Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

jak wam sie podobał odcinek na murze? dla mnie totalna lipa, zrobili hero ball z fajnych momentów

 

 

podobało mi się jak ten małolat trafił rudą. i teraz nie wiem jak było w książce bo z tego co pamiętam to ona chyba gdzieś tam w stercie leżała trupów i nic więcej. ogólnie.............shiitt nie chce spoilować. ale efekty i akcja bardzo dobrze nakręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wyjebundo w końcu jakieś zajebiste efekty specjalne jak ta koso-kotwica, mamuty, olbrzymy itd. choć ponoć znowu wiele motywów było przekreconych (sam przebieg bitwy wyglądał inaczej w książce)

 

 

scena z rudą(oryginalnie padła od randomowej strzały, Snow ją znalazł i myślał, ze to on ją killym, ale później doszedł do tego, ze jednak nie on :]) też zmieniona pod typowe hollywoodzkie klimaty z dupy... szkoda, ze zginęła bo imo była to najlepszą panna w serialu, Deneris zaczyna mnie już drażnić trochę

 

ziomek czytał wszystkie tomy więc jestem na bieżąco, stąd wiem jak było mimo, ze sam nie czytałem

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów trochę z logiką się minęli. Skoro pierwszy atak Mance'a miał na celu wybadanie obrony, to po co Tormund i reszta atakowali Castle Black, powinni poczekać na właściwy atak. No i trochę biednie wyglądało te 100tys ludzi, ale olbrzymi i mamuty w porządku. Bez sensu za to uśmiercili Grenna i Pypa.

W scenach ataku na zamek oczywiście nie mogło się obyć bez hollywoodzkich wstawek typu małolat ratujący Jona (jak spojrzał na łuk już wiedziałem co się stanie) czy pojedynek ze Styrem. Najlepszy moment, jak Styr rozwala twarz Jona o kowadło, a ten później jak gdyby nic ociera krew i nawet śladu obrażeń. Ech jakie to typowe... Trochę jestem rozczarowany.

Następny odcinek będzie napakowany wydarzeniami (chyba, że coś przerzucą do następnego sezonu) więc żeby zaoszczędzić pewnie obetną część biednego Stannisa.

Co do zgodności z książką to po ostatnim odcinku już się nawet przestałem irytować, niech sobie ten serial podąża własną drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech naprawdę Wam się podoba Gra o Tron ???/ Dla mnie to strasznie przegadane, Akcje są jak flaki z olejem mnóstwo odcinków nic się nie dzieje. Jakies popierdółki. Tak samo jak Salem to też jest w sumie jedno wielkie G

 

Co innego Black Sails - totalne zwroty akcji, coś się dzieje super ujęcia. Właściwie główny bohater chyba wkurwia każdego widza nikt się z nim nie utożsamia co dziwne bo teraz jest jakas pieprzona tendencja aby totalnego s....kota przedstawiać tak że widzowie go kochają

 

Flinta kochać się nie da choć dużo jest na niedopowiedzeniach i co ciekawe mnóstwo głównych aktorów ginie w pierwszej serii co jest mega zaskakujące

 

Polecam naprawdę to jest bardzo dobre kino ( no może jedynie mogliby sobie podarować te sceny seksu zwłaszcza lesbijskiego bo nie dość że to niewiele wnosi to ewidentnie widać że jest nastawione na przyciągnięcie amerykańskiej gimbazy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech naprawdę Wam się podoba Gra o Tron ???/ Dla mnie to strasznie przegadane, Akcje są jak flaki z olejem mnóstwo odcinków nic się nie dzieje. Jakies popierdółki. Tak samo jak Salem to też jest w sumie jedno wielkie G

 

Co innego Black Sails - totalne zwroty akcji, coś się dzieje super ujęcia. Właściwie główny bohater chyba wkurwia każdego widza nikt się z nim nie utożsamia co dziwne bo teraz jest jakas pieprzona tendencja aby totalnego s....kota przedstawiać tak że widzowie go kochają

 

Flinta kochać się nie da choć dużo jest na niedopowiedzeniach i co ciekawe mnóstwo głównych aktorów ginie w pierwszej serii co jest mega zaskakujące

 

Polecam naprawdę to jest bardzo dobre kino ( no może jedynie mogliby sobie podarować te sceny seksu zwłaszcza lesbijskiego bo nie dość że to niewiele wnosi to ewidentnie widać że jest nastawione na przyciągnięcie amerykańskiej gimbazy)

 

ACHTUNG, SOILERY !!

 

Black Sails jest w klimacie Spartakusa? Bo widzę, że to produkcja Straz i nie wiem, czy mam się bać.

 

Co do GoT - mi się podobuje. Wiele wątków, większość naprawdę zręcznie prowadzona. Z perspektywy osoby, która nie czytała książki, serial jest naprawdę zaskakujący. W życiu nie przewidziałbym takiej masakry z końcówki poprzedniego sezonu.

 

Nie podobał, cały czas czekałem na Stannisa, by nauczył dzikich cywilizacji.

 

By może o czymś nie wiem i w książce facet jest uberkozakiem, ale mówimy o tym Stannisie, co dostał wpierdol, dał się omotać rudej wariatce i potrzebował pomocy Pana Cebuli w Żelaznym Banku, bo mieli na niego totalnie wywalone? :smile: W dodatku chodzi obrażony na cały świat i cały czas przypieprza się do jedynego gościa, na którym może polegać.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałeś dobrze podsumowany. Zresztą akurat wątek Żelaznego Banku to chyba najbardziej spierdolona rzecz w serialu w porównaniu do książki, coś naprawdę epickiego i potężnego zostało sprowadzone do roli 3 grubych urzędników, którzy zmieniają zdanie pod wpływem 3 zdań na krzyż o honorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, piszę jak to widzę w serialu :smile: Stannis jest mało eksponowany, a już się pojawia, to zazwyczaj nic mu nie wychodzi i strzela focha. Rozumiem, że w książce jest przedstawiony inaczej?

 

Z góry przepraszam, że nie czytałem książki, nie znam jej na wyrywki i nie mam wytatuowanego godła Starków na pośladku. Wiem, jestem słaby.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałeś dobrze podsumowany. Zresztą akurat wątek Żelaznego Banku to chyba najbardziej spierdolona rzecz w serialu w porównaniu do książki, coś naprawdę epickiego i potężnego zostało sprowadzone do roli 3 grubych urzędników, którzy zmieniają zdanie pod wpływem 3 zdań na krzyż o honorze. 

 

 

a może prymitywna amerykańska część widowni mogłaby wziąć to za bardzo dosłownie i zobaczyliby tu przenośnie, czytaj Rothschildowie rządzący światem czy Illuminati ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, piszę jak to widzę w serialu :smile: Stannis jest mało eksponowany, a już się pojawia, to zazwyczaj nic mu nie wychodzi i strzela focha. Rozumiem, że w książce jest przedstawiony inaczej?

 

tak. Stannis to chyba postac, ktora najbardziej skopano w porownaniu z ksiazka. ale i tak serial jest znakomity, tylko nie wolno na niego patrzec z pozycji ksiazkowego ortodoksa, co niestety wiekszosc krytykow GoT czyni ;]

 

ps

"carnivale" - kto nie widzial, to polecam. produkcja HBO, wiec to juz samo w sobie jest gwarancja jakiegos poziomu. niestety serial zostal przerwany po drugim sezonie (z szesciu planowanych), wiec trzeba byc gotowym na to, ze wiele rzeczy zostanie niedopowiedzianych. ale i tak warto dla niezwyklego klimatu, na ktory skladaja sie USA z poczatku XX wieku, cyrk oraz mistycyzm (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. Stannis to chyba postac, ktora najbardziej skopano w porownaniu z ksiazka. ale i tak serial jest znakomity, tylko nie wolno na niego patrzec z pozycji ksiazkowego ortodoksa, co niestety wiekszosc krytykow GoT czyni ;]

 

ps

"carnivale" - kto nie widzial, to polecam. produkcja HBO, wiec to juz samo w sobie jest gwarancja jakiegos poziomu. niestety serial zostal przerwany po drugim sezonie (z szesciu planowanych), wiec trzeba byc gotowym na to, ze wiele rzeczy zostanie niedopowiedzianych. ale i tak warto dla niezwyklego klimatu, na ktory skladaja sie USA z poczatku XX wieku, cyrk oraz mistycyzm (!).

 

Dziękuję, o taką informację mi chodziło :smile:

 

Carnivale to kawał dobrego serialu i też bardzo polecam, ale jestem w stanie zrozumieć, że są osoby, dla których ta produkcja będzie absolutnie nie do przejścia. Specyficzny klimat, który okazał się zdecydowanie zbyt dziwny dla amerykańskiego widza. Taki trochę lynchowski (mamy nawet tego samego karła co w Twin Peaks), trochę cyrkowy, trochę religijny.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Sails jest w klimacie Spartakusa? Bo widzę, że to produkcja Straz i nie wiem, czy mam się bać.

 

Dobra, jestem po pierwszym odcinku i na szczęście nie ma klimatu Spartakusa. Zapowiada się bardzo ciekawie.

 

Tak więc - dzięki Ely :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.