Skocz do zawartości

[2044] Draft i Free Agency - Komentarze


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Co? :)

Przeciez ocena prospekta to ocena prospekta, to ocena skilla, który ma teraz + potencjał. No wybrałeś najsłabszego wg Ciebie gracza, który ma maksymalny potencjał :) Hahaha :)

Jprdl

Przybustowalem :(

chcesz go kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Jak Koelner sugeruje się excel Julka to potężny duet Trae Young - Kristaps Porzignis jeszcze długo będzie PO oglądał z pozycji telewizora!

Albo jeden z tego duetu odejdzie 😛

 

5 minut temu, Koelner napisał(a):

więc oczywiście możemy się sugerować realNBA

Czy poprzednie drafty mają takie odzwierciedlenie ? 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Jak Griffin pół darmo, który u dobrego GMa jest MVP finałów :P Czy nawet Rose pierwsza opcja PO Lakers.

U Knicks razem nie robili nawet Playoffs :P

już nie mądrzyj jakbyś nie wiadomo gdzie był i co wiedział 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O drafcie wolę się za dużo nie wypowiadać, po za wybranymi graczami, więc postanowiłem zrobić ranking wolnych agentów. Rynek specyficzny się szykuje, pieniędzy wcale nie ma dużo, a nazwisk niby całkiem sporo, ale to może okazać się zgubne, bo kluby z prawami Birda nie mogą sobie pozwolić na ich utratę i wtedy pytanie w co mogą zainwestować kluby z cap space.

Ranking wolnych agentów:

1. Bradley Beal - Zawodnik z poziomu TOP5 ligi, który coś nie może doczekać się w Wizards supportu, który pozwolił by zagrać o mistrzostwo. 6-letni max od Wizards przy 80 loyality i niskich innych współczynnikach powinien szybko zamknąć temat. 

2. Anthony Davis - Trochę marnuje się na pozycji SG, bo wyżej byłby lepszy/wnosił większy impact, ale tak zbudowany był roster Nuggets i pojawienie się Ingrama raczej tego nie zmieni. Raczej pierwszy wybór klubów z capspace, a i Krzemo może mieć w planach gamblować z jego kontraktem. Ale myślę, że skończy się również 6-letnim maxem ze strony Bryłek, bo trochę za duże ryzyko, by go tracić za darmo. Mimo słabszych ostatnio campów wciąż gracz z poziomu superstara.

3. Dejounte Murray - Qcin being Qcin. Spóźnił się z daniem QO, bo pewnie tradycyjnie nie był trzeźwy i Murray wchodzi na rynek jako topowy prospekt. Sylvek raczej nie może sobie pozwolić na swobodne negocjacje i powinien z miejsca zamknąć temat 6-letnim maxem. Jeśli nie, to kluby nawet z delikatnie mniejszym capspace niż Kings/Pacers rzucą całą wolną gotówkę, by go pozyskać. Topowy handling, obrona, 70 siły(!) i całkiem dobra ofensywa. 

4. Jamal Murray - Mike Conley go trochę blokuje i Murray, gdzieś tak łata dziury od PG/SG to jako starter, to z ławki. Szedł w stronę busta, ale ostatnie campy mocno podbiły mu wartość i pewnie Roger lekko przeszło przez myśl, że może trzeba było dać QO. Jako PG powinien już kręcić cyfry na poziomie +20. Tylko 23 lata, fajne ofensywne skille i dobra obrona. Myślę, że skończy się maxem.

5. Kemba Walker - Świeżo upieczony mistrz, chociaż ten kontrakt wyglądał od początku na lekko przepłacony, ale każdy wtedy chciał uwalić Nuggets, więc koszty nie miały znaczenia. Wraz z agentem zaproponowali Jazz kontrakt na poziomie prawie 6 letniego maxa, ale managment Jazz nie mógł sobie pozwolić na taki wydatek. 30 lat i trochę za mało elitarny w ataku. Taki poziom Jrue Holidaya, więc kontrakt będzie podobny. Jakieś 17mln przez 3/4 lata.

6. Jonas Valanciunas - Trochę nietypowy wysoki. Na centrze brakuje mu bloka, a jako PF gdzie głównie gra straszny koszmarnym perimeter. W obronie ma swoje alerty, ale główny powód inwestycji GMów to atak. Potężny inside czyni go wysokim mogącym regularnie dostarczać 20 punktów w ataku. Trochę podejrzany potencjał względem wieku. Bucks za Niego sporo oddali, a prawdopodobnie wjedzie QO dla Mitchella, więc raczej nie mogę sobie pozwolić na jego utratę, bo nie będą już operowali cap space. Podejrzewam umowę 15mln przez cztery lata. 

7. Fred VanVleet - Podobnie jak Jamal Murray łata dziury i gra out of position, bo lepszy byłby jako PG, gdzie jednak GM Lakers woli doświadczonego Rose. Trochę brakuje inside, by być kimś więcej w tej lidze. Bardzo dobry outside i obrona. Potencjał niby jest, ale też dużo starszy rocznikowo co daje mniejsze pole do rozwoju na campach. Kontrakt na poziomie Shroedera, gdzieś od 11-14mln rosnący na 5 lat.

8. Greg Monroe - Łakomy kąsek, bo Grizzlies nie mają do Niego praw Birda, a sezon pokazał że wciąż bardzo mocna opcja w ataku z mocną zbiórką. Myślę, że umowa na poziomie 12mln przez trzy lata będzie uczciwą propozycją.

9. Bismack Biyombo - Taki Hawes z trochę lepszy inside. Bardzo dobra obrona i przeciętna zbiórka, plus niewielkie wsparcie w ataku, chociaż całkiem dobrze wymusza faule. Myślę, że jak kontrakt ma nie boleć to jakieś 11/12mln przez 4 lata będzie ok.

10. Draymond Green - Jako SF za mało grywalny w ataku, a na PF blokuje go Porzignis. Knicks od lat nieudanie Nim handlują. Green ma już 30 lat i mimo wysokiego overalla nie wniesie oczekiwanego impactu. Trochę podobny przypadek co Kawhi, a jeszcze gorszy w ataku. Myślę, że jakieś 10mln na cztery lata.

Honorable mentions: Bojan Bogdanovic, Ben Simmons, Ivica Zubac, Jakob Poeltl, Danny Green, Caris Levert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcusCamby napisał(a):

Z pierwszym pickiem to ja bym szukał kogoś z materiałem na ofensywnego franchise playera.

Haliburton to będzie bardziej Kemba Walker/Jrue Holiday niż John Wall. 

 

Raczej bardziej w stylu Stepha, mówię wszystko zależy od kilku kolejnych campów w jaką stronę pójdzie Hali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał(a):

To chyba bardzo hot take, bo excel mowi raczej NIE.

Chociaz w RL jakby byl zdrowy, to mialoby to moze sens :P

Skill skillowi nierówny i trochę się za często zapomina, że wiek to też druga pochodna potencjału. To jest niby tylko rok różnicy, ale może być też równie dobrze, aż rokiem. Co by nie mówić Ball jest dużo silniejszy i szybszy, ten pierwszy skillset dla PG jest nie do odrobienia, niemal nie podbicia (spójrzcie na campy Cichego z ostatnich 3 lat, nikt nie skaczę w sile więcej niż trzy, gdzie skoki w takim handlingu o 10 nie są codziennością). Oczywiście campy to już mocna loteria i też początkowo miałem Halilburtona jako dwójkę (Edwards to dla mnie no brainer) ale tak po analizie to się nie zdziwię jak Ball będzie lepszym graczem w przyszłości, a chyba to jest kluczowe. Na dzisiaj Halil jest krok przed wszystkim, skille ma tak rozłożone, że bust alert mu nie grozi, ale nie jestem pewny czy będzie franchise playerem, chociaż oczywiście wciąż będzie bardzo dobry.

Także excel mówi tylko to co jest, ale krzywa potencjału plus wiek raczy sugerować, że Ball może być w tej lidze kimś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.