Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, the_secret napisał:

Jest to nagroda dla najlepszego piłkarza w danym roku. Sneijder czy Ribery nigdy nie byli na takim poziomie

To jednak jest dla najlepszego piłkarza w danym roku czy nie? Jeśli Sneijder, który w 2010 był koniem pociągowym Interu oraz kadry Holandii, zdobywca LM, Serie A, Pucharu Włoch, Superpucharu Włoch, KMŚ, Wicemistrzostwa świata na których dostał Srebrną piłkę i był najlepszym strzelcem turnieju obok Forlana, Villi i Muellera był dla Ciebie w tamtym roku gorszy od Messiego, Iniesty czy Xaviego (którzy byli w Top 3 ZP a których Inter pokonał w półfinale LM) to ja nie mam pytań.

38 minut temu, the_secret napisał:
I to jest gość na złotą piłke, a nie jakis ribery

Nie chce nic mówić, ale zgodnie z twoją wcześniejszą wypowiedzą to w tym roku również gdyby którykolwiek zespół miał do wyboru Messi, C.Ronaldo i Lewy to w pierwszej kolejności rozpatrywałby tych dwóch pierwszych i to ich wolałby mieć w składzie aniżeli Lewego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pepis21 napisał:

Całościowo jednak to i tak był rok Sneijdera.

Sorry ale on w Serie A nawet do 2k minut nie dobił w sezonie mistrzowskim, wystąpił w 26 meczach. Statystykami też nikogo na kolana nie powalił. Najważniejszy tytuł w roku zgarnęli Hiszpanie, więc jeśli ktoś był pominięty to Xavi, który wygrał najważniejsze trofeum w roku, i statystyki miał lepsze od Holendra. 

Prawda jest taka, że Messi i Ronaldo tak bardzo odskoczyli reszcie stawki w latach 2008-2019, że zupełnie mnie nie dziwi, że zgarniali ZP na zmianę. Teraz Robercik powinien szykować się do odbioru drugiej, bo tak jak Messi i Ronaldo jest teraz zawodnikiem robiącym największą różnicę na boisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego miał więcej bramek w tamtym sezonie strzelonych niż Xavi, został też najlepiej asystującym w LM a ogólnie miał ledwo 6 asyst mniej od Xaviego. Poza tym od fazy pucharowej MŚ to Sneijder właściwie ciągnął kadrę i ogólnie mundial mimo srebra miał indywidualnie bardziej udany niż Xavi za co dostał zreszta=ą srebrną piłkę i trafił do 11 turnieju zarówno tej na podstawie rankingu (w której Xaviego nie było) jak i tej w głosowaniu fanów (tutaj Xavi był). Zresztą to nie tylko moje zdanie jest, że Wesley'a wydymano. Gdy przyznawano nagrodę było sporo kontrowersji wokół tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, airmax napisał:

Sorry ale on w Serie A nawet do 2k minut nie dobił w sezonie mistrzowskim, wystąpił w 26 meczach. Statystykami też nikogo na kolana nie powalił. Najważniejszy tytuł w roku zgarnęli Hiszpanie, więc jeśli ktoś był pominięty to Xavi, który wygrał najważniejsze trofeum w roku, i statystyki miał lepsze od Holendra. 

Prawda jest taka, że Messi i Ronaldo tak bardzo odskoczyli reszcie stawki w latach 2008-2019, że zupełnie mnie nie dziwi, że zgarniali ZP na zmianę. Teraz Robercik powinien szykować się do odbioru drugiej, bo tak jak Messi i Ronaldo jest teraz zawodnikiem robiącym największą różnicę na boisku. 

Ja pamiętam, że w 2010 roku tak właśnie typowałem: 1. Xavi 2. Sneijder 3. Iniesta

49 minut temu, Pepis21 napisał:

Mimo tego miał więcej bramek w tamtym sezonie strzelonych niż Xavi, został też najlepiej asystującym w LM a ogólnie miał ledwo 6 asyst mniej od Xaviego. Poza tym od fazy pucharowej MŚ to Sneijder właściwie ciągnął kadrę i ogólnie mundial mimo srebra miał indywidualnie bardziej udany niż Xavi za co dostał zreszta=ą srebrną piłkę i trafił do 11 turnieju zarówno tej na podstawie rankingu (w której Xaviego nie było) jak i tej w głosowaniu fanów (tutaj Xavi był). Zresztą to nie tylko moje zdanie jest, że Wesley'a wydymano. Gdy przyznawano nagrodę było sporo kontrowersji wokół tego.

To prawda, ale głównie mówiło się o tym, że to Iniesta powinien wtedy wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Pepis21 napisał:

Zresztą to nie tylko moje zdanie jest, że Wesley'a wydymano. Gdy przyznawano nagrodę było sporo kontrowersji wokół tego.

To ja się domyślam skąd te pretensje płynęły, w końcu pierwszy raz w historii cała trójka nominowanych była z jednego klubu, niektórym to się nie podobało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pepis21 napisał:

Mimo tego miał więcej bramek w tamtym sezonie strzelonych niż Xavi, został też najlepiej asystującym w LM a ogólnie miał ledwo 6 asyst mniej od Xaviego. Poza tym od fazy pucharowej MŚ to Sneijder właściwie ciągnął kadrę i ogólnie mundial mimo srebra miał indywidualnie bardziej udany niż Xavi za co dostał zreszta=ą srebrną piłkę i trafił do 11 turnieju zarówno tej na podstawie rankingu (w której Xaviego nie było) jak i tej w głosowaniu fanów (tutaj Xavi był). Zresztą to nie tylko moje zdanie jest, że Wesley'a wydymano. Gdy przyznawano nagrodę było sporo kontrowersji wokół tego.

W sezonach 09/10 i 10/11 inter robił w lidze więcej punktów bez sneijdera niż z nim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2021 o 14:01, the_secret napisał:

Szkoda czasu na słuchanie angielskich drewniaków, ale common man sprawa Messi vs Ronaldo raczej jest rozstrzygnięta i więcej argumentów jest po stronie tego pierwszego

Ronaldo jest królem Ligi Mistrzów, Messi królem rozgrywek krajowych. W rozgrywkach międzynarodowych obaj mają porównywalne osiągnięcia.

Jeżeli chodzi o skill - Messi lepiej drybluje, lepiej strzela wolne, notuje więcej asyst i jest lepszym kreatorem, natomiast Ronaldo jest panem pola karnego, lepiej gra tyłem do bramki, jest lepszy w grze głową, rzadziej pudłuje karne.

Messi ma więcej epickich rekordów, Ronaldo więcej epickich meczów. 

Messi miał z reguły lepszy support w ofensywie, Ronaldo z kolei miał więcej szczęścia do trenerów, bramkarzy i zawodników defensywnych (zarówno w klubie jak i reprezentacji). 

Bardzo porównywalni gracze, bardzo porównywalne kariery, w c*** ciężko wybrać tego jednego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

życzyłbym sobie na najbliższych MŚ meczu Portugalia - Argentyna 

najlepiej w fazie pucharowej, i jakiś epicki występ jednego, bądz drugiego (a może obu) to by bylo fajne podsumowanie ich rywalizacji na przestrzeni tych wszystkich lat.

 

A w następnej rundzie mecz z Polską i skopanie dupska przez Lewego 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.