Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie tam wciągnął Hannibal, także sprawa jak najbardziej indywidualna. ;)

A te jego wizje zbrodni problemy z łbem trochę mnie męczą. Chociaż pomysły z makabrycznymi zbrodniami całkiem spoko.

 

Kto jeszcze nie ogarnął najnowszego odcinka Gry o Tron niech zapierdala szybko.

 

Szybko!

 

Ps. Luther faaaajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem póki co wszystkie książki z sagi Pieśni Lodu i Ognia (jakby ktoś nie wiedział, to na tej podstawie kręcona jest GRA O TRON) oraz Rodzine Borgiów (Puzo). I jeśli porównywać seriale to The Borgias >>> Game of Thrones.

 

1) Serial o Rodzince o wiele lepszy od książki, serial o Grach tragiczny w porównaniu do książki.

2) Zbyt ambitne podejście do adaptacji Gry spowodowało, że wątki tragicznie zaczęte i tragiczniej kończone albo olewane. W Borgiach troche przeinaczają fakty (śmierć Juana), ale trzyma się to kupy. Troche inaczej wyobrażałem sobie Lukrecje i Rodrigo, ale Irons robi swoje, natomiast ta laleczka spełnia oczekiwania tylko gdy ma włosy rozpuszczone.

 

Najbardziej śmieszy mnie, że ludzie rzucają tekstami, że to niemożliwe, żeby tyle postaci ginęło, że scenarzysta przesadza, szukam właśnie linku... o, mam -> http://wstaw.org/m/2013/06/04/1_6.JPG

Akurat może być bez ładu i składu ten post, bo piszę wtrakcie nauki do egzaminu, ale wyhajpowany serialik, który nie moze sprostać oczekiwaniom ma popularność większą niż lepszy serial, który przewyższa książke o pare poziomów . Osobiście uwielbiam sage PLiO, ale popularność marnego serialu mnie przeraża.

 

Jakby ktoś się zastanawiał to podbijam posty sprzed jakiegoś czasu: THE BORGIAS to serial, który warto obejrzeć jeśli kogoś kręci klimat renesansu, intryg i Włoch.

 

PS. Z tych takich nowszych to wspomniano już Hannibala (przetrwałem 6 odcinków, nie mogę się przemóc, wiadomo, że Hopkins zrobił coś takiego, że żaden śmiertelnik jego gry aktorskiej nie przebije, ale Mikkelsen jakoś daje rade, mimo to serial jest nudny, dużo przewidywalności, nic nowego nie wnosi, odnoszę wrażenie, że troche House MD tam jest...ale sceny gdy Lecter przygotowuje wykwintne dania z ludzkich organów + muzyka klasyczna + zdjęcia = majstersztyk. to chore, ale tylko dla tych scen warto obejrzeć...) oraz !!! DA VINCI'S DEMONS !!! - serial świetny, klimat Florencji, którą lubię, renesans 100%, humor, błyskotliwa fabuła, sporo wątków magii (dziwne), intrygi - Da Vinci jakiego się nie spodziewałeś, młody, przystojny, inteligentny, przeciwstawia sie Sykstusowi IV i jego siostrzencowi, poszukując Sekretnej Księgi, która prawdopodobnie jest w Nowym Świecie, o którym istnieniu mało kto jeszcze wie.

 

E: The Borgias 9/10; Da Vinci's Demons 8/10; Hannibal 4,5/10; Gra o Tron 5/10.

Edytowane przez Ugoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu! Jest ktoś jeszcze oglądający The Borgias na tym forum :)

 

Serial świetny, dużo bardzo dobrze zagranych postaci, mocne role epizodyczne (Machiavelli, Ferdynand, jeszcze paru pewnie by się znalazło). Ogólnie, poza nielicznymi wyjątkami, większość postaci jest zrealizowana konkretnie.

 

******* mnie pedalskie życie Micheletto. Nie mógł pozostać tylko cichym zabójcą? Za dużo czasu poświęcili jego romansowi, chociaż na akcję ma to spory wpływ.

 

Lekka niezgodność z historią ani trochę mi nie przeszkadza.

 

The Borgias to w tej chwili mój ulubiony serial zaraz obok Boardwalk Empire. Czekam na finałowy odcinek 3 sezonu i liczę, że zrobią 4, tak jak planowali na początku. Bo serial wciąga i to samo mówi każdy, kogo namówię do oglądania. Kuzynka pochłonęła 2 sezony w 2 dni.

 

Czekam jaki kolejny serial historyczny zrobi Showtime.

 

Gra o tron? Zacząłem oglądać po pierwszym sezonie Borgiów i... skończyłem na pierwszym odcinku. Nie ma porównania. Ani trochę mi się nie podoba, może też dlatego, że nie lubię fantasy. Ale nie rozumiem jarania się ludzi tym serialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewijam każdą pedalską scenę Micheletto, bo wprost uwielbiam tą jego bezwzględlość - jak kogos wytropi, patrzy tej osobie w twarz, a potem morduje. Jest o wiele lepszy niż postać z książki. Cezar dopiero w 3 sezonie się rozkręca, Lukrecja też już nieźle intryguje. W finale 3 sezonu wydaje mi się, że Cezar albo własnoręcznie zabije Alfonsa, albo każe to zrobić Micheletto.

Postać Katarzyny Sforzy tak na prawde z dupy, na dodatek to taka typowa milfa, jednak wątep Borgia vs. Sforza ciekawy. Śmierć jej synka i Ludovica - mocne. No ja liczę, że tak z 5-6 sezonów będzie, bo jeśli teraz skończą to duży niesmak zostanie.

 

Wg mnie: GoT ksiązki >>> GoT serial. Za wielka fabuła i za wiele postaci na serial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam go zabije chyba, a Lukrecja dobije. Micheletto ze złamanym sercem nie będzie miał żadnej ważnej roli do końca sezonu.

 

Nie wiadomo, czy będzie 4 sezon. Są plotki, że zamiast niego, mają zrobić dwa telewizyjne filmy, zamykające serial. Ale to tylko takie pomysły, 4 sezon nie jest wykluczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie został temat Borgiasów poruszony w grze Assassins Creed 2 i Assassins Creed Brotherhood. Głównym przeciwnikiem w 2 jest Hiszpan, który okazuje się Rodrigo Borgia, później papież, walczymy z nim jako wyżej wspomniany asasyn, ponieważ...Borgia jest templariuszem! Wrogiem wolności etc. etc. Natomiast w BH, przeciwnikiem jego syn, Cezar, dowódca wojsk papieskich, niszczy miasto głównego bohatera, jest na liście jego wrogów przez to. Akurat ciekawy motyw i spojrzenie na rodzine Borgiów przez pryzmat głębszych intryg. To tak jakby ktoś lubił gry akcji na konsole. (Akurat w tej grze, Rodrigo Borgia jest taki jakim go sobie wyobrażałem. W ogóle dużo postaci z serialu i książki tam się znajduje - jest Katarzyna Sforza, Micheletto.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wyszło info, że nie będzie więcej sezonów Borgiów. Nie zrobią nawet filmu kończącego wszystkie ważne wątki... Szkoda, nie powinni tego tak kończyć. Ale taka jest decyzja stacji, reżyser też jest bardzo zawiedziony.

 

Oby zrobili zaraz jakiś nowy historyczny serial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie btw najbardziej rozkurwia bo inaczej tego nie ujmę gra o tron. Gość(autor ksiązek) bawi się w boga. Zabija głownych bohaterów nagle, bez ceregieli. odcinek 9 obecnego sezonu ponoć mocno drastyczny.

 

to, że bohaterowie giną nagle jak kazdy smiertelnik jest i zaletą i wadą tego serialu. Wadą bo gdyby to było historycznie prawdziwe to ok. A to jest tylko fikcja więc wszystko zalezy jak autor bedzie chciał być "fajny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie btw najbardziej rozkurwia bo inaczej tego nie ujmę gra o tron. Gość(autor ksiązek) bawi się w boga. Zabija głownych bohaterów nagle, bez ceregieli. odcinek 9 obecnego sezonu ponoć mocno drastyczny.

 

to, że bohaterowie giną nagle jak kazdy smiertelnik jest i zaletą i wadą tego serialu. Wadą bo gdyby to było historycznie prawdziwe to ok. A to jest tylko fikcja więc wszystko zalezy jak autor bedzie chciał być "fajny".

Co nie zmienia faktu że dosyć oryginalne. Też po ostatnim odcinku miałem wtf na gębie i po chwili byłem wkurwiony ale nie przez to że zutylizował tych których zutylizował ale że nie moge włączyć od razu następnego odcinka. Teraz zalezy wszystko od tego jak dalej się potoczy cała historia bo jak ją zjebie to bedzie mozna mowic ze ******* pomysł ale jak to jest jakoś ciekawie rozwiązane to nie mam nic przeciwko takim niespodziankom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matek - akurat wczoraj jak wspomniałeś, że nie będą kręcić 4 sezonu Borgiasów to tak sprawdziłem sobie czy to prawda i podali, że Showtime nowy serial ma w planach o fikcyjnym papieżu Sykstusie VI. Sykstus V panował pod koniec XVIw. więc to pewnie papież będzie z niedalekiej przyszłości http://www.tvrage.com/shows/id-33963 . Czy historyczny to nie wiem, może przesadziłem, że tak pomyślałem, ale o serialu mało wiadomo, jedynie obsada znana, niedługo Pilota rzucą.

 

Przeczytajcie książki Martina, bo są o wiele ciekawsze niż serial, który zdąży nie raz spi*****ić fabułe. Możliwe, że za dużo tej śmierci tam, ale to urok tej sagi. W Harrym Potterze główny bohater nie umiera. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie książki Martina, bo są o wiele ciekawsze niż serial, który zdąży nie raz spi*****ić fabułe.

co na przykład?

 

bo ta twoja krytyka wygląda na zupełnie nieuzasadnioną (czytałem książki) i głównie na zasadzie typowej dla fanów danej pozycji, czyli jeśli nie jest dokładnie jak w książce to źle, bo ignorujemy realia tworzenia serialów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że nie oglądajcie, bo nie trzyma się książki. Napisałem, swoje zdanie i to jak mi się podobało/nie podobało.

 

Jaki przykład? Co mam 10x pisać 'Gre o Tron'? Sama nazwa Saga Pieśni Lodu i Ognia dla nie jakaś nie fajna i nie chcę takiej głupiej nazwy powtarzać cały czas, a miałem właśnie tylko tę sagę na myśli jeśli pisałem 'książki Martina'.

OSOBIŚCIE: Kilku aktorów mi nie pasuje do postaci. Olewają ważne wątki, na rzecz tych mniej ważnych. Nie każ mi tylko ich wymieniać, bo musiałbym przewertować 2 pierwsze sezony oraz książki. Dla mnie i W MOIM odczuciu jest to słaby serial. A, że Tobie się podoba to już tylko Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z historycznych to polecam Vikings niedawano zacząłem oglądać i po paru odcinkach jest naprawdę dobrze z historią momentami jest na bakier ale ogląda się świetnie

 

http://hatak.pl/artykuly/vikings-01x01

tanio zrobiony ale świetny! Biblia mi jakoś nie przypadła do gustu.

 

bo ta twoja krytyka wygląda na zupełnie nieuzasadnioną (czytałem książki) i głównie na zasadzie typowej dla fanów danej pozycji, czyli jeśli nie jest dokładnie jak w książce to źle, bo ignorujemy realia tworzenia serialów.

serial jest świetny ale książka jest lepsza prawda?:)

ja przeczytałem wszystkie części w przerwie między drugim a trzecim sezonem. pierwszy sezon mega, drugi dość nudny i za dużo wątków i jak ktoś nie czytał to ciężko nieraz się połapać. teraz oglądam trzeci sezon z mniejszą ciekawością ale jest dobrze zrobiony. oczywiście wątek gejowski rozpierdala mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że dosyć oryginalne. Też po ostatnim odcinku miałem wtf na gębie i po chwili byłem wkurwiony ale nie przez to że zutylizował tych których zutylizował ale że nie moge włączyć od razu następnego odcinka.

niestety za wiele w ostatnim odcinku serii się nie wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.