Skocz do zawartości

buty, kicksy i inne ciuchy zwiazane z koszem


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

BB2 tak właśnie. Jeszcze miesiąc temu negowałem grę w tych nowych, lekkich, miękkich czy niskich wynalazkach. Do momentu aż z ciekawości zagrałem w Kobe VI. Uwierzcie - mega, mega, mega doznania i nie chcę już w niczym innym grać. A przesiadłem się w Kobe'iaki z Jordan'ów 13 :P

Na prawdę szczerze polecam buty Kobe'iego - wygodne niesamowicie, leciutkie, mobilne i stabilne - IDEALNE :)

 

i mówi to zagorzały wielbiciel butów Jordan'a hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zastanawiam się nad kupnem butów do gry wyłącznie na sali. W kosza gram już dość długo bo ok 10 lat a sam posiadam 19 Dołączona grafika

Jestem zawodnikiem grającym na pozycjach od 1-3 w obecnym klubie najczęściej będę grał na 1. Mam 185 i 85kg

 

Które buty możecie mi polecić ?

Moje główne dwa typy to :

1. Nike KD V

2. Nike Hyperdunk 2012

 

Biorę również pod uwagę

Adidas adizero rose 2.5

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie odnośnie protekcji stawu skokowego.

Otóż 2 miesiące temu skręciłem kostkę 1 raz w życiu. No i powiedzmy że zostałem "przymuszony" do zakupu stabilizatora, gram w czymś takim:http://www.ebay.com/itm/McDavid-188-Ultra-Ankle-Brace-Hinged-Ankle-Support-SMALL-/251228772551?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a7e66d8c7 , ale jakos nie jestem przekonany do gry w plastiku, poza tym czytałem, że gra w stabilizatorze osłabia kostkę. I tutaj nasuwa się moje pytanie, co byście polecali olać ten stabilizator i zakupić jakiś zwykły sciągacz, czy jednak jest ten stabilizator konieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę Ci odpowiedzieć z własnego doświadczenia.

Rok temu też skręciłem kostkę i popełniłem kilka błędów... pierwszy był taki że dałem sobie założyć gips... Niestety nie miałem możliwości zmienić gipsu na ortezę... drugi mój błąd zbyt szybki powrót do gry... konsekwencją jest zgrubienie na kostce i ból po treningu.

 

Jeśli chodzi o stabilizator to najlepszy stabilizator jaki wszyscy polecają do gry to

http://www.ankle.pl/24,mcdavid-189-ankle-x.html

 

Moje zdanie jest takie że po kontuzji przez pierwsze miesiące noga (kostka) powinna być wspomagana przez stabilizator jednak na dłuższą metę takie rozwiązanie przynosi więcej szkód niż pożytku z tego względu, że kostka zaczyna się przyzwyczajać do stałej pomocy i robi się słabsza...

 

Polecam Ci pograć na razie ze stabilizatorem, następnie robić różnego rodzaju ćwiczenia wzmacniające kostki i powoli zaczynać grać bez stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ściągacz praktycznie nic nie daje. Co najwyżej efekt placebo :)

 

Odnośnie stabilizatora zgadzam się z lauferrem. Osobiście w ogóle nie korzystałem ze stabilizatora, ale długo czekałem z powrotem do gry i do tego moje skręcenie nie było zbyt poważne. Nie wiem jak bardzo poważnie było u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście też iałem podobną sytuacje i grałem w takim stabilizatorze

http://goldenset.pl/p1517-Stabilizator_kostki_Mueller_ATF_2_2012.html nie chciałem takiego typowego plastikowego wydawało mi się że w nim będzie nie wygodnie więc kupiłem ten wyżej na poczatku ciezko sie przyzwyczaić ale z czasem jest lepiej pograłem chyba z miesac jak juz było wszystko ok to zdjąłem teraz znów skreciłem i znów bede zmuszony w nim grać.

 

Mam również ten http://basketo.pl/product-pol-81-Stabilizator-kostki-Mueller-Ankle-Brace.html i też dobrze sie spisuje oba maja wbudowane tam w paski sprężyny albo plastikowe usztywniacze. Tyle z mojej strony mogę podpowiedzieć no i muller dobra firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zastanawiam się nad kupnem butów do gry wyłącznie na sali. W kosza gram już dość długo bo ok 10 lat a sam posiadam 19 Dołączona grafika

Jestem zawodnikiem grającym na pozycjach od 1-3 w obecnym klubie najczęściej będę grał na 1. Mam 185 i 85kg

 

Które buty możecie mi polecić ?

Moje główne dwa typy to :

1. Nike KD V

2. Nike Hyperdunk 2012

 

Biorę również pod uwagę

Adidas adizero rose 2.5

 

Pozdrawiam

odświeżam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja nie dałem sobie włożyć w gips, wróciłem do gry po 3 tygodniach jakoś, nie było wg mnie jakieś poważne skręcenie(nie spadłem komuś na nogę). No właśnie też podobnie myślę że pogram jeszcze z tydzień i odstawiam stabilizator. Dzięki wielkie za pomoc chłopaki.

Jordan,

musisz przede wszystkim zmierzyć i zobaczyć który Ci najbardziej odpowiada, obejżyj sobie także recenzje na YT od chłopaków z nicekicks bodajże. Nie wiem jak bardzo zależy Ci na amortyzacji, mnie osobisćie HD 2012 nie przekonały jakoś, mierzyłem je tylko w sklepie ale bez rewelacji. KD bardzo fajny buciwo, wg mnie najlepsze połączenie zoom+air max, nie jest zbyt miękko ani zbyt twardo, optymalnie. Co do rose'ów się nie wypowiem bo nie miałem styku.

Edytowane przez chmielu4400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rahu

Prawda jest taka że eazy niby tak się tu wypowiada a za plecami robi co innego sprzedaje już nie pierwsza podróbkę na allegro, oczywiście nic nie piszę i wystawia za cenę taka że szkoda gadać - ktoś się nie będzie znał i zapłaci 550 zł za prawie tyle kupi oryginały w foot lockerze, szkoda słów na takiego człowieka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.