Skocz do zawartości

New Orleans Pelicans 2024/25


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj draft, także pora założyć temat, w którym będzie można wylewać swoje żale przez najbliższy rok.

W NOLA offseason już trwa, bo Pels już zdążyli stracić dwóch kluczowych członków sztabu - Trajan Langdon, GM, który był odpowiedzialny głównie za scouting i draft oraz Fred Vinson, trener rzutowy, który stoi m.in. za rozwojem rzutu Herba czy Lonzo pojechali do Detroit, a dodatkowo James Borrego wygląda na to, że jest już spakowany i zostanie tam HC.

Griffin zapowiedział, że w to lato czekają Pels poważne wzmocnienia, także zobaczymy co wymyśli. Ja nie jestem jakoś wielce pozytywnie nastawiony, bo historia pokazuje, że większość wymian Griffin przegrywał, a głównym kandydatem do wymiany jest Ingram, którego wartość jest obecnie skandalicznie niska jak na jego umiejętności. Oczywiście Ingram za 50 mln/rok w takim small markecie jak NOLA to też zły pomysł, po prostu Griffin przespał poprzednie offseason, i to nie tylko w kwestii BI, ale też nowego centra, bo to, że Jonas tam nie pasuje i Willie Green nie chce go karmić na post, było wiadome już 100 lat temu. A tak, to JV odchodzi za free i Pels nic za niego nie dostaną. A no i zapomniałbym o tym, że Naji Marshall też raczej poszuka lepszej kasy. 

Jest też #21 w drafcie, a Pels potrzebują centra, może się osunie Ware, choć wątpię, w teorii jest to kolo, którego warto byłoby rozwijać. DaRon Holmes trochę za krótki mi się wydaje. Jak nie center, to może jakiś ballhandler się trafi, taki na ławkę. Taki Collier byłby spoko, ewentualnie Carrington, choć ten drugi nie dostałby żadnych minut w tym sezonie, a Pels chyba nie chcą czekać.

I jeszcze na koniec, dla tych, którzy czekają na tradycyjne fotki Ziona z offseason. Póki co jest tylko taka:

CDN media

Jeszcze się nie zdążył upaść i zapuścił brodę. A wiecie kto jeszcze zapuścił ostatnio brodę?

obraz-2024-06-26-112236986.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Missi to ruch, którego należało się spodziewać. Griffin od 5 lat nie potrafi zrozumieć jakiego typu centra potrzeba Pels obok Ziona, ja już przestałem się łudzić, że wreszcie do niego coś dotrze XD

Missi jako prospekt jest całkiem spoko, trochę Jarrett Allen vibes. Powinien być tym, kim miał być Jaxson Hayes, co z #21 daje niezłe value, ale jako fit mi się nie podoba. Nawet lobów nie ma mu kto w Pels rzucać :)

No i śmiesznie trochę wyszło, bo po tym jak Pels bez wstydu przygotowywali medialny grunt pod odejście Ingrama, wczoraj Griffin na konferencji mówił, że Ingram chce zostać, ale jednocześnie musi sobie zdawać sprawę z realiów finansowych XD Czyli Pels sondowali rynek, który okazał się suchutki. Normalnie bym się domyślał, że oznacza to, że rozważają oddanie CJa, ale znając Griffa, to nie i po prostu wymyśli coś głupiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym publicznie przeprosić Pana Davida Griffina za moje poprzednie niezbyt przychylne komentarze pod jego adresem.

Taniutki ten Dejounte. Trochę szkoda Dysona, bo to będzie top PoA w lidze, ale nie ma co czekać aż się nauczy rzucać, bo się można nie doczekać.

No to teraz mamy (pewnie chwilowy) overkill i 4 graczy zdolnych trzaskać +20 ppg i ani jednego centra. Raczej oznacza to jednak koniec Ingrama, ale za niego oczekuję, że Griff wyciągnie jakiegoś Turnera lub Allena, wszystko niżej będzie rozczarowankiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry trade, Pels jeszcze wchodzą wyżej teraz aby zdrowie dopisało. Może rzeczywiście ten Ingram za Allena? To może się udać. Teraz Murphy, Herb i Ingram to już za dużo.

Najbardziej mnie cieszy powrót Dejounte na jedynkę pewnie będzie z Zionem się dzielił piłką ale to definitywnie co innego niż z Trae.

Już w tamtym roku lubiłem patrzeć na Pels, a teraz jeden z moich szeroko pojętych ulubionych obrońców przychodzi - nice!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem ciekawy opinii o Dysonie od osób, które oglądają regularnie Pels bo ja może widziałem z 8-10 meczy. 
 

Gdzieś czytałem, że Cavs nie chcą Ingrama więc rzeczywiście może wymiana wiedzy kilkoma zespołami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Winchester napisał(a):

Właśnie byłem ciekawy opinii o Dysonie od osób, które oglądają regularnie Pels bo ja może widziałem z 8-10 meczy

Dyson jeśli się nauczy rzucać, to będzie zajebisty. Z miejsca będzie najlepszym obrońcą Hox.

3 minuty temu, Winchester napisał(a):

Gdzieś czytałem, że Cavs nie chcą Ingrama więc rzeczywiście może wymiana wiedzy kilkoma zespołami. 

Cavs nie dźwigną Ingrama finansowo, bo inaczej on by tam fajnie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Ehh, liczyłem, że Naji zostanie po tym jak poszedł Dyson, a i Ingram pewno jest już spakowany. Pels będą innym zespołem w nowym sezonie. W poprzednim ich siłą byli dłudzy i dobrzy w obronie wings - Herb, Ingram, Murphy, Zion, Marshall i Daniels to był top zestaw. Teraz pewnie połowa z nich odejdzie, wypadałoby choć jednego weterana tam podpisać, taki Batum byłby niezłą opcją, jeśli da radę pociągnąć jeszcze jeden rok. 

No i wszystko wskazuje, że z zestawu centrów - Jonas, Nance, Zeller nie zostanie nikt. Zellera zastąpi pewnie Missi, starter pewnie zostanie pozyskany poprzez wymianę Ingrama (center + wing do rotacji). Fajnie byłoby jeszcze podpisać jakiś tani backup, taki, że jakby się okazało, że Missi jest dobry, to nie byłoby żal, żeby rookie zabrał mu minuty. Bitadze, Theis, Tillman to chyba nieźli kandydaci.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że wciąż nikt nie chce dać nic konkretnego za Ingrama i kto wie czy właśnie podpisany Theis nie będzie na początku sezonu tutaj starterem XD

Hawks nie chcieli Ingrama, bo trzeba mu zapłacić, Kings podobno chcieli, ale DeRozan wychodził taniej, no i teraz nie za bardzo widać chętnych. Jak nic się nie wydarzy, to chyba Pels zaczną sezon z Ingramem, bo oddawanie go na promce też nie ma większego sensu.

Tak czy siak pod koszem wciąż bieda, bo jest Theis, Missi i JRE - żadna ekipa nie ma gorszej rotacji na piątce. Może Missi będzie przekocurkiem i da dobre minuty od samego początku. Gorzej jak jednak nie, dlatego ja bym tu jeszcze podpisał Bball Paula. Jak się nie da pójść w jakość, to niech chociaż pójdą w ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Bostonian napisał(a):

Czy liga jest gotowa na chudego Ziona ;)

Czy taka nieco lżejsza wersja Ziona będzie potrafiła tak samo efektywnie przestawiać przeciwników w pomalowanym, oto jest pytanie. Chociaż ja tam wyznaję zasadę, że szybkość > siła więc zakładam, że tylko na takiej zmianie skorzysta przy wjazdach. A i nie będzie wtedy już tak bardzo obciążał stawów i może wreszcie rozegra w zdrowiu pełny RS i wywalczą tam w NO wysoki seed bez walki o przeżycie do samego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bostonian napisał(a):

Czy liga jest gotowa na chudego Ziona ;)

Btw ktoś wie w którą stronę zmierza temat Ingrama?

IMG_0747.jpeg

Ma zostac w Pels I w swoim contract year byc zdrowym I zaczac przy PG zaczac rzucac za 3 jak za Lonzo, zeby zasluzyc na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bostonian napisał(a):

W sensie że DM ma być pass first PG? Są na to jakieś większe szanse?

To, ze Pels maja w ogole jakiegokolwiek PG to Mila odmiana. Nie beda marudzic.

Ingram byl do tej pory gownym ballhandlerem tam, odkad nie ma normalnego PG to strasznie mu spadly 3PA. Docelowo chca wrocic do tego  co bylo za Lonzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.