Skocz do zawartości

Orlando Magic 2024/25 - W górę???


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, spabloo napisał(a):

Mam wrażenie, że wobec tych swoich graczy zbudowaliśmy coś w rodzaju więzi, wzajemnej lojalności i dzięki temu podpisujemy ich delikatnie poniżej wartości rynkowej. Dlatego ciekawe czy w przypadku tej dwójki też coś przyoszczędzą :).

A kto podpisał z Orlando kontakt poniżej wartości rynkowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Jendras napisał(a):

A kto podpisał z Orlando kontakt poniżej wartości rynkowej?

Wydaje się, że np. Moe Wagner mógłby otrzymać spokojnie więcej niż 11 mln/sezon, skoro taki Hartenstein otrzymał 29 baniek/sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moe może grać zarówno na czwórce, jak i na piątce. Nie jest tak niemobilny, jak ci wyżej wymienieni (poza Smithem).

Oczywiście, tego nie zweryfikujemy, ale za jego grę 11 mln to nie jest jakoś dużo. A w kontekście kontraktu Hartensteina to wręcz niski kontrakt, również mając na uwadze, co daje.

Z wyżej wymienionych jedynie Jalen Smith jest potencjalnie rozwojowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do vet PG bo chyba tomaszan o tym wspomniał, dlaczego by nie pochylić się nad Dinwiddie i dac mu 11mln za rok 1+1TO(jak mamy) tak jak Jinglesowi rok temu. Jeszcze przed startem FA o tym myślałem. Na wypadek kontuzji Suggsa byłby jak znalazl

Co do kontraktów to dziwny ten z Gogą. Gość nigdy nie był starterem a dostał kasę jak Valanciunas, Jones Jr, Kyle Anderson itd.. myślę że spokojnie za połowę byśmy jakiegoś centra podpisali

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomaszan napisał(a):

Moe może grać zarówno na czwórce, jak i na piątce. Nie jest tak niemobilny, jak ci wyżej wymienieni (poza Smithem).

Oczywiście, tego nie zweryfikujemy, ale za jego grę 11 mln to nie jest jakoś dużo. A w kontekście kontraktu Hartensteina to wręcz niski kontrakt, również mając na uwadze, co daje.

Z wyżej wymienionych jedynie Jalen Smith jest potencjalnie rozwojowy. 

Ponownie - Hartenstein nie jest właściwym punktem odniesienia, bo to starter. Rezerwowi centrzy po prostu nie dostają takich pieniędzy lub dostają je niezmiernie rzadko (osobiście nie kojarzę, ale pewnie by się coś znalazło). W dodatku nie słychać było o żadnych konkurencyjnych ofertach dla Wagnera.

Fakty są takie, że spośród zmienników na centrze tego lata żaden nie dostał kontraktu na wyższą kwotę za sezon niż Wagner (a trochę ich było), więc prędzej można by się zastanawiać, czy nie otrzymał od swojego klubu bonusa, aniżeli zgodził się na mniej.

Jalen Smith jest chyba najlepszym punktem odniesienia, bo to w miarę podobny profil gracza (młody wysoki z rzutem na ławkę) i on dostał 9 milionów rocznie.

 

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee bez przesady z tymi kontraktami. Wagner to świetny scoring big, który otwiera wiele możliwości w ataku. Ppunktuje z każdego miejsca i prawie na każdy sposób (oczywiście w zależności od matchupu). Tyle, że ograniczony w obronie (poza stawaniem na ofens :)). Biorę go poniżej MLE z pocałowaniem ręki. A jeśli mam kim załatać jego braki, to już w ogóle. Klucz do sukcesu ławki Magic w zeszłym sezonie.

Bitadze to gracz na room exception, więc mniej więcej to co dostał. Przez dużą część sezonu dawał radę jako starter i Magic z nim grali całkiem dobrze, mieli solidną obronę. Stąd też moim zdaniem była próba pójścia w Hartensteina (o ile była) i odwzorowanie tego schematu z lepszym zawodnikiem. No i statystyki zaawansowane go chyba lubią (ale mogę coś mieszać, bo dawno tego shitu nie sprawdzałem).

Harris początkowo był 2/14, teraz mi gdzieś mignęło, że 2/15. Niewiele zmienia, ale zmienia :). Ten kontrakt, to raczej zapchajdziura, polisa ubezpieczeniowa na wypadek kontuzji, albo gdyby coś nie pykło z Howardem. Dobry obrońca, solidna trójka, ale już po drugiej stronie rzeki. Może faktycznie nie jest tyle wart.

Oceniać kontrakt Isaaca, to można się wygłupić. Jeśli wyciągnie jakieś 24 minuty na mecz przy 60+ grach w sezonie, to powinien zarabiać pieniądze Hartensteina, albo i lepiej. Nie dowiemy się jak rynek go zweryfikowałby po następnym sezonie. Ale na pewno tu mamy hazard, który może się opłacić.

Moje wcześniejsze zdanie zatem podtrzymuję.

6 minut temu, Jendras napisał(a):

Jalen Smith jest chyba najlepszym punktem odniesienia, bo to w miarę podobny profil gracza (młody wysoki z rzutem na ławkę) i on dostał 9 milionów rocznie.

Jak dla mnie to całkiem inny profil niż Wagner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie mówię, że nie mówimy tutaj o rezerwowym centrze, nieruchawym, jak Jonas czy Andre, tylko o zmienniku na pozycjach 4-5. Dlatego porównałem go do Smitha, który dostał podobne pieniądze (za sezon trochę mniej, za to kontrakt dłuższy). Natomiast nic nie było słychać o konkurencyjnych ofertach dla Moe, bo może po prostu od razu było wiadome, że zostaje w Orlando (co dla mnie było po prostu niemal pewne).

I cały czas mówię, że niemal 30 mln dla Hartensteina to kpina. Niezależnie, że ma być starterem. To już bym wolał Moe + Smith i coś by jeszcze zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, spabloo napisał(a):

Moje wcześniejsze zdanie zatem podtrzymuję.

Mnie jakoś nijak nie wynika z Twojej wypowiedzi, żeby ktokolwiek w Orlando wziął kontrakt poniżej swojej wartości rynkowej.

37 minut temu, tomaszan napisał(a):

No ale właśnie mówię, że nie mówimy tutaj o rezerwowym centrze, nieruchawym, jak Jonas czy Andre, tylko o zmienniku na pozycjach 4-5. Dlatego porównałem go do Smitha, który dostał podobne pieniądze (za sezon trochę mniej, za to kontrakt dłuższy). Natomiast nic nie było słychać o konkurencyjnych ofertach dla Moe, bo może po prostu od razu było wiadome, że zostaje w Orlando (co dla mnie było po prostu niemal pewne).

I cały czas mówię, że niemal 30 mln dla Hartensteina to kpina. Niezależnie, że ma być starterem. To już bym wolał Moe + Smith i coś by jeszcze zostało.

Nie powiedziałbym, że Drummond jest nieruchawy, on akurat na nogach zawsze nieźle pracował, ale piszesz jakby to było jakieś decydujące kryterium. Możemy rozkładać wszystkich zawodników na czynniki pierwsze, ale wnioski pozostają niezmienne - zmiennicy na kilkanaście minut pod kosz nie dostają większych pieniędzy i tyle. Przesłanek ku temu, że wartość rynkowa Wagnera była wyższa nadal nie widzę.

Czy Hartenstein został przepłacony - pewnie tak, ale to kwestia mocnego konkurenta, którego trzeba było wyraźnie przebić. Niespecjalnie jednak ma się to do wartości rynkowej Wagnera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kwota, jaką przepłacono za Hartensteina, nijak się ma do rynkowej wartości Moe, bo jeden został mega przepłacony, a drugi otrzymał mniej więcej tyle, ile jest warty (może trochę mniej, może trochę więcej). Bez znaczenia, czy Hartenstein ma być w S5, a Moe jest rezerwowym, ktoś za to zapłacił. Różnica jest taka, że w Orlando chyba nikogo teraz nie przepłacili (można się kłócić, czy ktoś dostał poniżej "rynkowej wartości"). Te ostatnie kontrakty w Orlando są chyba sensowne (może poza Goradze, który - według mnie - otrzymał zbyt dużo), skoro np. Drummond otrzymał ile otrzymał. Nie sposób jednak mówić w przypadku Magic o czymś takim, jak "rażące przepłacenie".

I czy naprawdę ktoś uważa, że nie znalazłyby się kluby, które by dały starszemu Wagnerowi te 11 mln lub nieco więcej za sezon? Myślę, że spokojnie. Ale według mnie zadziałało tu to, że było wiadome, że kontrakt z Moe zostanie podpisany po ściągnięciu wolnych agentów, rozeznaniu, na ile będzie stać Orlando. Nie sądzę, aby ktoś logicznie myślący w tej lidze uważał, że starszy Wagner odejdzie z Orlando.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile 50 mln dla lebrona, stepha, jokica, doncica bez problemu rozumiem, tak 50 dla jakiegos sredniaka, wagnera-juz nie

i nie wierze,ze za 6 lat bedzie gral na tyle dobrze i tak ciagnal druzyne,by splacil swoj kontakt

Edytowane przez jordan20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jordan20 napisał(a):

o ile 50 mln dla lebrona, stepha, jokica, doncica bez problemu rozumiem, tak 50 dla jakiegos sredniaka, wagnera-juz nie

i nie wierze,ze za 6 lat bedzie gral na tyle dobrze i tak ciagnal druzyne,by splacil swoj kontakt

Popi****lenie to jest wiara, ze za 4lata byle kasztan bedzie zarabial 60 i 50 dla Wagnera to nie bedzie problem haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ignazz napisał(a):

Ogólnie tu na forum mamy fiksacje Franzem a on rzucać nie umie na razie

Chyba raczej przeciwnie do fiksacji z tego co widzę. 22 lata, 2ga opcja młodego PO teamu, a do tego bardzo dobry obrońca. Już pisałem ze 2 tygodnie temu, że będzie max, więc dziwię się, że się dziwicie. Cade dostał maxa, Barnes też dostał, Wagner miał nie dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to 3 opcja dalej bez powtarzalnego rzutu. Jestem jego ogromnym fanem wiec mogę przeceniać jego mocne strony. Ale Cade i Barnes to wybory klubu na lidera. Z czym do ludzi. A facet po tytule krajowym ma poważanie. 

Teraz się zacznie czepianie ze nie dowozi tyle zarabiając. Raz dwa trzy….

Zach to pryszcz będzie 

Detlef zarabiał końcówkę tej kwoty. W karierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.