Skocz do zawartości

Transfery - komentarze, uwagi


gimmie

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Krzemo napisał:

Silnik niestety robi propozycje mocno dupy, nie opłacałoby się dawać QO ani handlować rookim. Kisilbym Noela a potem dostałbym propsa 5 mln x 6 lat. Byłby skowyt. 

a jest możliwość żeby ręcznie zmienić te propozycje? i ustalić np. ze oficjalna jest 125% sumy zaproponowanej przez rookasa? 

Poszedlbym w tym kierunku, bo serio to ze podpisujemy albo na maksa albo w ogóle jest równie niesprawiedliwe (wszystkie te Ilyasovy pozdrawiają) co to ze miałbyś Noela 5 lat po 5mln

1 minutę temu, Koelner napisał:

pitu pitu a znowu walenie w c***a z draftowaniem 

japa tam gdy dorośli rozmawiają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, julekstep napisał:

no teraz w dobie TR raczej nikt nie będzie mroził swoich młodych gwiazd -> przy okazji wprowadzenia tego można znieść 'wolny kwartał' i grozić TR przez cały sezon (co i tak chodziło mi po głowie)

Mam na myśli brak możliwości podjęcia negocjacji. Przy dobrych wiatrach przez 4 lata roookie i dalej, przy nierynkowejj wycenie silnika simki. 

7 minut temu, Qcin_69 napisał:

żeby ręcznie zmienić te propozycje? i ustalić np. ze oficjalna jest 125% sumy zaproponowanej przez rookasa? 

Pewnie można babrać, ale te propozycje są generowane przez silnik mocno z dupy, czasami cienas chce maxa, a hof chce grać za parę dolców. Tak już po 4 latach oprócz oczywistych gwiazd (QO) mamy wycenę przez rynek. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krzemo napisał:

Pewnie można babrać, ale te propozycje są generowane przez silnik mocno z dupy, czasami cienas chce maxa, a porwncjalny hof chce grać za parę dolców 

Oferty rookasów podczas FA zdecydowanie nie mogą wejść, bo tam faktycznie simka nie ogarnia systemu i faktycznie czasem potencjalne gwiazdy chcą grać na śmiesznym kontraktach.

Ogólnie rookasi to mają dziwny rozstrzał w oczekiwaniu. Albo maksy albo gówno-umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Krzemo napisał:

Mam na myśli brak możliwości podjęcia negocjacji. Przy dobrych wiatrach przez 4 lata roookie i dalej, przy nierynkowejj wycenie silnika simki. 

na moje może być tak, ze przez to, ze ci wszyscy wyróżniający się  gracze dostają QO potem tez kolejne kontrakty życzą sobie w okolicach maksa chociaż nie są tyle warci- i jedna patologia rodzi druga patologie, przez co w całej simce nie licząc totalnych cyborgów z początku zaciągu begm i machlojek draftowym w tym naliczania dodatkowego potencjału graczom z 90+ potencjału (Curry czy Harden na ttm się budowali przecież) mamy powtarzający się cykl życia zawodnika:

talent na RC -> początek prime na 4 roku w lidze -> koniec prime na koniec 1 kontraktu po RC -> podpisanie extension na 5 lat w okolicach maksa ->zjazd->Tracy McGrady

 

i to jest cykliczne, mało który gracz jest warty swojego kontraktu (czy nawet połowy swego kontraktu) w okolicach 10 roku w lidze - 

 

IMO:

wyjebanie QO

całosezonowe TR ( możliwość składania TR co 30 dni w sezonie) 

zniesienie blokady podpisywania extension przez Rookasow

To by zachowało balans i nie tylko w kwestii rookasow ale tez dojrzałych graczy którzy by z pizdy nie wołali hajsu jak przysłowiowy Duncan czy Kidd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODSUMOWUJĄC, DWA PROPSY

1 - zmiana podejścia do birdów (wszystko są doliczane z automatu i dopiero można z nich rezygnować po loterii i uwalniać kasę) -> to jest bardzo spoko, tylko jest minus że to dodatkowa robota

2 - włączenie rookasów do extensions + zniesienie obecnego QO + zakaz benchowania obowiązujący przez cały sezon (czyli zniesienie tzw. raju tankowego w ostatnim kwartale RS)
pytanie - czy dodajemy do tego opcję RFA tak jak w rilu (czyli nowa forma QO, gdzie np. jest stała kwota powiedzmy 3 000 000 i jak gracz końca 4 rundy FA z nikim nie podpisze to idzie na wraca na rok do swojego klubu za 3 bańki a jak podpisze to klub może zmatchować ofertę)?

 

sugestie, opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Krzemo napisał:

 

Pewnie można babrać, ale te propozycje są generowane przez silnik mocno z dupy, czasami cienas chce maxa, a hof chce grać za parę dolców. Tak już po 4 latach oprócz oczywistych gwiazd (QO) mamy wycenę przez rynek. 

wycena przez rynek jest zawsze spoko, ale właściciele rookasow powinni mieć jednak jakiś handicap (tak jak w realu mogą wyrównywać oferty, tak tutaj tez powinno funkcjonować jakieś ubezpieczenie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

1 - zmiana podejścia do birdów (wszystko są doliczane z automatu i dopiero można z nich rezygnować po loterii i uwalniać kasę) -> to jest bardzo spoko, tylko jest minus że to dodatkowa robota

Jaka robota?

Przecież nie trzeba tego robić w simce. Wystarczy pilnować tego na forum, nie jest to przecież skomplikowane. W BeGM tak gramy cały czas.

Co do QO i ogólnie całej zmiany polityki rookasów to się wstrzymuje. Nie jestem, aż takim orędownikiem jak Qcin by wszystko zmieniać. Obecny system ma swój urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

PODSUMOWUJĄC, DWA PROPSY

1 - zmiana podejścia do birdów (wszystko są doliczane z automatu i dopiero można z nich rezygnować po loterii i uwalniać kasę) -> to jest bardzo spoko, tylko jest minus że to dodatkowa robota

2 - włączenie rookasów do extensions + zniesienie obecnego QO + zakaz benchowania obowiązujący przez cały sezon (czyli zniesienie tzw. raju tankowego w ostatnim kwartale RS)
pytanie - czy dodajemy do tego opcję RFA tak jak w rilu (czyli nowa forma QO, gdzie np. jest stała kwota powiedzmy 3 000 000 i jak gracz końca 4 rundy FA z nikim nie podpisze to idzie na wraca na rok do swojego klubu za 3 bańki a jak podpisze to klub może zmatchować ofertę)?

 

sugestie, opinie?

1- to nie jest aż tyle dodatkowej roboty, bo to by dotyczyło tylko kilku drużyn co roku przecież wiec myśle ze by się w 5-6 ekipach co rok to zamykało, jak maja powyżej capu już w samych kontraktach to te birdy przecież są umowne 

2-jakby było włączone extension to uważam ze matchowanie to już byłoby zbyt dużym handicapem dla klubów i nie powinno obowiązywać, bo by to była potężna bron zwłaszcza ze w simce nie ma ofert warunkowych. Wiec albo matchowanie kontraktu albo włączenie extension- jedno z tych dwóch co przy wyjebaniu QO i zakazie benchowania poprawia balans rozgrywki imo

Ale to ze jeśli podejmiemy qo przy graczu a ten z nikim nie podpisze to wraca do nas na rok za 3 mln a potem zostaje FA bez praw birda to imo zajebisty pomysł 

Edytowane przez Qcin_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Qcin_69 napisał:

właściciele rookasow powinni mieć jednak jakiś handicap (tak jak w realu mogą wyrównywać oferty, tak tutaj tez powinno funkcjonować jakieś ubezpieczenie) 

Po rookie kontrakcie masz przecież prawa birda (jako "właściciel" na lepszym % i latach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krzemo napisał:

Po rookie kontrakcie masz przecież prawa birda (jako "właściciel" na lepszym % i latach)

ale to dotyczy tylko najlepszych prospektów, a co z tymi średnimi? wartymi po 5-6 mln ale których nie chcesz stracić? jeśli chodzi k top picki to te ustawy nic nie zmieniają bo im i tak by trzeba było płacić maksy, mi się rozchodzi o te druga kategorie, prospektów drugiego sortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qcin_69 napisał:

ale to dotyczy tylko najlepszych prospektów, a co z tymi średnimi? wartymi po 5-6 mln ale których nie chcesz stracić? jeśli chodzi k top picki to te ustawy nic nie zmieniają bo im i tak by trzeba było płacić maksy, mi się rozchodzi o te druga kategorie, prospektów drugiego sortu

Jako właściciel masz do wszystkich rookie handicap lat i % :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzemo napisał:

To szedłbym w stronę matchowania

może być i tak, jeśli silnik gry (nie wiem, nie grałem) za bardzo wypacza (jestem w stanie to sobie wyobrazić) to matchowanie jest lepsza opcja i ja jestem jak najbardziej za, zniesienie QO, dodanie matchowania i cyk, XXI wiek wita simbasket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krzemo napisał:

Po rookie kontrakcie masz przecież prawa birda (jako "właściciel" na lepszym % i latach)

Ale istnieje jakieś tam ryzyko, że taki Antek wybierze słabszą ofertę niż Birdowy Max. 

 

19 minut temu, julekstep napisał:

zakaz benchowania obowiązujący przez cały sezon (czyli zniesienie tzw. raju tankowego w ostatnim kwartale RS)

Przy tym to bym się akurat zastanowił.  Jest to spoko opcja, dla zespołów które nie walczą o nic, a chcą posprawdzać różne rozwiązania. Na marginesie co z TR zawodników typu T-Mac, czy wcześniej Duncan? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SzuLcU napisał:

Ale istnieje jakieś tam ryzyko, że taki Antek wybierze słabszą ofertę niż Birdowy Max. 

 

Przy tym to bym się akurat zastanowił.  Jest to spoko opcja, dla zespołów które nie walczą o nic, a chcą posprawdzać różne rozwiązania. Na marginesie co z TR zawodników typu T-Mac, czy wcześniej Duncan? 

zapraszam do składania ofert za McGradyego, żadna nie zostanie przeze mnie pominięta, obiecuje :) TR będzie miał pewnie po 5 meczu sezonu wiec wtedy to już w ogole, wszystko jawnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.