Skocz do zawartości

Koszulki NBA - og czy fake? kupie/sprzedam, ciekawe aukcje


ghost41

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pytanie odnośnie użytkownika fullmoonjerseys z Ebay. Podpowiedzieliście mi, że jego towary są sprawdzone. Nie mam jednak ŻADNEGO doświadczenia w kupowaniu przez EBAY. Wiem, że trzeba założyć jakieś konto PAYPALL i mieć kartę kredytową czy jakoś tak... to już sobie poczytam jak to wszystko ogarnąć. No chyba że ktoś ma na tyle czasu i chęci aby to od A do Z opisać :)

 

Ale chodzi mi o coś innego- JAK WYGLĄDA WYSYŁKA.

 

Planuję napisać do tego sprzedawcy i zapytać, czy jeżeli podam mu np ze 3 koszulki+ 2-3 pary spodenek, to zmieścimy wszystko w jednej przesyłce i czy nadal będzie ona kosztowała koło 60 zł (przy takich zakupach opłaca się jak najbardziej taką przesyłkę zrobić) ponadto nie wiem co z cłem? ktoś mnie straszył, że mogą mi :

 

a) naliczyć cło mniejsze lub większe

B) nie naliczyć cła wtedy płacę tyle ile za przesyłkę i to wszystko

c) zatrzymać paczkę na urzędzie celnym

 

Macie już doświadczenie w zakupach od użytkowników ze stanów- proszę, powiedzcie jak to wygląda- jak mam to sobie zaplanować, żeby było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie odnośnie użytkownika fullmoonjerseys z Ebay. Podpowiedzieliście mi, że jego towary są sprawdzone. Nie mam jednak ŻADNEGO doświadczenia w kupowaniu przez EBAY. Wiem, że trzeba założyć jakieś konto PAYPALL i mieć kartę kredytową czy jakoś tak... to już sobie poczytam jak to wszystko ogarnąć. No chyba że ktoś ma na tyle czasu i chęci aby to od A do Z opisać :smile:

 

Ale chodzi mi o coś innego- JAK WYGLĄDA WYSYŁKA.

 

Planuję napisać do tego sprzedawcy i zapytać, czy jeżeli podam mu np ze 3 koszulki+ 2-3 pary spodenek, to zmieścimy wszystko w jednej przesyłce i czy nadal będzie ona kosztowała koło 60 zł (przy takich zakupach opłaca się jak najbardziej taką przesyłkę zrobić) ponadto nie wiem co z cłem? ktoś mnie straszył, że mogą mi :

 

a) naliczyć cło mniejsze lub większe

B) nie naliczyć cła wtedy płacę tyle ile za przesyłkę i to wszystko

c) zatrzymać paczkę na urzędzie celnym

 

Macie już doświadczenie w zakupach od użytkowników ze stanów- proszę, powiedzcie jak to wygląda- jak mam to sobie zaplanować, żeby było OK.

Zacznę od PayPala. To jest firma świadcząca przekazy pieniężne. Wcale nie trzeba mieć karty kredytowej, by z tego korzystać. Wystarczy zwykłe konto bankowe. W praktyce wygląda to tak, że dokonujesz przelewu ze swojego konta bankowego na konto PayPal (to bezpieczne), i masz tam środki, którymi możesz płacić w internecie (np. na Ebayu, czy np. kupując NBA League Pass).

 

Co do przesyłki, to nie da rady zrobić tak jak pisałeś. Fullmoon ma z góry ustaloną cenę przesyłek. Wygląda to tak, że pierwsza rzecz kosztuje ok. 60 zł, a każda kolejna około 30zł. Wychodzi dosyć drogo...

3tgiag.jpg

 

Teraz co do cła. Z tym bywa różnie. Zdarzało się, że ojcu nie nałożyli cła na paczkę zawierającą sporo metrów kabli, natomiast za parę kondensatorów już wołali.

Może jednak poprosić o wysłanie przesyłki jako GIFT. Wtedy teoretycznie nie mają prawa tykać przesyłki w urzędzie celnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyjaśnienia DedeRR :) Zdjęcie pierwsza klasa :P Czyli nie jestem taki cwaniutki jak mi się wydawało z tymi przesyłkami ;) Ale ważne że jest szansa z tym "podarunkiem" że nie oclą mi to, bo nie mam zielonego pojęcia jakie cło mogą nałożyć i boje się aby nie była to jedna z najdroższych imprez...

 

Co do pay pala to muszę trochę poczytać ale skoro to tak proste to muszę się za to zabrać! :) jeszcze raz dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.