Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Dywizja III Ó


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak jak pisałem wczoraj na chacie spóźniłem sie o 15 min. Wracając do domu trafiłem na straszne korki i nie dałem rady... Miałem autopick jefersona za 51 $ a potem już normalnie grałem. Strasznie sie denerwowałem za kierwonicą wiedząc że przez te 15 min może mi to cały skład popsuć. Big Ala jakoś przeboleje jednak nie potrafiłem potem wyciągnąć 100% i odczuwałem wydaną kase. W każdym razie skompletowałem solidny frontcourt, troszeczke gorzej bd z backcourtem ale mam nadzieje że nie bd kontuzji ;) Strasznie przepraszam za te spóźnienie, od razu na starcie mam złą opinie, mam nadzieje że uda mi sie poprawić w waszych oczach ;) No i mam nadzieje że bd w większości grali przez cały sezon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że popsułem innym zabawę, ale nie mogłem się dostać na mojego maila na yahoo. Identyfikator ani hasło nie działało. Nie mam pojęcia dlaczego. Gdyby nie awaria na stronie to napisałbym wcześniej co się dzieje. Jeżeli da się to jakoś ogarnąć to mimo wszystko chętnie powalczę z tym co dostałem z auto-picków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja Was bardzo prszepraszam za ten draft.

Pech chciał, że akurat fatalnie sie czułem miałem wysoką temperaturę i nie mogłem już usiedzizieć po prostu. Wypsztykałem się więc z kasy na najlepszych za rozsądne ceny, ap otem niech się dzieje wola nieba i poszedłem do wyra.

To, czy moje wybory były trafne czy nie, to już inna sprawa, ale nieco zamroczony chorobą tak licytowałem.

 

POzdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Panowie! Po draftach mialem ochote na swoja analize Waszego draftu ;-)

Poniewaz ligi maja identyczne ustawienia moje podejscie jest proste, wrzucam Wasze sklady pod swoje projekcje/wyceny, patrze na mocne/slabe strony poszczegolnych druzyn i probuje wyciagac wnioski [nie jest to szczegolna filozofia, wiec kazdy moze to zrobic do czego zachecam!].

Oczywiscie projekcje moga byc do bani i nie moge uwzglednic przyszlych kontuzji, trejdow, FAsow, niespodzianek kto eksploduje, a kto zawiedzie i wielu innych rzeczy - po to rozgrywamy sezon - wiec prosze byscie tego nie traktowali jako "tak juz bedzie i kropka!!!!". To jest tylko moja skromna proba oceny samego draftu, tzn przed czekajacym nas maratonem kto wg mnie zaczyna z piatego kilometra, a kto sobie dolozyl dodatkowe dwa?

Na swoje usprawiedliwienie dodam, ze w zeszlym sezonie na tym forum napisalem o 7 druzynach, ze sa contenderami i wszystkie znalazly sie w Top9... co oczywiscie oznacza, ze dwie druzyny, ktore uznalem za przecietne wskoczyly wyzej. Zas o 4 druzynach napisalem, ze sa "skazani na 3 lige" w znaczeniu, ze zaczynaja z duzego dola i wszystkie 4 zajely miejsce poza Top10 [czesc awansowala wyzej przez rezygnacje wyzszych miejsc, choc byly tez odpuszczenia w trakcie sezonu, ktorych zupelnie nie uwzglednilem w projekcjach].

Na pierwszy rzut oka brzmi obiecujaco, wiec w tym roku chcialem sprobowac na wiekszej probce ;-)
Nie wiem czy tym razem bedzie lepiej czy gorzej, ale sprobuje takze dla mnie to jest cwiczenie pt "ocenianie druzyn przed sezonem", a dla Was mam nadzieje, ze bedzie to jakis poczatek do dyskusji ;-)

Co wazne to staralem sie oceniac tak by w miare mozliwosci byl rownomierny rozklad "dobry/przecietny/zly" bo jednak ktos musi miec gorszy draft nawet jesli nikt tego nie chce. Ale prosze byscie w zadnym wypadku nie traktowali tego jako krytyke Was samych, sam tez popelniam bledy [patrz watek o I] i jeden sklad to zawsze za malo by stwierdzic kto jest dobrym GMem, a kto zlym.
 

 

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a na kolejnosc nie zwracajcie uwagi...

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na zajecie miejsca w Top5]:
Six Sigma  [zdecydowany faworyt, tylko straty i bloki slabe]
Berdjusza  [overkill w statsach wysokich kosztem niskich, ale ogolnie mocna]
Zwyrodnialcy   [defensywnie slabo, ale reszta kategorii moze wymiesc]
Honolulu Sunshine  [fajnie wszechstronna druzyna tylko jaki jest plan z FT%?]
Les Cocottes [overkill w FG%, ale ogolnie bardzo ciekawy mix]



"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze zaczynaja z duzego dola]:
Menelska Uczciwość  [za duzo zalezy od zdrowia, ale FAsami da sie tu ladnie popracowac]
Lucjan's Team  [plytki sklad i mocno brakuje wysokich, trojki na sprzedaz!]
Big Bunch  [plytka druzyna, 3 bardzo mocne kategorie, reszta przecietnie lub slabo]
DragonMike  [najlatwiejsza do odratowania z tej grupy, jaki jest plan z FT%??]
Ballers  [da sie wydac polowe budzetu i miec dobra druzyne? Tu sie nie udalo i za duzo PG]
Flyers   [z 4 graczami to ciezko cos zdzialac, duuuzo pracy na FAsach moze pomoc]


BTW, bydzia bulls ma blokow na dwie druzyny ;-)
Jak to poprawi bedzie solidnie, a jak nie to trafilby do grupy dolnej.


Ogolnie po samych wynikach moznaby dojsc do wniosku, ze mieliscie sporo absencji na drafcie. Tzn czesc druzyn widac, ze dostala druzyne z automatu Yahoo [i dlaczego to nie dziala... pisalem co zrobic by tego uniknac!], a niektore sie oblowily promocjami wynikajacymi z braku licytujacych. Wciaz mi przykro z tego powodu i o ile fajnie, ze czesc z nieobecnych na drafcie zapowiedziala walke, o tyle to potencjalnie moze byc najmniej emocjonujaca dywizja ze wszystkich. Jak macie pomysly co zrobic by tego uniknac w przyszlosci to koniecznie dajcie znac.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że moja drużyna nie została uwzgędniona ;) Przez spóźnienie troche sobie popsułem plany ale staralem się to w miare nadrobić. W kazdym razie jestem ciekawy

 

Hejka Panowie! Po draftach mialem ochote na swoja analize Waszego draftu ;-)

Poniewaz ligi maja identyczne ustawienia moje podejscie jest proste, wrzucam Wasze sklady pod swoje projekcje/wyceny, patrze na mocne/slabe strony poszczegolnych druzyn i probuje wyciagac wnioski [nie jest to szczegolna filozofia, wiec kazdy moze to zrobic do czego zachecam!].

Oczywiscie projekcje moga byc do bani i nie moge uwzglednic przyszlych kontuzji, trejdow, FAsow, niespodzianek kto eksploduje, a kto zawiedzie i wielu innych rzeczy - po to rozgrywamy sezon - wiec prosze byscie tego nie traktowali jako "tak juz bedzie i kropka!!!!". To jest tylko moja skromna proba oceny samego draftu, tzn przed czekajacym nas maratonem kto wg mnie zaczyna z piatego kilometra, a kto sobie dolozyl dodatkowe dwa?

Na swoje usprawiedliwienie dodam, ze w zeszlym sezonie na tym forum napisalem o 7 druzynach, ze sa contenderami i wszystkie znalazly sie w Top9... co oczywiscie oznacza, ze dwie druzyny, ktore uznalem za przecietne wskoczyly wyzej. Zas o 4 druzynach napisalem, ze sa "skazani na 3 lige" w znaczeniu, ze zaczynaja z duzego dola i wszystkie 4 zajely miejsce poza Top10 [czesc awansowala wyzej przez rezygnacje wyzszych miejsc, choc byly tez odpuszczenia w trakcie sezonu, ktorych zupelnie nie uwzglednilem w projekcjach].

Na pierwszy rzut oka brzmi obiecujaco, wiec w tym roku chcialem sprobowac na wiekszej probce ;-)
Nie wiem czy tym razem bedzie lepiej czy gorzej, ale sprobuje takze dla mnie to jest cwiczenie pt "ocenianie druzyn przed sezonem", a dla Was mam nadzieje, ze bedzie to jakis poczatek do dyskusji ;-)

Co wazne to staralem sie oceniac tak by w miare mozliwosci byl rownomierny rozklad "dobry/przecietny/zly" bo jednak ktos musi miec gorszy draft nawet jesli nikt tego nie chce. Ale prosze byscie w zadnym wypadku nie traktowali tego jako krytyke Was samych, sam tez popelniam bledy [patrz watek o I] i jeden sklad to zawsze za malo by stwierdzic kto jest dobrym GMem, a kto zlym.
 

 

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a na kolejnosc nie zwracajcie uwagi...

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na zajecie miejsca w Top5]:
Six Sigma  [zdecydowany faworyt, tylko straty i bloki slabe]
Berdjusza  [overkill w statsach wysokich kosztem niskich, ale ogolnie mocna]
Zwyrodnialcy   [defensywnie slabo, ale reszta kategorii moze wymiesc]
Honolulu Sunshine  [fajnie wszechstronna druzyna tylko jaki jest plan z FT%?]
Les Cocottes [overkill w FG%, ale ogolnie bardzo ciekawy mix]



"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze zaczynaja z duzego dola]:
Menelska Uczciwość  [za duzo zalezy od zdrowia, ale FAsami da sie tu ladnie popracowac]
Lucjan's Team  [plytki sklad i mocno brakuje wysokich, trojki na sprzedaz!]
Big Bunch  [plytka druzyna, 3 bardzo mocne kategorie, reszta przecietnie lub slabo]
DragonMike  [najlatwiejsza do odratowania z tej grupy, jaki jest plan z FT%??]
Ballers  [da sie wydac polowe budzetu i miec dobra druzyne? Tu sie nie udalo i za duzo PG]
Flyers   [z 4 graczami to ciezko cos zdzialac, duuuzo pracy na FAsach moze pomoc]


BTW, bydzia bulls ma blokow na dwie druzyny ;-)
Jak to poprawi bedzie solidnie, a jak nie to trafilby do grupy dolnej.


Ogolnie po samych wynikach moznaby dojsc do wniosku, ze mieliscie sporo absencji na drafcie. Tzn czesc druzyn widac, ze dostala druzyne z automatu Yahoo [i dlaczego to nie dziala... pisalem co zrobic by tego uniknac!], a niektore sie oblowily promocjami wynikajacymi z braku licytujacych. Wciaz mi przykro z tego powodu i o ile fajnie, ze czesc z nieobecnych na drafcie zapowiedziala walke, o tyle to potencjalnie moze byc najmniej emocjonujaca dywizja ze wszystkich. Jak macie pomysly co zrobic by tego uniknac w przyszlosci to koniecznie dajcie znac.
 

Widze że moja drużyna nie została wymieniona. Czyli że mam rozumieć że jestem gdzieś pomiędzy i nie wyróżniam się ani zaletami ani wadami ;) ? Troche plany popsuło mi moje spóźnienie na draft ale starałem sie z tego zrobić coś solidnego. W każdym razie jestem ciekawy co sądzisz o mojej drużynie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musiales wklejac calosci ;-)

 

Widze że moja drużyna nie została wymieniona. Czyli że mam rozumieć że jestem gdzieś pomiędzy i nie wyróżniam się ani zaletami ani wadami ;) ?

Mniej wiecej ;-)

Nie ma nic zlego w byciu solidnym, ale tez najtrudniej na ten temat cos napisac. Byloby za duzo "OK" ;-)

 

Troche plany popsuło mi moje spóźnienie na draft ale starałem sie z tego zrobić coś solidnego. W każdym razie jestem ciekawy co sądzisz o mojej drużynie ;D

To jak na spoznialskiego niezle sie wybroniles, tylko wyszlo o jednego wysokiego za duzo... przez co statsy wysokich sa mocne, a niskich slabsze, ale to nic czego jednym trejdem nie da sie zalatwic ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilq, pisałeś że kolejność nie ma znaczenia, ale w nawiasie napisałeś o mojej drużynie, ze jest zdecydowanym faworytem. Do wygranej, czy do awansu? :smile:

Do obu... przeciez te cele sa jakby zwiazane ze soba... ;-)

 

A z kolejnoscia mi chodzilo o to zeby nie interpretowac tego jako liste miejsc od 1 do 5 czy 9-15 bo generalnie te druzyny sa wg mnie podobnej jakosci, wiec to raczej jedna grupa i nie podejmuje sie rozdzielania wlosa na czworo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powiedzieć - niech wygra najlepszy :smile:

 

a poza tym mam pytanie do wszystkich chętnych:

 

mam prywatna lige roto auction draft ze znajomymi, niestety zostalismy w 5 osob i brakuje nam paru graczy.

 

Draft jest jutro o 23:45

 

Wiec jesli ktos chciałby sie pobawić i poprowadzic kolejna druzyne to zapraszam do ligi :

 

http://y.ahoo.it/ahbPsWCz

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 7 dniach rozgrywek i z ~40 meczami w prawie kazdej druzynie tabela na srednich wyglada tak...

 

Rank Team roto

1. Kev Project 96

7. Big Bunch 89,5

2. Six Sigma 88

6. Menelska Uczciwość 84

3. Honolulu Sunshine 82

8. Bayern Cavaliers 80

10. Zwyrodnialcy 75

8. Berdjusza 74

4. DragonMike 67,5

10. ILLuminati /\ 66

12. Les Cocottes 61

14. bydzia bulls 60

13. Flyers 58

5. Ballers 55

15. Lucjan's Team 44

 

Sadzac po rozegranych meczach DragonMike i Ballers chyba chca skonczyc sezon w marcu ;-)

Poza tym w sumie niewielkie roznice miedzy totalami, a srednimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wymiana pomiędzy Six Sigma ( to ja) i Kev Project. Oddaję Davida Lee i Carlosa Boozera za Brooka Lopeza i Milesa Plumlee. 

Trochę tracę na tej wymianie, ale lepszej oferty zawierającej bardzo interesujące mnie bloki nie otrzymałem. Stoję bardzo wysoko w punktach ,zbiórkach i asystach, więc mam nadzieję, że nie odczuję tego tak bardzo. Jak nowy skłąd zagra kilka meczów pewnie będę szukał sposobu na poprawienie steali, ale jeszcze nie wiem za jakie statystyki będę mógł coś zaoferować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.