Skocz do zawartości

Laptop do gier 3500 złotych


P_M

Rekomendowane odpowiedzi

Pomogliscie mi w zeszłym roku, to może ktoś pomoże mi i teraz :D

Otóż dysponuję środkami podanymi w temacie.

Przeszukałem internet i waham się pomiędzy wariantami Acera v3-772G (najlepszy stosunek jakości/ceny) i jeden model MSI

Do wyboru mam:

konfigurację z 

i5-4210M 8GB ddr3 1600 mhz 1TB GTX 850M 2gb gddr5 matryca hd+ błyszcząca + ssd crucial mx100 256gb i zamykam sie w kwocie około 3500zł

i7-4702MQ 8gb ddr3 1600 mhz 1TB gtx760M 2 gb gddr5 matryca matowa FHD za 3499 zł bez żadnego ssd

 

lub opcja z i7-4702MQ 8 gb ddr3 1600 mhz 1tb gtx850 2 gb ddr5 matryca błyszcząca hd+ także bez ssd i póki co cena jest 3699zł, ale licze, ze uda się te 100 zł wynegocjować z sklepem.

 

MSI ge70 i5-4200M 8gb ddr 750gb gtx765M 2gb gddr5 matryca matowa hd+ za 3199 zł, wiec starczyłoby jeszcze na ssd cruciala.

Zastosowania:

codzienne użytkowanie: filmy wersje z bluraya 15 gb, muzyka jako źródło do wzmacniacza stereo, pakiet biurowy office.

Gry: chciałbym pograć w nowe tytuły jak watch dogs itp. wiem, że nawet z gtxem 850M nie uciagnie na najwyzszych detalach w FHD, ale to mimo wszystko mocna grafika.
Nie potrafię obsługiwać żadnych wymagających Cadów, photoshopów, sony vegasów itp. ale mając takiego mocnego lapka, może zacząłbym się w to bawić?
Laptop będzie robił za stacjonarkę, jednak radę o składaniu PC-ta proszę odłożyć na bok, gdyż nie mam miejsca.

Co byście panowie wybrali?

Jeśli gry będą najbardziej wymagającymi aplikacjami dla laptopa to czy warto inwestować w i7? może lepiej wybrać pomiędzy matową matrycą a dyskiem ssd (tu tez mam dylemat, gdyż nie wiem co korzystniejsze matryca matowa czy dysk ssd).

 

Gdyby ktoś proponował MSI modele 60/70 z gtx850M to , z góry mówię, że to kaloryfery + dodali grafikę w wersji ddr3.

Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania o matrycę i SSD. Dla mnie matryca matowa to must have, SSD nice to have.

 

i3 vs i5 ponoć różnią się tylko tym, że ten drugi ma tryb turbo. I oczywiście trzeba porównać taktowania obu. To samo tyczy się i5 vs i7.

 

i5 vs i7 to zależy, bo jak kupisz i7 z 4 rdzeniami to różnica będzie kolosalna. Jak dwurdzeniowca i byłby dużo droższy to moim zdaniem nie warto.

 

Generalnie najczęściej idąc w wyższą serię dostajesz też wyższe taktowanie, więc siłą rzeczy procesor będzie szybszy.

Edytowane przez sirkozi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić konsole do gier? Wtedy i tak zostanie kasy na jakiegos normalnego lapka do przeglądania netka, słuchania muzyki i office'a

Nie, nie lepiej. Komputer ma być multimedialny + mobilny + ma zajmowac mało miejsca. a do konsoli potrzebny jest telewizor co z góry ją dyskwalifukuje + nie mam darmowych gier jak w przypadku laptopa. cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie lepiej. Komputer ma być multimedialny + mobilny + ma zajmowac mało miejsca. a do konsoli potrzebny jest telewizor co z góry ją dyskwalifukuje + nie mam darmowych gier jak w przypadku laptopa. cos jeszcze?

konsola jest multimedialna i zajmuje mało miejsca + mozna ja podlaczyc do monitora przez kabel hdmi na przyklad . Mam obecnie ps3, na dniach bedzie wymiana na 4ke. To mi daje jakies 7-8 lat bez jebania sie w modernizacje pc/ sprzedaż laptopa, anyway konsola + pc to najlepsze kombo jesli chodzi o wygode i mozliwosci. 

Laptop i gry ... laptopy nie sa do gier 

 

Ahaś darmowe gry sa tez na konsole :smile:

Edytowane przez tegotamtego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konsola jest multimedialna i zajmuje mało miejsca + mozna ja podlaczyc do monitora przez kabel hdmi na przyklad . Mam obecnie ps3, na dniach bedzie wymiana na 4ke. To mi daje jakies 7-8 lat bez jebania sie w modernizacje pc/ sprzedaż laptopa, anyway konsola + pc to najlepsze kombo jesli chodzi o wygode i mozliwosci. 

Laptop i gry ... laptopy nie sa do gier 

 

Ahaś darmowe gry sa tez na konsole :smile:

 

Ale nie popracujesz już na konsoli. Klawiaturkę musisz mieć oddzielną... podpinanie jeszcze do tego monitora sprawia, że jestem zagracony... + mobilności nie mam żadnej. Mój poprzedni laptop z ktorego pisze ma 6 lat i zyje. Twierdzenie, że laptopy nie są do gier to jakieś przedpotowe spojrzenie na rzeczywistość. Z darmowymi grami na konsolę Ty tak poważnie?

 

Mniejsza z tym, nie chcę rozpoczynac wojny Konsolowców z PCtowcami. Tak czy owak szukam racjonalnego rozwiązania w przypadku lapka za 3,5k zł i tego wątku się trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P_M

Core 2 duo E8200

asus p5kpro 

gf 9800gtx ( zdechl, zimne luty) obecnie 6870 HD od radeona

dysk WD 500GB

a-data 4gb

 

moj zdechlak sprzed 6 lat. Co u Ciebie siedzi w lapku?

Mamy inne priorytety, ja osobiscie  nie wyobrazam sobie pracy na ekraniku  17' czy mniejszym, nie mowiac juz o filmach czy grach.

at the moment pc podpiety do 22' monitora a konsola siedzi pod 40' i tak u mnie zostaje. Zgoda laptop do pracy w terenie jak nabardziej -ok. I to chyba tyle na korzyść laptopa.

purepc, pclab i benchmark  :pride: tam szukaj odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam gram w sumie tylko w FMa i potrzeba potężnej karty graficznej automatycznie odpada ;) w związku z tym nie jestem na bieżąco z grafiką, ale - bierz z SSD na pewno, ogromny skok jakościowy, zwłaszcza jeśli używasz kompa również do codziennej pracy. procek? zależy, jeśli nie wykorzystasz jego mocy, nie ma sensu brać potwora.

Edytowane przez the4yeast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho największy boost jaki zobaczysz w codziennym użytkowaniu to właśnie SSD, nie ram, nie procesor a SSD. Jeżeli lapek będzie leżał cały czas na biurku jako stacjonarka to imho błyszcząca matryca nie jest taka zła (i tak prędzej czy później podłączysz zew. monitor). Patrząc na rozmiar ekranu (17") obstawiam, ze raczej tego nigdzie nie będziesz zabierał?

 

Chociaż ja i tak na Twoim miejscu wolałbym tańszego, bardziej mobilnego lapka (dłuższy czas bracy na baterii, 13", niska waga) i do tego PS3 lub XBOX :). Myślę, że za ~700 wyrwiesz którąś z konsol, a za ~2k8 lapka też będziesz miał niezłego. Jakbyś miał kogoś w USA do mogę Ci dać linka do sklepu gdzie kupisz MacBooka Aira za 950$ bez ichniejszego taxu i wysyłki. Imho najlepszy deal.

 

Daj znać jak z mobilnością i czy gry na lapku to konieczność i będziemy myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzielę, ludzie chyba wiem jakie mam potrzeby i na co mogę sobie pozwolić... Chodzi mi tylko o to, żeby Ci co się znają wypowiedzieli się na temat wydajności.

 

Czy to tak trudno zrozumieć, że konsola nie spełnia moich potrzeb? Bo primo nie stać mnie na gry konsolowe, a piraty nie śmigają?

Po drugo nie mam gdzie dać zew monitora, całego PCta itd, po trzecie nie mam też miejsca na TV i podpinanie konsoli, stąd jestem skazany na laptopa, który ma być wydajny (stąd taki a nie inny budżet)...

@lowski macbooki mnie nie interesują gdyż chce sobie zmodyfikowaną windę zainstalować... mobilność ma być taka, że mogę sobie przemieszczać z laptopem po domu, ewentualnie z jednego domu do drugiego/wakacje, gdzie mi się żywnie podoba, zywotność baterii nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Dlatego też kolejny raz tłumaczę, że konsola odpada. Pozatym nie lubię grać na konsoli (grałem zarówno na PS3 jak i XBOX 360).

 

Interesuje mnie wydajny laptop i koniec, a że najbardziej wymagającymi aplikacjami jakie będą na nim odpalane to gry, to też pod nie chce wybrać laptopa. SSD da mi to, że lapek sie szybciej uruchamia i gry i na tym koniec... poza tym zawsze mogę w przyszłości dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem tę opcję i ją rozważałem.

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GE70-i7-4700MQ-GTX-765M.98241.0.html
 

Niestety ta recenzja mnie skutecznie odepchnęła od tego modelu. Temperatury i throtling. Podzespoły wybrali za mocne do układu chłodzenia i efekt jest beznadziejny.

 

Tak jak pisałem na poczatku zostaje z Acerem V3-772G tylko nie wiem, która wersję wybrać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.