Skocz do zawartości

2024 Draft


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

Sledze ten draft jakos z pol roku, nigdy zadnego tak nie sledzilem, takze tez sie wypowiem, najwyzej bedzie mozna sie posmiac za 5 lat.

Najlepsi gracze za kilka lat:

1. Holland - gosc bedzie albo najlepszym graczem tego draftu albo Jadenem McDanielsem. Nie wyobrażam sobie nic ponizej. Ale jako, ze w niego wierze to daje go przed Shepparda.

2.Sheppard - potencjal na bycie lepszym od Hollanda I najlepszym graczem tego draftu, uwielbiam go po prostu.

3. Castle - Marcus Smart na sterydach to realny scenariusz.

Nie jaram sie totalnie:

1. Dillingham - Trae Young w D to dla niego bedzie komplement. Imo osunie sie w drafcie, nie widze go z takimi warunkami w NBA na poziomie startera.

2. Salaun - pachnie mi kolejnym projektem if if if, ktory nigdy sie nie spelni, idealny pick dla jakis Raptors.

3. Buzelis - nie kumam hajpu, gosc jest gorszym shooterem niz Holland, bez jego atletyzmu I perimeter D.

Nie jaram sie, ale doceniam I beda niezli:

1. Sarr - mobilny shotblocker zawsze spoko, jak nauczy sie cokolwiek w ataku to beda z niego ludzie I pewnie bedzie czolowym grajkiem tego draftu.

2. Risascher - swietna podloga, pewnie jakis lepszy w D MPJ. Jak trafi do Spurs gdzie bedzie mogl byc w cieniu i nie grac duzo z pilka, to bedzie swietny. Jak trafi gdzies, gdzie bedzie musial byc franchise playerem, grac z pilka I oddawac po 17 rzutów na mecz, to moze byc brzydko.

3. Cody Williams - jakby nie byl bratem tego Williamsa, to imo poszedlby nizej. Ale jest i ludzie go troche przeceniaja, a to zupelnie inny profil gracza niz J Dub. Co nie zmienia faktu, ze powinien byc niezly.

Sleeperzy 1 runda:

1. Holmes - mobilny shotblocker zawsze spoko 2.0, z tym ze w odroznieniu do Sarra potrafi grac w ataku, czy atakowac po closeoutach. Alez by mi siadl z Davisem w Lakers...

2. Ryan Dunn - jesli doda jakikolwiek rzut, to ratuj sie kto moze. Tata Thybulla, Camary i kto tam jeszcze moze byc w D. Rzut nie wyglada koslawo.

3. Topic - tylko dlatego, ze moze sie osunac przez te kontuzje. Tak, to dawalbym go do potencjalnych najlepszych graczy draftu kosztem Castla. Nie martwie sie o finishing czy brak atletyzmu, bo bez problemu bedzie konczyl pod koszem grajac swoim tempem cos jak Luka. W D tez mozna go bedzie ukryc na wyzszych grajkach.

Sleeperzy 2 runda:

1. Adem Bona - nie widzialem tak szybkiego na nogach I tak mobilnego wysokiego chyba nigdy. Moze bronic od 1-5. Motor, grit. Uwielbiam takich gosci.

2. Jalen Bridges -  z racji wieku zmiejsca powinien dac mega impact, idealny 3&D do dzisiejszej koszykowki.

3. Ajay Mitchell - Brunson vibez na maxa, kocie ruchy. On I Jaylon Tyson najbardziej mnie kupili swoim poruszaniem sie I gra z pilka. Swietne procenty z gry. Nie zdziwi mnie jak pojdzie w 1 rundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem spoko draft, gdzie widze sporo studzikow:

1. Alexandre Sarr - szkoda ze ma trafic do Wizards, bo imo ma idealny skillset do bycia rolesem pod superstarsow, a w wiz nie ma nawet zwyklych starsow, nie ma niczego. Cos ala duet centrow z mavs, tylko lepszy. Mysle, ze by sie odnalazl w Atlancie jako fit pod Trae/Dejounte.
2. Dalton Knecht swietny skillset, bdb atletyzm i warunki fizyczne
3. Zach Edey - bardzo ciekawy przypadek. Ciezko go imo porownac z jakikolwiek innym graczem, zwlaszcza jesli wezmiemy pod uwage takie aspekty jak dominacje, size, atletyzm ktore zaprezentowal w NCAA jak i w pre draft combine.
Wydaje mi sie, ze jest mocno niedoceniany.
Idealnie jakby trafil do Wizzards, gdzie moglby grac jako zdezydowana opcja numer 1. Dodatkowo wplynalby mysle na zainteresowanie ich ekipa wielu fanow Edeya. Niestety Wizards wylosowali 2 i raczej nie ma szans zeby tam trafil. Jakby
Nie jestem fanem gry opartej na FT, ale w NBA jest to dosc przydatne. Wydaje mi sie tez, ze ma w swoim arsenale wiecej, jak i ma talent do szybkiej nauki nowych elementow. Jak bedzie dostepny z pickiem OKC i Ci go nie wezma to sie mocno zawiode .. Low risk high reward z ich strony. Moglby grac jako zmiennik Cheta i troche minut z nim.
Mysle, ze moze isc z 8 pickiem do SAS oraz ze Charlotte i  Detroit powinno go rozwazyc ze swoimi wyborami (chociaz beznadziejnie fituje z ich mlodymi i zdolnymi centrami).
    Ogolnie to moze powinien isc z jedynka, ale zapewne nie wypada.
4. Cody Williams - moj ulubiony gracz z draftu.
5. Zaccharie Risacher - spory potencjal.
6. Stephon Castle - Niepokoi Jego rzut, ale bez tego ma wszystko. Chyba najlepszy PG tego draftu, swietny defensor. Mysle ze trafi z 4 do SAS.
7. Reed Sheppard - podoba mi sie comparison an nbadraft.net:
Mark Price/Jimmer Fredette
Jakby to byl Mark Price to wiaomo ze jedyneczka.
Jego shooting by sie mocno przydal DET.
8. Donovan Clingan - najmnie ryzykowny chyba pick z calego draftu. Wiadomo ze bedzie to swietnie defensywny center ala Kessler.
9. Tristan da Silva - wydaje sie byc dosc pewnym rolesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mac napisał(a):

oby lal wzielo Knechta

Mówisz, masz. 😉

Ware w Jest - jestem w szoku.

76ers - Mccain - nie, zobaczymy co dalej.

Sacramento - Carter - mocny tłok, ale jaram się.

OKC - Topić, mogą poczekać 

Wizz - Deni sprzedany za dwa picki? Nice - Bub - trochę średni fit, ale postawią na niego.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawks wzięli jedynego gracza z tej klasy draftu który mnie intryguje, o którego na pewno mocno bym powalczył. Brawo dla Atlanty - zdecydowanie dobry ruch. Brawa również dla Miami, Lakers, Pistons i Jazz. To są wygrani tego draftu według mnie. Heat zgarnęli extra centra. Że do wyboru Lakers ostał się Knecht to naprawdę duże zdziwko. Holland to również mocny i pewny wybór Pistons. Cody pasuje z kolei do Jazz i to również będzie dobry wybór.

Plus można też zapisać dla Wizards. Duo Sarr z Carringtonem powinno się sprawdzić.

Przegrani tego draftu to Memphis i jestem zawiedziony wyborem Oklahomy. Sądziłem, że zgarną Ware'a, tak to wybrali go Heat i powinni mieć z niego naprawdę dużo pociechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oglądałem, ale po tym co Spurs odpier%&%&li z ósmym pickiem to mi się odechciało

Całe szczęście, że popchnęli tego karła w wymianie do Wilków za niezastrzeżony w 31'. Szanse na to, że taki wioskowy market do tego czasu porządnie się wykolei są jednak duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mich@lik napisał(a):

Co z tym Filipowskim, że nikt go nie wybrał?

Brawa dla Hawks i steal Lakers. Sarr nie chciał Hawks, no to niech męczy się w Wizards.

Liczyłem, że wyląduje w Celtics. Brakuje tam wysokiego, fajne nazwisko no i spełnia rasistowskie kryteria Bostonu, jest biały 😁

Też mnie to ciekawi.

p.s. Celtics wybrali nowego Sama Hausera.

6 minut temu, Roggi napisał(a):

Całe szczęście, że popchnęli tego karła w wymianie do Wilków za niezastrzeżony w 31'. Szanse na to, że taki wioskowy market do tego czasu porządnie się wykolei są jednak duże.

Tak z ciekawości, San Antonio to nie jest amerykańskie zadupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Roggi napisał(a):

Całe szczęście, że popchnęli tego karła w wymianie do Wilków za niezastrzeżony w 31'. Szanse na to, że taki wioskowy market do tego czasu porządnie się wykolei są jednak duże.

Do 2031 r. to zdąży jeszcze wybuchnąć wojna atomowa między USA, Rosją i Chinami. I wtedy picki draftowe Teksańczyków będą ich najmniejszym powodem do zmartwień ;) Oceniam ten Draft w perspektywie tu i teraz, a nie w perspektywie odległej przyszłości. Bo właśnie tu i teraz Spurs muszą budować wokół Wemby'ego.

Wybrali Castle'a (nr 4) i Dillinghama (nr 8). Byłem zachwycony, bo Castle to PG dobry w obronie ale bez rzutu. Z kolei Dilingham to PG słaby w obronie ale bardzo skuteczny pod koszem rywali (OK, zgodzę się, że nie ma rewelacyjnych warunków fizycznych, tu nie ma o co się spierać) ;) Dostaliby w ten sposób dwóch, teoretycznie perspektywicznych PG, którzy mogliby się wzajemnie uzupełniać i szkolić na parkiecie (np. po opchnięciu Tre Jonesa).

Niestety, Spurs od dawna nie mieli dwóch aż tak wysokich wyborów w Drafcie i wygląda na to, że po wyborze Dillinghama poczuli się nieswojo jak rusek w demokracji. A co robi rusek w demokracji? Zaczyna kombinować jak dwa konie pod dwie górki. No i Spurs wykombinowali, że pozwolą przechwycić Dillinghama praktycznie za nic (to "NIC" - jeszcze raz podkreślam - jest oceniane na chwilę obecną, pewnie, że w 2031 r. może okazać się jednak "CZYMŚ"). Ale to akademickie rozważania ...

Sensu oddania Dillinghama nie widzę żadnego. Nooo, chyba, że Spurs użyją prawa do tych picków do jakiejś wymiany robionej np. za rok albo maksymalnie za dwa lata (w celu pozyskania jakiegoś konkretnego już ukształtowanego grajka). Pożyjemy zobaczymy. Ale znamienne jest to, że nawet w tak słabym Drafcie żadna inna drużyna wybierająca w pierwszej dwudziestce Draftu niczego nie odj&&ała, tylko brała to, co jest. W Spurs kombinowanie 😕 

Jak w 2030 albo 2031 r. dostaniemy za to drugiego Duncana (albo przynajmniej drugiego Leonarda) to odszczekam oczywiście ;) O ile ruskie to właśnie na nas nie zrzucą atomówki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SpursNation ja nie jestem fanem dillinghama, ale tez uwazam transfer za zly ruch. Lepszy dilly w garsci niz nie wiadomo co za 6 lat.

Chociaz z drugiej strony minesote juz zacznie lapac problem podatkow, a za 3-4 lata przez te podatki malo ktora druzyna bedzie mogla zaoferowac max zawodnikowi i taki pik w 2030, 2031 moze okazac sie na wage zlota, ale to zbyt odlegla przyszlosc, ktorej mozemy nie dozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy uznać że powyższa wymiana za odległy unprotected 2031 pick i swap 2030 jest bardzo rozczarowująca. Tu nie ma co pisać. Ale warto spojrzeć na ewentualne pozytywy na dziś niestety pisane na siłę. 
 

1. Ocena draftu. 
 

Spurs oddając wysoki pick jak na ich standardy ( poza jedynkami i #4 nie wybierano tak wysoko od czasu Elliota ) musieli ocenić pozostałe nazwiska na mało rokujące a i wybranie #4 jeżeli Castle to cel 1 uznano za tyle satysfakcjonujące że zakończono proces. 
 

2. druga runda:

spurs mają 2 wybory i może widząc jakie nazwiska jeszcze nie poszły może jest to i pomysł na rozwój organiczny. 
 

3. Wemby chce walczyć już teraz 

draft 2025 jest postrzegany jako dużo bardziej obiecujący i spurs #8 chcieli sprzedać właśnie pod 2025. Nie udało się. Nikt nie sprzedawał więc zebrano ze stołu „półtora Picku” co ważne niechronionego 

 

4. potencjał Wilków. 
 

jakbym miał wybierać odległe wybory to oczywiste że warto pozyskać pick Wilków Hornets czy innych Kings niż klubów o stałej wysokiej renomie. To może będzie już koniec Edwardsa jeżeli chodzi o rozwój ale i jego szczyt wypłaty co może utrudnić budować zespół lub co lepsze dla spurs Edwards znudzony Wilkami jak KG będzie gdzieś indziej. Pick zagadka ale może i żywe złoto. Swap tylko jako wisienka na torcie 

5. wzmocnienia na dziś 

Jezeli spurs uznali że nie ma nazwisk które ich wzmocnią na dziś to postąpili słusznie. Kropka. 
 

6. cap space 

jeżeli spurs kombinują mimo wszystko wzmocnienia już na dziś to może branie kolejnych assetow na wymiany ( 1st unprotected i swap ) oraz poprawienie cap space o parę milionów może pomóc zrobić ruch w to lato 

7. Prosta zasada playing time 

spurs najmłodsza ekipa w NBA potrzebuje weterana oraz ma ograniczony do podziału czas gry dla nowych graczy. Po prostu matematycznie nie jest możliwe przy tylu 19 - 22 latkach wygenerować kolejne 2 miejsca w rotacji ( mając dodam 2 x 2rd extra) 

8. plan 2025 

jeżeli planem jest „niesłychanie” Wemby „chce walczyć już w 24 roku” to można podziwiać spurs że realizują swój plan 25 i nie dają sobie wejść na głowę Wemby.

Dodatkowe assety mogą lekko służyć na pozyskanie gwiazdy za rok stąd sprzedaż #8 niejako do zamrażarki za rok. Pamiętajmy że nie branie tego rookie z 8 i za rok będzie w salary cap taniej bo nie będzie 2 roku kontraktu #8. 
 

9. Przygody w obronie Doncica w finałach pokazuje że Dilly może być potężnym problemem gdy będzie atakowany w obronie w grze o wysoką stawkę. Gość jest mega sympatyczny i lubię go ale może w Wilkach będzie mu lepiej. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.