Skocz do zawartości

9/11 co sie wtedy wydarzylo


Xamel

Rekomendowane odpowiedzi

Co do wszystkich teorii spiskowych to jako opinie mogę zacytować swój post z innego forum:

ja popre filipa, a jednoczesnie mu zaprzecze. ogolnoswiatowa organizacja rzadzaca jest na pewno, przynajmniej wedlug mnie. jesli zas chodzi o teorie spiskowe, to chyba w zadna nie wierze.

na poparcie swojej tezy nie mam zadnych dowodow, mam jedynie umysl otwarty i przeczytane kilka opowiadan science fiction. przygotujcie, moze dla was na stek bzdur, moze 'prawde objawiona', a mam nadzieje, ze na cos, co skloni was do glebszej refleksji, bo z braku dowodow, bede zadawal pytania.

co by was sklonilo do uwierzenia w spisek. takie proste pytanie. chyba jest to niemozliwe. sam tez odrzucalem kazda teorie, uwazajac ja za dobra dla gospodyn domowych. chwila - dalej uwazam, ze sa dobre dla gospodyn domowych. jednak wrocmy do meritum - czy gdyby wam napisali w polityce, ze za zniszczeniem wtc stoi cia, uwierzylibyscie. sadze ze nie, wysmialibyscie tylko autora i przestali kupowac ten 'szmatlawiec'. i na tym polega geniusz spiskowcow. jak to bylo w jednym opowiadaniu ziemkiewicza - gdybym byl kosmita, sam najglosniej bym sie smial z ufoludkow. uwazam, ze bzdurne teorie spiskowe w stylu tych przedstawionych przez filipa sa ich autorstwa. nawet gdyby w tym gaszczu tajemnic pojawi sie jakas prawdziwa, odrzucimy ja razem z reszta. w ten sposob nikt inteligentny nie wierzy w to.

wolne media. dowcip. zastanowcie sie sami, czy zdominowanie mediow to cos niemozliwego. wystarczy kontrolowac te 4-5 glownych korporacji i trzymamy cala informacje. to co idzie do innych gazet, to kopia gigantow. nadaja ton rynku - to co wychodzi od innych musi ich nasladowac, w przeciwnym wypadku zbankrutuje. jednoczesnie te korpoacje tworza totalitaryzm, o czym bedzie dalej. jesli trzymamy glownych graczy na rynku w garsci, nic innego sie nie przebije. moze sie wybic inna korporacja, ale nie w innym stylu, bedzie powielac schematy stajac sie w sumie w sposob nieswiadomy czlonkiem spisku.

teraz o tym totaliaryzmie, kiedy wiekszosc z was ma juz pewnie bol brzucha ze smiechu. w tym przypadku jedyne co mam na poparcie swojej tezy to opowiadanie z tomu pan i wladca na koncu swiata dicka o spoleczenstwie ganimedesa. totalitaryzm, czyli powielanie jednego narzuconego wzorca zachowan. moze sie to odbywac i w demokracji. a w jaki sposob - bzdurne telenowele, filmy, oglupianie telewidzow w ten sposob. i nie bierzcie za wzor siebie, wy jestescie elita spoleczenstwa. pomyaxlie o przecietnym kowalskim pracujacym na budowie, czy o pani nowak w kasie w biedronce. dla nich liczy sie bardziej ostatni odcinek tanca z gwiazdami niz problemy globalne.

jeszcze jedna rzecz, na ktora chcialbym zwrocic uwage. wy jestescie inetelektualistami, elita spoleczenstwa, jej najbardziej wartosciowymi czlonkami, bo mniemam, ze ****** zostaly na onecie. to zadam wam pytanie - ile razy czytaliscie poezje w tym roku, do ilu rozpraw filizoficznych siegneliscie, ile ksiazek z klasyki literatury w tym roku przeczytaliscie - z antyku, sheakspire, czy tworcow oswiecenia. bo na prawde nie macie co liczyc na pozostale 95 procent spoleczenstwa pod tym wzgledem.

a teraz zadanie domowe - zastanowcie sie nad problemem globalnego ocieplenia - poczytajcie na ten temat z punktu naukowego, a potem poszukajcie o jakie kwoty idzie sprawa. potem to samo zrobcie z ochrona srodkowiska. czy naprawde nie macie wrazenia, ze ktos was karmi gownem, na ktore do tego nie reagujemy odruchem wymiotnym.

Jednak WTC mi wyjątkowo nie pasi, zbytnia fuszerka itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– Dlaczego uderzając w budynek na wysokości pierwszego piętra nie pozostawił żadnych śladów na trawniku, nie naruszył bębnów kablowych, a co najważniejsze – nie pozostawił po sobie żadnych resztek? Waga Boeinga 757 bez paliwa, pasażerów, załogi i bagażu wynosi ok. 60 ton. Gdzie więc się podziało 60 ton złomu?

Kilka zdań dalej:

 

– Na trawniku przed Pentagonem i w gruzach znaleziono elementy kadłuba, kół i silnika, które doskonale odpowiadają odpowiednim częściom Global Hawka.

Coś tu się nie trzyma kupy. Ale faktycznie sprawa z Pentagonem od początku była najbardziej śmierdząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka że w łapu zadałem moje pytanie przeoczyłem ten wątek, to tu powtórzę, czy czyjaś głowa po tych zamachach poleciała z cia, przecież dobrze znane sa fakty ze te typy wiedziały że będzie taki zamach i mogli coś zrobić aby temu przeciwdziałać. Jeszcze raz powtórzę dziwna sprawa że te zamachy odbyły się na kilka dni przed debatą o obcięciu wydatków na służby, ja tam w przypadki nie wierzę, zresztą służbą też nie.

 

@Luki mówił o tych watpliwościach, dlaczego media tego nie ujawnią, dla mnie jest to dosyć jasne, dziennikarze robią to co im szefostwo każe, styknie mieć parę osób w kieszeni i po sprawie będzie ogólnie przyjęta oficjalna teza. Wy jako kolesie z Polski powinniście to bardzo dobrze rozumieć.

 

Przykre że właściwie cały świat tak funkcjonuje i że jakieś cwaniaczki mogą robić swoje szemrane interesy w taki sposób, ja nie mam zamiaru na siłę doszukiwać się sensacji ale tak jak w każdej sprawie jak każdy choć trochę myślący człowiek chciałbym dostać jakieś sensowne wyjaśnienia, dlaczego ten budynek #7 tak się zawalił, jak to jest do cholery ze niema szczątek samolotu po uderzeniu w pentagon, jak to jest że i sam bin laden i jego rodzina byli dobrze zlokalizowani przez służby amerykańskie a pomimo to nie robiono nic aby ich zatrzymać itd. tego można by mnożyć i to nie sa na siłę wyciągane fakty.

 

ps. @Vasquez to samo ciekawiło by mnie ze Smoleńskiem, ok tam nei ma takich zagadek, ale jeśli ktoś nie ma problemu w jaki sposób przeprowadzono to śledztwo to dla mnie jest cholernie nie poważny, szczątki cholernego wraku spychaczem przenosić no rzesz do jasnej cholery, jeśli to ma być ok to ja dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to co tu sie dzieje ? w tym temacie ?

pytam serio

xamel miales na pewno wystarczajaco duzo lat by w to wszystko wnikliwiej wniknac w 2001

nie wiem co starasz sie zrobic po 10 latach

oczekujesz ze dowiesz sie czegos z miliona konspiracyjnych stronek na necie

nie wiem kim jestes i co robisz ale warto informacji na internecie jesli nie jest z pierwszej reki czy tez nie jest to wydawnictwo naukowe to jest rowna zero

ogolnie ten temat i czyatnie o konspiracji w kosciele

nie wiem czy sie smiac czy plakac poruszanie powaznych tematow z ludzmi na poziomie cepa z forum

daleko z dyskusja nie zajdziesz

 

dwa

mamy 2011 od WW2 minelo 66 lat a z tego co pamietam to historia co sie stalo w 41 czy 45 czy 44 w Europie zostala zapisana juz ze 3 razy i w kazdym kraju inaczej (prZykladowa Enigma i USA film)

nie chce mi sie wnikac bo to zdecydowanie szerszy temat

ale tak jak w sredniowieczu za pewne rzeczy obcinano jezyk, rece czy leb tak dzieje sie to dzis tylko w inny sposob

wiedza ci co powinni wiedziec albo wiemy to co im jest wygodne

a ty jak chcesz sie powolywac na najmniej rzetelne zrodla czyli jakies stronki na necie i wypowiedzi nieznanych nikomu ludzi z brodami i siwymi wlosami to naprawde jest to pusta dyskusja

 

swoja droga czemu Woloszanski zniknal z TVP ? zajebiste mial te programy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga czemu Woloszanski zniknal z TVP ? zajebiste mial te programy

bo odkryl tajemnice 9/11 ;-)

 

nie rozumiem istoty Twojego postu ai.

to jest forum dyskusyjne innne/inne ciekawi mnie opinia ludzi ktorych znam z forum.

w 2001 to za przeproszeniem g wiedziano.

dopiero po skonczeniu pracy drugiej komisji costam wiadomo

i szukam informacji konkretnych, naukowych, traktujac te stronki jako rozrywke

i jest to bardziej interesujace niz tegoroczny sezon nba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wołoszański coś tam podpisał za stanu wojennego i dostał paszport, chyba tak to wyglądało, ale akurat jemu wierzę że nie był jakimś kacykiem komunistycznego ścierwa, w końcu koleś który popierał pis w kampanii wyborczej lustracji się raczej bać nie powinien, tak czy inaczej trochę na drugi plan po tym całym zamieszaniu zszedł, nie wiem czy to oczywiście było głównym powodem ale tak domniemywam.

 

Natomiast @ai3 znowu pierdoli głupoty i nie widzieć czego się czepia, akurat koleś twoja krytyka netu to kompletna bzdura, bo to chyba jedna z najbardziej wartościowych rzeczy jaką internet za sobą niesie, czyli możliwość gadania o czymś, możliwość organizowania się itp. Jasne że trzeba odsiać ziarno od plew, ale w czambuł potępiać nie można. Dla ciebie jak coś powiedzą gadające głowy w tv już ma jakąś wartość, w takim razie wypada tylko współczuć, ze pozwalasz komuś myśleć za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirkozi:

ale vasq napisał że po Boeningu nie zostało śladu, a nie ze w ogóle nie pozostało śladu.

przecież zdanie:

po uderzeniu boeninga w pentagon na trawniku pozostały szczątki samolotu hawk

byłoby bez sensu, prawda? prawda?!?

Boeing samolot i to drugie coś to też samolot. Zupełnie innego kalibru, ale jednak samolot. Także to co tam było napisane jest bez sensu. Tym bardziej, że na końcu pierwszego cytatu jest jeszcze zdanie "Gdzie więc się podziało 60 ton złomu?", które jasno sugeruje, że po prostu nic tam nie znaleźli.

 

– Na trawniku przed Pentagonem i w gruzach znaleziono elementy kadłuba, kół i silnika, które doskonale odpowiadają odpowiednim częściom Global Hawka.

O ile się nie mylę, to każdy samolot składa się z wymienionych części. Są inne, ale jednak SĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wołoszański coś tam podpisał za stanu wojennego i dostał paszport, chyba tak to wyglądało, ale akurat jemu wierzę że nie był jakimś kacykiem komunistycznego ścierwa, w końcu koleś który popierał pis w kampanii wyborczej lustracji się raczej bać nie powinien, tak czy inaczej trochę na drugi plan po tym całym zamieszaniu zszedł, nie wiem czy to oczywiście było głównym powodem ale tak domniemywam.

gdzies slyszalem ze byl agentem w londynie czy gdzies, nie pamietam szczegolow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sirkozy

pomijając, że dziwi mnie trochę, iż w całym artykule zainteresował ciebie glównie poziom umiejętności stylistycznych autora... - nie wiem, w czym problem.

 

Xamel wyjasnił rzecz wyczerpująco, nie wiem, co jeszcze jest niezrozumiałego dla ciebie ?

 

bez obrazy, i z calą sympatią, ale szukanie jakiegokolwiek błędu w tym, co cytujesz jest jak to całe szukanie Boeinga pod Pentagonem na nutę Pszczółki Mai - jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie :] z tą różnicą, ze Pszczółka Maja nadrabiała naiwność niepospolitym wdziękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam ze jak zobaczylem w tv transmisje na zywo to pomyslalem a nawet powiedzialem "dobrze tak skurwielom, macie za Belgrad"

 

dziwnie na mnie patrzyli w kancelarii

 

a jak troche doroslem to mam wrazenie ze gineli tam cywile tacy sami jak w BG, a korzystali na tym dokladnie ci sami co na bomardowaniu Serbii, na Iraqu, na Afganistanie itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Belgradu i teorii spiskowych :

ciekawe ile osob wie ze Kosowo bylo historycznie rdzennie Serbskie, ba wrecz jest dka serbow kolebka panstwowosci. to tak jakby nam do gniezna najechalo pomieszkac Turkow i postanowili po jakims czasie oderwac republike gniezdzienska.

mnie by szlag trafil.

aa i ponoc po wojnie byl jakis dokument (BBC chyba,) gdzie Albanka z Kosowa przyznawala sie ze wcale jej Serbowie nie zgwalcili i nie bili, ale cel uswieca srodki wiec klamala i byla zadowolona ze osiagnela co chciala. tylko po wojnie juz to nikogo nie obchodzilo.

ponoc te masowe groby Albanczykow to tez sciema byla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiedzialbym ze "tak samo" ale to i tak inna sprawa bo szczecin na pewno jest mniej polski niz kosowo serbskie.

a pani Steinbach broni zdahe sie interesow ridzin faszystiwskich najezdzcow ktirzy przybyli na pomorze (polska czesc) /mazury z armia okupacyjna w 39 roku.

ja rozumiem ze albanczycy zaczeli dominowac w kosowie w XV. wieku, ake bylo to wynikiem najazdu imperium osmanskiego. czyli jakby ten pechowy trebacz w Krakowie byl ostatnim polskim tam trebaczem, a potem sprowadziliby sie tatarzy to bys im teraz Krakow i Malopolske oddawal?

nie powiedzialbym ze "tak samo" ale to i tak inna sprawa bo szczecin na pewno jest mniej polski niz kosowo serbskie.

a pani Steinbach broni zdahe sie interesow ridzin faszystiwskich najezdzcow ktirzy przybyli na pomorze (polska czesc) /mazury z armia okupacyjna w 39 roku.

ja rozumiem ze albanczycy zaczeli dominowac w kosowie w XV. wieku, ake bylo to wynikiem najazdu imperium osmanskiego. czyli jakby ten pechowy trebacz w Krakowie byl ostatnim polskim tam trebaczem, a potem sprowadziliby sie tatarzy to bys im teraz Krakow i Malopolske oddawal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony skoro jesteśmy społeczeństwem demokratycznym to trzeba uznać Kosowo za albańskie, wszak nie liczy się ziemia, a ludzie. Jeśli tam nie ma Serbów to czemu nazywamy to ziemiami serbskimi?

Z drugiej strony Kosowo przejdzie do historii jako przykład pierwszej w historii inwazji etnicznej polegającej na napływie ludności innej narodowości, zdobyciu większości w państwie i następnie oderwaniu tych ziem. Pierwszym, bo wkrótce w Europie stanie się to wręcz modne.

Co ja o tym sądzę? Cóż, ja uważam idee narodów za ewolucje poglądów plemiennych, że należy zabijać ludzi z innego plemienia, ponieważ mamy z nimi mniej wspólnych genów. Narodowość jest tylko rozwinięciem tego na większą skalę. Jak to Shawn powiedział - patriotyzm to uznanie, że jakiś kraj jest lepszy tylko i wyłącznie dlatego że się w nim urodziłem. Więc te motywy zostawiam idiotom spod znaku Pisu i podobnym oszołomom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.