Skocz do zawartości

Koszulki NBA - og czy fake? kupie/sprzedam, ciekawe aukcje


ghost41

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na tą koszulkę USA znowu nasuwa się pytanie czemu u nas tak nie może być? 190zł za Autentyk takiego teamu to jest "śmiesznie" mało w porównaniu z repliką Polski za 120zł (a była droższa). Aż żal dupę ściska jak widzę rzędy pełne Turków, Litwinów czy też Słoweńców (a oni też grają w Spaldingu) w koszulkach swojej reprezentacji (raz, że tegorocznych replikach, dwa wiernie oddających wygląd autentyków). Ja wiem, ze replika to replika ale w przypadku reprezentacji to nawet w piłce nożnej jedyną różnicą jest materiał. Ale u nas Dogged nie potrafi tak zrobić tylko robi "wybrakowane" repliki a nawet t-shirty i inne takie (inaczej mówiąc wszystko jest bez odpowiedniego napisu Polska), a powinni zrobić repliki (nie takie jak na EuroBasket) za mniej więcej 90zł i zaraz by się sprzedawało, a na dodatek by się poprawiła lekko sytuacja Polskiej koszykówki (takie rzeczy też mają swój mały udział).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepis wydaje mi sie, ze doged mial tu gowno do gadania

gora narzucila im takie a nie inne zasady sprzedawania jerseyow na ME

mialy wyjsc autentyki ale wydaje mi sie, ze gora byla nie zadowolona ze sprzedazy replik i doszla do wniosku, ze nie ma sensu wypuszczac autentykow (ok 250-300zl) skoro nawet repliki tak slabo sie sprzedaja

 

nie jestem pewien ale siedziba spaldinga obslugujaca polske, miesci sie w niemczech

 

inna sprawa, ze kto byl na me wie jakich kibicow maja slowency i tam wiadomo, ze takie jerseye beda sie sprzedawac bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś pomóc znaleźć oryginalny jersey Duranta? Może być z Thunder albo USA Team, Replica albo Swingman. Tak do 200 zł łącznie z przesyłką. :D

na allegro widzialem ostatnio replike z seattle. tylko mala strasznie. jest jeszcze swingman z thunder od parkiego i z gory ostrzegam cie zebys od niego nie kupowal bo ma podrobki. za granica mysle ze znajdziesz na aukcjach cos dobrego do 200

 

a ja szukam tanio (do 50-60 zl) jakiegos autentyka lakers, ewentualnie swingman. moze byc fake :D bo to tylko do grania a dobrej koszulki szkoda na boisko zeby pozaciagac lub rozciagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie się nie dziwię, że się nie sprzedawały bo raz, że taki potencjalny klient włączał mecz i potem patrząc na koszulkę widział ogromną różnicę między nimi, dwa w czasie Eurobasketu była ona strasznie droga gdzie w tej cenie mógł sobie kupić replikę naszych kopaczy a i tak by jeszcze taniej zapłacił (obecnie była ciekawa sprawa a obsydianem który najpierw był w normalnej cenie potem kosztował koło 100zł, a teraz kiedy już w nim nie grają jest droższy od domowej), trzy PZKosz totalnie spierdolił (inaczej tego powiedzieć się nie da) te mistrzostwa pod względem rozreklamowania koszykówki i nie wykorzystał potencjału jaki drzemie w takim turnieju (potencjał ligi też jest nie wykorzystywany). Co do kibiców to wiadomo jak to jest u Słoweńców, u nas są osoby, które prócz Jordana i Gortata nie znają nikogo, ale właśnie taka można by rzecz durnota jak koszulka (dobrze rozreklamowana i w cenie na "kieszeń Kowalskiego") może ich przybliżyć do zainteresowania się koszykówką potem tylko puszczać mecze w normalnej telewizji albo dać tvp sport na całą Polskę bo w końcu to jest publiczna telewizja a nie dla wybrańców i może wróci boom na koszykówkę.

 

PS: Jak się gdzieś zaprzeczyłem to wybaczcie ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie zgadzam sie z toba. walkowalem ten temat juz wielokrotnie w roznych miejscach.

 

reasumujac powinni wypuscic repliki po 100-130zl i autentyki po 200-250 i byloby ok

 

ale szczerze mowiac spodziewalem sie, ze to spieprza (spalding, pzkosz) bo to bylo zbyt poiekne by bylo mozliwe (zakup autentyka np. z wlasnym nazwiskiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie jakbym ściągnął ze stanów og swingmany i sprzedawał je w na allegro?

Na początek nie tak dużo jersey'i (20-30) różne rozmiary, popularni gracze.

Dokładne zdjęcia w ważnych miejscach (metki etc), dobra cena.

Byliby chętni, chociażby nawet wsród Was.

Mógłbym także w niezłych cenach (jak na polskie relia) autentyki z metkami, ale mniej popularne na allegro, zresztą w większości przypadków autentyk na allegro = fake, a jak jest og to sprzedaje się w cenie 150-180zł, nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze by to wypaliło, ponieważ:

-jeśli ktoś się zna na jerseyach, to sam będzie potrafił znaleźć sobie na ebayu czy gdziekolwiek

-jeśli ktoś jest bardzo wkręcony (tak jak bb2, richie, ośmielę się napisać że ja) to skupia się bardziej na autentykach i to konkretnych

-jeśli ktoś się nie zna, to wybierze fejka od parkiego, bo taniej, a skoro się nie zna, nie będzie miał świadomości, że nie jest to oryginalna koszulka.

ale próbować możesz.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie potrafil sobie znalezc na ebayu, ale nie kazdy ma tam konto to po pierwsze, po drugie nie kazdemu chce sie czekac na paczki z USA, jak mozna miec z allegro, jak dla mnie nieglupi pomysl, tak jak piszesz moglbys poczatkowo sciagnac nieduzo koszulek, jak zejda w miare to probowac ciagnac to dalej, jak nie to wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.

 

Bikini, po kolei, nie każdy potrafi zamówić z anglojęzycznego ebay'a, zapłacić paypalem, ludzie boją się oszukania, podróbek, cła/vatu, nie każdy potrafi znaleźć okazję i tak dalej. Jasne że ludzie tak zaangażowani w kolekcje jak wy wolą ultra okazje autentyków, ba każdy by wolał, ale nie każdego stać/nie każdy potrafi. Kolejna sprawa - chciałbym w aukcji oczywiście poza bardzo dobrymi zdjęciami uwzględnić taką rzecz jak udowdnienie iż mam oryginał - na podstawie poradnika. Nie wiem czy bb2, tak było by najłatwiej, najlepiej itp jednakże tu potrzebuje jego zgody itp, nie wiem jakbym chciał to zrobić, w każdym razie bardzo zależałoby mi aby udowodnić, iż mam oryginalny towar.

PS. po co wybierać fake od parkiego, jak można mieć og ode mnie w lepszej cenie ? . Ludzie kierują się wszelakimi kryteriami przy wyborze koszulek, rzecz w tym, aby wyeliminować fake-sellerów, udowdnić oryginalność moich jersey'i, dać lepszą cenę, i jakoś chyba wszystko się rozkręci, hmm ? Tak myślę, wszystko póki co w planach bo muszę dopiąć wiele spraw aby ten mini-"biznes" miał sens.

 

Czekam na Wasze wypowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę tak:

jeśli Twoje ceny będą lepsze od parkiego i innych sprzedających hurtowo fejki, to jeszcze Cię pobłogosławię. Ale naprawdę nie sądzę, że da się ściągnąć oryginalne jerseye, tych zawodników co ma parki, ale w lepszej cenie. Moim zdaniem tacy jak parki nie stracą klienteli, gdyż zawsze znajdzie się ktoś kto się nie zna, bądź jest zbyt leniwy by poświęcić te kilkanaście minut na poszukiwania i porównywania. To walka z wiatrakami. Tak jak mówię, jeśli komuś zależy, to ebay nie jest problemem (jest przecież polska wersja językowa, niezależnie od tego czy jest to amerykański czy brytyjski ebay). To kwestia chęci. Ale jak kto woli, to jest moja opinia, a bazuję na obserwacjach z ostatnich ponad 3 lat. Życzę Ci jak najlepiej, ale tak jak piszę, nie widzę tego w różowych kolorach.

 

btw, znalazłem swojego Graala, szkoda, że nie na moją aktualną kieszeń. Mam nadzieję, że kiedy będę już w stanie wydać tyle kasy, będzie ona jeszcze do kupienia...

http://cgi.ebay.co.uk/Vintage-90s-NBA-A ... 0667507353

a do bb2 pytanie. To jest teoretycznie procut. Ale czy w 94 roku wprowadzano do sprzedaży procuty z rookie game z asg? Mam podejrzenia, że jest to GU, bo nie sądze by takie jerseye robiono seryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny ? 119-129 zł.

Koszulki ? Sporo, najróżniejsze, patrząc "losowo" po bardziej znanych graczach: Duncan, Ginobili, Robinson, Boozer( niestety tylko utah), Arenas, Nowitzki, Davis, J. Johnson, Chris Paul, Jason Kidd, Dwyane Wade, Roy, Hinrich, Beasley, Anthony, McGrady, Chandler, Iguodala, Shaq (suns), Billups, Bosh, James (cavs), hm, pierwsze lepsze mniej lub bardziej znane nazwiska. Swingmany.

 

Mogę jeszcze autentyki, ceny niezłe, ale nie wiem czy warto na allegro, a co do samych koszulek autentyków to:

Nowitzki, Boozer, Parker, Kidd, Rondo, Wade, Paul, James(cavs), Bryant, Nash, no i jeszcze wiele wiele innych. Ceny?? Róóóżnie, od nawet 160/170zł do 200zł. Raczej się nie opłaca moim zdaniem autentyków, lepiej swingmany - większa pewność że zejdą, moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 130 zł za swingmana Paula, Roya, Duranta lub Nasha jestem ci w tej chwili w stanie zapłacić jeśli byś miał. Problem w tym, że nie uważam, zęby się dało za taką cenę kupić, sprowadzić i sprzedać tutaj w Polsce oryginalnych swingmanów. Jeśli ci się uda za taką kasę to zrobić, to będę twoim pierwszym klientem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bys tak tanio sprzedawal swingmany to chetni by sie napewno znalezli. cenowo duzo korzystniej niz fejki parkiego czy innych do tego oryginalne. z przesylka wyjdzie taniej nawet do 60 zl niz u niego wiec chetnych byloby sporo a jesli potrafilbys do tego udowodnic im skutecznie wyzszosc twoich koszulek nad jego to bedzie dobrze. nawet nie musisz udowadniac ze jego sa podroby a twoje og przy takiej roznicy w cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazper jak dla mnie masz zielone swiatlo

ja nie mam czasu bawic sie w sprzedaz, raczej wystawiam tylko to co spada w hierarchii mojej kolekcji, czyli jezeli czegos nie potrzebuje itd.

z mila checia pomoge ci w udowodnieniu tego, ze jersey jest og

niestety nie bedziemy mogli napisac textu, ze parki badz inni allegrowicze maja fake ale jakos to mozna obejsc w opisie aukcji.

 

nie jest to latwa sprawa, trzeba troche zainwestowac a i musisz wziac pod uwage, ze od nowego sezonu wchodza nowe swingmany i ludzie moga nie chciec kupowac starych ale co ci szkodzi. zaryzykowac musisz choc sprawa nie jest prosta. clo, znikajace przesylki itd. mozna na tym zarobic ale jest kilka pulapek.

 

ja zycze ci powodzenia i jakby co wal na emaila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny ? 119-129 zł.

Koszulki ? Sporo, najróżniejsze, patrząc "losowo" po bardziej znanych graczach: Duncan, Ginobili, Robinson, Boozer( niestety tylko utah), Arenas, Nowitzki, Davis, J. Johnson, Chris Paul, Jason Kidd, Dwyane Wade, Roy, Hinrich, Beasley, Anthony, McGrady, Chandler, Iguodala, Shaq (suns), Billups, Bosh, James (cavs), hm, pierwsze lepsze mniej lub bardziej znane nazwiska. Swingmany.

 

Mogę jeszcze autentyki, ceny niezłe, ale nie wiem czy warto na allegro, a co do samych koszulek autentyków to:

Nowitzki, Boozer, Parker, Kidd, Rondo, Wade, Paul, James(cavs), Bryant, Nash, no i jeszcze wiele wiele innych. Ceny?? Róóóżnie, od nawet 160/170zł do 200zł. Raczej się nie opłaca moim zdaniem autentyków, lepiej swingmany - większa pewność że zejdą, moim zdaniem.

Jak miałbyś oryginalne swingmany w takich cenach to sam kupił bym jersey melo. Jeżeli mógłbym coś poradzić to ( wiem, że nazwiska jakie podałeś są raczej losowe, ale jednak ) darowałbym sobie Hinricha, Beasley'a, Chandlera itd.

Myślę, że ludzi jak już interesuje Kobe, Shaq, Lebron, Wade, Howard itp, czyli największe gwiazdy. Jakbyś był w stanie zarabiać na sprowadzeniu na zamówienie pojedynczych koszulek to chyba z tymi mniej znanymi na początek lepiej się wstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałbyś oryginalne swingmany w takich cenach to sam kupił bym jersey melo. Jeżeli mógłbym coś poradzić to ( wiem, że nazwiska jakie podałeś są raczej losowe, ale jednak ) darowałbym sobie Hinricha, Beasley'a, Chandlera itd.

Myślę, że ludzi jak już interesuje Kobe, Shaq, Lebron, Wade, Howard itp, czyli największe gwiazdy. Jakbyś był w stanie zarabiać na sprowadzeniu na zamówienie pojedynczych koszulek to chyba z tymi mniej znanymi na początek lepiej się wstrzymać.

Nie zgadzam się. niektóre swingany z wymienionych (np. Beasley) są w ogóle nie dostępne w Polsce (na allegro). Dla takich amatorskich kolekcjonerów jak ja to Beasley to prawdziwy rarytas w polskich realiach. Może właśnie takimi swingmanami mógłbyś przyciągnąć takie osoby jak ja. Fernandez, Shannon Brown, Jennings, Evans itd. mogłyby się dobrze sprzedawać. Jak ktoś chcę takie "standardy" jak Shaq, Lebron czy Kobe to mogą kupić na innych aukcjach, których jest mnóstwo albo u Parkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.