Skocz do zawartości

Smartfony


Szak

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę posta pod postem, bo będzie na inny temat. O telefonach ogólnie, tj. zakupach. Jest pełno ofert na Allegro, kup teraz, z nowymi telefonami. Sprzedawcy wystawiają do tego takie coś jak faktura-vat-marża, no i jest karta gwarancyjna. Ale najbardziej liczy się przy ewentualnym wysyłaniu do naprawy gwarancyjnej właśnie dowód zakupu. Trochę o tym czytałem i wychodzi na to, że bywają problemy w takich sytuacjach. Bo faktura-marża dotyczy wtórnej sprzedaży, a nie potwierdza daty pierwotnego nabycia (od tego jest "zwykła" faktura vat). Pomimo tego, że sprzęt jest nowy. Co o tym sądzicie, macie z tym jakieś doświadczenia?

 

Osobiście uważam, że różne komisy sprzedające swój towar na Allegro dobrze o tym wiedzą i zabezpieczają się oficjalnie pisząc o tym, że jest faktura-marża, żeby nikt potem nie móc zarzucić, że nie wiedział. Wydaje mi się, że kiedyś tego nie widywałem, bo ostatnio pierwszy raz się z tym zetknąłem. Ale poprzedni telefon kupowałem w ten sposób z 5 lat temu :) Aukcje z fakturą vat mają wyższe ceny i są mniej atrakcyjne. Teoretycznie taki sprzedawca, który nierzadko jest też serwisem, może ten telefon naprawiać we własnym zakresie (skoro zapewnia gwarancję w treści aukcji), ale nie będzie to już gwarancja producenta a konkretnego przedsiębiorcy. Ale jak sklep upadnie, to dupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ostatnio nabyłem HTC One X i z czystym sumieniem mogę polecić.

Tutaj ktoś wspomniał o delikatności HTC HD2. Akurat wytrzymałość to jedna z zalet tego telefonu. Co prawda już wiekowy (3lata?) ale jako nieliczny ze smartfonów tak długi okres czasu trzyma niezłą cenę a to ze względu na jego konstrukcję i to, że do tej pory daje radę i jest jednym z najmniej zawodnych smartfonów :) Baaa... teraz nawet któraś firma zrobiła androida 4.1 na niego - jak widać można pomimo słabym jak na obecne warunki parametrów ;) Nie trzeba wpieprzać niewiadomo czego w telefony, no ale akurat nie o to producentom chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szak: Faktura VAT-marża oznacza nie mniej, nie więcej, że sprzedający płaci jedynie podatek VAT od różnicy pomiędzy jego ceną zakupu (potrącając CIT), a ceną za jaką sprzeda telefon. Przez to cena jest niższa, bo mniej do US daniny musi sprzedający odprowadzić.

 

Co do gwarancji to rzeczywiście coraz częściej producenci przyjmują towar jedynie z dowodem zakupu (paragon/faktura) i tutaj może być problem z fakturą VAT-marża. Zostaje jednak zawsze jeszcze tzw. prawo rękojmi, a dokładniej możliwość skorzystania z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Można wtedy oddać sprzedającemu zepsuty telefon w ramach niezgodności towaru z umową. W takim wypadku "gwarantem" nie jest producent (np. Samsung czy HTC), tylko konkretny sprzedawca, który sprzedał Ci komórkę. Ważne tutaj jest to, że sprzedający musi mieć osobowość prawną (tj. nie może być to osoba prywatna, a firma). Ważne jest też to, że niezgodność towaru z umową jest całkiem rozdzielna od gwarancji, niezbywalna i żaden sprzedający nie może jej zastrzec lub wyłączyć. Zatem jeśli jakiś komis będący firmą (czyli z paragonem lub fakturą) sprzeda Ci telefon używany z gwarancją np. 2 miesiące to nie zmienia to faktu, że możesz w ciągu 2 lat reklamować wadliwy produkt jako niezgodny z umową (przy czym przyjmuje się, że wada zgłoszona w ciągu pierwszych 6 miesięcy od zakupu uznawana jest a priori jako nabyta z kupnem, po 6 miesiącach musisz udowodnić, że tak było od początku).

 

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wieloletni użytkownik i prawie, że fan Nokii zdradziłem ją dla Samsunga Galaxy S Advance. I nie moge się przyzwyczaić. Cały czas chodze z Nokią E71, a Advance sobie uruchamiam na kilkanaście minut, żeby go poczuć. Chyba za stary jestem na takie cuda :)

 

przy okazji, są tu fani Apple'a? mam do sprzedania nowego iPada 2, dokładnie taka wersja: http://www.ceneo.pl/13143256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś używa telefonu tylko do dzwonienia to nie powinien chyba zaglądać do tematu o smartfonach.

Smartfon to nie telefon, ma jedynie funkcję telefonu.

To tak jakby powiedzieć że komputer to odtwarzacz dvd, po ch... mu klawiatura?

I tak dla smarfonow rozmiar sie liczy, wygoda korzystania to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamil za wyczerpujący komentarz. Też do podobnych opisów dotarłem, tyle że mniej konkretnych. Niemniej jest to jakieś ryzyko z vat-marżą i choć może być ok, to równie dobrze może być pod górkę, jak się gorzej trafi. Ja ze swojej strony nastawiam się na kupowanie w sytuacji, gdy jest oryginalny dowód pierwotnego zakupu. Zwykli ludzie jak sprzedają telefony z przedłużeń umów, to przeważnie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak jakby zamykając osobisty podwątek tego tematu, daję znać, że jednak mam Neo V. W wyniku trochę pewnych perturbacji, a trochę okazji, na którą natrafiłem, mam telefon, który był u mnie w TOP5, ale byłem prawie pewny, że normalnie bym go nie wybrał ;) Ubrałem go w silikon, nawet fajnie wygląda i działa. To mój pierwszy smartfon, więc porównania nie mam i we wszystkim ten jest dla mnie najlepszy :) Myślałem, że będzie gorzej z plastikowatością, ale jest ok, nawet ciężki, więc czuć go w ręce. Wkurza mnie tylko to, że USB jest zakryte i tylko czekam aż będę miał pecha i gdzieś zgubię tę głupią zatyczkę... Sprawdzam sobie różne aplikacje, strasznie dużo tego jest.

 

PS. Dzięki za wszelkie porady i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżam temat. Szukam przyzwoitego smartfona z fizyczną klawiaturą QWERTY. W ogóle nie orientuję się na rynku komórek, więc trudno mi cokolwiek sprecyzować, ciężko mi też określić kwotę, zależy mi przede wszystkim na klawiaturze i obecności jakichś standardowych dla obecnych czasów funkcji. Nie wymagam żadnych cudów. Na razie wpadł mi w oko SE Xperia Mini Pro, czy to jest dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini pro nie polecam- to bardzo przeciętny smartfon a klawiatura bardzo mało i możesz mieć problemy z pisaniem, jeśli twoje palce są większe niż palce przeciętnej kobiety. Według mnie najlepszym wyborem będzie Blackberry. Zdecydowanie najlepsze fizyczne klawiatury na rynku. Nie jest to Android ale jst wystarczająco dużo przydatnych aplikacji (sporo powiązanych z szeroko pojętym biznesem czy pracą biurową). Modeli jest kilka, więc do wyboru do koloru (cenowo również). Jeśli chodzi o telefony z Androidem to nie wiem jakie są godne polecenia z fizyczną klawiaturą, natomiast mogę ci powiedzieć abyś omijał smartfony z androidem low endowe (np. xperia mini pro) bo to szmelc plus kiepskie procki i będą ci zamulać strasznie. Aby to miało sens trzeba dołożyć te pare złotych i wybrać coś średniej klasy jak Samsung Gio- chyba najlepszy w swoim przedziale cenowym albo już coś z high-endu jak Galaxy SII. Nic mi nie wiadomo o jakiś godnych polecenia smartfonach z andkiem z fizyczną klawiatura, więc tutaj nie pomoge.

 

 

http://allegro.pl/blackberry-bold-9790-bez-locka-poznan-sklep-i2919180879.html

 

http://allegro.pl/blackberry-bold-9900-bez-locka-poznan-sklep-i2919312779.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samsungów to się nie zgadzam.

 

mój wave 3 przez pół roku przeżył z 10 lądowań na ziemi i jedno nurkowanie w talecie i wszystko działa bez problemu

 

co do blackberry to fajne telefony, http://allegro.pl/ideal-blackberry-9700-zestaw-2gb-b-s-gw-pl-i2948837383.html

 

ja mam takiego służbowego i bardzo sobie chwalę + poczta blackberry to super sprawa

 

mój kolega ma cos takiego i jest zadowolony

http://allegro.pl/100-nowy-htc-desire-z-wysylka-z-pl-gwarancja-prom-i2927580709.html

pytanie tylko do czego Ci klawiatura jest potrzebna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie jestem przekonany do klawiatury dotykowej, miałem parę razy z nią styczność i momentami brała mnie kurwica. Nie sądziłem, że rynek smartfonów z klawiaturami jest tak biedny, będę musiał jeszcze trochę pomyśleć nad całym przedsięwzięciem. Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie ma ona klawiatury dotykowej, ale polecam Nokię Lumię 610. Byłem sceptycznie nastawiony do smerfonuff, ale telefon mi się zepsuł to kupiłem taką Nokię bo była tania i nawet nieźle się prezentowała. I kurde... jestem zadowolony z tego zakupu. Telefon jest mega prosty, nie ma pierdyliona aplikacji jak Samsungi, można na nim zrobić wszystko czego potrzebuje osoba powyżej 15 roku życia(net, aparat, mail, facebook - te dwa ostatnie szczególnie, w tym nokiowym windowsie jest świetna personalizacja i można bezpośrednio połączyć sobie pocztę i fb z komórką, naprawdę się to przydaje. I dla mnie najważniejsza sprawa - bateria trzyma naprawdę długo, tydzień wytrzymuje spokojnie przy normalnym użytkowaniu.

 

Więc ogólnie jakby ktoś szukał czegoś tańszego i solidnego - polecam lumię 610.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce fajnego, sprawnego, co prawda low-endowego smartfona, to polecam LG-E400 zwany też LG L3 Swift. Naprawdę udany model, funkcjonuje sprawnie, czasem z rzadka coś się przytnie, jak sie ma włączonych za dużo aplikacji. To mój pierwszy smartfon, ktorego kupilem z 16gb kartą pamięci za 230 zł z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakupiłem Motorolę RAZR. Ogólnie wrażenia bardzo dobre - telefon śmiga aż miło. Niestety czasem przy próbie połączenia (jestem w Play) słyszę okropne trzaski i zakłócenia - nie wiem o co chodzi. Spotkał się ktoś z tym kiedyś? Czy ma to związek z tym, że Play korzysta z HD Voice?

 

BTW. wygląda na to, że wkrótce NIEposiadanie smartfona będzie czymś dziwnym: http://www.mobilnybpm.pl/rynek-smartfonow-dzis-i-jutro/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.