Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, eF. napisał:

PS z tymi kartkami nie wiem ocb, w latach 60-tych były czerwone przeca ;)

Ja znalazłem coś takiego: W 1968 roku, w turnieju piłkarskim podczas Igrzysk Olimpijskich w Meksyku, testowano system kartkowy. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i po raz pierwszy na mundialu w 1970 roku wprowadzono żółte i czerwone kartoniki.

i wcześniej oczywiście też można było wylecieć z boiska, ale za już naprawdę ostre przegięcie i chyba przed 68 nie było kartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, eF. napisał:

Coś w tym jest, choć jego indywidualne osiągnięcia są konkretne: drugi strzelec w historii MŚ (19m/15g), ponad 400 goli w karierze, wysokie ratio (0,68) i trzy złote piłki. A to wszystko mimo tych feralnych kontuzji, które niejednego mogłyby załamać, a taki Ronaldo nie grał prawie dwa lata i pyk, wrócił, został sobie mistrzem świata i królem strzelców. Gdyby nie kontuzje, to być może pisalibyśmy o nim per GOAT, ale już nie ma co gdybać. Dla mnie jego liczby w LM to jedyna duża rysa, bo ogólnie to był niesamowity gracz.

Z tym, że był niesamowity zgadzam się jak najbardziej. Karierę reprezentacyjną miał też mega, natomiast dla mnie za mało wygrał/dał za mały impact w piłce klubowej, żeby w rankingu all time znaleźć się w TOP10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kołczu33 napisał:

To trzeba sprawdzić kto zyskał więcej obserwujących na IG

A sukces sportowy się określa poprzez ilość fanów na IG? O to nie znałem

 

44 minuty temu, steve napisał:

i wcześniej oczywiście też można było wylecieć z boiska, ale za już naprawdę ostre przegięcie i chyba przed 68 nie było kartek

PRaktycznie nie można było wylecieć. Polecam obejrzeć sobie finał RFN_- Węgry i skandal . Tam przecież Węgrzy byli tak brutalnie faulowali przez Niemców, że kończyli mecz w 9. Pomijam już skandal z dopingiem prawie pewnym i tak naprawdę ten tytuł powinien być zabrany Niemcom a oddany Węgrom. Ale faule tam były grube. Nogi urywało. Zreszta nawet wprowadzenie kartek niewiele zmieniło bo kiedy SZumachar ciosem karate skasował napastnika francji w połfinale w 82 to dostał żółtą a Francuz pojechał na noszach do szpitala

Lata 80te to był koszmarny czas w futbolu. Taki Messi grający w tamtych czasach mógłby niestety zakończyć swoją karierę po dwóch latach . Dobrze ,że ktoś poszedł po rozum do głowy i zaczął chronić zawodników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, airmax napisał:

Z tym, że był niesamowity zgadzam się jak najbardziej. Karierę reprezentacyjną miał też mega, natomiast dla mnie za mało wygrał/dał za mały impact w piłce klubowej, żeby w rankingu all time znaleźć się w TOP10.

Nie piszesz o Maradonie, a wydaje się że jednak tak. :) 

Ciasteczko. Za pizzę to gra, bo mafii się boi, a w kadrze to nie. Wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

 

Lata 80te to był koszmarny czas w futbolu. Taki Messi grający w tamtych czasach mógłby niestety zakończyć swoją karierę po dwóch latach . Dobrze ,że ktoś poszedł po rozum do głowy i zaczął chronić zawodników 

W Polsce był koszmarem przez pijaństwo. Kowalczyk chyba opowiadał kiedyś anegdotę, że trening Legii zaczynał się od siadania na piłce, kto utrzymał równowagę to trenował dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ely3 napisał:

A sukces sportowy się określa poprzez ilość fanów na IG? O to nie znałem

 

PRaktycznie nie można było wylecieć. Polecam obejrzeć sobie finał RFN_- Węgry i skandal . Tam przecież Węgrzy byli tak brutalnie faulowali przez Niemców, że kończyli mecz w 9. Pomijam już skandal z dopingiem prawie pewnym i tak naprawdę ten tytuł powinien być zabrany Niemcom a oddany Węgrom. Ale faule tam były grube. Nogi urywało. Zreszta nawet wprowadzenie kartek niewiele zmieniło bo kiedy SZumachar ciosem karate skasował napastnika francji w połfinale w 82 to dostał żółtą a Francuz pojechał na noszach do szpitala

Lata 80te to był koszmarny czas w futbolu. Taki Messi grający w tamtych czasach mógłby niestety zakończyć swoją karierę po dwóch latach . Dobrze ,że ktoś poszedł po rozum do głowy i zaczął chronić zawodników 

No to tymbardziej props dla Pelego. Kiedyś niekwestionowany nr. 1, teraz ludzie wymyślają że nie jest top 5. 

Wegry za Puskasa, a potem to już w ogóle była najlepsza reprezentacja, być może w historii mimo, że nigdy nie zdobyli MŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marzec napisał:

Nie bo lewy przecież nie strzelał jeszcze karnego w barcie. 

Szkoda że nie strzelili tego na 2:2 , remis byłby sprawiedliwy

Real był lepszy w tym meczu przez 3/4 spotkania, więc raczej nie, ale nie wiem który to już karny nie został zagwizdany dla Barcelony w tym sezonie i to już się robi trochę żenujące w czasach var. 

4 minuty temu, the_secret napisał:

Słabo ten Raphinha wygląda, za to co Barcelona zapłaciła to chyba mogli iść po Sterlinga

Raphinha był królem preseason, ale on i Dembele to chyba mają jakieś kwity na xaviego ( bo Pique i Garcia to z musu sabotuja ten team ostatnio) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlo Ancelotti zmiażdżył amatora jakby ten był czipsami na podłodze, a to było raczej do przewidzenia. Real zasłużenie wygrał, i choć mam wyjebane na obie drużyny, tak porażka Barcelony mnie nawet cieszy, bo jakby tak popatrzeć na fanbase, to ten Barcelony ma zdecydowanie bardziej punchable face niż jakikolwiek inny :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.