Skocz do zawartości

ATF - GOAT Polak


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, julekstep napisał:

paryski piknik z prime Polą pod rzeźbą Mitoraja a w tle przygrywa Rubinstein

 

TEŻ TO WIDZĘ

w tle Lewandowski wesoło żongluje piłeczka, a Tarski tłumaczy paradoks piłki Grossowi, by w tym czasie Sendlerowa mogła niezauważenie wyprowadzić Singera sprzed oczu żandarmów z Vichy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Chytruz napisał:

Nauka - Bronisław Malinowski

To już wolałbym Ernesta Malinowskiego w tej kategorii

Godzinę temu, Braveheart22 napisał:

Dobra, jak Fluber bierze Ulama to już można poruszyć temat nauki ze spoilerami. 

5 nazwisk sobie zapisałem, zanim się już na dobre rozpędziliście z wyborami w tej kategorii i zaczęło brakować miejsc do wypełnienia. 

Czochralski, Funk, Weigl, Hirszfeld, Ulam (kolejność przypadkowa). Imho, każdy z nich mógłby tu zdecydowanie walczyć o miejsca w górnej połówce (nawet o 3 miejsce po zdecydowanym top2). Lepsi kandydaci od wielu, którzy poszli w tym ATF. 

Czochralski w końcu poszedł, Ulama weźmie Fluber na końcu. 

Zabraknie za to trzech naukowców z wybitnymi osiągnięciami,  dorobek spokojnie na Nobla każdy z nich, można wręcz powiedzieć, że okradli ich z tej nagrody. Ich brak, Wasza strata! 

@RappaR Banach i Ulam raczej ten sam tier

ps. W kategorii aktywizm zostały tylko dwa miejsca, a też jeszcze kilka mocnych postaci widzę. 

Zamiast Funka Weigla i Hirszfelda, bardziej połasiłbym się na Jacka Karpińskiego, czy wspomnianego wyżej Ernesta Malinowskiego, też Józef Hoffmann mógł tu być rozważany.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

nie rozumiem po co tutaj wchodzić i rzucać jakimiś spoilerami, szczególnie jak za 1-2 dni będzie po drafcie i każdy będzie mógł się podzielić swoimi pokrzywdzonymi brakiem wyboru ulubieńcami lol

Może to robią, żeby "Twoich ulubieńców" spychać niżej w rankingu?! 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Braveheart22 napisał:

masz już wyżej wyjaśnione

Od kiedy to klasyfikację medalową się ustawia pod kątem ilości medali a nie ilosci złota? To jakas nowa metoda . Czy po prostu zmieniasz zasady bo tak pasuje pod kątem argumentacji

? By ci wyszło ,że jednak była TOP10? Choć tak naprawdę nie jest... Poza tym ja nadal nie wiem jakim  cudem poszła przed Włodarczyk.Poza tym wbrew pozorom to ogólnie biegi od pewnego czasu juz nie mają wielkiej konkurencji bo z różnych względów zarówno Rosjanki jak i Finki przestały się liczyć. Neumannowca zakończyła karierę. Smgun też praktycznie

Czołówka była może mocna . Ale głębi nie było żadnej.. O medale było łatwiej niż 10 lat wcześniej bo w latach 10-18 to była głównie Kalla Norweżki i to wszystko.

Tak naprawdę Włodarczyk bije na głowe osiagnięcia Kowalczyk. A jeszcze nie poszedł ktoś kto ma najwięcej medali MŚ w historii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jack napisał:

I nie pójdzie bo wszyscy pamiętają jego występy na olimpiadzie. I nawet nie chodzi o medale ale o styl. A właściwie brak w obu przypadkach. 

Chyba mówimy o kimś innym bo ja mówię o kimś kto ma 2 złota olimpijskie. 5 złotych MŚ i ma najwięcej medali w historii tej dyscypliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ely3 napisał:

Chyba mówimy o kimś innym bo ja mówię o kimś kto ma 2 złota olimpijskie. 5 złotych MŚ i ma najwięcej medali w historii tej dyscypliny

Nie wiem czy ktoś go weźmie bo ten sport, zwłaszcza w tamtych czasach ze sportem nie miał wiele wspólnego 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Nie wiem czy ktoś go weźmie bo ten sport, zwłaszcza w tamtych czasach ze sportem nie miał wiele wspólnego 

A jesteś pewien ,ze obecny ma? W sensie nie tylko w tej dyscyplinie ale w ogóle?Że Rosjanie to jest wyjątek a Marian Jones to czarna owca w amerykańskim sporcie?

Ale jak już mówimy o tej dyscyplinie to raczej wtedy jeszcze było normalnie dopiero lata 80te i 90 przyniosły przegięcie na maxa Do połowy lat 70 te wyniki nie wynikały tylko z dopingu. Potem to już nikt sie niczym nie przejmował

W historii tej dyscypliny jest rozpatrywany w TOP3 historii gdzie dwóch Turków i jeden moze Grek są lepsi ale to zależy jak kto liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.