Skocz do zawartości

ATF NAJ 2


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, julekstep napisał(a):

serio nikt nie wziął GoT w serialu? geeez

Tu brakuje dużo więcej klasyki niż GoT. Generalnie to wybieranie seriali wygląda w tej zabawie trochę jakby była jakaś lista seriali zakazanych jako zbyt dobrych żeby je móc wybrać. 

16 godzin temu, P_M napisał(a):

Co do GoT to pierwsze sezony chyba gdzieś tak do 4-tego to jednak słabo technicznie wyglądały od strony realizacyjnej, momentami oczy bolały :D 

Akurat tak do czwartego sezonu to był szczyt tego co ogólnie osiągnięto w serialach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kily napisał(a):

Tu brakuje dużo więcej klasyki niż GoT. Generalnie to wybieranie seriali wygląda w tej zabawie trochę jakby była jakaś lista seriali zakazanych jako zbyt dobrych żeby je móc wybrać. 

Akurat tak do czwartego sezonu to był szczyt tego co ogólnie osiągnięto w serialach 

Nie no sorry, techniczne jeżeli chodzi o zaadaptowanie greenscreenu/zdjęć/powierzchni studia to nawet MacGyver był lepiej niejednokrotnie zrealizowany. W GoT wszystko tak odstaje, że masakra, natomiast to takie też c***owe czasy gdzie CGI było na lichym poziomie, ale używane gdzie praktyczne mechaniczne efekty sprzed 10 lat wyglądały o wiele lepiej i naturalniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, P_M napisał(a):

Nie no sorry, techniczne jeżeli chodzi o zaadaptowanie greenscreenu/zdjęć/powierzchni studia to nawet MacGyver był lepiej niejednokrotnie zrealizowany. W GoT wszystko tak odstaje, że masakra, natomiast to takie też c***owe czasy gdzie CGI było na lichym poziomie, ale używane gdzie praktyczne mechaniczne efekty sprzed 10 lat wyglądały o wiele lepiej i naturalniej.

IMO przesadzasz. Zgadzam się, że efekty praktyczne wtedy brały górę nad CGI, a GoT w późniejszych sezonach technicznie był dużo lepszy (kwestia czasów i wydawanych pieniążków), ale to tylko dodatek do całości i ogólnie sezony 1-4 >>>>>> sezony 5-8. Te pierwsze sezony po prostu bardzo dobrze przenosiły na ekran wybitne książki, a później fabularnie był zjazd do bazy (ostatecznie do takiego poziomu, że samo wspomnienie tego budzi zażenowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, P_M napisał(a):

Nie no sorry, techniczne jeżeli chodzi o zaadaptowanie greenscreenu/zdjęć/powierzchni studia to nawet MacGyver był lepiej niejednokrotnie zrealizowany. W GoT wszystko tak odstaje, że masakra, natomiast to takie też c***owe czasy gdzie CGI było na lichym poziomie, ale używane gdzie praktyczne mechaniczne efekty sprzed 10 lat wyglądały o wiele lepiej i naturalniej.

na szczęście 9 na 10 osób traktuje 'technikalia' jako dodatek do filmu/serialu a nie na odwrót

 

bo inaczej byłoby trzeba częściej czytać takie rakowe wpisy xD 

 

GoT 1-4 to GOAT -> jak generalnie jechali praktycznie na 1 do 1 z książek, potem przeszli na autorski scenariusz, gdzie mamy sezon 5 gdzie poszedł zajebisty zjazd i dostaliśmy pierwsze potężne cringe (te córki Oberyna lol), zdecydowanie najlepszy 'autorski' sezon 6 gdzie praktycznie wysrali się z wszystkich dobrych pomysłów (i pewnie technicznie też był dużo lepszy dlatego ogólnie ma wysokie oceny)...a na koniec mamy sezony 7 i 8, które są karykaturą GoT i które należy przemilczeć

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał(a):

na szczęście 9 na 10 osób traktuje 'technikalia' jako dodatek do filmu/serialu a nie na odwrót

 

bo inaczej byłoby trzeba częściej czytać takie rakowe wpisy xD 

Oj tam, GoT tutaj nie byłby u mnie nisko, po prostu obiektywnie oceniam, żaden rak. Jedno to docenienie fabularne, a drugie docenienie aspektów technicznych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał(a):

Oj tam, GoT tutaj nie byłby u mnie nisko, po prostu obiektywnie oceniam, żaden rak. Jedno to docenienie fabularne, a drugie docenienie aspektów technicznych:)

ale w takim serialu gdzie clue to intrygi itp to te technikalia to tam może 5% całościowej oceny (a to tylko dlatego że w świecie przedstawionym jest dużo wątków fantastycznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał(a):

ale w takim serialu gdzie clue to intrygi itp to te technikalia to tam może 5% całościowej oceny (a to tylko dlatego że w świecie przedstawionym jest dużo wątków fantastycznych)

Well, masz prawo w ten sposób oceniać:) inni mogą inaczej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał(a):

ale w takim serialu gdzie clue to intrygi itp to te technikalia to tam może 5% całościowej oceny (a to tylko dlatego że w świecie przedstawionym jest dużo wątków fantastycznych)

No i GoT wcale tak źle nie wygląda. Oczy to bolały od jednej ze scen w Sopranos, w której postanowiono użyć CGI z przełomu wieków. A mimo tego ten serial w dalszym ciągu jest u mnie nr 1 :)

W sumie to chyba nawet mogę wprost napisać tytuł, bo tylko Tobie pozostał wybór serialu, a akurat kto jak kto, ale Ty na pewno i tak tego nie wybierzesz :D

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kily napisał(a):

No i GoT wcale tak źle nie wygląda. Oczy to bolały od jednej ze scen w serialu nr 1 u mnie, w której postanowiono użyć CGI z przełomu wieków. A mimo tego ten serial w dalszym ciągu jest u mnie nr 1 :)

W sumie to chyba nawet mogę wprost napisać tytuł, bo tylko Tobie pozostał wybór serialu, a akurat kto jak kto, ale Ty na pewno i tak tego nie wybierzesz :D

ja już napisałem że biorę MWC, ale po prostu trzymam to na ostatnią rundę

więc się nie krępuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

ja już napisałem że biorę MWC, ale po prostu trzymam to na ostatnią rundę

więc się nie krępuj

Ok, to poprawione. :)

  

23 godziny temu, RonnieArtestics napisał(a):

Chyba wiem, który ale jestem ciekaw. Daj znać jak skończą wybierać. 

https://www.filmweb.pl/serial/Boss-2011-616572

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Teleturniej - Mam talent

@DRK

ale wiesz że to nie jest teleturniej tylko talent-show?

 

@Reikai - potwierdź pls, ale ja bym tego nie zaliczył (a jak zostanie zaliczone, chociaż totalnie nie powinno, to ja zmieniam swój pick na 'Szansa na Sukces')

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

No to jakie seriale za dobre by wybrać?
the wire i sopranos jak u typowego NPC?

 

Dla mnie z wybitnych seriali nie poszedł Frasier, BSG, Friends i kilka sezonów dr Who 9-11 doktor 

No Sopranos i The Wire spokojnie mogłyby być top 2 gdyby zostały wybrane. A co do typowego NPC to chyba nie mogłeś wymienić bardziej pasującego tytułu niż Friends XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.