Skocz do zawartości

WCF - (3) Minnesota Timberwolves - (5) Dallas Mavericks


Sachs

Mistrz Zachodu  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto do finałów?

    • Wolves w 4
      1
    • Wolves w 5
      2
    • Wolves w 6
      7
    • Wolves w 7
      8
    • Dallas w 4
      2
    • Dallas w 5
      2
    • Dallas w 6
      15
    • Dallas w 7
      2


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kucharius1 napisał(a):

 

Okazać się może tym, kim miał być Ayton, i wyląduje w salary koło maxa. 

Oj, jeśli już w ogóle, to dopiero po epoce Kyrie ellejssona. Na razie to jest 20 letni chłopiec.  Ale z niewiarygodną i rzadką historią, że jako rookie jest w podstawowej głównej rotacji w wielkim finale NBA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kucharius1 napisał(a):

No Dereck to dla mnie top 5 tego draftu i trochę go hype na Podziemskiego wykolegował z all rockies 1 teamu.

Od początku sezonu zrobił olbrzymi progres. To jak rolluje, podaje czy powstrzymywał wjazdy ANTa to czysta poezja. 

W finałach konfy miał 16/16 z gry. Wiadomo to trochę Luka nim zdobywał punkty, ale eurostep też ładny zapodał. Wielki talent. Biorąc pod uwagę jak ten chłopak ciężko trenuje i progresuje, to tą groźbę trójki dorzuci do repertuaru.

Okazać się może tym, kim miał być Ayton, i wyląduje w salary koło maxa. 

Raczej ten tyson chandler to było dobre comparision. 
 

nie widziałem żeby on rzucał kiedykolwiek jumperka z midrange, jest słaby z ft line, więc skąd te fantazje o dołożeniu trójki to nie wiem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał(a):

Raczej ten tyson chandler to było dobre comparision. 
 

nie widziałem żeby on rzucał kiedykolwiek jumperka z midrange, jest słaby z ft line, więc skąd te fantazje o dołożeniu trójki to nie wiem :) 

Przed draftem zachwycil trójkami z rogu na treningach. Cos jak teraz Clingan.

Albo Dwight rzucajacy 85% FT na treningach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

nie widziałem żeby on rzucał kiedykolwiek jumperka z midrange

98% jego rzutów oddanych było z odległości <= 10feet,   z wolnych trafia .500. Nie wiem na podstawie czego można na tą chwilę wnioskować że gość dołoży trójkę, na razie niech popracuje nad jakimkolwiek mid-rangem, potem się pomyśli co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2024 o 18:12, RonnieArtestics napisał(a):

Ale jednak Mavs wyeliminowali dość łatwo OKC, czyli 2. Seed w lidze, oraz przejechali się po obronie Wolves, czyli najlepszej defensywie ligi, Wolves którzy pokonali obrońców tytułu. 

 

W dniu 1.06.2024 o 15:05, rw30 napisał(a):

wiem że dwóch elitarnych ballhandlerów / shooterów to naprawdę trudna kombinacja do bronienia (+ zestaw dobrze dobranych rolesów + kumaty trener) , co nie zmienia faktu że trochę dziwne że Minnesota przez 5 meczy ciągle nie miała pomysłu na to, jak bronić pick'n'rolle (albo miała nie działający, 1 chooj

Tu się trochę nie zgodzę, bo defensywa Wolves jest najmocniejsza pod wyższy skład, a granie vs Irving i Doncic obnażyło i defensywę ANTa (wciąż ma tu wiele do zrobienia) I wiek Mike'a (ciężko już full zapierdzielać w obronie I jednocześnie dać coś w ataku) i jebanie Goberta na pickach (ja nie wiem jak on +/- wyciągnął, bo eye test to był dramtyczny).

Celtowie mają Jrue, White'a, na picku Brown/Horford, a najslabsze ogniwo to Tatum... kuriozalnie im ten KP może zjebac game plan (lepiej jak Tillman by wchodził), bo przy dobrym ruchu w obronie "lob city" nie będzie miało miejsca. Porzingis by się na DEN/MIN przydał.

Moim zdaniem Finch nie miał odwagi wystarczającej na zmianę i granie zdecydowanie więcej 1 wysokim, a wpuszczając z Goberta jednego z mobilnych defensorów, których przecież ma w te ekipie, a gorsi w ofensywie by nie byli od Goberta, albo stosując wariant bardziej ofensywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dannygd napisał(a):

Tu się trochę nie zgodzę, bo defensywa Wolves jest najmocniejsza pod wyższy skład, a granie vs Irving i Doncic obnażyło i defensywę ANTa (wciąż ma tu wiele do zrobienia) I wiek Mike'a (ciężko już full zapierdzielać w obronie I jednocześnie dać coś w ataku) i jebanie Goberta na pickach (ja nie wiem jak on +/- wyciągnął, bo eye test to był dramtyczny).

przy obronie tych zayebistych ballhandlerów typu Doncic ważniejszy jest szeroko pojęty system (co jest dużym słowem na kilka opcji bronienia ballhandlera, w sensie hedge / blitz / drop / pójście under or over the screen etc), i to tu przede wszystkim Timbewolves (czy raczej ich sztab trenerski) zawiedli bo, poza nielicznymi wyjątkami poszli w bronienie dropem co dawało dramatyczne efekty, a oni, zamiast cokolwiek ryzykować, drapali się po głowie i liczyli że może dzisiaj Antowi będzie siedziało

Żeby nie było, wykonawcy też mają znaczenie, i wiadomo że jeden robi lepiej to a drugi tamto, ale tu akurat Minnesota miała spory wahlarz, i jak chodzi o obrońców backourtu i podkoszowych i mieli sporo opcji, chodzi mi głównie o to że wybrali najgorszą możliwą opcję (prawdopodobnie nawet stałe switchowanie tym wysokim na Doncica dałoby ostatecznie lepsze efekty niż to co Wolves zrobili, bo i Gobert i Naz w miarę sensownie są w stanie na obwodzie pobronić)

Nie wiem czy mniejsza czy większa ilość minut tego czy tamtego zawodnika sporo by zmieniła, choć znowu, rozumiem chęć sprawdzenia czegoś innego niż to, co akurat zdecydowanie nie działa.

2 godziny temu, dannygd napisał(a):

Celtowie mają Jrue, White'a, na picku Brown/Horford

ten ostatni może być poważnym problemem . Ale znowu, można to będzie zamaskować jeśli się zdecyduje na blitze (wiadomo, odkrywając się wtedy w innym miejscu)

 

aha, JRue czy White nie wydają mi się lepszym zestawem niż McDaniels + Ant (zwłaszcza że oboje są sporo niżsi niz Doncic)

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał(a):

system tworzysz gdy grasz przeciw 1 geniuszowi. Jak jest ich dwóch to ciężko coś wymyslec na stałe. 

no też umówmy się że to nie są GSW 2017-19, rozumiem że było ciężko, ale rozłożyć nogi szeroko i dać się roohać to by byle user e-nba potrafił jakby był trenerem, Finch i Nori ciężkie pieniądze biorą to mogli by coś lepszego wymyślić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.