Skocz do zawartości

buty, kicksy i inne ciuchy zwiazane z koszem


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również mam problem z zakupem butów muszą bardzo dobrze amortyzować, najlepiej high`ie. Mam 180 cm , 70 kg. pozycja różna : 1 ze zmianą na 3 często też na 2. Buty muszą chronić stawy. Zastanawiałem się nad hyperdunkami 2010, druga opcja to Kobe VI, ale nie są wysokie, podobno dobrze chronią kostkę. Nie wiem jak tam LeBrony. Cena do 400 zł (na allegro)

hyperdunki beda spoko, ochrona kostki bardzo dobra, amortyzacja gorsza ale tez daje rade, ale podobno pod tym wzgledem prym wioda ostatnie lebrony 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problem z zakupem butów muszą bardzo dobrze amortyzować, najlepiej high`ie. Mam 180 cm , 70 kg. pozycja różna : 1 ze zmianą na 3 często też na 2. Buty muszą chronić stawy. Zastanawiałem się nad hyperdunkami 2010, druga opcja to Kobe VI, ale nie są wysokie, podobno dobrze chronią kostkę. Nie wiem jak tam LeBrony. Cena do 400 zł (na allegro)

hyperdunki beda spoko, ochrona kostki bardzo dobra, amortyzacja gorsza ale tez daje rade, ale podobno pod tym wzgledem prym wioda ostatnie lebrony 8
No właśnie podobno, ale czy na pewno. Może wiecie coś więcej na temat lebronów 8 i kobe 6. Bo hyperdunki 2010 mam obeznane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problem z zakupem butów muszą bardzo dobrze amortyzować, najlepiej high`ie. Mam 180 cm , 70 kg. pozycja różna : 1 ze zmianą na 3 często też na 2. Buty muszą chronić stawy. Zastanawiałem się nad hyperdunkami 2010, druga opcja to Kobe VI, ale nie są wysokie, podobno dobrze chronią kostkę. Nie wiem jak tam LeBrony. Cena do 400 zł (na allegro)

jak hyperdunki to już 2011 a nie 2010 - te mimo że z początku sprawiają bardzo dobre wrażenie, ponoć nie cieszą się specjalną trwałością. Lebrony 8 to wersja PS chyba najlepiej wypada, lecz nie koniecznie dla osoby na 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jeszcze w przystępniejszej cenie są Zoom Kobe V - jeśli pasują buty low. sam posiadam i jeśli chodzi o leżenie to w grze nie jest jakoś wybitnie odczuwalne że są to niskie buty, one są nieco usztywnione na krawędziach przez co przylegają pod kostką. wiadomo - low to nie high, ale ten but to nie to samo co gra w jakimkolwiek niskim bucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... na allegro jest go ciągle dość sporo? ;) nie wiem jak szukałeś, ale przy frazie 'nike kobe' to jest ponad 20 stron z czego chyba z 5 z tylko tym modelem ;)

Może źle szukałem. ;)

 

Tak swoją drogą, Panowie od butów - co lepsze -> Kobe V czy Hyperfuse low?

 

I jak możecie to napiszcie o plusach i minusach obydwu modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZKV - ZHL - różnice

 

amortyzacja - w ZKV jest poduszka zoom air w pięcie i w przedniej części buta, w ZHL jest poduszka tylko na przedzie, w pięcie tradycyjna pianka pylon.

 

wierzch - ZKV bazuje na technologi Flywire, a ZHL na hyperfuse'ie - jakby nie patrzeć - przewiewność na rzecz tych drugich. choć jeśli chodzi leżenie na nodze, wersja low ponoć tak jak i high należy do wąskich butów. w hyperfuse'ach (wersji wysokiej) z początku tylko w cienkiej skarpecie mogłem grać aby się ułożyły i wąskość nie uwierała, w ZKV to w cienkiej skarpecie noga mi w bucie chodzi podczas gry - tylko grubsza wchodzi w rachubę ;) oczywiście nowa o butach w tym samym rozmiarze.

 

trakcja w jednych i drugich jest bardzo dobra (choć ponoć w ZHL ciut lepsza), waga na korzyść ZKV (choć oba są jakby nie patrzeć bardzo lekkie).

 

kwestia jest kto czego oczekuje od buta- oba są uważane za bardzo dobre modele, na pewno ZHL mogą nie każdemu leżeć na nodze (czasem wzięcie +0,5 rozmiaru pomóc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)

 

Problem właśnie w tym, że nie mam jak tych butów sprawdzić na nodze. Mieszkam teraz w Krakowie a tutaj nie ma raczej sklepów z koszykarskim obuwiem. Ale jakoś będę to musiał sprawdzić, ewentualnie wezmę te Kobasy bo wydają się bardziej uniwersalne jeśli chodzi o stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 polecam ten link

http://solecollector.com/Sneakers/Kicksology/

 

po 2, luki polecam ci zk v. pogralem troche w tych butach i szczerze mowiac nie pamietam czy mialem na nogach cos, co lepiej by lezalo. uczucie - to tak jakby sie gralo w skarpetkach, do tego swietnie wyprofilowana podeszwa, szersza zewnerzna czesc, ktora trzyma na wirazach.

 

zreszta zk vi wcale nie sa gorszee. ja wlasciwie nie czuje wiekszej roznicy w tych modelach. jeedne i drugie swietne.

a cenowo, juz za 330zl mozna je miec na allegro (ostatnio tak kupilem blue camo VI)

 

nie wiem do konca jak jeest z wytrzymaloscia zk przy solidnym graniu (5 treningow tygodniowo + mecz) poniewaz czytalem, ze nie wszystkim buty wytrzymuja caly sezon

 

ale jezeli chodzi o polaczenie cena/jakosc/trwalosc wypadaja chyba najlepiej zarowno zkv jak i zkvi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję pomocy przy wyborze buta. Zastanawiałem się pomiędzy hyperdunkami a kobe VI, ale po przeczytaniu poprzednich stron lepsze wydają mi się kobe. Tylko teraz mam pytanie na ile są wytrzymałe. Na wakacje mam w nich zamiar grać na tartanie/betonie i nie wiem jak się będą sprawować.

 

Poza tym poprzednio grałem w Jordanach VII http://www.ebay.com/itm/Nike-Air-Jordan ... 19ca585b82 i byłem z nich bardzo zadowolony ( wytrzymały 2 pełne sezony na betonie ), także jeżeli możesz polecić ew jakieś jordany to też będę wdzięczny.

Ps. Gram na rozegraniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.