Skocz do zawartości

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024


Vice-rezerwa-rezerwy2

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Szabla napisał(a):

Szacun dla Amerykanina i Nowozelandczyka, że nie zrobili jak pały z Włoch i Kataru 3 lata temu i nie przyznali sobie złota, tylko w sportowy sposób rostrzygnęli rywalizację między sobą. 

Czyli problemem jest regulamin, a nie gracze co sam przyznałeś, a jednocześnie nazywasz zawodnikow, którzy go wykorzystali pałami? Aha, sensowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny argument przemawiający za takim rozwiązaniem przytoczył McEwen. Jego zdaniem obaj zdecydowali się na dogrywkę w związku z premią za złoto od światowej federacji lekkiej atletyki, wynoszącą 50 tys. dolarów.

- Mam rodzinę do wykarmienia, więc oczywiście to było ważne. Każdy z nas chciał jednak jeszcze się poprawić – stwierdził Amerykanin

 

macie swoja walkę w imię sportowych idei 😆🤑

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Me Myself and I napisał(a):

Inny argument przemawiający za takim rozwiązaniem przytoczył McEwen. Jego zdaniem obaj zdecydowali się na dogrywkę w związku z premią za złoto od światowej federacji lekkiej atletyki, wynoszącą 50 tys. dolarów.

- Mam rodzinę do wykarmienia, więc oczywiście to było ważne. Każdy z nas chciał jednak jeszcze się poprawić – stwierdził Amerykanin

 

macie swoja walkę w imię sportowych idei 😆🤑

Czyli macie swój argument, że nie mieli nic do zyskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra końcówka ostatniego finału na tych Igrzyskach gdzie kilka centymetrów zadecydowało o braku dogrywki. 

Kolejny raz Amerykanie wygrywają klasyfikację medalową w samej końcówce(chociaż wg własnych statystyk zdecydowanie wygrali).

Myślę że u siebie za 4 lata będą celować w 50-50-50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kończymy Igrzyska z 10 medalami, ale tylko 1 złotym. Dla mnie to spore rozczarowanie, choć nie nazwałbym tego klęską. W zasadzie to tylko chyba 2 medale dzisiejszy Pikulik i wczorajczy Szeremety uznałbym za miłą niespodziankę. Natomiast reszta krążków to raczej były duże szanse medalowe. Do tego dużo dobrych szans zmarnowanych.

Największe porażki to chyba lekkoatletyka, gdzie przez 3 lata z 9 medali spadliśmy do 1( tutaj też dziwne decyzje szkoleniowe, gdzie sami odbieramy sobie szanse na medal)i chyba zwykłe kajaki, gdzie zawsze były medale i sporo szans.

Do tego dochodzi sporo narzekań na działaczy, choć czy do końca słuszne to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, The Game 85 napisał(a):

No to kończymy Igrzyska z 10 medalami, ale tylko 1 złotym. Dla mnie to spore rozczarowanie, choć nie nazwałbym tego klęską

też nie nazwałbym tego klęską..

tylko pier*oloną katastrofąwaldeklaugh.gif

 

Gdyby nie Mirosław byśmy w medalach cofnęli do 1948 i okresu przedwojennego, a tak cofnęliśmy się o 70. lat do czasów Władysława Gomułki i Igrzysk w 1956 w Melbournejuanlaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Reikai napisał(a):

Mamy 10 medali.

Proponuje zobaczyc klasyfikacje medalowa. Mamy ich wiecej niz wieeeeeeeeele bogatszych krajow.

Nie przesadzacie?

I to pomimo tego, ze polski sport leci na trytytkach I zawodnicy dzien przed zawodami dostaja kombinezony, lol.

Lepiej spojrzeć na klasyfikacje punktową, czy liczbę medali. Klasyfikacja medalowa jest specyficzna. 

Katastrofa to jest w Finlandii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Again, jesteśmy chyba najmniej usportowionym narodem w Europie, jakikolwiek medal olimpijski to duży sukces. Wszyscy chcieliby medale, a jako naród mamy pragmatyczne podejście do pracy i zawodu, więc mało który rodzic zdecyduje się w ogóle zaryzykować, żeby jego pociecha jako ścieżkę kariery wybrała sport, bo ryzyko niepowodzenia jest ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Vice-rezerwa-rezerwy2 napisał(a):

też nie nazwałbym tego klęską..

tylko pier*oloną katastrofąwaldeklaugh.gif

 

Gdyby nie Mirosław byśmy w medalach cofnęli do 1948 i okresu przedwojennego, a tak cofnęliśmy się o 70. lat do czasów Władysława Gomułki i Igrzysk w 1956 w Melbournejuanlaugh.gif

Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem.

Równie dobrze gdyby nie Mirosław to wygrałaby Kalucka. 

10 medali to nie jest żadna tragedia tylko co najwyżej porażka. Przecież od wielu lat nie wychodziliśmy poza 15. Od roku 2000 to zdobywaliśmy 14,10,11,11,11,14. Teraz mamy 10 więc to niewiele poniżej średniej tym bardziej, że chyba wszyscy wiedzieli, że w Tokio w lekkiejatletyce to był wyjątek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał(a):

Nie wiem, czy ilosc mieszkancow jest dobrym wyznacznikiem.

Indie maja 6 medali.

Najłatwiej bedzie porównać z Europa i tak szczerze to nikogo w Europie porównywalnego nie widzę gorzej od nas. 
 

jestesmy gdzieś na poziomie Rumunii, Ukrainy przesiąkniętej wojną od dwóch lat, czy Bułgarii. Jak dla mnie słabo, nie rozumiem czemu nie moglibyśmy być tam gdzie Hiszpania czy Włochy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.