Skocz do zawartości

Milwaukee Bucks


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja poczekam na wiecej zmian, jeden Parker wiosny nie czyni. Tez sie dziwie osobom, ktore z przyjscia samego parkera nagle stawiaja Bucks tak wysoko. Tymbardziej, ze wszystko wskazuje na to ze ich trenerem bedzie Jason Kidd, takze powodzenia chyba jednak GM/wlasciciel nie ma zbytnio oleju w glowie. Fajnie jakby Parker na poczatku swojej kariery mial ogarnietego trenera, a nie kogos takiego jak Kidd.

Borys, ale tam juz od jakiegoś czasu idzie do przodu.

 

Właściciel to kluczowa zmiana, ale Bux od kilku lat naprawdę fajnie draftowali. Sanders juz pokazał, że ma zadatki na DPOTY, atmosfera wygrywania może tylko pomóc mu w ustabilizowanio formy i... siebie.

 

Henson to jeden z moich ulubieńców, fenomenalne warunki fizyczne, świetny w D, przyzwoity jumper - beda z niego ludzie.

 

Antek może być mega rolesem, ale tak naprawde nadal nei wiemy gdzie jest jego sufit, może nawet all-star level. Troche Parker wejdzie mu w paradę, ale z drugiej strony 20mpg dla greka w zespole który nie tylko kolekcjonuje Lki przy bilansie tu już fajna sprawa.

 

Brakuje im tylko PG, ale tego ostatnio jest dostatek i mysle, ze lada chwile albo trejdem, albo z draftu sobie dokoptują.

 

Milwaukee od czasów jak stracili Raya Allena mieli problem z pozyskaniem punktującej gwiazdy. Był przez jakis czas Redd, ale to inna półka niż Ray, czy miejmy nadzieje Parker. W Bucks wsystko zaczyna się zgadzać - młody core, kilku vetów, nowy owner, najlepszy obecnie gracz draftu z rzutem i nastawiony na ofensywę. Relatywnie niezła sytuacja w sallary - tylko OJ trochę wadzi, ale też poki co nie ma potrzeby wydawania wiekszej kasy na FA.

 

Jeszcze niech formę odzyska Ersan i albo go wrzucą do lineupu z Giannisem na SF, albo z Parkerem. Ewentualnie niech ustabilizuje wartosc i trade za jakiegoś PG (PHX ?)

 

 

KIDD moze byc spoko opjcą dla Bucks. Przede wszystkim ma autorytet - moze jeszcze nie jako coach, ale na pewno jako zawodnik i na tym da sie juz bazować.

 

Wielu dobrych opcji na ma na rynku.. chyba ze wezmą znowu jakiegos asystenta Popa, heh.

 

Ja bym pomyslal nam Michaelem Currym - koles robi dobry D, a tutaj jest fajny materiał, ma dobry kontakt z zawodnikami - na pierwsze lata rozwoju w sam raz.

Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz, ze Nets moim zdaniem wcale nie graja jakos duzo lepiej niz w poprzednim sezonie, a dwa, ze to ostre zejscie formy KG po czesci przypisuje wlasnie Kiddowi, wiem, ze to ciezka hipoteza do udowodnienia, bardziej rzecz na osobiste odczucia. Talentu i doswiadczenia mieli sporo, tylko potrzeboiwali trenera z doswiadczeniem, ktory bedzie umial wydobyc odpowiednie wartosci z graczy i dostosowac ich do wieku i sytuacji. A dla mnie to bylo poprostu wpuszczanie na pale graczy i zakladanie, ze sie uda, bo w koncu to PP i KG.

 

Deron jaki jest kazdy wie, ale ten gracz rowniez dla mnie jest potwierdzeniem, ze potrzebuje twardego trenera. Deron ewidentnie ma w sobie jeszcze moc i nie jest staruchem. To jest dla mnie typ gracza ala Artest, moze troche Rodman, oni musza miec dobrego i twardego coacha  z odpowiednim podejsciem, zeby grac na wysokim levelu.

 

podoba mi sie z kolei co zrobili Cavs, siegajac po trenera z Euroligi. Moze to jest lepsze posuniecie niz branie swiezych graczy, ktorzy koncza kariery i nie maja zadnego warsztatu trenerskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz, ze Nets moim zdaniem wcale nie graja jakos duzo lepiej niz w poprzednim sezonie, a dwa, ze to ostre zejscie formy KG po czesci przypisuje wlasnie Kiddowi, wiem, ze to ciezka hipoteza do udowodnienia, bardziej rzecz na osobiste odczucia. Talentu i doswiadczenia mieli sporo, tylko potrzeboiwali trenera z doswiadczeniem, ktory bedzie umial wydobyc odpowiednie wartosci z graczy i dostosowac ich do wieku i sytuacji. A dla mnie to bylo poprostu wpuszczanie na pale graczy i zakladanie, ze sie uda, bo w koncu to PP i KG.

 

 

Pamiętam jak Jalen na podkaście komentował przejście Garnetta do Nets. Leciwy zawodnik, od lat w tym samym klubie, z lekarzami obeznanymi z jego zmęczonymi kolanami oraz trenerami i masażystami znającymi go na wylot, nagle zmienia otoczenie i zaczyna się sypać. 

 

Kidd na początku faktycznie wpuszczał wszystkich na żywioł, ale to nie jego winię za słabą postawę zespołu. Jako trener jest na dorobku, ale kilka rzeczy zrobił dobrze. Mimo wszytko oferta z Brooklynu przyszła za wcześnie, nie był przygotowany by z marszu zacząć pracę. Mało kto jest w stanie zrobić coś takiego, dlatego mnie też dziwi ta obecna moda na branie zawodników prosto z parkietu.

 

IMO w Nets zawiodło wiele czynników. Kidd-trener nie zrobił na nikim szału, ale w pierwszej kolejności zadecydowały inne rzeczy. Sam pomysł od początku był nietrafiony.

 

Deron jaki jest kazdy wie, ale ten gracz rowniez dla mnie jest potwierdzeniem, ze potrzebuje twardego trenera. Deron ewidentnie ma w sobie jeszcze moc i nie jest staruchem. To jest dla mnie typ gracza ala Artest, moze troche Rodman, oni musza miec dobrego i twardego coacha  z odpowiednim podejsciem, zeby grac na wysokim levelu.

 

Deron ma w sobie dużo siły, w końcu je za dwóch. On musi sam sobie pomóc, miał chyba jakiś problem z chorym dzieckiem ale to nie nie usprawiedliwia takiego zapuszczenia się.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Broussarda Kidd zostanie nowym szkoleniowcem Bucks. Czekam na potwierdzenie Woja, albo kogoś bardziej poważnego, jednak jeśli to prawda to będzie ciekawie. Kidd to może dobry trener, ale czy właściwy dla Milwaukee i Parkera, jak podkreślali przedmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kidd jest bardzo "unproven" jesli chodzi o trenerke, osobiscie bardzo go lubilem jako zawodnika jednak czy to jest odpowiedni czlowiek zeby przejac stery nad mlodymi ludzmi ktorzy potrzebuja wlasciwego uksztaltowania? Nie sadze.

 

Jeszcze do tego czytam ze w przyszlosci ma przejac w Bucks pelnie wladzy...  mysle bedzie wojna z Hammondem gdyz wszyscy wiemy ze Kidd nie popusci jak nie jest po jego mysli (jak w przypadku Franka czy jak on sie tam nazywal) wiec stratna bedzie tylko organizacja...

 

Imho zly ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już mi się Bucks mniej podobają. Zamiast wziąć kogoś sprawdzonego albo kogoś z doświadczeniem trenerskim w NCAA biorą kolejnego veta, który okazał się wcale nie być drugim Hornackiem. Zdecydowanie na minus. 

Popieram. 

 

To już lepiej trzeba było zainwestować w tego dostępnego Hollinsa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kidd okazał się lekkim ch***kiem negocjując z Bucks, które miało trenera pod kontraktem (podobnie właściciel Bucks zresztą). Jest chyba niepisana reguła, że nie podbiera się komuś roboty w trenerce. Poza tym, nie bardzo rozumiem, dlaczego się tak w Milwaukee napalili na Kidda, żeby oddawać za niego picki i w perspektywie oddawać mu uprawnienia GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kidd okazał się lekkim ch***kiem negocjując z Bucks,

 

Nie pierwszy raz. Najpierw wystawił Mavs i podpisał z NYK. Potem zaś, olał tych drugich dla ich nowego rywala z Brooklynu. Dziwi mnie, że ktoś taki w końcu nie dostanie nauczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kidd okazał się lekkim ch***kiem negocjując z Bucks, które miało trenera pod kontraktem (podobnie właściciel Bucks zresztą). Jest chyba niepisana reguła, że nie podbiera się komuś roboty w trenerce. Poza tym, nie bardzo rozumiem, dlaczego się tak w Milwaukee napalili na Kidda, żeby oddawać za niego picki i w perspektywie oddawać mu uprawnienia GM.

 

bo właściciel Bucks to koleś Kidda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy raz. Najpierw wystawił Mavs i podpisał z NYK. Potem zaś, olał tych drugich dla ich nowego rywala z Brooklynu. Dziwi mnie, że ktoś taki w końcu nie dostanie nauczki.

Za bicie zony zadna nauczka go nie spotkala takze watpie zeby akurat za to bylo inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Bleacher Report zamieścili krótki art. o Jasonie i jego etyce zawodowej. Śliski typ, ja bym nie oddawał klubu w ręce kogoś takiego.

 

Kidd will soon be introduced as the Bucks' new head coach—a position that was still occupied by Larry Drew until Kidd lobbied his way into the job over the weekend. Kidd seized the job after being denied full control of the Nets' basketball operations a demand he made last week, while working to undermine Brooklyn's front office.

 

Kidd has been torching relationships and torpedoing coaches from the moment he arrived in the NBA. He clashed with Jim Cleamons in Dallas. He cursed out Scott Skiles in Phoenix. He led the insurrection against Byron Scott in New Jersey. He ultimately quit on the Nets, then forced a trade back to Dallas, where he clashed with Avery Johnson.

 

A year after winning a title with the Mavericks, Kidd bolted for the Knicks, breaking his verbal agreement to re-sign in Dallas. For that betrayal, Mavericks owner Mark Cuban vowed he would never retire Kidd's jersey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku jesli sie nie myle, niedlugo po tym jak zostal trenerem w Nets jezdzil po pijaku samochodem oraz mial wypadek. Nie tylko to nie przystoi zawodnikowi, ale trenerowi to juz tymbardziej. Jackson, zeby zmotywowac graczy probowal swoich azjatyckich sposobow, joga itp. Kidd mam wrazenie, ze jakby chcial cos wymyslec, to zabralby druzyne do na wielka bibe, albo jaransko.

 

Dla mnie on od poczatku nie byl materialem na trenera, ardzo sie dziwilem Netsom, ktorzy wydawalo sie budowali fajna ekipe na jednorazowy run, a wzieli osobe na trenera zupelnie nie adekwatna na zalozen.

 

Nie dosc, ze nie rozumiem brania graczy na trenera prosto z boiska, to tymbardziej nie kumam jak im sypia odrazu taka kase i tak dlugie kontrakty, gdzie w 90% okazuje sie, ze leca ze stanowisk po 1 roku trenerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.