Skocz do zawartości

[2044] Draft i Free Agency - Komentarze


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, MarcusCamby napisał(a):

Skill skillowi nierówny i trochę się za często zapomina, że wiek to też druga pochodna potencjału. To jest niby tylko rok różnicy, ale może być też równie dobrze, aż rokiem.

Biorąc za przykład Dejounte Murray i mojego Malcolma. To ta teza średnio się broni. Jak wchodzili do ligi to różnica w umiejętnościach była przeogromna, w potencjale zresztą też.  A teraz są to zawodnicy praktycznie z tej samej półki.  W sumie ta klasa draftu był by dobra, żeby sprawdzić dokładności tej tezy patrząc na rozwój  dwóch Murrayów i FVV.

Edytowane przez SzuLcU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Braveheart22 napisał(a):

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? 

I dlaczego zatem niektórzy gracze tak szybko się zwijają (choćby Roy czy CP3)? 

Na podstawie ogólnych obserwacji. Odkąd tworzę drafty, a to już nie pierwszy sezon to dostrzegam pewne prawidłowości, odnośnie rozwoju. Nie ma oczywiście stałej reguły, bo to ciągle loteria, ale jednak widzę pewną tendencje.

Bo ogólnie guardzi, mają bardziej przejebane niż wysocy. Dlaczego zwykle busty w draftach to SG i SF? Bo potrzeba specyficznej mieszanki skilla, by być wartościowymi. Tam jest bardzo cienka granica między świetnym graczem, a kolejnym średniakiem za minimum. Perkins może stracić 8 punktów defensywy z edita, tyle samo zbiórki i dalej być spoko klockiem za MLE w wieku 36 lat. Roy traci 8 inside i nagle fakt, że był elitarnym SG z zajebistym handlingiem nie ma znaczenia, bo w ofensywie nic nie daje. CP3 właściwie się złożył w jedne campy, inna sprawa że zawsze był potężnie overrated. Żaden wysoki nie jest tak zagrożony, bo nawet mając 80/80 def/zb jest spoko. Tymczasem Eric Gordon w jedne campy z gracza 20+, spadł do poziomu 8 punktów na mecz. Ja już widziałem, że będzie katastrofa jak śledziłem jego Per36. On był tam w ogonie ligi. Roger próbował sztucznie podbijać jego wartości, ale on ofensywnie jest trupem i nawet Luke Kennard potrafi dać w ataku więcej.  

Ile macie steali z dalszymi numerami SG i SF ( PG nie liczę, bo wystarczy, że ma wysoki handling i reszta to tam c*** ), a ile wśród wysokich. Mamy całą masę dalekich 2nd rounderów jako wartościowych wysokich i prawie żadnych przypadków SG/SF. Bo oni potrzebują na prawdę dużo, by się wybić z marazmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcusCamby napisał(a):

Na podstawie ogólnych obserwacji. Odkąd tworzę drafty, a to już nie pierwszy sezon to dostrzegam pewne prawidłowości, odnośnie rozwoju. Nie ma oczywiście stałej reguły, bo to ciągle loteria, ale jednak widzę pewną tendencje.

Można konkretne przykłady, bo w sumie człowiek jakoś nie zwracał na to uwagi, a chętnie się douczę. 

Godzinę temu, MarcusCamby napisał(a):

CP3 właściwie się złożył w jedne campy

Ee... Odkąd dołączyłem do zabawy to systematycznie notował słabe campy i potencjał spadał, a był jeszcze stosunkowo młody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Krzemo napisał(a):

Ten Okongwu z 7 ... Nie wiem szczerze mówiąc ocb 😉

W Pablo się bawisz? :)

Raczej dla mnie to był no brainer do wyboru Sixers, chociaż myślę, że jest zawodnik z większym BPA.

Ale Okongwu to solidny safe pick do core Doncic - Fox - McCollum. 

Starość, nie radość. Ale bust po stronie Pistons. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał(a):

W Pablo się bawisz? :)

Raczej dla mnie to był no brainer do wyboru Sixers, chociaż myślę, że jest zawodnik z większym BPA.

Ale Okongwu to solidny safe pick do core Doncic - Fox - McCollum. 

Starość, nie radość. Ale bust po stronie Pistons. 

W Pablo się bawic?

No ja z wypiekami na twarzy czytalem, jak to parametry nieistotne dla pozycji są ważniejsze od tych istotnych, bo wolniej rosną. No nic tam, że żaden z topowych PG nie miał nigdy wysokiej siły (oprócz Bricka, ale on grał na kilku pozycjach w karierze), ale teraz ta siła to gamechanger :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pablo81 napisał(a):

No ja z wypiekami na twarzy czytalem, jak to parametry nieistotne dla pozycji są ważniejsze od tych istotnych, bo wolniej rosną. No nic tam, że żaden z topowych PG nie miał nigdy wysokiej siły (oprócz Bricka, ale on grał na kilku pozycjach w karierze), ale teraz ta siła to gamechanger :)

W tym momencie ich skille są stosunkowo podobne. Halilburton wyróżnia się nad Ballem handlingiem, a Ball ma po swojej stronie wiek i właśnie siłę, w tym momencie to kosmetyka, ale miałem na myśli dalszy potencjał rozwojowy. Umówmy się, że PG dużo łatwiej wyszkolić handling niż siłę, podejrzewam że nawet PF mogą często lepiej niechcący rozwijać niezawsze potrzebny handling niż siłę, ale to już taki strzał bez analizy danych. Przy czym od początku mówiłem, że dla mnie oni są po równo, po prostu sądzę że Ball ma potencjał być trochę lepszy, ale to są detale w tym momencie.

Fakt, że Ball jest szybszy i silniejszy może mieć w przyszłości znaczenie.

11 minut temu, Pablo81 napisał(a):

W Pablo się bawic?

Chodziło o umniejszanie Okongwu, tak jak Ty z Edwardsem. Nic złego nie miałem na myśli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał(a):

W tym momencie ich skille są stosunkowo podobne. Halilburton wyróżnia się nad Ballem handlingiem, a Ball ma po swojej stronie wiek i właśnie siłę, w tym momencie to kosmetyka, ale miałem na myśli dalszy potencjał rozwojowy. Umówmy się, że PG dużo łatwiej wyszkolić handling niż siłę, podejrzewam że nawet PF mogą często lepiej niechcący rozwijać niezawsze potrzebny handling niż siłę, ale to już taki strzał bez analizy danych. Przy czym od początku mówiłem, że dla mnie oni są po równo, po prostu sądzę że Ball ma potencjał być trochę lepszy, ale to są detale w tym momencie.

Fakt, że Ball jest szybszy i silniejszy może mieć w przyszłości znaczenie.

Chodziło o umniejszanie Okongwu, tak jak Ty z Edwardsem. Nic złego nie miałem na myśli!

Ja zgłaszałem zastrzeżenia do Edwardsa dużo wcześniej przed loterią. Niestety próbne simki to potwierdzają. Tak więc nie wiem, skąd opinia, że to no brainer. Tylko dlatego, że wybrał go Julek, moja opinia została sprowadzona do jakiejś groteski, a ja o tym pisałem sporo przed draftem :) 

Uważam, że atrybut siły jest zbędny u PG. Jeżeli jest inaczej, to wymień proszę, jakieś przykłady, że cechą dominującego w lidze rozgrywającego była okazała siła :)

Natomiast ja zauważyłem, że topowi PG mają świetny handling + passing + scoring, a to bez wątpienia lepsze ma Hali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Ja zgłaszałem zastrzeżenia do Edwardsa dużo wcześniej przed loterią. Niestety próbne simki to potwierdzają. Tak więc nie wiem, skąd opinia, że to no brainer. Tylko dlatego, że wybrał go Julek, moja opinia została sprowadzona do jakiejś groteski, a ja o tym pisałem sporo przed draftem :) 

przecież pisałeś o czerwonej fladze handlingowej, która została poprawiona xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał(a):

przecież pisałeś o czerwonej fladze handlingowej, która została poprawiona xD

 

Ale zmniejszony został scoring. Jest niestety najsłabszym ofensywnie graczem z czołówki, co nie odzwierciedla rzeczywistości. Tylko tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Ale zmniejszony został scoring. Jest niestety najsłabszym ofensywnie graczem z czołówki, co nie odzwierciedla rzeczywistości. Tylko tyle :)

dalej ma fajnie ten scoring rozłożony (lepiej rokuje ktoś kto ma równo rozłożone na trzy kupki niż 'specjaliści') + jest najlepszym fizolem z czołówki (co zazwyczaj odróżnia w simce all-starów od superstarów)

sufit jest wysooooko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.