Skocz do zawartości

Koszulki NBA - og czy fake? kupie/sprzedam, ciekawe aukcje


ghost41

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO niezły pomysł, jednakże największym wyzwaniem będzie wyeliminowanie podróbkowej konkurencji. Jeśli udałoby Ci się skutecznie udowodnić, że to co masz to oryginał, a to co sprzedaje Parki (i inni jemu podobni), a w dodatku zdołasz zaoferować atrakcyjne ceny - wtedy masz spore szanse na sukces. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB2 dzięki wielkie za ofertę pomocy. Myślałem nad tym właśnie, że nowe swingmany wchodzą, to też utrudnia poniekąd sprzedaż..

Nie mogę sprowadzić każdej dowolnej koszulki, jasne, że to co wymienia p-melo15 sprzedałoby się najlepiej.

 

Największy minus to cło i vat, jeśli zostaną mi naliczone to po moich wyliczeniach byłbym sporo w plecy, lub musiałbym sprzedawać jersey'e w cenach o wiele wyższych niż planuję, co mija się z celem.

Poza tym kwota spora - jedna paczka, aby było sens sprowadzać to byłoby z 1000$, bardzo duże ryzyko w wielu opcjach, tyle spraw, niby niepozornych,a mogą się nie udać.

 

Wszystko jak na razie w fazie planowania, ale jesli wszystko powoli pójdzie po mojej myśli to jestem skłonny zainwestować jakąś sporą kwotę, może będzie warto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, swoją drogą. Konkurencją podróbkową aż tak bardzo się nie przejmuję, mógłbym przecież sprowadzać fejki i sprzedawać po 10zł mniej i to już samo w sobie powoli eliminowało parkiego, ale nie w tym rzecz.

Ściągam og z metkami swingmany, staram się jak najbardziej udowodnić opisowo jak i graficznie (dobrej jakości zdjęcia na wszystkie ważne elementy), omijając przepisy allegro, tj. sugerując pewnego sprzedawcę ( w tym wypadku parkiego) lecz nie podając jego bezpośredniej nazwy, linków do jego aukcji czy coś w tym stylu, daję mocno konkurencyjną cenę, hm, jakoś by to poszło :). Bardziej się martwię wszelakimi dodatkowymi opłatami (vat, cło) bo to może mnie nieźle..udupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest bardzo dobry pomysł ryzykowny ale na pewno warto spróbować patrząc nawet po forum jest bardzo dużo osób które szukaja na okrągło i kupują różne koszulki także na pewno bedzie to schodzić jezeli bedzie to poparte na forum to mysle ze ktos bedzie wolal wydac 180-200zł za koszulke niz u parkiego za 130zl podrobke z chin. chyba ze te ceny beda wysokie przez to cło paczke itd ale w granicach do 180zł swingman chyba jest ok oryginalny. jest tez duzo innych ciuchów które rzadko można spotkac na allegro np ja od dluzszego czasu poszukuje koszulek and1 i jest cienko sa z nowszych kolekcji ale te akurat sa do du**y czy jakieś dresy nie wiem moim zdaniem warto ale rozumiem ze masz kogos w stanach bo dobrze jednak kogos tam miec zeby na miejscu wiedzial co kupic i jak to ogarnac 3mam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no i nie wyobrażajcie sobie też za dużo, bo nie ogarnę tyle koszulek i kombinacji rozmiar/kolorystyka/gracz co parki, tyle że og of course..:)

 

Sama sprzedaż też nie jest łatwa, mianowicie nie ściągne przyjmijmy, hm, 30 graczy, w 2 kolorach, po 3 rozmiary bo raz, że to samo w sobie byłoby 180 jersey'i, dwa spoooora kasa, trzy że to by nie zeszło wszystko. Z drugiej strony ktoś spojrzy, średni wybór, bo mam zamiar na początek ściągnąć łącznie 30 jersey, a co za tym idzie, niektóre się powtórzą tzn np. z 3 Chris Paul, 2 Jasony Kiddy, 2 Nowitzki itd itd. Nie będzie to jak u parkiego, że wszyscy możliwi gracze, home, road, alternate we wszystkich rozmiarach. Ciężko to też tak ogarnąć, dlatego myślałem nad tym, że 30 jerseyi i stopniowo je puszczać na licytację z ceną minimalną, dajmy 109zł.

Wiele opcji do rozważenia, nie mam też nie ograniczonego wyboru - nie wybieram w chinolach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałbyś oryginalne swingmany w takich cenach to sam kupił bym jersey melo. Jeżeli mógłbym coś poradzić to ( wiem, że nazwiska jakie podałeś są raczej losowe, ale jednak ) darowałbym sobie Hinricha, Beasley'a, Chandlera itd.

Myślę, że ludzi jak już interesuje Kobe, Shaq, Lebron, Wade, Howard itp, czyli największe gwiazdy. Jakbyś był w stanie zarabiać na sprowadzeniu na zamówienie pojedynczych koszulek to chyba z tymi mniej znanymi na początek lepiej się wstrzymać.

 

Nie zgadzam się. niektóre swingany z wymienionych (np. Beasley) są w ogóle nie dostępne w Polsce (na allegro). Dla takich amatorskich kolekcjonerów jak ja to Beasley to prawdziwy rarytas w polskich realiach. Może właśnie takimi swingmanami mógłbyś przyciągnąć takie osoby jak ja. Fernandez, Shannon Brown, Jennings, Evans itd. mogłyby się dobrze sprzedawać. Jak ktoś chcę takie "standardy" jak Shaq, Lebron czy Kobe to mogą kupić na innych aukcjach, których jest mnóstwo albo u Parkiego.[/quote:uk7uhmzi]

 

Rozumiem, sam w dobrej cenie kupił bym chociażby jennings'a. Jednak chodzi o to, że jak chcesz zainwestować np. w 20 koszulek licząc, że na każdej zarobisz powiedzmy 50zł to wydaję mi się, że lepiej postawić na gwiazdy, które mają całkiem spore szanse na znalezienie kupca niż liczyć na kolekcjonerów. Zwłaszcza, że jak komuś bardzo zależy to może sobie poszukać na ebayu.

 

Co do samego pomysłu to oczywiście byłoby super jakbym mógł kupić na allegro swingmana za 120zł, ale staram się być obiektywny. Nie jestem do końca przekonany czy to wypali, ale Twoja kasa i Twój wybór.

Co do nowych wersji koszulek, to tym bym się specjalnie nie przejmował. Skoro ludzie kupują koszulki championa to kupią i "starą" wersje. Moim zdaniem klucz to przede wszystkim cena i reklama. Niby 120zł, a 150 to nie kosmos, ale weź pod uwagę, że dopiero będziesz wyrabiać swoją pozycję. Jeżeli ja miałbym kupić np. za 150 u Ciebie, albo u Parkiego z 1000 pozytywnych komentów za 10zl drożej to wybrałbym Parkiego. Oczywiście wiem, że ma padróbki, ale patrzę z perspektywy kogoś kto obejrzał mecz i wbija na allegro kupić koszulkę swojego idola.

 

Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi, bo nie mam Cię zamiaru zniechęcać. Jeszcze co do reklamy to często pod artykułami bb2 na zp o koszulkach dużo ludzi pisze o kupowaniu koszulek, więc mógłbyś uderzyć nawet tam.

 

edit/ Zapomniałem, że parki ma jeszcze przesyłki za chyba 30zł. Tak więc jak będziesz sprzedawał nawet za taką cenę jaką przewidujesz to spokojnie go przebijesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było, ja całkowicie Cie popieram, po prostu nie byłbym tak optymistyczny ;)

nowe jerseye, swingmany widziałem najtaniej po 25-30$. czyli powiedzmy 90 zł. do tego przesyłka, która wcale łączona nie wychodzi dużo taniej, dajmy na to 10$ od sztuki. Łącznie 120 zł, a mogą być jeszcze opłaty za cło. No, chyba, że znajdziesz swingmany za 15$ i tanią przesyłke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swingmany po 25-30$ dokładnie takie będę ściągał. Ale przesyłka nie najtańsza, przy tylu koszulkach to w przeliczniku ebay wynosi 285$ o ile pamiętam, dlatego też nie opłaca mi się aż tak bardzo, chyba że odpowiednio dogadam się ze sprzedawcą, co już mam praktycznie zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii cła - niech przy wysyłce oznaczy, że jest to prezent i powinno być po problemie :)

To może nie wystarczyć jeśli zadeklarowana wartość przesyłki będzie duża. Nie wiem jaki jest teraz limit, ale wydaje mi się, że coś w granicach $40-50, więc ponad 200 nawet przy oznaczeniu "gift" by nie przeszło. Pod warunkiem, że trafi na cło oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie powyzej wartosci 50 albo 20 euro spoza unii europejskiej jest narzucone clo. choc z doswiadczenia wiem, ze roznie ot bywalo i potrafili mi narzucic wtedy gdy przesylka miala wieksza wartosc jak i mniejsza.

 

jedyny sposob na pewne ominiecie cla sa polskie firmy w usa, ktore specjalizuja sie w wysylce do polski.

tam placi sie za metr szescienny jakies 50$, paczka idzie droga morska 4-6 tygodni ale nie ma cla. nie wiem jak to omijaja ale dostawalem przesylski z kilkoma laptomapi, ipodami i innymi pierdolami glownie dla moich znajomych.

 

wiem, ze siedziba jednej z takich firm jest w nj

generalnie jezeli rozwazasz wysylanie duzych przesylek to nie polecam standardowej poczty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa cła i vatu ? Może zniszczyć cały plan.. Nie da rady tego ominąć tak skutecznie. Raz się uda, sprzedam wszystko, ok. Potem zrobię to samo drugi raz - teraz znów się uda, sprzedam, minie jakiś czas, no i po jakimś czasie znów sprowadzę kolejną sporą ilość jersey'i, tym razem natknę się na opłaty. W takim wypadku urząd celny może naliczyć mi cło i vat nie tylko za tą paczkę którą właśnie skontrolowali, mają dostęp do allegro i całego internetu, mogą przejrzeć moją historię sprzedaży itp, co za tym idzie naliczyć mi cło/vat za poprzednie paczki. Kiepska sprawa. Jeśli dojdę do wniosku, że nie dam rady ominąć cła i vatu to rezygnuję, na razie wszystko obliczam, sprawdzam, czytam, śledzę, dogaduję sie ze sprzedawcą i tak dalej, w nieskończoność.

Zobaczymy co to będzie, na razie trzeba dopiąć wszystkie pierdoły, dobrze się dogadać i kminić, kminić, jeszcze raz kminić jak omijac to cło i vat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat mały problem, jakby mnie skontrolowali raz, to poprzednie paczki mogliby sprawdzić, bez znaczenia czy wystawiłem je na allegro czy nie.

prawo nie działa wstecz! jakbyś już daną rzecz sprzedał to nikt by ci cła ani vatu nie naliczył, kolejna sprawą to nie mają możliwości sprawdzić co faktycznie miałeś w paczce, więc jeśli paczka przejdzie to jest sprawa załatwiona.

 

Ja kupując laptopa w stanach korzystałem z firmy kurierskiej AMPOL albo AMPPOL, nie pamiętam dokładnie jak się nazywa.

 

BTW właśnie dostałem pachnący jersey, swingman, Paula Millsapa, nie wyszedł mnie jakoś mega tanio 135 zł, ale tak to już jest z mniej popularnymi drużynami i zawodnikami, przynajmniej takich nie podrabiają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.