Skocz do zawartości

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024


Vice-rezerwa-rezerwy2

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Kubbas napisał(a):

to prawda body language byl dramatyczny

Ogólnie to ciężko jest cokolwiek wygrać jak skrzydła grają przeciętnie, Leon zagrał przyzwoicie a co do kurka to kurcze miałem chyba większe oczekiwania że będzie liderował i robił swoje a wyszło tak że środek nam wiele razy dupę ratował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał(a):

Jesteśmy w siatkówce podobną beką, co Anglicy w piłce nożnej. Mamy swoją Premier League, ale reprezentacyjnie jest tradycyjnie collapse.

Przynajmniej złamali tą barierę ćwierćfinału i jest medal, ale względem oczekiwań to wiadomo, że byliśmy głównym faworytem i celem był złoty medal.

Bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

Kto niby wymaga od naszych kopaczy grania na poziomie Hiszpanii? 

Bo ja głównie widzę porównywania naszych z Austrią, Danią czy innym Marokiem (czyli średniakami, którzy wyciskają maksa ze swojego potencjału). 

A Dania to co niby? Raz im wyszło euro 2020 tak jak nam w 2016, a ostatnio na mundialu 22 ostatnie miejsce w grupie z 1 pkt za Tunezja, przegrali z Australia, gdzie my wyszliśmy z grupy. Oni na euro 2024 nie wygrali meczu mając w grupie Serbie i Słowenię. 

Austrią to klęska za klęska w dużych turniejach albo ich w ogóle nie było. Teraz raz wyszli to dostali w czajnik od Turcji w 1/8. My od Austrii w ostatnich latach więcej osiągnęliśmy.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh miałem nadzieję na potrójny finałowy wpierdol croissantów (piłka, siatka i kosz)

Może są tutaj osoby bardziej śledzące siatkówkę podpowiedzą, jak ta dzisiejsza kadra, która zdobyła medal ma się potencjałem/oczekiwaniami do ekip z poprzednim IO gdzie kończyli na ćwierćfinałach?

Edytowane przez airmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał(a):

Jesteśmy w siatkówce podobną beką, co Anglicy w piłce nożnej. Mamy swoją Premier League, ale reprezentacyjnie jest tradycyjnie collapse.

Cmon tylko na Olimpiadzie nam nie idzie, regularne medale/zwycięstwa w imprezach rang mistrzowskich jak Liga Światowa/Liga Narodów czy Mistrzostwa Europy/świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vero1897 napisał(a):

Choćby trenowałem przez lata pływanie i moja dobra koleżanka z klubu ledwie rok starsza ode mnie popłynęła w półfinałach na IO Tokio 2008.

Trenując pływanie zyskujesz wiedzę na temat siatkówki? 

4 minuty temu, MarcusCamby napisał(a):

Jesteśmy w siatkówce podobną beką, co Anglicy w piłce nożnej. Mamy swoją Premier League, ale reprezentacyjnie jest tradycyjnie collapse.

Przynajmniej złamali tą barierę ćwierćfinału i jest medal, ale względem oczekiwań to wiadomo, że byliśmy głównym faworytem i celem był złoty medal.

https://pl.volleyballworld.com/volleyball/world-ranking/men
 

A to ranking na podstawie turniejów.

Da się mieć lepsze miejsce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał(a):

Obejrzałem trzeci set i k**** grali o zwycięstwo.

Ale no kto pisze, tutaj wiadomo czego się spodziewać 

4 obronione meczowe, a debil Ci powie, że nie walczyliśmy xD jeszce prawie wyciągnęli tego seta że stanu 24:19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Trenując pływanie zyskujesz wiedzę na temat siatkówki? 

A co się upadłeś tylko na tę siatkówkę? Ja napisałem o sporcie ogólnie, że Igrzyska znaczą najwięcej i w siatkówce jest to samo bo dlaczego miało by być inaczej? Szczególnie jak co chwilę są rozgrywane również różne Ligi Światowe czy inne podobne turnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vice-rezerwa-rezerwy2 napisał(a):

nie prawda

 

Bukmacherzy to najlepszy wyznacznik. Tobie mówić tego nie powinienem. Polska była po kursie @4, dalej Włochy @6.

Tak, byliśmy głównym faworytem do złotego medalu.

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Da się mieć lepsze miejsce? 

Tak, złoto na olimpiadzie. Dinara Safina mogła mieć długie streaky jako 1 rankingu, ale zapamiętana jest jako zawodniczka, która nigdy nie wygrała wielkiego szlema. Bo liczy się zwycięstwo w najbardziej prestiżowym turnieju. I to samo tyczy się siatkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vero1897 napisał(a):

A co się upadłeś tylko na tę siatkówkę? Ja napisałem o sporcie ogólnie, że Igrzyska znaczą najwięcej i w siatkówce jest to samo bo dlaczego miało by być inaczej? Szczególnie jak co chwilę są rozgrywane również różne Ligi Światowe czy inne podobne turnieje.

W boksie olimpiada mniej znaczy niż tytuły w boksie zawodowym, w piłce nożnej też, każdy sport trzeba patrzeć indywidualnie. A ja siatkówkę oglądam tylko od sukcesu Polaków do sukcesu Polaków, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Jesteśmy w siatkówce podobną beką, co Anglicy w piłce nożnej. Mamy swoją Premier League, ale reprezentacyjnie jest tradycyjnie collapse.

Przynajmniej złamali tą barierę ćwierćfinału i jest medal, ale względem oczekiwań to wiadomo, że byliśmy głównym faworytem i celem był złoty medal.

To ja nie wiedziałem, że Anglicy są aktualnym ME i zdobyli 2 razy z rzędu MŚ, poprawiając srebrem w 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, steve napisał(a):

A Dania to co niby? Raz im wyszło euro 2020 tak jak nam w 2016, a ostatnio na mundialu 22 ostatnie miejsce w grupie z 1 pkt za Tunezja, przegrali z Australia, gdzie my wyszliśmy z grupy. Oni na euro 2024 nie wygrali meczu mając w grupie Serbie i Słowenię. 

Austrią to klęska za klęska w dużych turniejach albo ich w ogóle nie było. Teraz raz wyszli to dostali w czajnik od Turcji w 1/8. My od Austrii w ostatnich latach więcej osiągnęliśmy.

Polska na ostatnie 10 turniejów raz była w ćwierćfinale, raz w 1/16, notując 7 razy ostatnie miejsce w grupie.

Tutaj nie ma co czarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francja, Wlochy, USA, Brazylia, Polska, Japonia, Niemcy, Slovenia trochę tych dobrych drużyn było na tych IO do medalu i przegraliśmy z gospodarzem, który grał idealnie.

Na wcześniejszych IO zamiast Niemców czy Japonii były Rosja i Serbia wśród faworytów także było ciężej.

4 minuty temu, MarcusCamby napisał(a):

Zrobili dwa finały z rzędu na dużych imprezach i wiesz co? Traktują to jako ogromną porażką.

Leć na Okęcie zaklaskać. 

A wygrali Euro albo 2 razy MS?

Ciągnij się pajacu zaklaskać mogę ci jajami o brode

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Polska na ostatnie 10 turniejów raz była w ćwierćfinale, raz w 1/16, notując 7 razy ostatnie miejsce w grupie.

Tutaj nie ma co czarować

W 1/8 a nie 1/16. To podaj mi te sukcesy Austrii

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

W boksie olimpiada mniej znaczy niż tytuły w boksie zawodowym, w piłce nożnej też, każdy sport trzeba patrzeć indywidualnie. A ja siatkówkę oglądam tylko od sukcesu Polaków do sukcesu Polaków, 

Dlatego napisałem, że w prawie każdym sporcie, bo są oczywiście wyjątki. Nie widzę poprostu powodu by siatkówka miała się do tych wyjątków zaliczać. Olimpiada ma specyficzną otoczkę i budzi zwyczajnie najwięcej zainteresowania wśród zwykłych ludzi niż pojedynczy turniej rozgrywany w konkretnej dyscyplinie, stąd ten hype na złoto w większości dyscyplin.

I nie mam zamiaru prowadzić dalej tej dyskusji w sobotnie słoneczne popołudnie, możesz sobie myśleć co tam chcesz na temat siatkarskich turniejów. Dla mnie to srebro to wciąż spory sukces ale wiadomo, że trudno się tym jarać świeżo po klęsce w finale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.