Skocz do zawartości

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024


Vice-rezerwa-rezerwy2

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Koelner napisał(a):

dlatego tvp powinna zostać zlikwidowana a tak to w tych wszystkich programach politycy mają okazję teraz komentować i pokazywać, że są potrzebni.

ESPN nie jest prywatne?

Plus jeśli uważam, że coś jest szkodliwe, co za różnica, czy jest to publiczne, czy prywatne?

Jeśli państwo pobiera podatki to źle, bo to publicznie, ale jeśli Mafia pobiera haracz, to dobrze, bo oddolna inicjatywa, a jak mi się nie podoba, to, mam założyć własną?

Uważam, że wolność słowa, wypowiedzi, myśli i poglądów powinna być gwarantowana przez państwo i chroniona w przypadku przewagi w ramach jednej relacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał(a):

ESPN nie jest prywatne?

Plus jeśli uważam, że coś jest szkodliwe, co za różnica, czy jest to publiczne, czy prywatne?

Jeśli państwo pobiera podatki to źle, bo to publicznie, ale jeśli Mafia pobiera haracz, to dobrze, bo oddolna inicjatywa, a jak mi się nie podoba, to, mam założyć własną?

Uważam, że wolność słowa, wypowiedzi, myśli i poglądów powinna być gwarantowana przez państwo i chroniona w przypadku przewagi w ramach jednej relacji. 

TVP wpierdala co roku z budzetu tyle kasy ze moznaby konkurowac z R&D np takiej Mayo Clinic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, memento1984 napisał(a):

TVP wpierdala co roku z budzetu tyle kasy ze moznaby konkurowac z R&D np takiej Mayo Clinic.

Ale ma większe sukcesy. W jeden rok wyleczyło wszystkie nowotwory dziecięce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał(a):

ESPN nie jest prywatne?

Plus jeśli uważam, że coś jest szkodliwe, co za różnica, czy jest to publiczne, czy prywatne?

Jeśli państwo pobiera podatki to źle, bo to publicznie, ale jeśli Mafia pobiera haracz, to dobrze, bo oddolna inicjatywa, a jak mi się nie podoba, to, mam założyć własną?

Uważam, że wolność słowa, wypowiedzi, myśli i poglądów powinna być gwarantowana przez państwo i chroniona w przypadku przewagi w ramach jednej relacji. 

w US maja "niby" publiczny NPR, ze niby maja zyc z "datkow" ale wiadomo ze wyciagaja lapy po doplaty.

ogolnie po odarciu z tego lewicowego gowna (tam nie zmiany ze zmiana warty) to produkuja calkiem ok "content".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lorak napisał(a):

tylko że to nie było nawiązanie do tego obrazu. już bardziej ten się łapie: https://musee-magnin.fr/collection/objet/le-festin-des-dieux

Naprawdę mi się podoba do jakichś fikołków niektórzy się zniżają :)

Z jednej strony mocno żenujące, z drugiej jednak człowiek potrafi się uśmiać.

Sęk w tym, że główna postać z obrazu jasno powiedziała o co chodziło:

d494943f7b92015e2e0b72b43cbb61f724481d74adfd1f0be0cc7f9c1ea434e8.jpg?author=worm_nimda&auth=547ab7e37ec095a3848ecb37c3be98ed

 

 

https://www.msn.com/pl-pl/rozrywka/gwiazdy/barbara-butch-parodiowała-jezusa-jestem-żydowską-queerową-lesbijką/ar-BB1qNBuj

 

Zresztą daj znać jakie podobieństwa widzisz miedzy tym:

Igrzyska olimpijskie Paryż 2024. "Ostatnia wieczerza" na otwarciu.  Organizatorzy przepraszają chrześcijan - TVN24

Sławomir Kalinowski on X: "Wiecie co to za obraz? To "Uczta bogów" Jana  Harmensza van Biljert. Obraz, z 1635 roku, przechowywany w muzeum Magnin w  Dijon. Na środku nie jest Jezus, tylko

 

Jeśli mieli odwzorować ten obraz, to naprawdę żałośnie im wyszło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, the_secret napisał(a):

wiadomo, ty wiesz najlepiej o co im chodziło

przecież sam autor się wypowiedział:

https://www.today.com/news/paris-olympics/olympics-opening-ceremony-last-supper-controversy-rcna163929\

47 minut temu, RappaR napisał(a):

Jeśli mieli odwzorować ten obraz, to naprawdę żałośnie im wyszło 

ale i tak lepiej niż odwzorowanie ostatniej wieczerzy, bo ani liczba postaci się nie zgadza, ani trudno się doszukiwać Dionizosa przy stole z Jezusem w "biblii". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RappaR napisał(a):

Dałem Ci wypowiedź głównej postaci z tego kogo odgrywała, powiedziała Jezusa, nie Dionizosa. 

nie wiem co dałeś, ale zarówno reżyser, jak i ona mówią coś innego:

https://www.msn.com/en-za/news/other/nothing-to-do-with-christianity-woman-depicting-jesus-in-opening-ceremony-claps-back/ar-BB1qLMiA

a Dionizos to był ten koleś na niebiesko. jak kogoś takiego wytłumaczyć w kontekście ostatniej wieczerzy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lorak napisał(a):

nie wiem co dałeś, ale zarówno reżyser, jak i ona mówią coś innego:

https://www.msn.com/en-za/news/other/nothing-to-do-with-christianity-woman-depicting-jesus-in-opening-ceremony-claps-back/ar-BB1qLMiA

a Dionizos to był ten koleś na niebiesko. jak kogoś takiego wytłumaczyć w kontekście ostatniej wieczerzy? 

No to zmieniła zdanie pod wpływem krytyki, świeżo po stwierdziła, że chodzi o ostatnią wieczerzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lorak napisał(a):

nie wiem co dałeś, ale zarówno reżyser, jak i ona mówią coś innego:

https://www.msn.com/en-za/news/other/nothing-to-do-with-christianity-woman-depicting-jesus-in-opening-ceremony-claps-back/ar-BB1qLMiA

a Dionizos to był ten koleś na niebiesko. jak kogoś takiego wytłumaczyć w kontekście ostatniej wieczerzy? 

To za co były przeprosiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tankathon napisał(a):

To za co były przeprosiny?

zastanówmy się:

Cytat

 

“There was clearly never an intention to show disrespect to any religious group,” Paris 2024 spokesperson Anne Descamps told a news conference on Sunday.

“On the contrary, I think we tried to celebrate community, tolerance. We believe this ambition was achieved. If people have taken any offense, we’re of course really sorry.”

 

PS

to pokazuje, że chodziło o greckich bogów, a nie chrześcijańskich:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RappaR napisał(a):

W przypadku podobnego żartu o Polakach też była kiedyś gruba inba. Niemiecki komentator powiedział coś w stylu ,,polscy pływacy wrócą do domu naszymi samochodami'' i potem za to musiał publicznie przepraszać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ignazz napisał(a):

Jeżeli Iran interweniuje w sprawie Jezusa to wszystko już widziałem.

Cuda często chodzą parami

Text z GazWybu, który nie pochwala brnięcia części polskiej postępowej lewicy w narrację, że artysta wcale nie miał na myśli nawiązania do Ostatniej Wieczerzy. Nawet komenty pod artykułem odblokowali. 

https://www.sport.pl/igrzyska-olimpijskie/7,154863,31181030,lewico-gdzie-twoja-empatia-popieram-oburzenie-na-ostatnia.html#sondaz

Chyba pierwszy raz wklejam tu link do GW nie do jakiegoś artykułu   fikołka, a do tekstu, który (nie wierzę, że to piszę) jest poniekąd głosem rozsądku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.