Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, fluber napisał:

A ile znasz takich przypadków odjebania tego co sousa z top 20 teamów w Europie w ostatnich 20 latach? 

Jakie top20? :D 
 

A odpowiadając na pytanie, choćby Lopetegui, gdzie tuż przed Euro dogadał się z Realem i wyleciał z repry. 
 

ogólnie dziwi mnie trochę reakcja. Wszyscy zachowują się jak małe dzieci, które po raz pierwszy dowiedziały się, ze Mikołaj nie istnieje. To jest biznes, Sousa wie, ze poleciałby po nieudanych barażach, pojawiła się opcja to skorzystał 

 

ciekawe kiedy rudy odezwie się na Twitterze :P 

 

kurde jak na zawołanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, airmax napisał:

Jakie top20? :D 
 

A odpowiadając na pytanie, choćby Lopetegui, gdzie tuż przed Euro dogadał się z Realem i wyleciał z repry. 
 

ogólnie dziwi mnie trochę reakcja. Wszyscy zachowują się jak małe dzieci, które po raz pierwszy dowiedziały się, ze Mikołaj nie istnieje. To jest biznes, Sousa wie, ze poleciałby po nieudanych barażach, pojawiła się opcja to skorzystał 

 

ciekawe kiedy rudy odezwie się na Twitterze :P 

 

kurde jak na zawołanie 

Nie jesteśmy w top 20 w Europie Twoim zdaniem? 

Pytam czy był przypadek że ktoś podpisał kontrakt z nowym klubem i zadzwonił do federacji która jest jego pracodawca żeby rozwiązała z nim kontrakt.

Lopetegui nie zadzwonił do Hiszpanów przed meczami że rezygnuje tylko miał normalnie prowadzić kadrę. Hiszpanie go zwolnili za negocjowanie i dogadywanie się na kontrakt PO TURNIEJU a nie przed najważniejszymi meczami jak sousa. 

W biznesie jest tak że obowiązują umowy i nikt powazny nie podpisze kontraktu gdzie indziej gdy ma ważna umowę i nie dzwoni do szefa żeby mnie zwolnił bo ja już podpisałem kontrakt gdzie indziej. Takie rzeczy się nie dzieją. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, airmax napisał:

Jakie top20? :D 
 

A odpowiadając na pytanie, choćby Lopetegui, gdzie tuż przed Euro dogadał się z Realem i wyleciał z repry. 
 

ogólnie dziwi mnie trochę reakcja. Wszyscy zachowują się jak małe dzieci, które po raz pierwszy dowiedziały się, ze Mikołaj nie istnieje. To jest biznes, Sousa wie, ze poleciałby po nieudanych barażach, pojawiła się opcja to skorzystał 

 

ciekawe kiedy rudy odezwie się na Twitterze :P 

 

Mnie z kolei reakcja nie dziwi, bo jednak Sousa zachował się słabo. Plotki o jego pracy w Brazylii pojawiły się od kilku dni teraz w ogóle są informacje że kontrakt już podpisany, a z jego strony wcześniej nie było żadnych informacji. Nawet jeśli nie musiał informować dziennikarzy, to jednak Kulesza i PZPN jako jego pracodawcy powinni o tym wcześniej wiedzieć, a wydaje się że dopiero teraz zostali poinformowani o chęci rozwiązania kontraktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jack napisał:

Choć na dziś najlepszy kandydat to Czerczesow. 

Chyba nie. Nam potrzebny jest selekcjoner - człowiek, który potrafi wybrać graczy, pogodzić charaktery i ułożyć proste schematy, Czerczesow raczej się w to nie wpisuje. 

Generalnie z Polski brałbym Magierę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sebastian napisał:

Chyba nie. Nam potrzebny jest selekcjoner - człowiek, który potrafi wybrać graczy, pogodzić charaktery i ułożyć proste schematy, Czerczesow raczej się w to nie wpisuje. 

Generalnie z Polski brałbym Magierę. 

Jeżeli to ma być tylko na baraże to niech wróci Nawałka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Nie jesteśmy w top 20 w Europie Twoim zdaniem? 

Można mieć wątpliwości po wynikach na wielkich imprezach ale mniejsza o to

3 minuty temu, fluber napisał:

Pytam czy był przypadek że ktoś podpisał kontrakt z nowym klubem i zadzwonił do federacji która jest jego pracodawca żeby rozwiązała z nim kontrakt.

O tym, ze ma podpisany kontrakt to tylko jakieś pojedyncze plotki chyba były, przynajmniej z tego co udało mi się przeczytać 

5 minut temu, fluber napisał:

Lopetegui nie zadzwonił do Hiszpanów przed meczami że rezygnuje tylko miał normalnie prowadzić kadrę. Hiszpanie go zwolnili za negocjowanie i dogadywanie się na kontrakt PO TURNIEJU a nie przed najważniejszymi meczami jak sousa. 

Przecież Julen za plecami federacji, na kilka tygodni przed Euro dogadywał się z Realem. Ja tu widzę spore podobieństwo do sytuacji z siwym 

8 minut temu, The Game 85 napisał:

Nawet jeśli nie musiał informować dziennikarzy, to jednak Kulesza i PZPN jako jego pracodawcy powinni o tym wcześniej wiedzieć, a wydaje się że dopiero teraz zostali poinformowani o chęci rozwiązania kontraktu

To ja się z tym zgadzam, ze powinien to zrobić, tak by wymagała etyka. Natomiast tutaj jest wielka afera bo to trener nagle opuszcza kadrę, gdyby było odwrotnie i to PZPN go zwolnił, to dyskusja byłaby tylko o słuszności decyzji, a nie o tym czy to było etyczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, airmax napisał:

Można mieć wątpliwości po wynikach na wielkich imprezach ale mniejsza o to

Wyniki na ostatnich wielkich imprezach, wyniki w lidze Narodów, ranking FIFA, rozstawienie w eliminacjach, wszystko pokazuje że jesteśmy top 20 w Europie. To że zachowujemy się jakbyśmy nie byli i mamy taka mentalność że pozwalamy jakiemuś plackowi zza granicy, olewać obowiązki, pracować z Portugalii i płacić mu za negocjacje z innymi klubami tylko pokazuje że myślimy jak frajerzy o sobie. 

8 minut temu, airmax napisał:

 

O tym, ze ma podpisany kontrakt to tylko jakieś pojedyncze plotki chyba były, przynajmniej z tego co udało mi się przeczytać 

Przecież Julen za plecami federacji, na kilka tygodni przed Euro dogadywał się z Realem. Ja tu widzę spore podobieństwo do sytuacji z siwym 

Roznica polega na tym że lopetegui wyraźnie powiedział Realowi że nie pójdzie ich trenowac póki euro się nie skończy a sousa właśnie zadzwonił do Kuleszy że nie chce prowadzić nas w barażach. To jest fundamentalną różnica. 

10 minut temu, airmax napisał:

 

To ja się z tym zgadzam, ze powinien to zrobić, tak by wymagała etyka. Natomiast tutaj jest wielka afera bo to trener nagle opuszcza kadrę, gdyby było odwrotnie i to PZPN go zwolnił, to dyskusja byłaby tylko o słuszności decyzji, a nie o tym czy to było etyczne 

Bo jak się trenera zwalnia to mu się dalej płaci. Odsuwasz go jedynie od obowiązków ale nie ma dla niego żadnych niekorzystnych konsekwencji. Nie czujesz różnicy? 

Teraz PZPN powinien urzadzic biurko sousie w siedzibie związku i niech podbija kartę od 7 do 15 i siedzi w pracy tak jak powinien a nie przyjeżdżał do Polski raz na kwartal na tydzień na zgrupowanie a w międzyczasie szukał lepszego zajęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Roznica polega na tym że lopetegui wyraźnie powiedział Realowi że nie pójdzie ich trenowac póki euro się nie skończy a sousa właśnie zadzwonił do Kuleszy że nie chce prowadzić nas w barażach. To jest fundamentalną różnica. 
 

ehh… jeden i drugi negocjował z klubem mając kontrakt z klubem. Jeden i drugi robił to za plecami federacji. Różnica polega na tym, ze jeden jeszcze chciał zabłysnąć na euro.

chcialbys Souse na ławce kadry w barażach, w sytuacji gdy byłby dogadany z klubem? 
 

11 minut temu, fluber napisał:

Bo jak się trenera zwalnia to mu się dalej płaci.

Czyli jak siwy zabuli odszkodowanie to nie będzie problemu? :) 

12 minut temu, fluber napisał:

Teraz PZPN powinien

Co PZPN może to już pokazał, teraz wyczytałem jakaś plotkę, ze niby kontrakt siwego jest tak skonstruowany, ze nie chroni interesów PZPN. Trzeba czekać na jakieś oficjalne info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, airmax napisał:

Można mieć wątpliwości po wynikach na wielkich imprezach ale mniejsza o to

O tym, ze ma podpisany kontrakt to tylko jakieś pojedyncze plotki chyba były, przynajmniej z tego co udało mi się przeczytać 

Przecież Julen za plecami federacji, na kilka tygodni przed Euro dogadywał się z Realem. Ja tu widzę spore podobieństwo do sytuacji z siwym 

To ja się z tym zgadzam, ze powinien to zrobić, tak by wymagała etyka. Natomiast tutaj jest wielka afera bo to trener nagle opuszcza kadrę, gdyby było odwrotnie i to PZPN go zwolnił, to dyskusja byłaby tylko o słuszności decyzji, a nie o tym czy to było etyczne 

Znaczy PZPN jako pracodawca ma prawo do dowolnego żonglowania trenerami jeśli tylko im płaci. Może mieć i kilku trenerów na kontraktach. Natomiast jeśli trener jako pracownik chce odejść czy tutaj de facto porzucić pracę to jest inna narracja i skoro sam nie zaproponował jakiegoś zadośćuczynienia to powinno się to krytykować. Wyobrażasz sobie sytuację, że PZPN dogaduje się powiedzmy z Czesławem lub Probierzem na prowadzenie kadry, a Sousa bez problemu godzi się na rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pepis21 napisał:

Przed mundialem 2018, na Euro 2016 był Del Bosque jeszcze. Swoją drogą na dobre mu to nie wyszło, bo Real jak go zatrudnił tak zaraz zwolnił.

Faktycznie, mały błąd z mojej strony 

1 minutę temu, The Game 85 napisał:

Znaczy PZPN jako pracodawca ma prawo do dowolnego żonglowania trenerami jeśli tylko im płaci. Może mieć i kilku trenerów na kontraktach. Natomiast jeśli trener jako pracownik chce odejść czy tutaj de facto porzucić pracę to jest inna narracja i skoro sam nie zaproponował jakiegoś zadośćuczynienia to powinno się to krytykować. Wyobrażasz sobie sytuację, że PZPN dogaduje się powiedzmy z Czesławem lub Probierzem na prowadzenie kadry, a Sousa bez problemu godzi się na rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron?

Czyli jak Sousa zapłaciłby jakieś odszkodowanie to nie byłoby tematu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, airmax napisał:

 

Czyli jak Sousa zapłaciłby jakieś odszkodowanie to nie byłoby tematu? 

Temat byłby na pewno, ale myślę, że sporo mniejszy. Zresztą z tego co pamiętam to Koeman zostawiający reprezentację Holandii dla Barcelony i płacący jakieś tam odszkodowanie był dużo mniejszą aferą niż Lopetegui w Hiszpanii. Chociaż akurat nam bliżej do sytuacji Hiszpanii bo mamy najważniejsze mecze niedługo, a nie rok do turnieju jak w Holandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, The Game 85 napisał:

Temat byłby na pewno, ale myślę, że sporo mniejszy. Zresztą z tego co pamiętam to Koeman zostawiający reprezentację Holandii dla Barcelony i płacący jakieś tam odszkodowanie był dużo mniejszą aferą niż Lopetegui w Hiszpanii. Chociaż akurat nam bliżej do sytuacji Hiszpanii bo mamy najważniejsze mecze niedługo, a nie rok do turnieju jak w Holandii.

Lopetegui dogadywał się na kontrakt po turnieju a nie przed. 

29 minut temu, airmax napisał:

 

Czyli jak siwy zabuli odszkodowanie to nie będzie problemu? :) 

Oczywiście że będzie, choć mniejszy niż przy poproszeniu o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron ( naprawdę nie czujesz poziomu absurdu tej sytuacji?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Oczywiście że będzie, choć mniejszy niż przy poproszeniu o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron ( naprawdę nie czujesz poziomu absurdu tej sytuacji?)

A to ja się zgadzam, ze to wyższy poziom bezczelności, żeby zagadać o rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron :P 

natomiast nie o to w całej tej szopce twitterowo fejsbukowej chodzi mam wrażenie 

2 minuty temu, The Game 85 napisał:

Ale dogadywał się tuż przed ważnym turniejem, no i łatwo sobie wyobrazić, że nie byłby skupiony tylko na trenowaniu reprezentacji ale tez na planowaniu sezonu z Realem.

O tym pisze od kilku postów 

plus mniejszy autorytet u piłkarzy po czymś takim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, The Game 85 napisał:

Ale dogadywał się tuż przed ważnym turniejem, no i łatwo sobie wyobrazić, że nie byłby skupiony tylko na trenowaniu reprezentacji ale tez na planowaniu sezonu z Realem.

I dlatego słusznie go zwolnili ale sousa wszedł już poziom wyżej jeśli chodzi o etykę zawodową. 

PZPN powinien mu zrobić trenerski odpowiednik klubu kokosa do końca umowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

I dlatego słusznie go zwolnili ale sousa wszedł już poziom wyżej jeśli chodzi o etykę zawodową. 

PZPN powinien mu zrobić trenerski odpowiednik klubu kokosa do końca umowy. 

Mimo wszystko dla mnie gorsze było zachowanie Lopetegiuego( nigdy nie wiem jak się to pisze), bo miał na dniach grać najważniejszy turniej piłkarski, a podpisuje kontrakt z takim klubem jak Real, gdzie od razu trzeba było planować sezon transfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.