely3 napisał:

Czyli Tworzysz nowe prawo ekonomii ,że im mniej zarabia tym bardziej się stara? I dlatego w Polsce i Europei wygruwają ci którzy mają największe budżety? A Stale Mielec tej ligi nic nie znaczą na podwórku polskim a Legie nic nie znaczą na rynku europejskim

nie, nie tworzę, zdaje się że nie zrozumiałeś co napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Wartość gospodarki, surowce i wstawione średnie płace 

Wartość gospodarki nie skomentuję, bo wedle tego Nigeryjczycy są bogatsi od Norwegii.

Jak oceniać surowce, to Wenezuela przegania Szwajcaria

Jeśli chodzi o średnie płace - przecież na Białorusi i teraz, i przed wojną były wyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Wartość gospodarki nie skomentuję, bo wedle tego Nigeryjczycy są bogatsi od Norwegii.

Jak oceniać surowce, to Wenezuela przegania Szwajcaria

Jeśli chodzi o średnie płace - przecież na Białorusi i teraz, i przed wojną były wyższe

Znalazłem odwrotne dane bo tamte liczby były na korzyść UKR 

I nie musisz się podpierać  wyjątkami typu Szwajcaria. Surowce to jedno a koszty wydobycia, lokalizacja i koszty dystrybucji to inna kwestia. 

Ale wynik który wstawiłeś daje do myślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

Znalazłem odwrotne dane bo tamte liczby były na korzyść UKR 

I nie musisz się podpierać  wyjątkami typu Szwajcaria. Surowce to jedno a koszty wydobycia, lokalizacja i koszty dystrybucji to inna kwestia. 

Polska jest uboga w surowce i jest bogatsza od większości krajów posiadających surowce. Choroba holenderska to też nie jest mój wymysł

No ja gdzie szukam po angielskim internecie, nie potrafię znaleźć poparcia dla Twoich danych

https://take-profit.org/en/statistics/wages/ukraine/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ely3 napisał:

Bo żaden powązny sponsor nie wyłoży dużych pieniędzy by być kojarzony z takimi akcjami. Na dodatek normalnie to ci co są na filmiku powinni dostać zakazy stadionowe. A u nas włos im z głowy nie spadnie bo ci kibole mają wpływ na działanie klubu a delikatnie mówiąc zarządzający z nich są żadni.. Jeśli chce podnoszenia poziomu to wszyscy z tego filmu powinni mieć dożywotnie zakazy.I tak się to dzieje w Anglii Włoszech . Jak myślisz ktokolwiek dostanie zakaz?

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/1047194/policja-przekazala-nowe-informacje-43-osoby-zatrzymane-w-warszawie

To co piszesz czytałem w internecie w 2010, od tego czasu sporo się zmieniło.Odkad Tusk poszedł na wojne z kibicami to czasy się zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ptakwDoceniam patriotyzm ale tak patrząc realnie to dobrze wiesz, że te puchary w polskim klubie piłkarskim to są tak od święta a grając w Serie A staje się regularnie naprzeciw Juve, Milanowi, Napoli, Interowi,(...) i wcale nie trudniej się tam wybić jeszcze wyżej niż w pojedynczym meczu europejskich pucharów kategorii b/c? Nawet na starość fajniej brzmi w CV wieloletni angaż w Serie A niż pojedynczy awans do 1/16 pucharu UEFA dla Drużyn Trzeciego Sortu a do tego mieszkanie we Włoszech przy takich zarobkach raczej nie boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ptak napisał:

Puchary ponad Spezie. Tak

Aż dziwne że ci wszyscy typu Kownacki, Piątek czy Bednarek nie chcą grać corocznie w pucharach tylko wybierają tułaczkę po klubach z dołów lig zagranicznych ale o zdecydowanie wyższym poziomie. Coś w tym musi być, skoro jednak zdecydowana większość decyduje się na wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kolader napisał:

Aż dziwne że ci wszyscy typu Kownacki, Piątek czy Bednarek nie chcą grać corocznie w pucharach tylko wybierają tułaczkę po klubach z dołów lig zagranicznych ale o zdecydowanie wyższym poziomie. Coś w tym musi być, skoro jednak zdecydowana większość decyduje się na wyjazd.

Wiadomo, ze Dragowski nie zagralby w Lechu. Zupelnie inna polka zarobkow, poza tym dwumecz z Bodo czy Djurgardens, to nie cotygodniowe mecze z Milanem, Interem, Lazio, Roma, Juve itp. Wg transfermarkt najbiedniejsze w Serie A Cremonese ma blisko trzykrotnie drozsza kadre od Bodo czy Djurgardens. A wycena to poniekad zabawa, ale opiera sie na reputacji. Tak wiec Dragowski w Kolejorzu to science fiction.

Idac tamtym dziwnym tokiem rozumowania Bednarek ma wieksza szanse na transfer do topowego klubu broniac vs Bodo, Djurgarden, Zaglebiu czy Koronie niz Dragowski vs Juve, Torino, Sampdoria czy Atalanta. No wiadomo, ze nie.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo81 napisał:

Wiadomo, ze Dragowski nie zagralby w Lechu. Zupelnie inna polka zarobkow, poza tym dwumecz z Bodo czy Djurgardens, to nie cotygodniowe mecze z Milanem, Interem, Lazio, Roma, Juve itp. Wg transfermarkt najbiedniejsze w Serie A Cremonese ma blisko trzykrotnie drozsza kadre od Bodo czy Djurgardens. A wycena to poniekad zabawa, ale opiera sie na reputacji. Tak wiec Dragowski w Kolejorzu to science fiction.

Idac tamtym dziwnym tokiem rozumowania Bednarek ma wieksza szanse na transfer do topowego klubu broniac vs Bodo, Djurgarden, Zaglebiu czy Koronie niz Dragowski vs Juve, Torino, Sampdoria czy Atalanta. No wiadomo, ze nie.

Wiem o tym ale dziwi mnie retoryka ptaka, myślę że Skorupski czy Drągowski na pewno zazdroszczą takiemu Grabarze czy Filipowi Bednarkowi bo przecież grali w europejskich pucharach. A Drągowski przychodząc do Lecha by grać w tychże europejskich pucharach wypromował by się na tyle że wybierałby tylko wśród tych grających w europejskich pucharach, bo po co iść do drużyn typu Leicester, Bologna czy Spezia. To krok w tył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kolader napisał:

Wiem o tym ale dziwi mnie retoryka ptaka, myślę że Skorupski czy Drągowski na pewno zazdroszczą takiemu Grabarze czy Filipowi Bednarkowi bo przecież grali w europejskich pucharach. A Drągowski przychodząc do Lecha by grać w tychże europejskich pucharach wypromował by się na tyle że wybierałby tylko wśród tych grających w europejskich pucharach, bo po co iść do drużyn typu Leicester, Bologna czy Spezia. To krok w tył ;)

Ciekawe tez, kto by mu pensje placil? Na pewno Spezia nie partycypowalaby w kosztach, skoro Dragowski gra w s11. A Lecha na tyle nie stac (pewnie taki Ishak zarabia ze 2-3x mniej).

Co innego z Kownackim. On przed wypozyczeniem do Lecha po prostu nie lapal sie w Fortunie po pasmie kontuzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kolader napisał:

Wiem o tym ale dziwi mnie retoryka ptaka, myślę że Skorupski czy Drągowski na pewno zazdroszczą takiemu Grabarze czy Filipowi Bednarkowi bo przecież grali w europejskich pucharach.

Szczególnie, że te drużyny przeciw którym grali to i tak nie jest poziom przeciętnego klubu Serie A i właściwie grając w mocnej zagranicznej lidze ma się takie "europejskie puchary" co tydzień, w dodatku dużo lepiej płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.