Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

aha, to współczuję.

 Bo ? Oglądałeś nieco więcej czy zobaczyłeś zombie i stwierdziłeś, że to o zombie więc bez wartości ? Skąd ten pretensjonalny ton ? 

 

Nie twierdzę, że to najlepszy serial jaki można zobaczyć ale z aktualnie trwających zdecydowanie jeden z najlepszych. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Under The Dome jest niezły ale to jest serial kilka półek niżej niż Luther, koło którego go postawiłeś. I gusta nie mają tu nic do rzeczy.

 

Walking Dead i Gra o Tron to podobna półka.

Jak ktoś nie wie, to własnie wyszedł 1 odcinek nowego sezonu Sherlocka BBC, czyli absolutny must see.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walking dead mocno przeciętne. Z trwających seriali amerykańskich suits, house of cards, two and half men, true blood i bbt je miażdzą. Ppza tym jeszcze sie znajdzie sporo zwyczajnie lepszych, sam oglądam, jestem w miare na bieżaco i na pewno nie nazwę tego serialu wybitnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ? Oglądałeś nieco więcej czy zobaczyłeś zombie i stwierdziłeś, że to o zombie więc bez wartości ? Skąd ten pretensjonalny ton ? 

 

Nie twierdzę, że to najlepszy serial jaki można zobaczyć ale z aktualnie trwających zdecydowanie jeden z najlepszych.

Widziałem trochę odcinków 3 sezonu na fox i się zraziłem, choć słyszałem, że ten sezon był wyjątkowo tragiczny.

 

Po prostu nie wiem jak można postawić cos takiego na 1 miejscu ever, stąd ten "pretensjonalny ton". Może kolega po prostu jest młody i mało jeszcze widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walking dead mocno przeciętne. Z trwających seriali amerykańskich suits, house of cards, two and half men, true blood i bbt je miażdzą. Ppza tym jeszcze sie znajdzie sporo zwyczajnie lepszych, sam oglądam, jestem w miare na bieżaco i na pewno nie nazwę tego serialu wybitnym.

Jak możesz porównywać WD do Suits, Tahf czy bbt ? Jeżeli porównujesz sitcom do dramy to porównujesz piłkarza ręcznego z pływakiem, nie będę Cię traktował poważnie.

 

House of Cards wybitny. 

 

Nie zgodzę się, że WD jest mocno przeciętne z kilku względów. Żaden serial ani film w klimacie postapokaliptycznym nie sięgał tak głęboko w ludzką psychikę, a już z całą pewnością nie w takim okresie czasu. Dla wyznacznikiem doskonałości w tej kategorii są 28 dni później i The Road,a WD to ich pewnego rodzaju połączenie. Z aktorstwem jest różnie ale na stałym, dobrym lub bardzo dobrym poziomie. 

 

Widziałem trochę odcinków 3 sezonu na fox i się zraziłem, choć słyszałem, że ten sezon był wyjątkowo tragiczny.

 

Po prostu nie wiem jak można postawić cos takiego na 1 miejscu ever, stąd ten "pretensjonalny ton". Może kolega po prostu jest młody i mało jeszcze widział.

 

I to mnie właśnie zabija. 3 sezon jest przełomowy ale ludziom się oczywiście nie podoba, a wiesz dlaczego ? Dlatego, że było mniej głupich, niepotrzebnych fabule masakr zombie (pożywka dla ludzi, którzy oglądają WD z powodu wybijania hord zombie) a więcej dobrych dialogów, polityki i tego, co jest esencją postapokalipsy - to człowiek jest największym wrogiem człowieka, nawet jeśli za oknem masz przemarsz żywych trupów. Więc zamiast go spłycać, co się zazwyczaj dzieje, scenarzyści podeszli do tematu ambitniej i nagle masa ludzi zaczęła narzekać. Kiedy słyszę coś takiego to wiem, że mam do czynienia z najlepszą recenzją bo odpływają nastawieni na tanią rozrywkę zjadacze popcornu. 

 

I najważniejsze. Oglądałeś na wyrywki 3 sezon. To bez sensu. Nie rozumiesz bohaterów, nie wiesz kim są i dlaczego. Oglądając od początku poznajesz ich od momentu, który w ich życiu był przełomowy - apokalipsa. To nie jest Strażnik Teksasu, gdzie główny bohater przez 10 sezonów nie zmienia nawet uczesania wąsów. A dla mnie do tej pory najbardziej niezapomniany jest właśnie pierwszy odcinek 3 sezonu, oto dlaczego: 

 

SPOILER

 

2 sezon kończy się w momencie, gdy bohaterowie mający dotychczas oazę na farmie są nagle w dupie, farma płonie, większość zapasów poszła w pizdu i trzeba uciekać. Pierwsza scena sezonu 3 to rajd po zapasy, pół roku później, po surowej zimie. I widzisz zmiany ! W wyglądzie, zachowaniu, organizacji, wszystkie wydarzenia które obserwowałeś przez dwa sezony składają się na to co teraz widzisz we wstępie. A było tego mnóstwo, cała masa decyzji, gdzie stawką są zawsze śmierć i życie. 

 

KONIEC SPOILERA

 

Moim niepodważalnym numerem jeden jest Boardwalk Empire, mimo że mało osób o nim mówi. Osobiście uwielbiam. 

 

Boardwalk jest na półce najwyższej, oczywiście. Aktorstwo, kostiumy, scenariusz, wszystko malina. Tylko, że bez Jimmiego (decyzja o jego zakończeniu jest genialna) stał sie jakiś taki bezbarwny. Niby czekam, oglądam z przyjemnością ale nie to samo.

 

Haha, kolejny spoiler.

 

Matek, dla mnie spełnieniem dwóch marzeń był jeden z ostatnich odcinków 4 sezonu. Czekałem długo, aż Van Halden zacznie pracować dla drugiej strony i czekałem długo na aktywację Harrowa. To się doczekałem, cudowny odcinek ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 



Jak możesz porównywać WD do Suits, Tahf czy bbt ? Jeżeli porównujesz sitcom do dramy to porównujesz piłkarza ręcznego z pływakiem, nie będę Cię traktował poważnie.

House of Cards wybitny.

Nie zgodzę się, że WD jest mocno przeciętne z kilku względów. Żaden serial ani film w klimacie postapokaliptycznym nie sięgał tak głęboko w ludzką psychikę, a już z całą pewnością nie w takim okresie czasu. Dla wyznacznikiem doskonałości w tej kategorii są 28 dni później i The Road,a WD to ich pewnego rodzaju połączenie. Z aktorstwem jest różnie ale na stałym, dobrym lub bardzo dobrym poziomie.

Wszyskie są serialami, sorry. Jeśli mam WD porównywać tylko z serialami psychologicznymi w konwencji zombie na podstawie komiksów, to faktycznie WD jest bezkonkurencyjny. Nie oglądam wszystkich seriali, ale po prostu z tego co widzę, to WD jest średni. Z seriali, które oglądam na bieżąco teraz chyba tylko hymim uważam za gorszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem trochę odcinków 3 sezonu na fox i się zraziłem, choć słyszałem, że ten sezon był wyjątkowo tragiczny.

 

Po prostu nie wiem jak można postawić cos takiego na 1 miejscu ever, stąd ten "pretensjonalny ton". Może kolega po prostu jest młody i mało jeszcze widział.

w sumie Masz rację ponieważ ja telewizji mało oglądam a z amerykańskich seriali to ja większość widziałem na Comedy Central :D a The Walking Dead to jeden z poważniejszych seriali które widziałem ale też po części nie rozumiem twojego "bulwersu" skoro tak naprawdę wszystko leży według gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyskie są serialami, sorry. Jeśli mam WD porównywać tylko z serialami psychologicznymi w konwencji zombie na podstawie komiksów, to faktycznie WD jest bezkonkurencyjny. Nie oglądam wszystkich seriali, ale po prostu z tego co widzę, to WD jest średni. Z seriali, które oglądam na bieżąco teraz chyba tylko hymim uważam za gorszy. 

Tenis, ręczna i koszykówka są wszystkie sportami, sorry. Federer jest lepszy. Rappar, nie rozpierdalaj mnie z wieczora w sobote.

 

Nie, możesz porównywać WD tylko z innymi seriami dramatycznymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Walking Dead, to oglądałem ze 2 czy 3 sezony w pracy i generalnie jedyne co mi w nim przeszkadza to przesadny patos i silenie się na wielkie zagłębianie się w psychologiczne zawirowania, kiedy to główne postacie (i nie tylko) mają profile psychologiczne proste jak budowa cepa... Ogólnie całość jest niezła, bo ma niezły klimat, ale daleko temu do arcydzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, kolejny spoiler.

Matek, dla mnie spełnieniem dwóch marzeń był jeden z ostatnich odcinków 4 sezonu. Czekałem długo, aż Van Halden zacznie pracować dla drugiej strony i czekałem długo na aktywację Harrowa. To się doczekałem, cudowny odcinek ;]

Przyznaję rację, na taki odcinek i ja czekałem. Szczerze mówiąc, jednego i drugiego można było się spodziewać. Szczególnie na wybuch Van Aldena czekałem. Nie wiem, czy oglądałeś Icemana z Shannonem, ale od kiedy zobaczyłem ten film (średni, najwyżej dobry - świetny materiał na konkretny serial moim zdaniem, na film za wiele do pokazania), to właśnie na takiego Millera czekałem i ani trochę mnie nie zawiódł. Czekam na sporo scen z Van Aldenem w 5 sezonie, bo pole do popisu ogromne i czuję, że mnie nie zawiedzie.

 

Harrow też cały czas szedł pomału w kierunku jakiejś konkretnej roboty i ostatecznie wrócił, niestety na krótko. Chociaż niektórzy łudzą się, że jeszcze się pojawi... według mnie zakończenie jednoznaczne. Świetny gość, widziałem fragment jakiegoś filmu z nim, i dopiero po jakimś czasie załapałem, że to ten sam aktor. Bardzo dobrze zagrana postać. 

 

Ogólnie druga połowa 4 sezonu to w moim odczuciu najlepsza z całego serialu. Nawet Willie zaczął się podobać, bo na początku drażnił. Mistrzostwem jest rozwój postaci Eli'ego. Chyba moja ulubiona w tej chwili obok Rothsteina. Jestem pod wrażeniem, bo w tym serialu chyba każda postać jest dobrze zagrana, od głupiego Doyle'a, po Nucka. Chalky trochę się posypał i chyba już nie wróci. Oczywiście, są i drażniące role/postaci, ale jakoś i one mi pasują do tego całego otoczenia. 

 

Co do Jimmy'ego - fakt, brakuje go (ostatnio brat zaczął oglądać i widziałem z nim kilka odcinków 1 i 2 sezonu, brak Darmody'ego wrócił z większą siłą), szczególnie w 3 sezonie, moim zdaniem najsłabszym, ale również trzymającym bardzo wysoki poziom. Owen i Gyp na duży plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nawet 4 odcinki ale napisów jeszcze nie ma

Odcinki z tego co widzę są wszystkie już.

Napisy trzeba angielskie, bo na PL ze 2 miesiące się będzie czekać.

 

 

A True Detective oglądacie?

Nie widziałem, ale obsada i oceny mocno zachęcające. Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.