Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Kepler napisał:

Dla mnie najlepszy film Tarantino. Zimowa sceneria, jedna izba, duszna atmosfera, przegadany z dobrymi dialogami. Oglądałem ze 3x.

Ja to samo. Jaram się max i kompletnie mnie nie obchodzi czy są jakieś kalki z innych filmów bo na dobrą sprawę w każdym cos znajdziesz.

Klimat, zima .niepokój i król Samuel w tej roli sprawdził się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest fenomenalne. Zawsze podziwiając jakiś film dziwiłem się ze ktoś ma odmienne zdanie. I tu jest podobnie tylko odwrotnie. Jakoś tej 8 nie polubiłem mimo ze ogromnie lubię pozostałe filmy i widząc wasze zachwyty zastanawia mnie pytanie dlaczego nie polubiłem.  Wiem ze cześć filmów jest przegadana.  Cześć skopiowana. Cześć zbytnio może nastawiona na plastyczność i szerokie kadry. Dlatego z jednej strony dziwiły mnie te nieprzychylne opinie ale teraz sam jestem po tej drugiej stronie jako krytyk. Dawno temu tez musiałem 2-3 podejść aby docenić ale z 8 mam serio kłopot. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem fanem "Nienawistnej ósemki". Mistrzowski klimat, muzyka Ennio Morricone i kapitalne dialogi. Jeden z moich ulubionych filmów od QT.

 

1 godzinę temu, kcp78 napisał:

sie obudziles! swoja droga, strach otworzyc lodowke, bo mikkelsen moze wyskoczyc! od tego rezysera polecam tez inne rzeczy. podobny klimat, bo to, de facto, kino autorskie...

Oglądałem już kilka razy, wrzuciłem tutaj, bo może ktoś jeszcze nie widział, a świetnym kinem należy się dzielić. 

"Jeźdźcy sprawiedliwości" i "Druga szansa" od tego reżysera też mogę śmiało polecić :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2022 o 11:30, nawciarz napisał:

I choćby w Bękartach Wojny mamy utwór Un Amico z tego filmu https://www.filmweb.pl/film/Rewolwer-1973-9156 (zresztą całkiem spoko film, w sumie tak jak parę innych Sergio Sollimy na czele z Twarzą w twarz).

W ostatnim wpisie wspomniałem o Sollimie i jego spaghetti westernie Twarzą w twarz. Okazało się, że miałem niezły timing, bo dziś o 23:25 leci na TVP Kultura. Możliwe że premiera w polskiej telewizji, a jak był to pewnie dobre kilkadziesiąt lat temu.

Edytowane przez nawciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne bo akurat kupiłem Disney + na miesiąc i włączyłem nowego Thora, o losie jakie to było słabe.Jak szanuje Waititiego to ten makabrycznie już przesadzony DENNY humor i głupotki powodują że jest to dla mnie film niestrawny.To co było siłą jednak taśmowych filmów Marvela (czyli jednak sporo z nich jest co najwyżej przeciętnych) to że w większości zależy ci na bohaterach, tutaj nawet tego nie ma.@RappaR  co do żeńskich postaci to akurat dużo pojawiało się już w komiksach i np. czarny kapitan ameryka to była raczej naturalna kolej rzeczy bo był jego sidekickiem a black widow to zawsze była kobieta :D ale zgadzam się że często to co dzieje się na zachodzie m.in w tej kwestii jest już komiczne.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Sewer napisał:

Śmieszne bo akurat kupiłem Disney + na miesiąc i włączyłem nowego Thora, o losie jakie to było słabe.Jak szanuje Waititiego to ten makabrycznie już przesadzony DENNY humor i głupotki powodują że jest to dla mnie film niestrawny.To co było siłą jednak taśmowych filmów Marvela (czyli jednak sporo z nich jest co najwyżej przeciętnych) to że w większości zależy ci na bohaterach, tutaj nawet tego nie ma.@RappaR  co do żeńskich postaci to akurat dużo pojawiało się już w komiksach i np. czarny kapitan ameryka to była raczej naturalna kolej rzeczy bo był jego sidekickiem a black widow to zawsze była kobieta :D ale zgadzam się że często to co dzieje się na zachodzie m.in w tej kwestii jest już komiczne.

Nie chodzi o pojawianie się żeńskich postaci, ale o zastępowanie męskich. Plus obecnie w sumie standardem jest to, że kobiety pokazuje się jako te lepsze w filmach. 

Taki Snatch by pewnie obecnie już nie mógł powstać(obejrzałem dzisiaj, fajny film, w sumie sporo czytam przed filmem o nim czy mi się spodoba, więc bardzo rzadko oglądam kiepski film)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko też te żeńskie postacie tylko w teorii ,,zastępują'' męskie bo przecież koncern jak Marvel a właściwie Disney nie zrezygnuje np. z takiej marki jak Kapitan Ameryka czy Iron Man która zarabia majątek na rzecz Iron Heart czy kobiety jako Black Panther, to raczej takie krótkie epizody w komiksach czy filmach i szczerze akurat tu nie widzę nic złego ale to piszę tylko o Marvelu bo faktycznie też mam wrażenie że głównie w amerykańskim mainstreamie kobiety są częściej ukazywane jako postacie pozytywne czy czarnoskórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RappaR napisał:

. Plus obecnie w sumie standardem jest to, że kobiety pokazuje się jako te lepsze w filmach. 

Fred Flinston, George Jetson też byli już najgłupszymi w bajkach, a w Scooby-Doo Velma była najmądrzejsza - tak z głowy. 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RappaR napisał:

Grubo to idzie:

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób i tekst „ወርትብክች CAPTAIN CAPT AMERICA IRON HEART THE.MIGHTY THOR THE JEW AVENGERS WIDOW MARVEL MARVELOCEU DCEU HAWKEYE SHE SHE-HULK BLACK PANTHER MS. MARVEL”

 

Dobrze, że na świecie dyskryminacja białych mężczyzn się szybko skończy z uwagi na upadek samego zachodu. 

Spokojnie tam już też się budzą. Ostatnia akcja wobec Paypala pokazuje, że ludzie już mają dość pozwalania głupkom na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał:

Spokojnie tam już też się budzą. Ostatnia akcja wobec Paypala pokazuje, że ludzie już mają dość pozwalania głupkom na wszystko.

Budzą. Mówili to 10 lat temu, a sytuacja idzie w skrajny cancel każdej innej opinii. Rowling wyjebali z HP za to, że powiedziała, że tylko mając okres można być kobietą.

To się cofnie dopiero jak USA i zachód przestanie mieć wpływ na resztę świata, czyli jakieś 20 lat. 

2 godziny temu, Koelner napisał:

Fred Flinston, George Jetson też byli już najgłupszymi w bajkach, a w Scooby-Doo Velma była najmądrzejsza - tak z głowy. 

Chodzi mi już o elementy w stylu, że są lepszymi liderami, żołnierzami, silniejsze itd.

W Scooby-Doo jednak liderem był Fred i to on był najbardziej kompetentny. Teraz w połowie filmów facetów się pokazuje jako bezużyteczny bagaż, który kobiety muszą niańczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.