Skocz do zawartości

Polacy robiący tapety, grafiki NBA, Walls-Cave.


Wyparlo

Rekomendowane odpowiedzi

Internet mam od 11 lat i tak mi się ostatnio przypomniało, że na początku użytkowania w 2003-2004 duże wrażenie na mnie robili ludzie z Walls-Cave, którzy robili świetną robotę tworząc wiele tapet NBA czy avatarów dla userów for z nickiem danej osoby (mi zrobił np. wasli). 

 

Przeczytałem sobie o ich historii i Walls-Cave rozbiły oficjalne skargi NBA o brak praw autorskich do zdjęć i wykorzystywania wizerunku. Teraz chyba w 2014 nie ma już takich skarg, bo liga zrozumiała, że działa to na ich korzyść i promuje, ale chłopaki już działają na własną rękę.

 

Główna twarzą "firmy" był zawsze Fartman, który widzę, że teraz robi wszystko już pod swoimi normalnymi danymi jako Dariusz Ejkiewicz. Dla mnie jest to jedyna osoba, o której losach z Walls-Cave, wiem co się dzieje. Ma własną stronę - Ejkiewicz.com oraz LowGravity, gdzie robi tapety/grafiki dla oficjalnych stron czy Twitterów. Zamówienia dostaje od choćby Kobe'go Bryanta, Martella Webstera oraz kilku innych zawodników NBA czy amerykańskich grajków PLK.

 

W mediach krajowych dużo było o Rafale Juciu aka RaJu (także użytkownikowi for koszykarskich w Polsce), a nic nie ma o Fartmanie, który wykonał kawał dobrej roboty i jest jedną z pojedynczych pozytywnych jednostek kręcących się koło koszykówki w tym kraju, które potrafiły odnieść duży sukces.

 

Ktoś może wie jak potoczyły się losy reszty grafików Walls-Cave - Marcool, Karczus, Wasli, Qba, Verson, Chapi, Kamila oraz Miodasa?

 

Końcowy wniosek jest taki, że zamiast dawniej grać w GTA Vice City czy GTA San Andreas, lepiej było uruchomić Kazzę i ściągać Photoshopa, a dziś może siedziałoby się przed komputerem w domu i robiło grafiki dla graczy NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żyję, pracuję i mam się świetnie ;)

Z robieniem grafiki nie mam nic wspólnego (oprócz robienia żenujących przeróbek zdjęć znajomych / coverów na FB).

 

Miodas również ma się dobrze, pracuje w branży ABSOLUTNIE nie związanej z grafiką. Nie będę za bardzo pisać - nieładnie mówić za kogoś co tam w jego życiu słychać. Dodam tylko, że Miodas spełnia swój "American Dream" - żona, dziecko w drodze, wielkie mieszkanie, SUV ;)

 

Co u reszty? Nie mam ABSOLUTNIE żadnego pojęcia. Swoją drogą, niezmiernie miło przeczytać, że ktoś interesuje się tym co u nas się dzieje / jara się tym co kiedyś tworzyliśmy. Na forum się nie udzielam ale czytam regularnie. Jak zobaczyłem ten temat, zrobiło mi się ciepło w spodniach ;)

 

Pozdrawiam.

 

198678_4017056403249_246158542_n.jpg

 

 

 

 

427953_3263813492647_1255568264_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to były czasu... Jakoś rok temu też sobie przypomniałem o tym projekcie i szukałem tapet od chłopaków.

 

chyba do tej pory mam jeszcze gdzieś avka z Iguodalą, ze zdjęć tuż po drafcie, którego zrobił mi któryś z chłopaków. Kolorowo było na forum - avki, sygnaturki, tapety na pulpicie.

 

Co zrobić, ludzie dorastają, idą do pracy, znajdują sobie kobiety, wiem po sobie, ze bywają okresy, że nie mam czasu, zeby poczytac forum, nie mówiąc o udzielaniu się.

 

Pamietam, ze też w tamym czasie coś próbowałem w PSie robić, zarażony pracami kolegów, ale nie muszę chyba mówić, ze zniechęcił mnie brak podbonych efektów... ? :smile:

 

Niemniej jednak, pewne podstawy, które wtedy nabyłem do dziś przydają mi się czy to na własne potrzeby, czy czasami nawet do pracy.

 

Z Fartem, Kamilem i kimś jeszcze miałem kontakt na GG kiedys dosc regularny, ale juz dobre pare lat nie korzystam z tego...

Edytowane przez Julius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zobaczyc starych uzytkownikow i widziec, ze wchodza jeszcze czasme na forum :)

 

Z dawnej ekipy, chyba jak dobrze pamietam nawet zalozyciel Fartman wiem, ze siedzi w grafice. Poszedl duzo dalej, bo robi ciagle grafike, ale juz oficjalnie dla klubow NBA i innych druzyn koszykarskich z tego co widze, bezposrednio kontakt chyba mialem na ostatnim zlocie.

 

Nie obrazi sie, jak podam link do FB jego firmy https://www.facebook.com/LowGravitypl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakims cudem wpisalem walls cave w google zeby zobaczyc czy sa jakies prace jeszcze w sieci i trafilem na ten watek. Niesamowite ze ktos jeszcze o tym pamieta i szuka jakichs informacji na temat starej gwardii :) Jesli chodzi o mnie to w dalszymciagu dzialam, bardziej juz w grafice 3d a wlasciwie animacji. Zalozylem z kolgami ze studiow firme i nasze rzeczy mozecie zobaczyc na tej stronie www.panoptiqm.com ( za niedlugo, w przyszlym tygodniu wystawimy nowa strone i pare nmowych rzeczy ). Zajmuje sie animacja postaci i rezyseria naszych prywatnych projektow.

Pozdrawiam wszystkich ktorzy tworzyli ten swietny portal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac, ze bedzie trzeba chyba zlot jakis zrobic starych jaskiniowcow ;)

 

Milo, ze ludzie po tylu latach jeszcze pamietaja o naszej robocie. Widze tez ze troche weteranow sie odezwalo w temacie. Musze przyznac ze E-nba bylo duza czescia tego naszego sukcesu, no E-basket rowniez bo tam zaczynalem, wysylajac tapety na maile forumowiczow z mojego starego modemu na ktorym podlaczalem sie na 10 minut zeby tpsa nie musiala komornika wysylac do domu.

 

To byl ciekawy czas mysle, dla kazdego z nas ktory mogl w tym uczestniczyc. Miedzynarodowy zespol w ktorym mimo wszystko najwazniejszymi osobami byli Polacy. Bodajze 16 grafikow, 1600 tapet... Pamietam jak jeszcze graficy ze Stanow zakladali Gadu-Gadu zeby nam sie latwiej rozmawialo :D Konkurencja na rynku tez byla wysmienita bo WCRemix i pare mniejszych stronek produkowalo super prace. Po latach rozmawiajac z "konkurencja" tez wiem ze nawzajem siebie napedzalismy do pracy bo zaden zespol niechcial byc gorszy. Ba, nawet transfery byly gdy ludzie zmieniali zespoly.

 

Patrzac wstecz bylo to swietne hobby dla mlodego czlowieka, teraz grajac caly dzien w Fife albo ogladajac tv ludzie raczej takiej pasji nie odkrywaja. My laczylismy koszykowke z codzienna nauka grafiki. Kazdy probowal zrobic cos nowego, ciekawego czego fani by nie zbluzgali ze jest syfem i sie do niczego nie nadaje :D 

 

Dobrze jest wiedziec ze po latach dla wielu osob byl to poczatek kariery.

 

Jesli chodzi o mnie to caly czas pracuje "w branzy". Od momentu rozpoczecia Walls-Cave gdy mialem te 14-15 lat grafika jest ze mna praktycznie codziennie. Obecnie NBA tworze troche mniej bo sama liga traci na jakosci moim zdaniem przez te wszystkie zmiany. Jak juz robie cos z kosza to mozecie to znalezc na www.posterizes.com gdzie bylem jedna z pierwszych osob ktore dolaczyly. Mamy tam tez teraz mala Polska enklawe z Gabriela Bury i Bartoszem Banaszczykiem, ktorzy tez robia swietne prace. Od paru miesiecy robie coraz wiecej prac z NHL, te tez mozecie znalezc na Posterizes oraz na moim portfolio - www.Ejkiewicz.com

 

Na codzien pracuje w kilku miejscach praktycznie. Juz tutaj pare osob wspomnialo LowGravity.pl gdzie jestem odpowiedzialny za tworzenie webdesignu (loga nie sa moje). Wiekszosc stron jakie robilismy przez ostatnie 3-4 lata byla dla zawodnikow, ktorzy graja w kosza w Europie. Wsrod klientow mamy Mistrza Polski - Quintona Hosleya, MVP 2011 roku Toreya Thomasa i swietnego obecnie PG Bayernu Malcolma Delaneya...

 

Od kilku miesiecy pracuje tez dla Amerykanskiego STN Digital, ktorych klientami sa Detroit Pistons, New England Patriots, Vancouver Canucks, Miami Dolphins... Mozecie np po wygranych meczach przez Pistons zobaczyc moje infografiki na ich Facebooku ;) Tutaj mozecie zobaczyc moja Infografike Canucks (link).

 

Jakby ktos chcial na przyszlosc sobie czesciej moje prace ogladac to zapraszam glownie na https://www.facebook.com/DariuszEjkiewiczDesigns oraz https://www.behance.net/DariuszEjkiewicz

 

Jesli chcecie to moge zuploadowac wszystkie tapety z Walls-Cave na dropboxa czy serwer - dla potomnosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo na sentymenty się Wam zebrało ;)

 

Akurat niedawno odwiedziłem to forum po dłuższej przerwie i pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to brak tych wszystkich kolorowych avów i sygniaturek, co kiedyś. Dziwnie to wygląda, tak pusto...  :nightmare:

 

Pamiętam, jak podziwiałem prace chłopaków, zazdrościłem im takich umiejętności. Próbowałem swoich sił w Photoshopie, nawet Fartman i kilku innych było chętnych do udzielania rad czy nauczania podstaw, jak się do nich zaGGadało. Niestety szybko odkryłem brak talentu i wyobraźni graficznej, więc to odstawiłem.

 

Później z Fartmanem zaczęliśmy robić proste strony www, mnie to na dłuższą metę nie bawiło, on przeszedł na pro i robi to do dzisiaj. Ale zainteresowałem się fotografią, którą teraz amatorsko się bawię, więc znajomość Photoshopa którą zawdzieczam próbom naśladowania grafików z WallsCave wykorzystuję do dzisiaj.

 

Puenta tej historii jest taka, że chociaż nigdy grafikiem nie byłem i tapet nie robiłem, to dzięki ludziom z tego forum i WC nabrałem umiejętności, z których do dzisiaj korzystam w ramach hobby i które na boku jakiś grosz czasem pozwalają zarobić. To zabawne jaki wpływ mają osoby obdarzone jakimś talentem na innych ludzi, chociaż same o tym nie wiedzą.

Edytowane przez Monty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo na sentymenty się Wam zebrało ;)

 

Akurat niedawno odwiedziłem to forum po dłuższej przerwie i pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to brak tych wszystkich kolorowych avów i sygniaturek, co kiedyś. Dziwnie to wygląda, tak pusto...  :nightmare:

 

Pamiętam, jak podziwiałem prace chłopaków, zazdrościłem im takich umiejętności. Próbowałem swoich sił w Photoshopie, nawet Fartman i kilku innych było chętnych do udzielania rad czy nauczania podstaw, jak się do nich zaGGadało. Niestety szybko odkryłem brak talentu i wyobraźni graficznej, więc to odstawiłem.

 

Później z Fartmanem zaczęliśmy robić proste strony www, mnie to na dłuższą metę nie bawiło, on przeszedł na pro i robi to do dzisiaj. Ale zainteresowałem się fotografią, którą teraz amatorsko się bawię, więc znajomość Photoshopa którą zawdzieczam próbom naśladowania grafików z WallsCave wykorzystuję do dzisiaj.

 

Puenta tej historii jest taka, że chociaż nigdy grafikiem nie byłem i tapet nie robiłem, to dzięki ludziom z tego forum i WC nabrałem umiejętności, z których do dzisiaj korzystam w ramach hobby i które na boku jakiś grosz czasem pozwalają zarobić. To zabawne jaki wpływ mają osoby obdarzone jakimś talentem na innych ludzi, chociaż same o tym nie wiedzą.

holly Graal

 

Monty witaj...

 

kupe czasu

 

co u Ciebie

wal ma priva ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.