Skocz do zawartości

beGM 24/25 - Propozycje zmian i sugestie


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Czego gracze którzy zakończyli karierę mają mieć płacone w BeGM? Mówie tu o sytuacji np Terrenca Rossa który zakończył karierę w grudniu a u nas podjal PO na ten sezon🤔 jak zrezygnował z grania to za co ma pobierać pensje? Rubio chyba nie podjął PO bo wrócił do Hiszpanii. 

Sytuacji z Haywardem nie dało się przewidzieć ale jak wiadomo że ktoś zakończył karierę i glosujemy PO to powinna być uszanowana decyzja gracza

Powinien być punkt w regulaminie na ten temat

Czy gracz który ma u nas dobrze płacone zakończyłby karierę?? Nie. Wróżbitami nie jesteśmy i coś powinno być z tym zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Pewnie dlatego, że tak jest w RL NBA. Tim Duncan pobierał pensje po zakończeniu kariery, bo też nie dograł ostatniego roku kontraktu. 

Kiedyś to było normalne, że gracz woli dostać dodatkowe miliony na konto. Teraz idzie się za bardzo na rękę GMom z BeGM. 

No ale nie można traktować tego 1 do 1. Jakby Hayward miał do dogrania sezon w rl za 30mln+ to by go dograł. Z szacunku do klubu i siebie bo będzie miał płacone.

Jak wiemy że gościa nie ma od kilku miesięcy czy roku, czy wiecej i glosujemy PO to ja bym to z automatu kasowal

Czy w rl zdarzają się takie sytuacje że gracz podpisuje dlugie extension a po dwóch latach ma plan zakończyć karierę bo klub i tak mu będzie płacił lol

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bogans2 napisał(a):

No ale nie można traktować tego 1 do 1. Jakby Hayward miał do dogrania sezon w rl za 30mln+ to by go dograł. Z szacunku do klubu i siebie bo będzie miał płacone.

Jak wiemy że gościa nie ma od kilku miesięcy czy roku, czy wiecej i glosujemy PO to ja bym to z automatu kasowal

Czy w rl zdarzają się takie sytuacje że gracz podpisuje dlugie extension a po dwóch latach ma plan zakończyć karierę bo klub i tak mu będzie płacił lol

Ja płaciłem do zeszłego roku za aldridge który skończył karierę 3 lata temu przez problemy ze zdrowiem. 
 

dirk u nas tez wziął PO po zakończeniu kariery.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Ja płaciłem do zeszłego roku za aldridge który skończył karierę 3 lata temu przez problemy ze zdrowiem. 
 

dirk u nas tez wziął PO po zakończeniu kariery.

 

Ok. Sprawdziłem Chrisa Bosha i też miał płacone 3 lata a nie grał. No to taki Rubio u nas powinien wziąć PO i nie powinno być pier* że wrócił do domu

No chyba że gra tam dla innego klubu to inna sprawa

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bogans2 napisał(a):

Ok. Sprawdziłem Chrisa Bosha i też miał płacone 3 lata a nie grał. No to taki Rubio u nas powinien wziąć PO i nie powinno być pier* że wrócił do domu

No chyba że gra tam dla innego klubu to inna sprawa

On wrócił do Hiszpanii aby grać dla Barcelony co było zresztą zaznaczone w argumentacji odnośnie odrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam do zastanowienia, choć być może już był taki pomysł.

Dodanie sztabu trenerskiego: head coach i np 2 głównych asystentów. Możliwość zwalniania sztabu, przedłużania kontraktów itd. Urealnia to rolę GMa w organizacji. 

Na tym etapie wybór z puli aktywnych trenerów + aktywnych powiedzmy w ostatnich 5 lat. Wybór jako draft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bogans2 napisał(a):

o to taki Rubio u nas powinien wziąć PO i nie powinno być pier* że wrócił do domu

Ja przy Rubio byłem na tak, bo my nie bierzemy pod uwagę, że ktoś tam w razie czego dostanie lepszą kasę w Chinach czy Europie. Tak było od początku gry, a @january opierał na tym argumentacje, gdy podpisywał za śmieszne pieniądze Dinwiddie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, 24kobe8 napisał(a):

Wrzucam do zastanowienia, choć być może już był taki pomysł.

Dodanie sztabu trenerskiego: head coach i np 2 głównych asystentów. Możliwość zwalniania sztabu, przedłużania kontraktów itd. Urealnia to rolę GMa w organizacji. 

Na tym etapie wybór z puli aktywnych trenerów + aktywnych powiedzmy w ostatnich 5 lat. Wybór jako draft.

Podbijam. 

Fajny pomysł, który doda głębi do naszej ligi. 

Jednak trzeba by pomyśleć o jakieś liście potencjalnych opcji. 

Przy opisach, a właściwie ich braku, moglibyśmy się opierać na stylach head coachów i fitu zawodników. 

Taka luźna myśl, ale ogólnie pomysł fajny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też o tym myślałem pod kątem stylu danego coacha i dopasowania to zespołu, np: jak zatrudniasz Tibsa wiadomo co jest grane, jak Spo to masz w PO boost i pewne serie gdzie decyduja detale taki Coach to moze byc Xfactor itd.

Po słabym sezonie wiadomo GMa nie zwolnią to leci coach 🙂 jak Alonzo dojdzie do finału w 2025 i polegnie drugi raz, to wiadomo leci jego "Clifford" 😅

Co do listy potencjalnych trenerów, to myślałem o wyborze z aktywnych teraz + aktywnych w ciągu kilku ostatnich lat, do ustalenia.

Fajnie jakby pozostali GMowie się wypowiedzieli, co myślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, 24kobe8 napisał(a):

Ja też o tym myślałem pod kątem stylu danego coacha i dopasowania to zespołu, np: jak zatrudniasz Tibsa wiadomo co jest grane, jak Spo to masz w PO boost i pewne serie gdzie decyduja detale taki Coach to moze byc Xfactor itd.

Po słabym sezonie wiadomo GMa nie zwolnią to leci coach 🙂 jak Alonzo dojdzie do finału w 2025 i polegnie drugi raz, to wiadomo leci jego "Clifford" 😅

Co do listy potencjalnych trenerów, to myślałem o wyborze z aktywnych teraz + aktywnych w ciągu kilku ostatnich lat, do ustalenia.

Fajnie jakby pozostali GMowie się wypowiedzieli, co myślą.

U mnie pewnie byłby Spo, Riles by wrócił z emerytury, albo pierwszy asystent Spo - czyli Chris Quinn na teraz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, człowiek...morza napisał(a):

hej a dlaczego tak, skoro w realu ejst do 31 pazdziernika?

W rl tak, ale u nas różnie z tym bywało, choć przeważnie opcje były podejmowane dość szybko. Ostatnimi czasy ludzie coraz bardziej zwlekają. Do startu sezonu chcemy mieć już wszystkie kadrowe kwestie wyjaśnione. Jesteś GOATem, więc w przypadku swoich graczy podejmiesz z pewnością właściwe decyzje. :P Draft mamy przed tym w rl. zatem tu również sami musimy jako GMowie rozstrzygnąć problematyczne decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Alonzo napisał(a):

W rl tak, ale u nas różnie z tym bywało, choć przeważnie opcje były podejmowane dość szybko. Ostatnimi czasy ludzie coraz bardziej zwlekają. Do startu sezonu chcemy mieć już wszystkie kadrowe kwestie wyjaśnione. Jesteś GOATem, więc w przypadku swoich graczy podejmiesz z pewnością właściwe decyzje. :P Draft mamy przed tym w rl. zatem tu również sami musimy jako GMowie rozstrzygnąć problematyczne decyzje.

no ok, tylko co to ma wspolnego z realizmem?

mnie np interesuje co zrobia grizzlies z LaRavia i to ma wplyw niebagatelny na nasza gre 😛

chce przy podjeciu decyzji miec jak najwiecej danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, człowiek...morza napisał(a):

no ok, tylko co to ma wspolnego z realizmem?

mnie np interesuje co zrobia grizzlies z LaRavia i to ma wplyw niebagatelny na nasza gre 😛

chce przy podjeciu decyzji miec jak najwiecej danych

..ale podjęcie opcji lub nie jest decyzją GMa. Przecież dobry GM potrafi odpowiednio ocenić wartość gracza - no chyba, że przez te lata to były tylko niczym nie poparte zwykłe przechwałki :P 

Idea jest taka, żebyśmy mieli do startu sezonu ustalone składy, powybieranych graczy 2way oraz podomykane wszelkie opcje odnośnie kontraktów graczy. W rl na 48h przed startem sezonu składy są już podomykane i w 99% wiemy na czym stoimy - nawet, jak gdzieś jeszcze nie są podjęte decyzje co do opcji graczy na rookie kontraktach.

Natomiast termin jeszcze przedyskutujemy w Radzie, jednak trzymajmy się aktualnie tego 24h przed startem sezonu - lepiej jbc wydłużyć, niż w drugą stronę. Cały czas jest jeszcze grubo ponad miesiąc na decyzje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Alonzo napisał(a):

Idea jest taka, żebyśmy mieli do startu sezonu ustalone składy, powybieranych graczy 2way oraz podomykane wszelkie opcje odnośnie kontraktów graczy. W rl na 48h przed startem sezonu składy są już podomykane i w 99% wiemy na czym stoimy - nawet, jak gdzieś jeszcze nie są podjęte decyzje co do opcji graczy na rookie kontraktach.

Przecież chodzi o gwarantowanie kontraktu za rok a nie teraz, co to ma wspólnego z zamykaniem składu? :D 
ładnie się sam orasz swoją argumentacją, cant say I am surprised. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2024 o 13:10, 24kobe8 napisał(a):

Ja też o tym myślałem pod kątem stylu danego coacha i dopasowania to zespołu, np: jak zatrudniasz Tibsa wiadomo co jest grane, jak Spo to masz w PO boost i pewne serie gdzie decyduja detale taki Coach to moze byc Xfactor itd.

Po słabym sezonie wiadomo GMa nie zwolnią to leci coach 🙂 jak Alonzo dojdzie do finału w 2025 i polegnie drugi raz, to wiadomo leci jego "Clifford" 😅

Co do listy potencjalnych trenerów, to myślałem o wyborze z aktywnych teraz + aktywnych w ciągu kilku ostatnich lat, do ustalenia.

Fajnie jakby pozostali GMowie się wypowiedzieli, co myślą.

A na podstawie czego będzie kolejność wybierania trenerów? Jasne jest, że w pierwszej kolejności ludzie rzuca się na Spoelstre czy jemu podobnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kolader napisał(a):

A na podstawie czego będzie kolejność wybierania trenerów? Jasne jest, że w pierwszej kolejności ludzie rzuca się na Spoelstre czy jemu podobnych

Jestem fatalnym GM to chyba oczywiste że w imię wyrównania szans biorę pierwszy a lakers na końcu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.