Skocz do zawartości

ATF - GOAT Polak


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, RappaR napisał:

Zawsze mnie bawi jak Ely3 wypowiada się na każdy możliwy temat zgrywając eksperta korzystając z tego, że ktoś po prostu milczy, bo się na tym nie zna, aż ktoś go jak zwykle z łatwością wyjaśnia :D 

Ban wisi w powietrzu! 

24 minuty temu, julekstep napisał:

też to właśnie znalazłem xDDD

faktycznie fatalna ekipa co jest drugim największym faworytem przed turniejem xD

 

nie to co potężna Polska, która była w 2022 za Serbią czy Senegalem :) 

 

Nawet bukmacherzy wiedzą, że Lewandowski to c***, nie lider :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BMF napisał:

Z list statystycznych IAAF. Aczkolwiek z tego co widzę, możliwe, że tam mają limity wynikowe w biegach, żeby być wrzuconym na listę, w każdym razie do 22.40 (poziom kobiety ze światowego top20) dane są takie jak powyżej dla mężczyzn.

Tak że MŚ na 200m >>> MŚ w rzucie młotem, ale ME na 200m już meh, ot co 30% gorszej genetycznie puli talentu.

Ok, nie wiem czy te listy zawierają np. te wszystkie sekcje sportowe uczelni w USA. Niemniej wydaje mi się to dość oczywiste, że ilość osób trenujących zawodowo (a za takie traktuję już te na uczelnianym poziomie) biegi sprinterskie jest o wiele wyższa niż liczba osób rzucających młotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

 i serio trzeba Tobie tłumaczyć dlaczego to tak wyglądało na tle dzisiejszych kopaczy i że tak jest praktycznie z każdą jedną dyscypliną?

no to pokazuje tylko ze dzisiejsi sportowcy są w c*** lepsi niż ci sprzed 30 lat, praktycznie wszędzie poza sportami drużynowymi, gdzie wciąż trwają debaty kto najlepszym piłkarzem - Maradona, Pele czy Messi - co jest jak porównywanie ~Aguero ~Gabriela Jesusa do Messiego , czy w koszykówce.

Dla porównania na 100metrow kobiet wciąż rekord świata należy do laski, która zrobiła ho w 88’ roku wiec klasycznie kobiety w sporcie ciągną druta, ale jednocześnie udowadnia to, ze te wszystkie używki, czy sprzęt nie są jedynym powodem dla których 30lat temu sportowcy byli generalnie o klasę słabsi niż obecni. 

 

14 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

 i serio trzeba Tobie tłumaczyć dlaczego to tak wyglądało na tle dzisiejszych kopaczy i że tak jest praktycznie z każdą jedną dyscypliną?

no to pokazuje tylko ze dzisiejsi sportowcy są w c*** lepsi niż ci sprzed 30 lat, praktycznie wszędzie poza sportami drużynowymi, gdzie wciąż trwają debaty kto najlepszym piłkarzem - Maradona, Pele czy Messi - co jest jak porównywanie ~Aguero ~Gabriela Jesusa do Messiego , czy w koszykówce.

Dla porównania na 100metrow kobiet wciąż rekord świata należy do laski, która zrobiła ho w 88’ roku wiec klasycznie kobiety w sporcie ciągną druta, ale jednocześnie udowadnia to, ze te wszystkie używki, czy sprzęt nie są jedynym powodem dla których 30lat temu sportowcy byli generalnie o klasę słabsi niż obecni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Chciałem i byłem zaproszony, ale jak wyszedłem z pracy i odczytałem, to już było zamknięte :(

Nie każdy jest Julekstepem :(

byś był uczciwym etato-opierdalaczem a nie krwiożerczym przedsiębiorcą to byś miał

to marcus marcusowi zgotował ten los!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Po pierwsze jej główna rywalka to prawdopodobnie najlepsza zawodniczka w historii zimowego sportu (ogólnie wybitnie mocne Norweżki, bo przecież oprócz Bjoergen była jeszcze Johaug, a jeszcze świetna Szwedka Kalla, którą można dodać, wybitna konkurencja) . Po drugie, Justyna i tak potrafiła kilkukrotnie ją pokonać. 

Dalej. Jeśli chodzi o MŚ to indywidualnie all-time jest 6 w ilości medali, 9 pod względem złotych. W IO pewnie niewiele gorzej (nie mogę znaleźć na szybko klasyfikacji bez drużynowych medali, wieczorem postaram się uzupełnić). 

3 miejsce w historii pod względem zwycięstw i liczby podium w PŚ. 4 kryształowe kule (tylko jedna zawodniczka miała więcej, 5), 4 razy Tour de Ski (najlepszy wynik). 

Kobieta spoza top20 all time? Sam sobie odpowiedz. 

Dla mnie to jest bdb wybór. 

Drogą uzupełnienia, bo właśnie sobie przysiadłem i zapisywałem jak to wygląda w przypadku IO (Justyna jak wiadomo ma 5 medali IO, 2-1-2). Wyszło, że:

Tylko 5 zawodniczek ma więcej indywidualnym medali IO niż Justyna (2x6, 2x7, 1x10). Tylko 4 zawodniczki mają więcej złotych indywidualnych medali niż Justyna (2x3, 1x4, 1x5). Ogólnie w klasyfikacji medalowej jest 9, czyli też się łapie w top10. Aha, jeszcze jedno. Bjoergen oczywiście jest zdecydowanie top1, Johaug i Kalla też są top10, a to przecież główne rywalki Polki. Kolejny raz widać, jak mocna była konkurencja w latach jej kariery. 

5 godzin temu, ely3 napisał:

Nie ma jej w TOP10 bo to akurat jest dostępne na kilku stronach

masz już wyżej wyjaśnione

5 godzin temu, ely3 napisał:

A Ty mi piszesz ,że Kowalczyk idący przed nimi to dobry wybór. ? To słaby wybór - to nie jest sportowiec TOP12 w historii polskiego sportu

Mam argumenty, a nie rzucam jakieś hasło z dupy, że jest spoza top20 alltime w swoim sporcie. Jest zdecydowanie topką alltime patrząc overall. Ogólnie nie musimy się zgadzać, możesz mieć zdanie jakie chcesz, ale trzymajmy się faktów. Na szczęście nie jesteś żadną wyrocznią, że powiesz, iż Justyna nie zasługuje na top12 polskiego sportu i tak będzie. Dla mnie będzie bardzo wysoko i to był bdb pick ze strony @jack

Aa, jeszcze co do specyfiki dyscypliny, co pisałeś, że w biegach narciarskich można zdobyć 4 złota na jednych IO. W całej historii nie było takiego przypadku, maksymalnie 3 złota indywidualne na tych samych IO (dwa przypadki). Nawet Bjoergen, czyli GOAT maksymalnie dwa złota (kolejny raz widać jak mocna była wtedy czołówka z Kowalczyk, Kallą przede wszystkim, jeśli chodzi o IO). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.