Skocz do zawartości

Euro i co dalej?


Pepis21

Dupa, cycki.  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy to najgorsze Euro w historii?

  2. 2. Czy UEFA powinna wrócić do szesnastu drużyn?



Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

Sorry, myślałem, że przy faulach na żółtą kartkę też może interweniować. 

Może tylko wtedy, gdy zamiast żółtej może być czerwona. Ale już przy 2 żółtej nie może interweniować i zarówno nie może sugerować dania kartki, ani nie ma możliwości cofnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to skoro się rozgorzała dyskusja, to dla mnie tak to było obok Euro 2016 najgorsze Euro w historii tyle, że do momentu rozpoczęcia się trzeciej kolejki ten turniej jeszcze dawał radę. Od trzeciej kolejki wszystko siadło.

Czy bym zmniejszył? Owszem aczkolwiek paradoks w tym roku polega na tym, że te drużyny, które dostały się dzięki rozszerzeniu nie zawiodły a zawodziły te wielkie marki.

Co do waszych dywagacji na temat kwalifikacji to tutaj jest potrzebna reforma Ligi Narodów, która zbyt mocno ingeruje w nie. Nie może w barażach brać udziału taka Estonia, która w całych eliminacjach zdobyła ledwo jeden punkt będąc tylko lepsza od takich potęg jak San Marino, Gibraltar, Malta, Cypr czy Lichtenstein (które zdobyły zero). Przecież to jest kpina. Nawet myśmy mogli odetchnąć z ulgą, ponieważ gdyby Mołdawia jakoś nas wyprzedziła to baraże i tak byłyby nasze a nie ich. System LN to jest wypaczanie sensu całych eliminacji.

Jeszcze w sumie wrzuciłbym pytanie takie bliskie ale dalekie a mianowicie czy Conmebol powinien pójść na stałą współpracę z Concacaf i połączyć Gold Cup z Copa America tworząc jeden wielki turniej (coś na wzór AmeriCup w FIBA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może system eliminacji jest wypaczeniem i wspominasz tutaj o Estonii, ale nie zapominajmy, że gdyby było po staremu to w turnieju nie widzielibyśmy Gruzji, która w grupie była czwarta, nawet za Norwegią, którą każdy uznał za największe rozczarowanie eliminacji.

Myślę, że Gruzja i sposób w jaki grali to najprzyjemniejsza historia tego turnieju. I to pokazuje najlepiej, że piłka nożna musi zmienić kierunek bo tak właściwie po za Gruzją, Turcją i Hiszpanią nie mieliśmy zespołu, który stawiałby na ofensywę. W sumie może jeszcze Rumunia.

Giganci nie grali nic. Jedni powiedzą, że zmęczenie sezonem, ale ja tam widziałem zwykłe kunktatorstwo, które co gorsza było efektywne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pepis21 napisał(a):

Jeszcze w sumie wrzuciłbym pytanie takie bliskie ale dalekie a mianowicie czy Conmebol powinien pójść na stałą współpracę z Concacaf i połączyć Gold Cup z Copa America tworząc jeden wielki turniej (coś na wzór AmeriCup w FIBA).

Myślę, za sprawdziłoby się jeśli chodzi o sam turniej.

Pytanie o kwalifikacje. Czy obie federacje miałyby brać w nich udział, czy 100% z Conmebolu a o 6 miejsc walczyłyby kraje z Concacaf. A może 6 najlepszych w rankingu na dany moment dostawałoby zaproszenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zmniejszałbym ilości uczestników w Finałach Euro. Jest to tak naprawdę tylko jeden mecz w fazie pucharowej więcej (Faza 1/8 Finalu), a mecze z udziałem Słowenii, Słowacji czy Gruzji oglądało się dużo lepiej niż minimalizm Włoch, Anglii czy Francji. Znakomicie mi się oglądało Mikautadze, Sesko czy Lobotkę.

Co do Mistrzostw Ameryki Północnej i Południowej to jestem za połączeniem. W historii Gold Cup tylko raz nie wygrał ktoś z pary USA-Meksyk, a jak pokazują wyniki Kanady na ostatnim turnieju Copa America północ jest gotowa do rywalizacji. Można by zrobić jakieś eliminacje w strefie Concacaf, żeby wyłonić 6 finalistów (albo przyjąć za wyznacznik wyniki eliminacji MŚ) i grać tak jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.