Skocz do zawartości

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024


Vice-rezerwa-rezerwy2

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

Co nie zmienia faktu, że pozostałe sporty są daleko w tyle.

Piłkę nożną powinno się porównywać z muzyką albo kinem a nie z innymi sportami. 

Kwestia czasu, wkrótce jakiś esport zrzuci piłkę nożną z 1. miejsca mark my words:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, matek napisał(a):

Będzie brakowało Babiarza na lekkiej bardzo. Zostało jeszcze kilka dni, może jednak go przywrócą.

Ja mam nadzieje ze babiarz im srodkowy palec pokarze, ta degradacja tvp jest na prawdę przykra, pis zaczął po dokonczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Życie_to_mem napisał(a):

Esport jest w stanie wykreować gwiazdy pokroju Messiego czy Ronaldo? Jest w stanie zainteresować ludzi 50+? 

Nie wiem czy tak ludzi po 50+ interesuje Ronaldo czy Messi, szczerze nie zauważyłem za bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RappaR napisał(a):

Nie wiem czy tak ludzi po 50+ interesuje Ronaldo czy Messi, szczerze nie zauważyłem za bardzo. 

Natomiast ja ostatnio w parku slyszalem rozmowe kilku 60 latków na temat Lee Seung-Hyuna.

O k**** jak to moglem przegapić, ich pojebalo? 

Nie ma klimatyzacji w wiosce i w autobusach ktore wożą sportowców w imie bycia zielonym.

A key component to keeping the Olympic Village between 73 and 79 degrees is in the piping. Water pipes under the floor's surface will aid in keeping the village in more comfortable conditions without the aid of air conditioning units.

This is all in an effort to make the 2024 Olympics the greenest yet.

https://www.wptv.com/sports/olympics/hot-topic-why-no-air-conditioning-at-olympic-village#:~:text=A key component to keeping,2024 Olympics the greenest yet.

 

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Nie wiem czy tak ludzi po 50+ interesuje Ronaldo czy Messi, szczerze nie zauważyłem za bardzo. 

Ale piłka nożna ogółem już tak. Takich ludzi bardzo ciężko będzie zainteresować esportem a to całkiem pokaźna grupa widzów. 

@P_M pewnie forsuje tezę, że to jedynie kwestia dobrego marketingu, ale szczerze w to powątpiewam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, agresywnychomik napisał(a):

Zdefiniujesz wkrótce (tzn czasowo jak długo?) please?

 

Myślę, że realna perspektywa to do 10 lat. https://www.goal.pl/euro-2024/slaba-ogladalnosc-euro-2024-te-liczby-moga-szokowac/ - a na świecie chyba te dane jeszcze gorzej wyglądają. 

Zmiana pokoleniowa nadchodzi, z resztą czytałem gdzieś niedawno artykuł o ciekawym trendzie wśród pokolenia z, że nie oglądają całych meczów, a wyłącznie bramki na Twitterze. Liga Francuska musiała obniżyć cenę wywoławczą do praw transmisji, bo nie było chętnych, a z reguły to były aukcje, które kończyły się wyższą ceną niż wywolawcza. Z resztą dlatego fifa i uefa zastanawiają się jak zmienić format meczu, żeby przykuć uwagę młodego widza.

7 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

P_M pewnie forsuje tezę, że to jedynie kwestia dobrego marketingu, ale szczerze w to powątpiewam. 

Nope, zmiana pokoleniowa i sposób konsumpcji i rodzaj treści. Mecze piłki nożnej zostały oparte w schemacie dwugodzinnego wydarzenia, żeby uzasadnić ceny biletów, tak jak to było w kinie (wtedy największa konkurencja) 

Ps. Nie próbuj przewidywać kto, co chce forsować i co myśli, to nie wychodzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna.

Mistrzostwa Świata w Rosji 2018 - 3.5 mld oglądających / 1.1 mld sam finał.

Mistrzostwa Świata w Katarze - 5mld oglądających / 1.5 mld sam finał.

https://www.statista.com/chart/16875/super-bowl-viewership-vs-world-cup-final/

https://inside.fifa.com/fifa-world-cup-qatar-2022-commercial

 

Tak macie rację, oglądalność/popularność piłki nożnej spada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, P_M napisał(a):

Myślę, że realna perspektywa to do 10 lat.

nie ma opcji (mimo że esport dawno już wyszedł z LANowych piwnic i to już dziś bardzo poważny biznes)

+ trochę nie fair porównywać 'esport' z 'piłką nożną', bo w ramach esportu masz x 'dyscyplin' (gier)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, P_M napisał(a):

Zmiana pokoleniowa nadchodzi, z resztą czytałem gdzieś niedawno artykuł o ciekawym trendzie wśród pokolenia z

Pokolenie Z jest mniej liczne niż poprzednie pokolenia. Nie jest zatem w stanie dyktować trendów społecznych w tak dużym stopniu jak myślisz.

Zresztą spora część pokolenia Z zamiast E-sportu wybiera Fame MMA/Youtube'a/Tiktoka/inne rozrywki. Millenialsi jak już są w tą piłkę wkręceni to będą dalej ją oglądać, przynajmniej na poziomie dużych turniejów i Ligi Mistrzów. 

Edytowane przez Życie_to_mem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

Pokolenie Z jest mniej liczne niż poprzednie pokolenia. Nie jest zatem w stanie dyktować trendów społecznych w tak dużym stopniu jak myślisz.

 

ale tych pokoleń starszych prędzej czy później zabraknie, bo po prostu wymrą, plus wyraźnie pisałem o trendzie wśród pokolenia Z, a nie o trendzie ogólnym. Niemniej ponownie prędzej czy później to pokolenie Z wychowa kolejne pokolenie, które mogą nawet nie mieć ekspozycji na coś takiego jak... piłka nożna. Już teraz ludzie <30 lat w niewielkim stopniu sportem się ogólnie interesują, a co dopiero stricte piłką nożną. Polecam poszukać artykułów na ten temat, świat się zmienia. To, że piłka nożna jest nadal najpopularniejszym tradycyjnym sportem to jedno, ale czy utrzyma ten status w przyszłości to drugie, ja twierdzę, że nie, chyba, że zmieni swój skostniały format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał(a):

ale tych pokoleń starszych prędzej czy później zabraknie, bo po prostu wymrą, plus wyraźnie pisałem o trendzie wśród pokolenia Z, a nie o trendzie ogólnym. 

Ludzie wychowani na peaku Ronaldinho, Messiego i Ronaldo mają teraz 25-35 lat a nie 80. 

Cytat

To, że piłka nożna jest nadal najpopularniejszym tradycyjnym sportem to jedno, ale czy utrzyma ten status w przyszłości to drugie, ja twierdzę, że nie, chyba, że zmieni swój skostniały format.

To jaki typujesz z tych tradycyjnych? Koszykówka raczej nie ma szans, bo skoro za czasów Jordana nie przeskoczyła kopanej to już nigdy nie przeskoczy.

Tenis też cec***e się pewną schematycznością, no i mecze trwają dość długo.

Może MMA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

Może MMA? 

Upada. UFC zmonopolizowało niszę i im nie opłaca się kreować gwiazd, bo wolą płacić grosze zawodnikom bez pozycji negocjacyjnej i mieć rekordowe zyski, zamiast rekordowych przychodów.

Swoją popularność MMA utrzyma i miejsce w mainstreamie, ale pole na ekspansję jest mocno blokowane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Życie_to_mem napisał(a):

Ludzie wychowani na peaku Ronaldinho, Messiego i Ronaldo mają teraz 25-35 lat a nie 80. 

No nie, +30-latkowie to wychowani na Ronaldo, Zidane, Figo, Rivaldo, Beckham i bardziej te roczniki gwiazd, nie CR7 czy Messi.
Także fałszywą alternatywę zaprezentowałeś.
 

6 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

To jaki typujesz z tych tradycyjnych? Koszykówka raczej nie ma szans, bo skoro za czasów Jordana nie przeskoczyła kopanej to już nigdy nie przeskoczy.

Tenis też cec***e się pewną schematycznością, no i mecze trwają dość długo.

Może MMA? 

Ciężko powiedzieć, szczerze powiedziawszy, ale może faktycznie jakieś sporty walki, które będą charakteryzowały się szybkimi rozstrzygnięciami + będą miały fanbase młodej publiczności (mowa o walczących), żeby wzbudzić emocje i zaangażowanie. Utożsamianie z barwami klubowymi/krajowymi spada sukcesywnie, więc raczej to jakiś indywidualny sport musiałby być. Ogólnie wszystkie sporty "piłkowe" raczej trafią do lamusa prędzej czy później, a finalnie sport jako rozrywka może po prostu upaść, bo ludzie zamiast oglądać jak inni grają, mogą woleć sami iść pobiegać, pograć itd. naprawdę dużo opracowań jest na ten temat, może u nas jeszcze nie aż tak mocno widoczne, ale na świecie te zmiany na przestrzeni tych 10-lat będą tylko nabierać coraz szybszego tempa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.