Skocz do zawartości

9/11 co sie wtedy wydarzylo


Xamel

Rekomendowane odpowiedzi

w rocznice tragedii w USA przypomnialem sobie co pomyslalem wtedy kiedy widzialem zawalajace sie budynki WWC.

pierwsza mysl ktora pomyslalem brzmiala:

dlaczego do cholery wyglada to jak wyburzanie budynkow??!?

 

poniewaz nie daje mi to spokoju postanowilem poszukac na internecie wytlumaczenia : co sie stalo.

pieknie, sprawa wyglada tak:

uderza samolot, paliwo splywa do budynku powodujac pozary, pozary nadwyrezaja konstrukcje budynku i kolo poltorej godziny po uderzeniu budynek zapada sie.

no i zaczynaja sie problemy

budynek byk zaprojektowany zeby wytrzymac uderzenie kilku samolotow Boening 707, uderzyl jeden 767, i faktycznie budynek nie zapadl sie.

zapadl sie po ponad godzinie spadajac w zawrotnym tempie (10 sek, spadanie z tej wysokosci zajmuje 8sek) dokladnie pionowo w dol.

znalazlem taka teorie:

budynek skonstruowany byl w 95% z wolnych przestrzeni, mamy kolumne srodkowa, na ktorej opiera sie konstrukcja, (kokumna to zle slowo, to czesc centralna, dosc duza by pomiescic windy, klatki schodowe itp) , do niej przyczepione sa pietra, ktore dodatkowo podtrzymywane sa od zewnatrz kolumnami wzmacniajacymi. srodek, duzo wolnej przestrzeni, kolumny zewnetrzne

teoria mowi tak: samolot wlecial w budynek, uderzyl czesc centralna, paliwo spowodowalo pozary w wielu miejscach, zamocowania pieter do kolumny centralnej zostaly oslabione pozarem, tam gdzie udezyl samolot tez przez uderzenke, umocowanie peka, pietro spada na pietro nizej, ktore tez sie urywa itd.

teoria zostala wysmiana (czemu zapadla sie centralna kolumna) wiec dorobiono teorie ze nierowno rozlozone pozary spowodowaly jakies naprezenia w stali i kolumna centralna tez sie zapadla.

co tez sie kupy nie trzyma, bo kolumna centralna nie zawalilaby sie w taki sposob (za szybko, tam nie bylo pustych przestrzeni, musialoby byc opoznienie zwuazane z oporami) no i ponoc taka sama kolumna w wiezowcu w madrycie wytrzymala 18 godzinny pozar.

czy ktos wie co sie stalo?

czy jest jakies wytlumaczenie sensowne gdzies na sieci?

dlaczego zapadl sie tez wiezowiec WTC7 w ktory nie udezyl samolot i nie bylo tam paliwa do duzego pozaru? zostal wysadzony specjalnie? po co? i jak w kilka godzin przygotowano plany wysadzenia ?

 

ktos wie? albo gdzie szukac odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mowi klasyk :lol: the truth is out there

 

w kazdym razie polecam fahrenhaita 9/11 moorea , film naciagany ale sporo ciekawych faktow tez jest , np dosyc bliska rodzina osamy dostala pozwolenie na opuszczenie usa nastepnego dnia po wielkim booom , ale ponoc araby maja duzy udzial w amerykanskim pkb ok 15 % wiec to nic dziwnego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjmujesz jedną teorię spiskową za prawdziwą

powinieneś przyjmować inne, bo nie ma żadnego wytłumaczenia dlaczego ta tak a inne nie

przyjmujesz inne, możesz popaść w paranoje

 

ja nie wierze w teorie spiskową dotyczącą 9/11 z jednego prostego powodu

gdyby to był jakiś wielki spisek, albo nawet sabotaż USA to nie wierze że nie znalazła by się do tej pory chociaż jedna osoba, która nie ujawniła by prawdy mediom, a te na pewno dawały wielkie kwoty za takie informacje

za dużo ludzi musiałoby być wtajemniczonych w taką akcję, żeby każdy przez 10 lat zachował to wszystko w tajemnicy i nie poleciał na kase oferowaną przez różne media

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co ty przeciez to najlepiej strzezony obiekt w USA, jak mogliby miec tam jakies kamery albo , bo ja wiem stanowisko rakiet przeciwlotniczych?

:-)))

dopiero w tym roku zalapalem ze tam zapadl sie jeszcze budynek WTC7 , w wyniku pozaru ktory powstal po upadku Twin Towers.

ponoc jest to 3 na swiecie przypadek zawalenie sie budynku w wyniku pozaru , pozostale dwa to uwaga uwaga WTC1 i WTC2....

istna epidemia, moznaby pomyskec ze to choroba zakazna...

 

ciekawa jest tez sekwencja wydarzen :

8:45 samolot uderza WTC1 kolo 90 pietra

9:03 samolot uderza WTC2 kolo 80 pietra

9:50 zapada sie WTC2 (!!!! 2?!)

10:29 zapada sie WTC1

 

jest wiec piekna oficjalna teoria: poniewaz WTC2 zostala uderzona nizej jest mniej stabilna i dkatego zapada sie szybciej.

jest jeden problem i to qrcze duzy

o ile WTC1 dostaje centralnie i samolot trafia w kolumne centralna a wiekszosc paliwa splywa do budynku, o tyle WTC2 jest trafiony pod katem i kolumna centralna jest co najwyzej zahaczona lekko, a wiekszosc paliwa wybucha za oknami (taka piekna duza eksplozja zaraz po uderzeniu)

mniej paliwa, mniejszy wplyw uderzenia samolotu, mniej czasu ... ale co tam polowa mniej czasu i bum...no co ty przeciez to najlepiej strzezony obiekt w USA, jak mogliby miec tam jakies kamery albo , bo ja wiem stanowisko rakiet przeciwlotniczych?

:-)))

dopiero w tym roku zalapalem ze tam zapadl sie jeszcze budynek WTC7 , w wyniku pozaru ktory powstal po upadku Twin Towers.

ponoc jest to 3 na swiecie przypadek zawalenie sie budynku w wyniku pozaru , pozostale dwa to uwaga uwaga WTC1 i WTC2....

istna epidemia, moznaby pomyskec ze to choroba zakazna...

 

ciekawa jest tez sekwencja wydarzen :

8:45 samolot uderza WTC1 kolo 90 pietra

9:03 samolot uderza WTC2 kolo 80 pietra

9:50 zapada sie WTC2 (!!!! 2?!)

10:29 zapada sie WTC1

 

jest wiec piekna oficjalna teoria: poniewaz WTC2 zostala uderzona nizej jest mniej stabilna i dkatego zapada sie szybciej.

jest jeden problem i to qrcze duzy

o ile WTC1 dostaje centralnie i samolot trafia w kolumne centralna a wiekszosc paliwa splywa do budynku, o tyle WTC2 jest trafiony pod katem i kolumna centralna jest co najwyzej zahaczona lekko, a wiekszosc paliwa wybucha za oknami (taka piekna duza eksplozja zaraz po uderzeniu)

mniej paliwa, mniejszy wplyw uderzenia samolotu, mniej czasu ... ale co tam polowa mniej czasu i bum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samolotu pod Pentagonem dotąd nie odnaleziono ;] ani silnika, ani skrzydeł, ani nic, potęzna maszyna wyparowała. i dlaczego pan Hanjour, który wcześniej oblał egzamin z pilotowania Cessny, i to 2 razy, nie wpierdolił się górą, a

korzystając z boskiego natchnienia machnął od niechcenia 270 stop spiralę poziomą i tym wyparowanym samolotem jebnął w niską elewację ?

 

...jak również tego, który się w Pensylwanii roztrzaskał, po "heroicznej interwencji pasażerów". każdy z nas widział zdjęcia z katastrof lotniczych, te z Pensylwanii do chulia nie są podobne. samoloty w Ameryce mają cudowną zdolnoścv wyparowywania, a nie, pardon, został znaleziony dowód koronny - muzułmańska bandana, czy tam turbana ;]

 

poza tym, niech ktoś to logicznie wytłumaczy - paru cwaniakow z jaskiń Afgana, przy pomocy nożyków do papieru, robi w c***a Mossad, CIA, FBI, Foxa Muldera i Danę Scully, przejmuje samoloty i zapierdala nimi, zeby "zgotować Ameryce piekło" - i te bystrzaki walą w budynki, które 6 tygodni temu zostały ubezpieczone... dlaczego nie pierdolnęli w Wall Street - jakby wyzerowali dedety, to byłaby par exellence Apokalipsa. a oni walą w jakieś wieże... debile ?

 

mnie uczono, ze jak coś się dziwnego dzieje, to trzea patrzeć, kto na tym zyskał. a zyskali Amerykanie. doskonały pretekst do zaprowadzenia pax americana na Blk Wschodzie, położenia łapy na ropie irackiej [jest tego, wg raportu Polityki, na 100 lat zaspokajania potrzeb amerykańskiej gospodarki], przejęcia kontroli nad polami opiumowymi w Agfanie [90 % światowej produkcji] i przy okazji jakiś ropociąg tamtędy przebiega czy ma przebiegać. do tego - inwigilacja wewnętrzna. kto się sprzeciwi, pamiętając obrazek płonących wież ?

 

czy na całej chryji nie zarobiły kroci koncerny dołujące naftowe i zbrojeniowe w Stanach ?

 

jak to jest,ze agenci CIA znajdują pod gruzami WTC nietknięty paszport jakiegoś brodacza i potrząsają nim, jako najlepszym dowodem na to, kto to zrobił ? zjarało się wszystko, a paszport ocalał. niepojęty przypadek. palec boga ;]

 

imo, zasadnych pytań i dziwactw towarzyszących jest od c***a.

 

generalnie, śmierdzi na kilometr. podpalanie Rzymu, Reichstagu, zamachy czeczeńskie z 99... nie byłaby to pierwszyzna.

 

szkoda, w sumie, ze się ten jebany Smoleńk przyplątał po drodze. imo, róznica jest taka, @Josephie [jako, ze wspominasz o "mgle"] że Smoleńsk jest czysty, a obsrany został teoriami spiskowymi [o ile w ogle można tego terminu tutaj użyć, bo on jednak zakłąda jakiś poziom racjonalizmy w interpretacji materiałów] z powodów wyłącznie politycznych i biznesowych [Gazeta Polska zarobiła grubo na produkowaniu shitu związanego z herezjami PiSuarów] i TYLKO w Polsce, pardons - w WOLSCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prostą teorię.

Jakby te wybuchy to była manipulacja CIA/Mossadu/NSA to by to przygotowali na tyle solidnie, że jakiś jeden z drugich userów na necie by w 2 dni w czasie po pracy by wykryli fotomontaż/spisek/masonów.

Jak chcecie klasyka macie:

Czym się różni życie od fikcji? Fikcja ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rappar lykasz bez popitki gowno jakim Cię częstują w tv, pomimo tego że fakty przeczą oficjalnym informacjom?

wiesz że pierwsza oficjalną komisja uznała za przyczynę upadku wtc 1 i 2 oderwanie Sie pięter od rdzenia i za poprawną teorie "nalesnikow", a druga komisja wobec dowodów zgromadzonych na internecie pokazujących że ta teoria jest bledna, odrzuciła ją i podała inna teorię która tłumaczyła wykryte przez "zwolenników teorii spiskowych" anomalie?

czy wiesz że komisja nawet nie poszukiwała przyczyn tego co zaszło, a jedynie szukała sposobu w jaki doszło do zawalenia wtc pod wpływem uderzenia samolotu?

wiesz że zostały zmienione oficjalne czasy pikow sejsmografow żeby zgadzały Sie z teoria komisji?

pozdrawiam tłum, karmiacy Sie tym bullshitem.

oficjalne media Sie nawet nie zajakuja o kontrowersjach, ponoć wszystkie teorie spiskowe zostały obalone ( podczas gdy to one obalily oficjalne interpretację wypadków)

 

ps pewnie znowu Sie wrzuci podwojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdyby jakiś naukowiec miał dowody(naukowe) na to, że tam był jakiś przekręt to by zarobił na tym fortunę i każda większa telewizja by go solidnie opłaciła.

 

A teorie spiskowe tworzą domorośli śledczy/budowniczy/politycy.

 

Zwłaszcza jeśli chodzi o 9/11 - tyle samo jest teorii spiskowych co dokumentów obalających je i nie pozostawiających na nich suchej nitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem "o ja pierdolę"... Widzę, że na forum sami z doktoratami z budownictwa w specjalizacji "budynki wielkopowierzchniowe i wieżowce"... :lol:

 

Za dużo X-Files w dzieciństwie i Macierewicza w radiu maryja... ;]

jakbyś chlopcze uczęszczał na fizykę w szkole to byś znał takie pojęcia jak spadek swobodny, opory powietrza, masa, prędkość, przyspieszenie i może nawet !o mój boże! co to pęd i bezwladnosc.

a jakbyś nie przepil ostatniej szarej komórki pod blokiem może potrafilbys sam myśleć i nie potrzebowalbys ekspertów żeby za ciebie myśleli.

 

powtórzę jak dziecku: twoi specjaliści wysmazyli raport z teoria, która została obalona przez kolejna komisje! czyli jedni profesorowie wysmazyli jedno, drudzy drugie, a niezależni jeszcze coś innego.

ale ok, pozwól im myśleć za siebie, w końcu oni pokonczyli studia, doktoryzowali się. co robić że swoimi pieniędzmi też się będziesz pytał ekspertów? np. tych którzy doprowadzili do kryzysu ekonomicznego?

 

BTW: im lepiej zostaną poznane przyczyny upadku twin towers tym bezpieczniejsze będą wieżowce przyszłości. ale taka myśl w małych mozdzkach nie powstanie bo za dużo miejsca zajmuje czerwona lampka z napisem "uwaga teoria spiskowa". totalna bezmyślność.

 

BTW: grawitacja to nie jest choroba kożuch racic, ale od za dużej ilości grawitacji można umrzeć (w przeciwieństwie do myślenia, które jest niegroźne i wbrew temu co myślano w 18 wieku nie przegrzewa mózgu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**** xamel

 

bush wysadził wieże/ cia wysadziło wieże/ wywiad wysadził wieże/ mosad wysadził wieże/ sld wysadziło wieże

i co z tego?

to chcesz usłyszeć? przekonać tutaj ludzi do tego że rządy i koncerny są w stanie poświecić życie swoich obywateli żeby mieć uzasadnienie dla swoich działań i zarabiać na tym miliardy?

 

no k**** są i robią to i nie trzeba oglądać dziwnych filmików na yt żeby to wiedzieć

robią to codziennie i bez rozgłosu

więc nie wiem czy akurat taka pokazówka i szum byłby im potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko takie pytanie- i c*** z tego?

 

Lepszą dyskusją byłaby "Dlaczego w Polsce rządzą byli TW SB i dlaczego wszyscy boją sięlustracji? Dlaczego Sawicka została uznana wielką męczennicą po przyłapaniu na korupcji? " Albo "Skłonnośc Polaków do mityzacji na przykładzie Lecha "Sam jeden obaliłem komunę! c*** z Reganem! Nie zniszczyłem swojej teckzi!" Wałęsy oraz Józefa "no to ty Tadziu wraz z tym Francuzem zrobicie plan a ja ide poruchac" Piłsudzkim. :)

 

Wiem, że to również bezcelowe ale lubie czytac ludzi, którzy mają to w dupie, że Wałęsa był TW, że Michnik był TW, że Kuroń był TW a o typie called Andrzej Gwiazda nie słyszeli.

 

Co do tematu- byłem 4 lata temu w Kanadzie i miałem okazję poznac dwóch normalnych młodych obywateli USA i co było i chyba dalej jest dla mnie szokiem twierdzili oni, iż WTC to sprawa USA oraz, że nie ma znaczenia kto wygra wybory bo i tak są tylko marionetkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ch... mnie obchodzi w tej chwili kto je wysadzili itp bzdury

ufoludki away przyleciały I laserem odparowaly rdzeń ...

chciałem znaleźć wytłumaczenie czemu się zawalily budynki I im więcej czytam tym więcej się nie zgadza

zresztą, jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to po co marnujesz czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś chlopcze uczęszczał na fizykę w szkole to byś znał takie pojęcia jak spadek swobodny, opory powietrza, masa, prędkość, przyspieszenie i może nawet !o mój boże! co to pęd i bezwladnosc.

Profesorowie na politechnice nie narzekali na moją wiedzę z zakresu fizyki, nawet mi mgr inż dali, ale dalej twierdzę, że specjalistą z budownictwa nie jestem... Ale co tam, pseudo-naukowi internetowi napinacze wiedzą lepiej... :lol:

 

Swoją drogą w tych Twoich teoriach nie widzę żadnego wzoru fizycznego, żadnych danych dotyczących masy samolotów i budowli, rozrysowania wszystkich działających sił w tym zdarzeniu, wszystkich naprężeń na konstrukcję nośną, itp. Dopóki tego mi nie podasz Twoje teorie to tylko X-Files... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.