Skocz do zawartości

Mock Drafty 2013/14


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to będzie trzeci rok z Fantasy NBA, ale po raz pierwszy będę się bawił w draft aukcyjny a więc bardzo chętnie bym się próbnie pobawił. Godziny nocne mi odpowiadają, najlepiej około północy i później. Akurat dziś nie wiem się jak ogarnę bo wychodzę wieczorem i różnie może się sytuacja rozwianąć ( ;) ), ale jak nie dziś to w kolejnych dniach jestem na łączach.

 

Inna sprawa, że mam wątpliwości co do nauki jaką miałbym wyciągnąć z takich licytacji. Wyobrażam sobie, że bardziej doświadczeni gracze mogliby się bawić w sposós odbiegający od prawdziwej rozgrywki. Bynajmniej nie przypadkowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej porze jest bardzo mało osób na mockach, raczej musisz patrzeć na mocki o godzinach 23+, wtedy można nawet 8 na 14 uklepać póki co. Im dalej w las tym będzie lepiej ;] Jak coś to będę dziś pewnie jakoś przed północą to można podraftować, tyle że póki co jest dużo niewiadomych i imo średnio te mocki są obrazotwórcze :P. No, ale jak ktoś wcześniej nie licytował to tak czy siak szczerze polecam!

Nie no wczoraj robiłem pierwszą*próbę w okolicach 19 i zebrało się 10 na 12. Ogólnie zauważyłem, że ludzie niechętnie wchodzą po prostu na te większe drafty i celują w coś*skromniejszego licząc, ze znajdzie się wystarczająca ilość chętnych. Wiadomo, że to nie to samo co 14 osobowy draft, ale lepiej grać z ludźmi niż a botami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wczoraj robiłem pierwszą*próbę w okolicach 19 i zebrało się 10 na 12. Ogólnie zauważyłem, że ludzie niechętnie wchodzą po prostu na te większe drafty i celują w coś*skromniejszego licząc, ze znajdzie się wystarczająca ilość chętnych. Wiadomo, że to nie to samo co 14 osobowy draft, ale lepiej grać z ludźmi niż a botami.

Pamiętaj że u nas będą ligi raczej ok. 15 zespołowe więc draft w 10 będzie nieporównywalny bo na koniec jest jeszcze dużo względnie przydatnych i dobrych graczy a przy 15 robi się już biednie a co dopiero przy 19 teamach jak graliśmy w div X w zeszłym roku.

Dlatego moja rada próbować trzeba te drafty gdzie jest najwięcej chociażby po to żeby zobaczyć wśród jakich graczy się pod koniec wybiera. I np raz spróbować taktyki wyboru gwiazdy za dużą kasę, żeby przekonać się ile potem trzeba czekać na możliwe wybory, a raz średnich cen i będziesz miał już jakiś pogląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentor, chodzi tylko o opanowanie opcji i gdzie czego szukac bo w prawdziwej aukcji wszystko bedzie sie dzialo szybko i moze nie byc czasu na zastanawianie sie np czy mam miejsce na nastepnego guarda albo ile mi zostalo kasy ;-)

 

liv, te mocki sa darmowe takze nic nie szkodzi sprobowac zarowno male jak i duze ligi ;-)

Porownanie moze byc w sumie ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, pisze się ktoś na jakiegoś mocka dzisiaj?

@Mentor. Jak w 8 osobowym gronie coś spieprzysz, to podejrzewam że tak czy siak nie będziesz musiał brać Telfaira i Marshalla za 1$ żeby roster wypełnic :] Celuj jak mówi wilQ, w większe, nawet z botami, są bardziej adekwatne do tego co będziem grać.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentor, chodzi tylko o opanowanie opcji i gdzie czego szukac bo w prawdziwej aukcji wszystko bedzie sie dzialo szybko i moze nie byc czasu na zastanawianie sie np czy mam miejsce na nastepnego guarda albo ile mi zostalo kasy ;-)

 

liv, te mocki sa darmowe takze nic nie szkodzi sprobowac zarowno male jak i duze ligi ;-)

Porownanie moze byc w sumie ciekawe.

Próbowałem, po prostu średnio to wygląda jak większość to algorytm - da się coś z tego ofc coś wyciągnąć, ale wydaje mi się, że i tak to nie to samo co prawdziwy draft - myślę, że to będzie ciekawsze doświadczenie ;)

BTW co do działania szybko w prawdziwej aukcji - rozumiem, że te limity czasowe się nie zmieniają w porównaniu z mockam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z technicznego punktu widzenia draft mam już raczej ogarnięty, wziąłem udział w kilku mockach żeby wiedzieć 'jak to się je'.

 

Od dziś polować będę tylko na 14-osobowe drafty, te mniejsze są bez sensu raczej. Wyobrażam sobie, że po 8-osobowej loterii każdy menago jest zadowolony bo za bezcen można dobierać zajefajnych graczy.

 

No i tak jak pisałem wczoraj. Dziś w godzinach wieczornych/nocnych jestem do dyspozycji gdyby ktoś chciał organizować jakiś próbny draft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liv, najmniejsze limity czasowe jakie da sie ustawic to 30 sekund.

 

Mentor, fajnie, ze zaliczyles ta czesc przygotowan... w razie czego mozesz przejsc wstepnie do drugiej... tzn zastanowic sie ile chcesz licytowac max dla kazdego gracza ;-) Bo nie trzeba sie zgadzac z tymi Yahoo...

 

Na poczatek takiej analizy polecam zajrzec na http://basketballmonster.com/PlayerRankings.aspx oraz wybrac tam opcje naszej ligi [15 druzyn, 10 aktywnych slotow, 9 kategorii, 200$ budzet, w "Display Columns" zaznaczyc Dollars] - w ten sposob mozna zobaczyc ile mniej wiecej byli warci zawodnicy w zeszlym sezonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za kolejne narzędzie :) Stronka już wylądowała w ulubionych, pewnie się przyda, wystrojem przypomina http://www.basketball-reference.com/ gdzie mile spędziłem wiele godzin (dni?) a sporo jeszcze przede mną :)

 

W kwestii limitów cenowych (jakie powinienem sobie nałożyć) mam właśnie największe wątpliwości. Szczególnie w tym względzie przydałoby się doświadczenie, ale tego nadrobić się nie da. Na ten moment składaniam się raczej ku strategii 'średnich cen', która wyłączy mnie z walki o najlepszych, ale i totalnie zepsuć draft wtedy trudniej ;)

 

Poza tym ceny się zmieniają, trudno mi sobie wyobrazić, aby przykładowy Anthony Davis/Favors/Kanter byli do wzięcia za podobne pieniądze jak przed rokiem.

 

Tak czy inaczej raz jeszcze dzięki za link, powinien być bardziej pomocny niż wartości z Yahoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii limitów cenowych (jakie powinienem sobie nałożyć) mam właśnie największe wątpliwości.

Szczególnie w tym względzie przydałoby się doświadczenie, ale tego nadrobić się nie da.

Troche sie da, mozna spojrzec na zeszloroczne ceny [linki do archiwum w 1 poscie tego watku] i porownac do wycen wg statsow z 2011/12 - to powstanie pi razy drzwi obraz co skad sie bierze, w tym podejscie do graczy, ktorych wymieniles z oczekiwana duza poprawa. Oczywiscie to nie wyjasni wszystkiego, ale nie istnieje narzedzie, ktore powie wszystko bo taki urok tej gry, ze kazdy z nas probuje sie opierac na danych, ale w gruncie rzeczy wrozymy z fusow ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie da, mozna spojrzec na zeszloroczne ceny [linki do archiwum w 1 poscie tego watku] i porownac do wycen wg statsow z 2011/12 - to powstanie pi razy drzwi obraz co skad sie bierze, w tym podejscie do graczy, ktorych wymieniles z oczekiwana duza poprawa. Oczywiscie to nie wyjasni wszystkiego, ale nie istnieje narzedzie, ktore powie wszystko bo taki urok tej gry, ze kazdy z nas probuje sie opierac na danych, ale w gruncie rzeczy wrozymy z fusow ;-)

A macie ceny Dywizji X? Bo jak cholera chciałbym zobaczyć co Lorak nawywijał. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie ceny Dywizji X? Bo jak cholera chciałbym zobaczyć co Lorak nawywijał. ;-)

No wiLQ dawal tu trzy linki do stron ligowych. I jak wejdziesz na strone ligi Dywizji X, to tam masz szczegolowe wyniki draftu. Nie powiem, tez z ciekawoscia ostatnio przegladalem :-) Oczywiscie milosc do Pau i Tośka była wszechobecna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muchas gracias!

 

- - - Updated - - -

 

doslownie wszechobecna - w kazdej lidze mialem Pau lub Davisa. czasem nawet obydwu ;]

Karol - zatem na draft kiperka bedziesz miał prace domową z dywersyfikacji portfolio ;-)

Aczkolwiek w pełni podzielam sentyment do pewnych zawodników :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.