Skocz do zawartości

[beGM Play-off '24 West 2nd Round] #2 DENVER NUGGETS (61-21) - #3 MINNESOTA TIMBERWOLVES (57:25)


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

przecież czas jest do dzisiaj, więc o co fochy :D 

 

żadne fochy, pisałem @mac że wedle ustalonego zwyczaju pierwszy wrzuca niższy seed, tak jak zrobił to Jasiek, a Karpik dał przynajmniej te kilka godzin więcej na odpowiedź, jeśli natomiast wiedzieliście, że się opóźni mogliście dać znać, bo nie tylko chyba ja czekałem, po północy rusza głosowanie, gdyby opis był o normalnej porze to bym na niego odpowiedział zamiast odpowiadać Tobie, poświeciłem tej serii wystarczająca dużo zaangażowania, nie po to by czekać do nocy i jeszcze siedzieć kolejne godziny

zresztą nie wydaje mi się, że cokolwiek już się może zmienić, poza tym, że opis faktycznie Socie pomoże

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tecu napisał(a):

Tak się tylko nieśmiało spytam - ile osób jest zatrudnionych przy tworzeniu tego opisu? 

tylko Mike No-DAntoni

Kerr się nie zgodził, bo miał chrzciny wnuczki akurat

w ogóle dziwne @Tecu że założyłeś, że nie dał Qcinowi do przeczytania

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

żadne fochy, pisałem @mac że wedle ustalonego zwyczaju pierwszy wrzuca niższy seed, tak jak zrobił to Jasiek, a Karpik dał przynajmniej te kilka godzin więcej na odpowiedź, jeśli natomiast wiedzieliście, że się opóźni mogliście dać znać, bo nie tylko chyba ja czekałem, po północy rusza głosowanie, gdyby opis był o normalnej porze to bym na niego odpowiedział zamiast odpowiadać Tobie, poświeciłem tej serii wystarczająca dużo zaangażowania, nie po to by czekać do nocy i jeszcze siedzieć kolejne godziny

 

ja rzuciłem tylko luźne uwagi- uważam że mimo że dużo na nie odpisałeś to są one mocno naciągane :) Zwłaszcza hasła ze „psim obowiązkiem” Georga było przejęcie roli lidera, jak wiadomym jest że w takiej roli ciężko byłoby mu się odnaleźć zwłaszcza gdy Mava rzucali regularnie na niego swojego najlepszego obrońcę, co też dawało szanse Hardenowi na większą przestrzeń i zagranie choćby takiego meczu jak w G1- a to jak wyglądają w tych PO Mavs i to, że mimo wszystko głównie zależało im na odcięciu Georga to akurat pokazuje, że wciąż jest to świetny gracz :) I jak już wymieniasz tak FG Georga to przytocz Edwardsa z serii z Mavs bo nie wydaje mi się żeby było jakieś znacząco wyższe :) (to że wybierasz sobie też 4 mecze zamiast całej serii jest także populistyczne- George zagrał dwa świetne mecze akurat z Mavs, Edwards póki co zagrał jeden dobry :)) 

Kolejna sprawa, znam przecież u nas pełni zupełnie inną rolę niż w Heat, nie jest to gracz który w pojedynkę wygrywałby mecze w ofensywie przecież, ale jest idealnym graczem do naszego systemu + absolutnie topowym obrońcą na swojej pozycji i tak jak próbujesz tutaj zeszłoroczną serię Heat-Nuggets traktować tutaj jako rzekome nieradzenie sobie Adebayo z Jokiem to może warto byłoby zauważyć że w tym roku radził już sobie całkiem całkiem :)

Granie na SG Brunsonem też Ci nie pomaga bo wiadomo, że byłby tutaj regularnie targetowany i szanse że by sobie poradził czy to z Georgem, Bookerem czy Tatumem są generalnie wątpliwe :) 

Ten Anderson którego tutaj próbujesz traktować jako świetnego obrońcę nieprzypadkowo grał w 2R średnio po 10 minut na mecz, on się po prostu na ten moment nie nadaje do grania na wysokim poziomie.

Szanse byłyby wyrównane gdybyś miał chociaż kilku strzelców, a to jest ogromna bolączka Twojego zespołu, bo poza Jokiem nikt tego u Ciebie nie potrafi, nawet Brunson wygląda w tym aspekcie słabo, większość punktów zdobywając po drivach- to że grał hero ball było ok w boxscorze, ale on miał bardzo przeciętna skuteczność i efektywność i rzucanie tych 30+ punktów na 25* rzutów na mecz to wcale nie jest tak wybitna postawa.

Bie ma wątpliwości że masz bardzo dobry duet gwiazd, ale nie masz zupełnie jakości poza ta dwójka, przez co Twoja ofensywa jest wątpliwa - Jokic potrzebował 70 TS Portera jr i clutch Murraya by wyeliminować Lakers z dziadkiem Lebronem, Brunson potrzebował wielkich meczów swoich rolsow- DiVicenzo czy Hartensteina by zrobić G7 z Pacers które dostało 0:4 od Bostonu - u Ciebie rolę tych graczy miałby pełnić Kule Anderson czy Alex Caruso :) Jakie są na to szanse?

No i kończąc, wszyscy liderzy Soty byli w tych PO bronieni przez najlepszych graczy w defensywie rywali, przez co inni mieli szanse bardziej błyszczeć - pisanie o tym że Brown jest najlepszym graczem Bostonu najlepiej to obrazuje, bo defensywy skupiały się na Tatumie a na Browna delegowany był zawsze słabszy obrońca, co skutkowało jego dobrymi występami, więc sam pomysl ile miejsca i swobody miałby lepszy w ofensywie Booker gdyby to on był w Celtics zamiast Browna :) 

Aha, George w obronie imo grał więcej niż przyzwoicie a te dwa winy co osłabieni Clippers wyciągnęli z Mavs to akurat były jego świetnymi występami w obronie, gdzie dużo hustlowal i ustawał swoje matchupy :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

Brunson potrzebował wielkich meczów swoich rolsow- DiVicenzo czy Hartensteina by zrobić G7 z Pacers które dostało 0:4 od Bostonu - u Ciebie rolę tych graczy miałby pełnić Kule Anderson czy Alex Caruso

Ty myślisz, że ja teraz znowu usiądę i będę odpowiadał na coś takiego, faktycznie Brunson miał DiVincenzo, co ja pocznę, jak zbić taki argument? gdybym tylko miał jeszcze kogoś choć trochę gorszego...

na wszystko co było dostępne już odpowiedziałem, wiesz jaka jest różnica? że o tej porze rok temu seria z LAL miała kilkanaście stron, a wiesz dlaczego? bo Jasiek nie musiał czekać do 21-22 przed deadline bym łaskawie odpowiedział, a teraz co, dostanę jakieś zagrywki i mam dzwonić do Noculaka jak z tym walczyć? traktujcie ludzi z szacunkiem, to będzie Wam tym samym odpłacane, tak na przyszłość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anderson ma bardzo mocne statystyki zaawansowane.  Bardzo wartościowy gracz. 
Na dosyć ciekawym podcast podkoszowy w dosyć niezwykły sposób skrytykowano Bama jako mało przydatna 5 z akcentem że lepiej gra na naturalnej pozycji PF.  Krytyka neutralnego twórcy w Internecie mnie dosyć mocno zaskoczyła. Korzystając z dyskusji chciałbym podpytać innych czy to zbyt mocny hot take czy coś w tym jest? Bo obrona naszych Wilków wisi na Bamie na 5. Więc to może być ważne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Ty myślisz, że ja teraz znowu usiądę i będę odpowiadał na coś takiego, faktycznie Brunson miał DiVincenzo, co ja pocznę, jak zbić taki argument? gdybym tylko miał jeszcze kogoś choć trochę gorszego...

na wszystko co było dostępne już odpowiedziałem, wiesz jaka jest różnica? że o tej porze rok temu seria z LAL miała kilkanaście stron, a wiesz dlaczego? bo Jasiek nie musiał czekać do 21-22 przed deadline bym łaskawie odpowiedział, a teraz co, dostanę jakieś zagrywki i mam dzwonić do Noculaka jak z tym walczyć? traktujcie ludzi z szacunkiem, to będzie Wam tym samym odpłacane, tak na przyszłość

 

stary nie chodzi o to, że Brunson miał DiVicenzo, tylko to że był obudowany graczami potrafiącymi rzucać za 3- u Ciebie nikt tego nie potrafi poza Jokiciem- co samo w sobie jest dyskwalifikujące dla tego jak chcesz by był odbierany Brunson, skoro ma u Ciebie znacznie gorsze środowisko do robienia swoich statystyk niż miał w Knicks - jakby grał na jakiejś super efektywności to jeszcze jeszcze, a on w serii z bardzo słabą obroną Pacers robił 30 punktów z… 24 rzutów :) 

Gdzie ten słaby Paul George robił 19,5 punktów z …15 rzutów - zakładam że jest całkiem spora szansa że George dobiłby do 10 punktów z 8 rzutów gdyby oddawał ich tyle samo co Brunson :) 

Edytowane przez Qcin_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ignazz napisał(a):

Anderson ma bardzo mocne statystyki zaawansowane.  Bardzo wartościowy gracz. 
Na dosyć ciekawym podcast podkoszowy w dosyć niezwykły sposób skrytykowano Bama jako mało przydatna 5 z akcentem że lepiej gra na naturalnej pozycji PF.  Krytyka neutralnego twórcy w Internecie mnie dosyć mocno zaskoczyła. Korzystając z dyskusji chciałbym podpytać innych czy to zbyt mocny hot take czy coś w tym jest? Bo obrona naszych Wilków wisi na Bamie na 5. Więc to może być ważne. 

Anderson głównie cierpi na tym, że w lineupach z Gobertem jego skille często są mniej użyteczne, zwłaszcza gdy odpoczywa Edwards, wtedy często ofensywa Soty stoi i kwiczy, on potrzebuje odpowiedniej piłki w tempo by wbić się pod kosz, bo stanie w rogu na nic się zda, myślę, że on w połączeniu z Jokiem byłby bardzo grywalny, bo do bdb obrony dokłada passing i bb IQ

co do Bama to ciężko powiedzieć, przede wszystkim mam wątpliwości czy on w tym roku byłby w tak samo dobrej formy jak wtedy gdy Heat robili finał, a tak można wszystko zrzucić na garb kontuzji Butlera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Anderson głównie cierpi na tym, że w lineupach z Gobertem jego skille często są mniej użyteczne, zwłaszcza gdy odpoczywa Edwards, wtedy często ofensywa Soty stoi i kwiczy, on potrzebuje odpowiedniej piłki w tempo by wbić się pod kosz, bo stanie w rogu na nic się zda, myślę, że on w połączeniu z Jokiem byłby bardzo grywalny, bo do bdb obrony dokłada passing i bb IQ

co do Bama to ciężko powiedzieć, przede wszystkim mam wątpliwości czy on w tym roku byłby w tak samo dobrej formy jak wtedy gdy Heat robili finał, a tak można wszystko zrzucić na garb kontuzji Butlera

Jakoś McDaniels czy KAT nie cierpią na grze z Gobertem, czemu więc Anderson jest tym pokrzywdzonym? 

Zresztą, zespol w którym na boisku jednocześnie przebywają Anderson i Caruso to przecież super sprawa dla nas, bo atak byłby nie tyle słaby co prymitywny a nie wiem czy chciałbyś grać 3 na 5 w ataku- wg mnie nie.

Bam miał w tym roku lepszy sezon niż poprzedni, do elitarnej obrony dołożył coś tam w ataku (jumperki z midrange, czy poprawił passing) - więc czemu zakładasz że miałby mieć słabszy impact niż rok temu? Jak w zespole w którym byłby 4 opcja w ataku to raczej byłby właśnie w c*** przydatniejszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

stary nie chodzi o to, że Brunson miał DiVicenzo, tylko to że był obudowany graczami potrafiącymi rzucać za 3

matko jakie Ty bzdury wypisujesz

Tatum (do 2R) - 28%

Booker - 35%

PG - 36,7%

Braun - 0.6 celnej trójki na mecz

Bam - 0.2 celnej trójki na mecz

Alvarado - 0.71% (to nie żart nawet)

THJ - 33%

reszta nie do zweryfikowania 

faktycznie, są powody by się obawiać tej strzelaniny Soty, chyba kupię chłopakom kaski BHP

16 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

Brunson, skoro ma u Ciebie znacznie gorsze środowisko do robienia swoich statystyk niż miał w Knicks - jakby grał na jakiejś super efektywności to jeszcze jeszcze, a on w serii z bardzo słabą obroną Pacers robił 30 punktów z… 24 rzutów

efektywność miał całkiem przyzwoitą, biorąc pod uwagę, że środku serii zmagał się z urazami, przede wszystkim dostawał się na linię, kluczowe w tej serii są dwa pierwsze mecze, o nie rozchodzi się najbardziej z racji HCA

i nie Pacers nie mieli bardzo słabej obrony, zagrali trzy mega wyrównane mecze z drużyną o wiele lepszą od Twojej

16 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

Bam miał w tym roku lepszy sezon niż poprzedni, do elitarnej obrony dołożył coś tam w ataku (jumperki z midrange

przecież to zostało dawno obalone, nic nie poprawił tylko się pogorszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

matko jakie Ty bzdury wypisujesz

Tatum (do 2R) - 28%

Booker - 35%

PG - 36,7%

Braun - 0.6 celnej trójki na mecz

Bam - 0.2 celnej trójki na mecz

Alvarado - 0.71% (to nie żart nawet)

THJ - 33%

reszta nie do zweryfikowania 

faktycznie, są powody by się obawiać tej strzelaniny Soty, chyba kupię chłopakom kaski BHP

efektywność miał całkiem przyzwoitą, biorąc pod uwagę, że środku serii zmagał się z urazami, przede wszystkim dostawał się na linię, kluczowe w tej serii są dwa pierwsze mecze, o nie rozchodzi się najbardziej z racji HCA

i nie Pacers nie mieli bardzo słabej obrony, zagrali trzy mega wyrównane mecze z drużyną o wiele lepszą od Twojej

przecież to zostało dawno obalone, nic nie poprawił tylko się pogorszył

jak ja kocham takie wybiórcze liczby..

Jokić- 26% 3P

Brunson- 31%3P

O'Neal- 33%

Anderson - 25% (PRZY 0,1 3 NA MECZ)

Watson 0,25 (przy 0,3 trójce)

Reszta nawet nie do zweryfikowania.. serio chcesz się licytować?

 

Pokaż mi gdzie zostało zweryfikowane coś odnośnie do Bama, bo jak dla mnie bycie w top3 DPOTY i 3 all nba team trochę przeczą tej teorii, zważywszy na to jak słabiutki był support pod względem talentu w Heat

 

Aha, no i wziąłem i sprawdziłem to jak c***owy był Bam vs Jokić w tym sezonie

image.png.697d56e6a5cd64a21fe10017cf6ea703.png

 

Także czekam aż napiszesz coś co ma pokrycie w rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qcin_69 napisał(a):

Także czekam aż napiszesz coś co ma pokrycie w rzeczywistości

Przecież to Ty napisałeś, że Jok dobrze za trzy rzuca, a potem "no skoro się bawimy", to rzuca czy nie? 

lepiej napisz jak bez ćwierć kreatora ta Twoja flota superstarów ma mieć zapewniony spacing przy tych %, a nie, musimy poczekać na opis, może przed 23 się dowiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Przecież to Ty napisałeś, że Jok dobrze za trzy rzuca, a potem "no skoro się bawimy", to rzuca czy nie? 

lepiej napisz jak bez ćwierć kreatora ta Twoja flota superstarów ma mieć zapewniony spacing przy tych %, a nie, musimy poczekać na opis, może przed 23 się dowiemy

no to, że Jok ma takie statystyki to tylko potwierdza jak koszmarni są Nuggets w tym elemencie, skoro najlepszy strzelec rzuca 25% zza łuku :) (no Brunson ma 31% faktycznie), reszta ma taki volumin rzutów, że przypominają się lata 80' w NBA :) 

W tej mojej flocie superstarów masz 3 graczy robiących 5+ asysty na mecz- Tatuma z 6, Georga z 5,Bookera z 6 i  Adebayo z 4- i zanim to zestawisz z Suns i Durantem z 3 a/g Bealem 4,5a/g i Nurkiciem 2,8 to ja wymienię te liczby za Ciebie :) 

Dzięki Bamowi mogę grać pnr i pnp, mogę grać mnóstwo skuteczniejszych iso, bo masz łatwych do targetowania w obronie graczy i brakuje Ci zwyczajnie obrońców by móc podwajać całą moją obwodowo-skrzydłową BIG3 bo zawsze ktoś będzie wolny i będę szukał drivów pod kosz, bo Jok do najlepszych rimprotectorów to chyba się zgodzisz, że nie należy? Bam zmienia całkowicie oblicze tej serii, więc nie dziwi mnie, że tak bardzo próbujesz go zneutralizować w swoich postach, wiedząc, że to xfactor tej serii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podzielić "Opis" na dwie częsci:

 

1. Rotacja i taktyka - ten post.

2. Opis zawodników i ogólnie argumenty, czemu uważam, że w tej serii powinna wygrac Minnesota.

 

edit: Zmieniam w rotacji niegrajacego Fonteccio:

Opis:

Rotacja:
PG- Braun {24}, Jose Alvarado {24}
SG- Booker {40}, Braun - Alvarado - Hardaway - 8 {w zaleznosci kto bardziej hot} - sprobowalbym Fonteccio na SG
SF- George {40}, Tatum {8}
PF- Tatum {32}, Jabari Smith Jr{16}
C- Adebayo {40} , Jabari Smith Jr{8}

Dodatkowo jakby wystapily jakies problemy z faulami jakis zawodnikow to mam opcje:

na C Dupa Reath (w tym sezonie w blazer gracz na poziomie 3go gracza moich rywali Jerami Granta)

na sg-sf Tim Hardaway (czlonek rotacji finalisty NBA)

 

Podstawowe założenia:
1. Bam zawsze na parkiecie z Jokiem
2. Na parkiecie zawsze dwóch z trójki: Booker, George, Tatum. Pod nieobecnośc Bama raczej cała trójka.

Ofensywa w skrócie:
1. Positionless Basketball:
Jest to zdecydowanie główna filozofia zespołu.
Koszykówka bez pozycji, w której tradycyjne pozycje są mniej sztywne, a gracze wykazują się swoją różnorodnością i wszechstronności.
Takie podejście pozwala na większą elastyczność w ataku, ponieważ gracze mogą zamieniać się rolami, co prowadzi do niedopasowań i zamieszania w obronie przeciwnika.

2. Ball Movement and Spacing
Równie ważny ważny aspekt naszego zespołu.
Szybkie i precyzyjne podania, ruch zawodników w celu wytworzenia mismatchy. Jednak nacisk tez, by tych podań nie było za dużo i bez celu.
W momencie open 3 big3, taki rzut jest podejmowany.
Bam tutaj jest pomocny ze swoją wszechstronnością, mogąc za każdym razem być cześcia tego ruchu piłki.

3. Pick - and - roll
Oczywiście główna zagrywka ofensywna:
Two shooters in the corners, one on the wing, a big man and a guard toddling through a pick-and-roll high above the three-point line.
Najważniejsi w tej zagrywce są ballhandlerzy i wysoki, a tu mamy własnie elitarnych graczy.
Często targetowani są zarówno Jokić jak i Brunson.
Jokić przez zasłone Bama.
Brunson zaś, jeśli jest ukrywany na Alvroado lub Braunie, to jest stawiana przez nich zasłona przez gracza krytego przez Caruso, dzięki temu gracz ten może zagrać teraz będąc krytym przez Brunsona.

W wielu akcja Bam zaczyna akcję od high screen, podczas gdy główny ball handler (zazwyczaj ktoś z big3) może rzucić trójkę, wbić pod kosz, lub odegrać do Bama.

Booker daje też dodatkowo świetną opcję na midrange jako, że jest w tym elitarny i robi to wedle uznania, w zależności od ustawienia defensywy, całkiem często.


4. Dribble handoffs Bama
Bam kozłuje w kierunku kolegi z drużyny i podaje piłkę, jednocześnie używając ciała do zasłonięcia obrońcy.

5. W momencie gdy Bam jest na ławce, z Jabarim na C, gra on za stretch C, a gra mocniej się opiera na iso big3, czy też z zasłonami między nimi.
Warto dodać, że dzieję się to tylko wtedy gdy na ławce jest Jokić (Bam zawsze na parkiecie z Jokiem)

Braun i Alvorado starają się grać te same role co grają w swoich klubach.

Staramy się też grać szybko run and gun by zabiegać dość wolną obronę przeciwnika.


Obrona:


1. Man-to-Man Defense
Klasyczna man2man defense z założeniem podwajania częstego Joka.
Na Brunsona rzucony jest głównie Braun - który świetnie sobie radził z Edwardsem. Uważam, że Brunson to podbny gracz, opierający swoją grę głównie na sile. Więc tu Braun powinien się świetnie sprawdzić.
Joka kryje Bam, w tym sezonie szło mu to ok.

2. Help Defense and Rotations
Jeśli jakiś nasz zawodnik jest pokonany, jest następny z help defense.

3. Switching Defense
Wykorzystywanie tego, że większośc moich zawodników może kryć kilka pozycji. Zwłaszcza Bam - Tatum - George - Jabari.

4. Defensive Rebounding
Kluczowy aspekt naszej obrony. Zarówno PGeorge, Tatum jak i Bam to świetni zbierający ze swoich pozycji.

5. Aggressive Trapping and Double Teams
Sporadzyczne trapowanie i podwajanie Brunsona lub Joka (ale nie naraz).

6. Protecting the Paint
Wykorzystywanie Bama i Jego umiejętności świetnej obrony obręczy jak i obwodowych.

7. Full-Court Press and Pressure Defense
Sporadyczny pressing na całym boisku (coś co świetnie wyszło Minny z Denver).

8. Zone Defense

Staram się czasami zagrać strefą, w czym Bam u Spoelstry sobie świetnie radzi, więc tu również. Zwłaszcza jak siada Jokić.
Jak on siada to spodziewam się one man show Brunsona i wtedy tez strefa może być jeszcze mocniej efektywna.
Zdaje sobie sprawę, że passing Joka może być zbyt kluczowy w standardowej strefie, stąd może bardziej jakieś wariacje pół strefy, w tym głównie 2-3.

 

Ja jestem wzrokowcem i myślę, że inni mogą być też to może też wstawię kilka grafik co pozwolą lepiej zoobrazować taktykę:

image.png

image.png

flash-post.jpeg

 

giphy.gif

 

giphy.gif

 

giphy.gif

 

giphy.gif

 

giphy.gif

 

giphy.gif

 

giphy.gif

 

giphy.gif

 

giphy.gif

 

giphy.gif

 

giphy.gif


giphy.gif

 

giphy.gif

 

giphy.gif

 

giphy.gif

 

giphy.gif

 

giphy.gif

 

Defensywa:

giphy.gif

 

giphy.gif

 

giphy.gif

 

giphy.gif

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

no to, że Jok ma takie statystyki to tylko potwierdza jak koszmarni są Nuggets w tym elemencie, skoro najlepszy strzelec rzuca 25% zza łuku

to się staje już żenujące, a koszmarne to jest to co muszę tutaj znosić walcząc z Tomaszewskim i czasem (jak się uda) Strejlauem basketu

odpalam browar i bez odbioru

7 minut temu, mac napisał(a):

Pozwolę sobie podzielić "Opis" na dwie częsci:

 

1. Rotacja i taktyka - ten post.

2. Opis zawodników i ogólnie argumenty, czemu uważam, że w tej serii powinna wygrac Minnesota.

 

Opis:

Rotacja:
PG- Braun {24}, Jose Alvarado {24}
SG- Booker {40}, Braun - Alvarado - Hardaway - 8 {w zaleznosci kto bardziej hot} - sprobowalbym Fonteccio na SG
SF- George {32}, Fontecchio {16}
PF- Tatum {40}, Paul George {8}
C- Adebayo {40} , Jabari Smith Jr{8}

Podstawowe założenia:
1. Bam zawsze na parkiecie z Jokiem
2. Na parkiecie zawsze dwóch z trójki: Booker, George, Tatum. Pod nieobecnośc Bama raczej cała trójka.

Ofensywa w skrócie:
1. Positionless Basketball:
Jest to zdecydowanie główna filozofia zespołu.
Koszykówka bez pozycji, w której tradycyjne pozycje są mniej sztywne, a gracze wykazują się swoją różnorodnością i wszechstronności.
Takie podejście pozwala na większą elastyczność w ataku, ponieważ gracze mogą zamieniać się rolami, co prowadzi do niedopasowań i zamieszania w obronie przeciwnika.

2. Ball Movement and Spacing
Równie ważny ważny aspekt naszego zespołu.
Szybkie i precyzyjne podania, ruch zawodników w celu wytworzenia mismatchy. Jednak nacisk tez, by tych podań nie było za dużo i bez celu.
W momencie open 3 big3, taki rzut jest podejmowany.
Bam tutaj jest pomocny ze swoją wszechstronnością, mogąc za każdym razem być cześcia tego ruchu piłki.

3. Pick - and - roll
Oczywiście główna zagrywka ofensywna:
Two shooters in the corners, one on the wing, a big man and a guard toddling through a pick-and-roll high above the three-point line.
Najważniejsi w tej zagrywce są ballhandlerzy i wysoki, a tu mamy własnie elitarnych graczy.
Często targetowani są zarówno Jokić jak i Brunson.
Jokić przez zasłone Bama.
Brunson zaś, jeśli jest ukrywany na Alvroado lub Braunie, to jest stawiana przez nich zasłona przez gracza krytego przez Caruso, dzięki temu gracz ten może zagrać teraz będąc krytym przez Brunsona.

W wielu akcja Bam zaczyna akcję od high screen, podczas gdy główny ball handler (zazwyczaj ktoś z big3) może rzucić trójkę, wbić pod kosz, lub odegrać do Bama.

Booker daje też dodatkowo świetną opcję na midrange jako, że jest w tym elitarny i robi to wedle uznania, w zależności od ustawienia defensywy, całkiem często.


4. Dribble handoffs Bama
Bam kozłuje w kierunku kolegi z drużyny i podaje piłkę, jednocześnie używając ciała do zasłonięcia obrońcy.

5. W momencie gdy Bam jest na ławce, z Jabarim na C, gra on za stretch C, a gra mocniej się opiera na iso big3, czy też z zasłonami między nimi.
Warto dodać, że dzieję się to tylko wtedy gdy na ławce jest Jokić (Bam zawsze na parkiecie z Jokiem)

Braun i Alvorado starają się grać te same role co grają w swoich klubach.

Staramy się też grać szybko run and gun by zabiegać dość wolną obronę przeciwnika.


Obrona:


1. Man-to-Man Defense
Klasyczna man2man defense z założeniem podwajania częstego Joka.
Na Brunsona rzucony jest głównie Braun - który świetnie sobie radził z Edwardsem. Uważam, że Brunson to podbny gracz, opierający swoją grę głównie na sile. Więc tu Braun powinien się świetnie sprawdzić.
Joka kryje Bam, w tym sezonie szło mu to ok.

2. Help Defense and Rotations
Jeśli jakiś nasz zawodnik jest pokonany, jest następny z help defense.

3. Switching Defense
Wykorzystywanie tego, że większośc moich zawodników może kryć kilka pozycji. Zwłaszcza Bam - Tatum - George - Jabari.

4. Defensive Rebounding
Kluczowy aspekt naszej obrony. Zarówno PGeorge, Tatum jak i Bam to świetni zbierający ze swoich pozycji.

5. Aggressive Trapping and Double Teams
Sporadzyczne trapowanie i podwajanie Brunsona lub Joka (ale nie naraz).

6. Protecting the Paint
Wykorzystywanie Bama i Jego umiejętności świetnej obrony obręczy jak i obwodowych.

7. Full-Court Press and Pressure Defense
Sporadyczny pressing na całym boisku (coś co świetnie wyszło Minny z Denver).

8. Zone Defense

Staram się czasami zagrać strefą, w czym Bam u Spoelstry sobie świetnie radzi, więc tu również. Zwłaszcza jak siada Jokić.
Jak on siada to spodziewam się one man show Brunsona i wtedy tez strefa może być jeszcze mocniej efektywna.
Zdaje sobie sprawę, że passing Joka może być zbyt kluczowy w standardowej strefie, stąd może bardziej jakieś wariacje pół strefy, w tym głównie 2-3.

 

Ja jestem wzrokowcem i myślę, że inni mogą być też to może też wstawię kilka grafik co pozwolą lepiej zoobrazować taktykę:

image.png

image.png

flash-post.jpeg

 

ezgif-3-c8b0268009.gif

 

ezgif-3-2bea71742b.gif

 

ezgif-3-42a6349c2f.gif

 

ezgif-3-8ebaade13b.gif

 

ezgif-3-0b52972afc.gif

 

ezgif-3-51b8c2868b.gif

 

ezgif-3-4ac2de063b.gif

ezgif-3-5c82459a6a.gif

 

ezgif-3-2ea48b25dc.gif

 

ezgif-3-123fbc6f5e.gif

 

ezgif-3-486f7a6c0e.gif

 

ezgif-3-683bbe70ab.gif

 

ezgif-3-71cec17ec2.gif

 

ezgif-3-8d23fca74b.gif

 

ezgif-3-98e8a7ab15.gif

 

ezgif-3-33dff70fd0.gif

 

ezgif-3-c8380400a3.gif

 

ezgif-3-8ebaade13b.gif

 

Defensywnie:

ezgif-3-8f27bb7fc1.gif

 

ezgif-3-f53d14383d.gif

 

ezgif-3-87a152e995.gif

 

ezgif-3-6430c4e12a.gif

 

 

LOL, ale z Was Szakale, tyle czekania i screeny z zagrywek zajmują więcej niż reszta opisu

warto było czekać, poddaje się

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

to się staje już żenujące, a koszmarne to jest to co muszę tutaj znosić walcząc z Tomaszewskim i czasem (jak się uda) Strejlauem basketu

odpalam browar i bez odbioru

LOL, ale z Was Szakale, tyle czekania i screeny z zagrywek zajmują więcej niż reszta opisu

warto było czekać, poddaje się

imo walczyłeś bardzo dzielnie, ze mnie to pewnie byś tymi swoimi manipulatorskimi zagrywkami może i wygrał, ale nadeszły posiłki od działu ANALitycznego no i cytując klasyka

no i c*** no i cześć! 

Ale widzimy się już za 3 tygodnie i niech moja obecność w Gryfinie będzie nagrodą pocieszenia za poświęcony czas na opisy! 

Całuję

Qcin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Nie wiem kto by zdążył na to odpowiedzieć w niecałe 2 godziny, dzięki piękne za taką cudowną serię 

do zobaczenia

Ale zauważ, że ja się nie odnosiłem za bardzo do tego co napisałes.

A np uważam, że Brunson na SG to dość poważny WTF.

Według mnie drużyny między sobą się nie komunikują i nie czatują ze sobą.

1 godzinę temu, Tecu napisał(a):

Genialna Iga!

Tak, ale wierzyłeś do końca?

Bo ja przy 0-2 postawiłem dyszkę po kursie 1.6

Ale jak było 2-5 to myślałem, że już bez szans.

Żal tez Osaki i Jej podwójnego błędu.

Ale Iga imponująca.

20 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

warto było czekać, poddaje się

ale to zacytuje zeby sie nie usuneło :D

 

Widzę, że muszę zmienić host gifów :D

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.