Skocz do zawartości

ATF - GOAT Polak


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, julekstep napisał:

u Ciebie problem jest taki że 80's i early 90's to tragiczny moment jeśli chodzi o stylówe kobiet

zmarnowany peak (mimo topowych accolades!)

Mimo tragicznych strojów, beznadziejnych makijaż, c***owych fryzur i tragicznej jakości zdjęć, to naprawdę trudno nie zauważyć czystego value

To ważny dzień dla Anety Kręglickiej. 32 lata temu została Miss Świata! -  Styl w INTERIA.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

u Ciebie problem jest taki że 80's i early 90's to tragiczny moment jeśli chodzi o stylówe kobiet

Gorzej niestety było w latach 60tych. Są przepiękne polskie aktorki z tamtego okresu , które może co 5 zdjecie mają fajne bo napuszone fryzury, bezkształtne kwieciste sukienki obniżają wartość. 

I uroda tamtych aktorek jest wyzej niż obecnych ale niestety można poszukać wiele niekorzystnych zdjęc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Wstyd, że Juliusz się nie załapał. W dodatku tu był potencjał na epicką inbe Mickiewicz vs Słowacki, co tylko zaostrzyłoby rywalizację xD

Bo ja wiem. Cali romantycy to jest ogólnie mocno naciągana sprawa. Pozytywiści tworzyli o wiele lepsze dzieła. O ile jeszcze można jakoś bronić Mickiewicza to akurat Słowacki literacko jest tak se. To już Prusa cenię wyżej. W ogóle w literaturze jesteśmy mocni. Większość Nobl ito juz wysoka półka. Singer. Tokarczuk . Chyba najmniej mi pasuje Miłosz. Nie mogę się jakoś do niego przekonać . Taki Twardoch dla mnei też jest wyżej od Słowackiego czy Miłosza ale to jest ogólnie taki temat , który ciężko skopać . Tam każdy wybór jest poniekąd dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Braveheart22 napisał:

Wstyd, że Juliusz się nie załapał. W dodatku tu był potencjał na epicką inbe Mickiewicz vs Słowacki, co tylko zaostrzyłoby rywalizację xD

No wstyd, ale ja np nienawidzilem jego ksiazek, a mam mega sentyment do Pana Cogito, dlatego Zbychu wjechal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Braveheart22 napisał:

Dla mnie twórczość Słowackiego się zdecydowanie broni i powinien tu być. 

Z dużych nazwisk, z jeszcze bardziej odległych czasów to Kochanowski, chyba warto choć wspomnieć o nim. 

A takiego Herberta mam wyżej niż Miłosza. 

 

Ostatnio przerabiałem Balladynę i jest to bardzo słabe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DRK napisał:

Może i paru  znalazłoby sie z takim impactem jak Chmielnicki. Ale u niego dochodzą jeszcze,, punkty " za zbrodnie na ludzkości. Nasi rozpasani magnaci w tym elemencie sporo do niego tracą. Oni robili szkody raczej,, geopolityczne" 

Musiałbyś zdefiniować zbrodnie na ludzkości bo przecież taki Jarema robił jatki chyba nawet na większą skalę. Dorzuć do tego szlachtę która sobie wybiera Kalinowskiego na hetmana choc pewnie to był najgorszy możliwy wojskowy dowódca , która okrutnie przerżnął dwie kluczowe bitwy. Do tego niekompetnego króla. Radziwiłłów, któzy woleli namówić jednego ze swoic do pierwszego liberum veto niż pozwolić zebrać kasę na żołd i armię ..

Nawet cieżko powiedzieć by Chmielnicki na początku wystąpił przeciwko Polsce. To był raczej bunt przeciwko magnatom oraz niszczeniu kościoła prawosławnego. Historię piszą zwycięzcy więc po Chmielnickim się jedzie aż miło ale to nie on rozpieprzył Polske i zostawił kraj w ruinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.