Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, eF. napisał:

A kto powinien być w TOP5?

Cristiano, Messi, pewnie Pele chociaż to prehistoria, wiadomo, Zidane, piąty ktokolwiek z grona Casillas, Maldini, Iniesta, Xavi, Ramos czy nawet Roberto Carlos. To byli goście, którzy byli najlepsi na swoich pozycjach przez całe lata i według mnie nie można ich wywalać poza top 10 tylko dlatego, że nie grali w ataku. Dodatkowo wygrali najważniejsze trofeum z klubem (wielokrotnie, co nie udało się "boskiemu" Diego) i z repeentacją.

Dodałbym do listy Toniego fucking Kroosa, ale temat mógłby spłonąć, a chłop w pełni na to zasługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cardi napisał:

Cristiano, Messi, pewnie Pele chociaż to prehistoria, wiadomo, Zidane, piąty ktokolwiek z grona Casillas, Maldini, Iniesta, Xavi, Ramos czy nawet Roberto Carlos. To byli goście, którzy byli najlepsi na swoich pozycjach przez całe lata i według mnie nie można ich wywalać poza top 10 tylko dlatego, że nie grali w ataku. Dodatkowo wygrali najważniejsze trofeum z klubem (wielokrotnie, co nie udało się "boskiemu" Diego) i z repeentacją.

Dodałbym do listy Toniego fucking Kroosa, ale temat mógłby spłonąć, a chłop w pełni na to zasługuje.

Casillas? Bez jaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Iker Casillas and Gianluigi Buffon are the only two goalkeepers to have recorded more than 400 clean sheets in the 21st century.

Nikt nie traktuje poważnie bramkarzy w piłce nożnej. Czy słusznie czy nie to inna kwestia. Są jak ofensywni liniowi w futbolu amerykańskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cardi napisał:

Cristiano, Messi, pewnie Pele chociaż to prehistoria, wiadomo, Zidane, piąty ktokolwiek z grona Casillas, Maldini, Iniesta, Xavi, Ramos czy nawet Roberto Carlos. To byli goście, którzy byli najlepsi na swoich pozycjach przez całe lata i według mnie nie można ich wywalać poza top 10 tylko dlatego, że nie grali w ataku. Dodatkowo wygrali najważniejsze trofeum z klubem (wielokrotnie, co nie udało się "boskiemu" Diego) i z repeentacją.

Dodałbym do listy Toniego fucking Kroosa, ale temat mógłby spłonąć, a chłop w pełni na to zasługuje.

Nie żartujmy nawet z tymi nazwiskami w TOP5. Po pierwsze, Buffon >>> Casillas, a nie ma szans na TOP 10, po drugie, Ramos to easy TOP 30, ale w piątce to by go wystawił tylko sajko Realu (Maldini > Ramos), a Roberto Carlos... nawet nie wiem co napisać, bo to świetny piłkarz był, ale Maradona >>>>>>>> Roberto Carlos. C'mon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kołczu33 napisał:

Nikt nie traktuje poważnie bramkarzy w piłce nożnej. Czy słusznie czy nie to inna kwestia. Są jak ofensywni liniowi w futbolu amerykańskim.

Nawet jakby traktować poważnie to raczej Buffon, Casillas, Kahn i Neuer to ten sam tier a to tylko ostatnie 25 lat. Brakuje tu jakiegoś dominatora przez dekadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

No przy takich argumentach to top 5 historii piłki w takim razie bezdyskusyjne. 

5x La Liga, 2x Copa del Rey, 3x LM, MŚ, 2xME, 167 meczów w kadrze, 6x UEFA Team of the Year

Zdobycze Maradony wymieniłem wcześniej. 

4 minuty temu, Kołczu33 napisał:

Nikt nie traktuje poważnie bramkarzy w piłce nożnej. Czy słusznie czy nie to inna kwestia. Są jak ofensywni liniowi w futbolu amerykańskim.

Ale to nie wina bramkarzy tylko tych "traktujących".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k****. Tu poważnie ktoś wstawia Casillasa over Maradonę?

Tego samego Casillasa, który prime miał jak Real nic nie znaczył i mógł się wykazywać jak Boruc z Niemcami w 2006, a kiedy Real wszedł na światowy TOP był regularnie najsłabszym ogniwem zespołu?

Jeszcze wymienianie mu klubowych sukcesów, kiedy albo grał z ławki, albo odstawiał regularnego Kariusa w poważnych meczach.

Po latach to trzeba przyznać racje fanom Barcelony, że Cassilas nie był lepszym bramkarzem od Victora Valdesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2022 o 20:36, P_M napisał:

Nie znam się i zapytam. To nie Deyna był największym talentem? 

https://sport.tvp.pl/52541987/jak-dobry-byl-tak-naprawde-wlodzimierz-lubanski

Ja wiem, ze to stare pierdziele, ale jednak jak ktos mowi (pomimo tego, ze tak malo osiagnal w sumie jak na swoje możliwości), że był jednym z najlepszych graczy w historii to jednak o czymś znaczy.

Moim zdaniem wiekszy talent niz Deyna, ale straszny pech. To tez świadczy o sile tamtej reprezentacji, ze oni mieli Deyne, Lubanskiego, Latę, Szarmacha, Gadochę, Gorgonia, nawet Żmudę i Tomaszewskiego w jednym czasie. Fajny był ostatni hejtpark z Lubanskim, gdzie wlasnie wspominał o tym transferze do Realu. Nie doszło do niego, ale Lubański wtedy był gwiazdą

https://ksiazki.wp.pl/wlodzimierz-lubanski-nigdy-nie-zalowalem-ze-zagralem-w-meczu-z-anglia-to-byla-moja-swiadoma-decyzja-6145574390892673g/14

no życie jednak nie jest sprawiedliwe, w tamtych czasach medycyna jak widać nie dawała do końca rady z takimi przypadkami, a Lubanski mial wtedy 27 lat czyli miał najlepsze lata swojego primeu przed soba i wypadl na 2 lata przez kontuzję, nieudaną operację i rehabilitacje

w sumie głupio/mądre podsumowanie: https://www.miesiecznik.znak.com.pl/6632010jacek-podsiadloszanujemy-pilke-cz-ii/

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

5x La Liga, 2x Copa del Rey, 3x LM, MŚ, 2xME, 167 meczów w kadrze, 6x UEFA Team of the Year

Zdobycze Maradony wymieniłem wcześniej. 

Ale to nie wina bramkarzy tylko tych "traktujących".

8x La Liga, 7x Copa del Rey, 3xLM , MŚ, ME, 102 mecze w kadrze, 5xUEFA Team of the Year,  mistrzostwo Anglii i 12 lat pukania Shakiry wyceniasz na które miejsce w historii piłki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

k****. Tu poważnie ktoś wstawia Casillasa over Maradonę?

Tego samego Casillasa, który prime miał jak Real nic nie znaczył i mógł się wykazywać jak Boruc z Niemcami w 2006, a kiedy Real wszedł na światowy TOP był regularnie najsłabszym ogniwem zespołu?

Jeszcze wymienianie mu klubowych sukcesów, kiedy albo grał z ławki, albo odstawiał regularnego Kariusa w poważnych meczach.

Po latach to trzeba przyznać racje fanom Barcelony, że Cassilas nie był lepszym bramkarzem od Victora Valdesa.

LOL

Serio te rzeczy jakie ja tu czytam to się nadają do kabaretu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, steve napisał:

https://sport.tvp.pl/52541987/jak-dobry-byl-tak-naprawde-wlodzimierz-lubanski

Ja wiem, ze to stare pierdziele, ale jednak jak ktos mowi pomimo tego, ze tak malo osiagnal w sumie jak na swoje możliwości, że był jednym z najlepszych graczy w historii to jednak o czymś znaczy.

Moim zdaniem wiekszy talent niz Deyna, ale straszny pech. To tez świadczy o sile tamtej reprezentacji, ze oni mieli Deyne, Lubanskiego, Latę, Szarmacha, Gorgonia, nawet Żmudę i Tomaszewskiego w jednym czasie. 

https://ksiazki.wp.pl/wlodzimierz-lubanski-nigdy-nie-zalowalem-ze-zagralem-w-meczu-z-anglia-to-byla-moja-swiadoma-decyzja-6145574390892673g/14

no życie jednak nie jest sprawiedliwe, w tamtych czasach medycyna jak widać nie dawała do końca rady z takimi przypadkami

w sumie glupio/mądre podsumowanie: https://www.miesiecznik.znak.com.pl/6632010jacek-podsiadloszanujemy-pilke-cz-ii/

Dyskusja na temat czasów kiedy w piłce nożnej wystarczyło mieć 14 sekund na 100 metrów nie ma sensu.

Edit: Chyba, że nadal jak się tyle ma to dobrze nie wiem, za bardzo przyzwyczaiłem się do real sportów czyli NBA/NFL gdzie takie wyniki osiągają 120 kilogramowi liniowi.

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

LOL

Serio te rzeczy jakie ja tu czytam to się nadają do kabaretu..

No zgadzam się. Jako kibic Realu od dziecka słuchanie, że Casillas czy Ramos jest lepszym graczem od Maradony to muszę przyznać, że takich pierdół pewnie nawet na halamadrid nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.