Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego Oficera omijać? 

 

Szyc, aktorstwo, całe wykonanie serialu na modłę "madafaka USA" gdzie naboje w pistoletach się nie kończą i Małaszyński jako, zabójca-komandos i szczfany lis w jednym. Zmęczyłem pierwszy sezon, drugiego połowę, a trzeciego nie chcę nawet ruszać. 

 

Lepiej jeszcze raz obejrzeć Pitbulla.

Edytowane przez Przemek_Orliński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jestem wymyśleć na poparcie tego zdania to brytyjski akcent. Wszystko inne amerykanie są w stanie zrobić lepiej i mówi to osoba, która Utopię ocenia bardzo wysoko.

Nie zgodzę się - Amerykanie mają tendencje do przewagi formy nad treścią - rzadko kiedy drugi sezon trzyma klimat pierwszego bo już trzeba iść w efekciarstwo. PEaky blinders miażdży grą aktorską wszystko co jest w serialach amerykańskich. A Gomorra na mój gust realizmem to chyba nawet The Wire. Zresztą Gomorra to też inna skala - tam rozwalono cały salon samochodowy bo nie chcieli sprzedać ( i tak naprawdę się dzieje w Napoli) a chłopcy z blokowisk to co handlowali prochami na małą skalę ale w prawdziwej wojnie gangów to by wymiękli od ręki. Zresztą Albańczycy czy Ruscy opanowali większość rynku hery w Stanach i to praktycznie w kilka lat. W USA Europejskie mafie rządzą . Ewentualnie Meksyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie ?

Pitbull
Bez Tajemnic
Glina

Jeśli chodzi o ilość odcinków w amerykańskich produkcjach to zgadzam się tylko częściowo. "Lost" nie był dobry ani przez sekunde, Prison Break skorzystałby, gdyby skończył się na 1 sezonie. Ale wiecie już jakie mam zdanie na temat tego typu produkcji.

Z kolei, Deadwood rozkręciło się w drugim sezonie, przy czym pierwszy i tak był zajebisty. Zakończenie serialu po 3 sezonie było skandale. Po obejrzeniu The Wire w HD stwierdzam, że 2 sezon jest jednak najmocniejszy. W ogóle w The Wire poziom nie spada z odcinka z odcinek, to wiadomo ;] Carnivale skończył się zbyt szybko. Boardwalk był za długi, tak to widzę z perspektywy czasu. Entourage był równy do końca. Gra o Tron rozkwita. Ale to tylko seriale HBO.

Walking Dead był dla mnie podejrzany ale ostatnie odcinki podgrzały mnie na nowo, jebać wakacje, chce październik już.

A procedurale są zwykle zdecydowanie za długo emitowane ale Amerykanie lubią się gapić w telewizor bezrefleksyjnie i bezwysiłkowo, taka specyfika.


Aha, boję się, że Hannibal mnie znudzi w 3 sezonie, bo niczym nie zaskoczy. To specyfika seriali, które szokują. Pisałem to o Shameless, zresztą Fiona jest przepiękna ale starzeje się na ekranie i ileż mozna tę samą dupę podziwiac, am I right ?

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boardwalk Empire za długi? Przecież tam przydałby się jeszcze jeden, lub nawet pół sezonu, żeby domknąć niektóre wątki jak się nalezy i żeby nie było takich beznadziejnych akcji w stylu: ciekawe co zrobi w następnym sezonie Arnold Rothstein. Przychodzi następny sezon: to już x lat od jego śmierci.

 

Ale kasa była potrzebna na smoki i gołe dupy by fani gry o tron byli zadowoleni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się - Amerykanie mają tendencje do przewagi formy nad treścią - rzadko kiedy drugi sezon trzyma klimat pierwszego bo już trzeba iść w efekciarstwo. PEaky blinders miażdży grą aktorską wszystko co jest w serialach amerykańskich. A Gomorra na mój gust realizmem to chyba nawet The Wire. Zresztą Gomorra to też inna skala - tam rozwalono cały salon samochodowy bo nie chcieli sprzedać ( i tak naprawdę się dzieje w Napoli) a chłopcy z blokowisk to co handlowali prochami na małą skalę ale w prawdziwej wojnie gangów to by wymiękli od ręki. Zresztą Albańczycy czy Ruscy opanowali większość rynku hery w Stanach i to praktycznie w kilka lat. W USA Europejskie mafie rządzą . Ewentualnie Meksyk.

 

Ale co ma do rzeczy to jak w realu radzą sobie mafie? The Wire to mikroklimat Baltimore i szczyt realizmu więc nie chciałbym za bardzo żeby pokazywali tam rzeczy, których w realu nie ma. 

 

Seriale amerykańskie psują się jak każde inne kiedy znika efekt świeżości. Ale mimo wszystko tych świetnych-przez-wszystkie-sezony produkcji i tak jest wiele i i tak jest ich najwięcej porównując z innymi krajami. Gomorry nie oglądałem, ale Peaky Blinders to w sumie nic nadzwyczajnego i nie miałem ochoty kontynuowac po kilku odcinkach.

 

---@mythos

 

Nie znam seriali o których napisałeś Mythos więc na ten temat nie będę się wypowiadał. Z tym, że ja fanem brytyjskiego humoru nie jestem więc pewnie i tak moja ocena nie byłaby obiektywna.

 

---@Mentor

 

No ja z Boschem mam podobne odczucia tzn. miło się oglądało, ale dupska mi nie urwał i raczej znajomym polecać nie będę. Ale samo to co robiło HBO z The Wire, Deadwood, OZ, True Detective czy GoT to jest dla mnie poziom nie do przeskoczenia jeżeli chodzi o seriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie tego wyjaśnić chyba. Pewnie sentyment z powodu wątku polskiego, flaga na biurku Walczyka itd.

Oglądając The Wire pierwszy raz, po pierwszym sezonie byłem podjarany serialem o murzynach z Baltimore więc byłem lekko zaskoczony i nieusatysfakcjonowany. Obejrzawszy kolejny raz jaram się, ponieważ polityki wchodzi w tym sezonie co raz mocniej, a murzyni stają się tłem dla innych wydarzeń. Jako tło też są spoko - patrz wejście Cheese'a.

 

I o wiele mocniej niż kiedyś kibicowałem postaci Franka Sobotki. Lepiej go zrozumiałem tym razem.

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.