Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie ale sam się zastanów, co mógłbyś wynieść z Twin Peaks jako 12-latek ?

 

zgadzam się niewiele, choć większe niedoinformowanie niewątpliwie zostawia obejrzenie tego serialu jako dorosły człowiek

 

chodzi o odczucia, nie prawdę jak we wszystkim w życiu (bo prawda to odczucia)

 

a mając 12 lat można świetnie odebrać ten serial ze względu na muzykę, grę aktorską, obrazki, postacie czyli ogólnie pojęty klimat i gdybym miał wybierać to wolałbym obejrzeć ten film mając 12 lat niż teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się niewiele, choć większe niedoinformowanie niewątpliwie zostawia obejrzenie tego serialu jako dorosły człowiek

 

chodzi o odczucia, nie prawdę jak we wszystkim w życiu (bo prawda to odczucia)

 

a mając 12 lat można świetnie odebrać ten serial ze względu na muzykę, grę aktorską, obrazki, postacie czyli ogólnie pojęty klimat i gdybym miał wybierać to wolałbym obejrzeć ten film mając 12 lat niż teraz

Meh. Nie wiem jak można woleć perspektywę 12-latka kiedy chodzi akurat o grę aktorską czy postaci, zwłaszcza tak znakomicie zbudowane. Co do klimatu i MEGA nastrojowej ścieżki dźwiękowej, zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh. Nie wiem jak można woleć perspektywę 12-latka kiedy chodzi akurat o grę aktorską czy postaci, zwłaszcza tak znakomicie zbudowane. Co do klimatu i MEGA nastrojowej ścieżki dźwiękowej, zgadzam się.

 

chodzi o wyczucie smaku, obcowanie z takimi a nie innymi standardami wykonania filmu. dziecko intuicyjnie bardzo łatwo wyczuwa różne rzeczy, przenosząc później te spostrzeżenia jako dorosły

 

dlatego lepiej, żeby oglądało Twin Peaks w wieku 12 lat, bo później może bardziej doceniać film jako sztukę, a nie jako liniową opowieść dla kretynów

 

anyway, głupia polemika, rozumiemy się

 

edit: chętniej pozbawię dziecko opowieści serialowej (częściowo), niż zobaczę jak dorosły człowiek nie docenia Twin Peaks ze względu na dzieło i ostatecznie nie wyciąga z różnych filmów tego, co najlepsze

Edytowane przez metlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sirkozi jak obejrzysz więcej Luthera to zobaczysz ten gesty klimat. Są takie akcje, że siada Ci psycha i sceny na zawsze zapadają w pamięć. Swoją drogą nie wiem, czy ktoś tu propsowal, ale Utopia to totalny sztos. Najlepszy serial od lat.

 

Niby tak, ale nie czuję tej zajebistości. Jestem na odcinku S3xE02. Pierwszy sezon, do 4 odcinka włącznie niezbyt mi się podobał - poprzedni post był na tamtym etapie. Natomiast ostatnie 2 odcinki S01 były naprawdę mega. Drugi "sezon" miał fajną fabułę, tylko według mnie zaszkodziło tutaj robienie podwójnych odcinków i sprawy były trochę rozwleczone. Jakby skrócić historię o 1 odcinek byłoby lepiej, ale i tak było dużo fajniej niż na początku S01. Najbardziej mnie wkurwiał motyw Alice, beznadziejne to było. Denerwujące są też nielogiczne zachowania bohaterów, których jest mnóstwo. Luthera to już totalnie nie rozumiem, czemu on ma taką awersję do informowania swoich przełożonych o tym co robi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.