Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 09/10


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

a jesli bardzo chcialbys znac szczegoly mojego pomyslu, to chodzi o dodanie zapisu. konkretnie, aby do ustalenia kolejnosci w drafcie brani byli zawodnicy, ktorzy rozegrali dluzsza czesc sezonu w danej druzynie.

to bardzo dobry pomysł, ale nie ma mowy aby obowiązywał już w tym sezonie.

 

ai, o drugim picku nie pamiętałem, a Iverson to już był wtedy bezwartościowy - zresztą w innym przypadku byś go nie oddawał ;] to był już moment, gdy wziął "zwolnienie" by zająć się rodziną i bodajże ostatecznie tylko 3 czy 4 mecze zagrał u Pewee z zabójczą średnią koło 25 fp. ale tu i tak nie chodzi o szczegóły, lecz o sedno takich ruchów - pozbywa się lepszych graczy byle tylko mieć wyższą pozycję w drafcie. ok, wywalenie na FA gorzej wygląda niż dokonanie wymiany z innym GM, ale efekt jest ten sam - dostaje się jakieś dalsze picki z końca rundy, albo jakiegoś FA. poza tym akurat Kenyon - i tu chyba się zgadzamy - i tak ma bardzo małą wartość. nikt z czołówki go nie kupi, bo już nie zagra, więc nie można za niego dostać kompletnie nic, a tym z dołu jest zwyczajnie niepotrzebny, co nie dziw, bo nawet dużo lepsi, jak Billups są zbyteczni w takiej sytuacji. dlatego uważam, że nie ma co się tutaj czepiać Z33 i dokonywać nadzwyczajnej interwencji. za rok już w sumie nie byłoby problemu, jeśli pomysł przedstawiony przez Geddo wejdzie w życie (a powinien).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest taka, by dać sobie na wstrzymanie z jakimikolwiek zmianami, propozycjami itp do zakończenia sezonu.

 

W trakcie off season znajdę na tyle czasu, by zebrać do kupy wszystkie pomysły, sugestie, czy zapisy w obowiązującym regulaminie, usprawnię go, wyślę do trzech osób (Marcinek, ms9 i Geddo), skonsultuje go z nimi, a potem po zatwierdzeniu, nieostateczny jego kształt trafi na forum byście Wy mogli rzucić na niego okiem. Jak ktoś będzie miał jakieś "ale", jakąś sugestie, to napiszę ocb i wtedy będziemy myśleć co dalej. To chyba najlepszy, bo najbardziej sprawy system, by stworzyć dobry regulamin, pozbawiony dziur i wad (na tyle na ile jest to możliwe).

 

Jak chcecie się babrać w głosowania od samego początku, albo dyskutować najpierw na sto stron bez rezultatu (jak na ebaskecie), to proszę Was bardzo, ale to wtedy beze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zadecydujecie że kmart do mnie wraca to ok. ale niech się wypowiedzą wszyscy (większość).

bo jak na razie przeważają głosy może nie tyle popierające moją decyzję ale zwyczajnie ją akceptujące.

najbardziej zainteresowany powinien być DF bo prawdopodobnie to z nim i marcinkiem walczę bezpośrednio o pick, z nich dwóch tylko marcinek płakał...

tu nie chodzi o Ciebie, Marcinka i DFa i tylko o ta jedna konkretna sytuacje. tu chodzi o fakt, iz takie ruchy nie powinny byc dozwolone teraz, jutro i w dalszej przyszlosci. dzis odnosi sie to do np. trzech osob. za sezon, dwa moze odnosic sie do innych. wiec dziwi mnie, ze wieszosc olewa to cieplym moczem i przechodzi kolo tego obojetnie, a plakac beda dopiero wtedy jak gracz X zrobi podobnie w efekcie zyska na drafcie ich wlasnie kosztem. powtorze, ja nie mam swoich pickow w ligach fbx, sytuacja mnie bezposrednio nie dotyczy. a jednak niepodoba mi sie to co zrobiliscie i nie bede udawal, ze tego nie widzialem, albo ze mi sie to podoba. powiem wiecej, nie wiem czy zadziala to na twoja korzysc, czy nie. podobnie z DFem, ktory wywalil tam jakis dwoch zawodnikow. tez moze ale nie musi zyskac, bo nawet nie wiem jakie cyferki oni kreca w tym sezonie. liczy sie sam fakt, iz cos takiego nie powinno miec miejsca. no i nie przekonuja mnie wytlumaczenia w stylu, ze ja tam trabilem juz dawno, iz ich chce sprzedac. a wywalam ich dopiero teraz, aby nie miec zaleglych slotow. sorry, ale albo budujesz ekipie na przyszly sezon i wczesniej myslisz o zwolnieniu zawodnikow ktorzy nie sa Tobie potrzebni jesli nie udalo sie Tobie ich sprzedac, albo nie. w nowym regulaminie wyraznie bylo zapisane, ze takie zmiany powinni byc dokonywane wczesniej, a nie na ostatnia chwile. no i nie dziwie sie, ze DF nie protestuje, skoro to samo zrobil chwile pozniej i sam sie przyznal, ze czekal aby to zrobic przed zamknieciem rynku fa. moze tego nie widzisz, nie widzi tego DF, ale jest to troche niesmaczne. a nawazniejsze w tym wszystkim jest to, ze poprzez taki ruch mozesz cos tam zyskac na drafcie. a co za tym idzie, ktos inny straci i tu jest caly pies pogrzebany. ja bronie tych ktorzy nie kombinuja i walcza tym co maja. jak sa nisko i maja slaby sklad to powinni miec jak najwyzszy pick. wyzszy od osob, ktore dopuscily sie takich zagran jak Ty czy DF. dla mnie jest to po prostu nieelegancje i tyle w tym temacie.

 

a co do pomyslu, to jest jeszcze wiele znakow zapytania, ktore ja sam je sobie zadaje. wiec to tez nie jest idealne lekarstwo, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry system, ale nie pozbawiony wad. Wymaga bowiem duzego babrania sie w składach kazdego uczestnika i patrzenie, przez ile meczy dany zawodnik był w składzie jakiego usera. Druga kwestia, to on by pewne obowiazywał równiez w przypadku trejdów, a w takiej sytuacji czesto sie zdarza sytuacja, ze u zadnego usera dany zawodnik nie rozegra 50% meczy. I co wtedy, wogole nie jest liczony, nawet jesli nazywa sie Roy?

Kolejna kwestia - user pozyskuje w 2 czesci sezonu z FA grajka, który do tej pory gral mało albo wcale. Nagle korzysta z kontuzji w zespole i robi po 40 fpg. Takiemu komus podwyzszy total, nie wplywajac na draft. Fajna sytuacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zet, ja nie walczę o pierwszy pick, pewnie w TOP 5 nie będzie (typuje), bo Bosh, Rose, Horford, Bynum, Lowry nabiją sporo punktów...

 

Dodatkowo pod żadnym warunkiem nie wezmę Barnesa i Krstića z powrotem, bo to są tzw. śmieci fantasy, gówna którymi gardzę, robią 25-28 fp, nikt nie chciał o nich słyszeć podczas negocjacji, nie pasują wiekowo do ekipy i ich przyszłość stoi pod znakiem zapytania. A jeszcze w przeciętnej ekipie jak Dinozaury zajmują 6-7 miejsce pod względem średniej, więc jak czytam, że jakoś szczególnie poprawiam sobie pozycję w drafcie czy robię to głównie dlatego to nie wiem czy się śmiać czy płakać.

 

Dochodzi kwestia wymiany Billupsa za paczkę chipsów, która niby jest uczciwa, czyli dla braku podejrzeń mam zorganizować fikcyjny trade... Intrygujące muszę przyznać.

 

Z Zetem jest podobnie, K-Mart znów się połamał, więc po tylu historiach z urazami automatycznie stał się FA kaliber. Nie oszukuj GeDDo realiów i samego siebie, 33 lata i +30 fp to jest w FBX#1 i 2 złom. Sam budujesz ekipy podobnie do mnie, więc wiesz, o czym mowa.

 

Co do zmian, jestem za - nie tylko drafty, ale także ustalanie SC graczy dłużej kontuzjowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Zetem jest podobnie, K-Mart znów się połamał, więc po tylu historiach z urazami automatycznie stał się FA kaliber. Nie oszukuj GeDDo realiów i samego siebie, 33 lata i +30 fp to jest w FBX#1 i 2 złom. Sam budujesz ekipy podobnie do mnie, więc wiesz, o czym mowa.

czy ja gdzies napisalem, ze K-Martin, Barnes czy Krstic to jest full wypas, orzeszki i piwko i powinni grac w kazdej ekipie fbx? ja bym ich nie wzial z wiadomych wzgledow do swojej ekipy i uwazam, ze moga byc spokojnie wywaleni na FA jak tylko nie znajdzie sie na nich kupiec. problem polega jednak na luce w przepisie o ktorym pisalem i mowilem, jak byl wprowadzany nowy system ustalania kolejnosci w drafcie. bylem wtedy nawet za tym, aby zablokowac fa juz wczesniej. ale nie, wszyscy plakali. efekty sa takie, ze Ty ewidentnie starasz sie wykorzystac ta luke aby zyskac najpierw w totalu, a pozniej ewentualnie w drafcie! jesli uwazasz, ze nie ma w tym nic zlego to przepraszam, ale nie mamy o czym rozmawiac. zbyt duza roznica pogladow i zupelnie inne podejscie do gry.

 

EDIT:

W sumie po przeczytaniu posta Panglossa w sasiednim topicu, powiem szczerze, ze jest mi to juz obojetne i kolo pedzla lata. Jak dla mnie mozemy zaczac szukac niedociagniec/luk w regulaminie i starac sie to wykorzystywac. Uatrakcyjni to moze walke o ostatnie i nie tylko ostatnie miejsce tak samo jak obecnie ma to miejsce w walce o zwyciestwo pomiedzy Lu i ai. Przekonuja mnie slowa Panglossa ...

Zet wywalił Kenyona, niech jego konkurent też kogoś wywali w czym tkwi problem? Jak przesadzą i za dużo zawodników wywalą to z samym pierwszym pickiem i 12 FA i tak sezonu nie wygrają i za rok będą mądrzejsi o swoje doświadczenia.

tak wiec, podsumowujac ... jesli o mnie chodzi to zwalniajcie sobie ile wlezie i kogo chcecie. ja mam na to juz wywalona kielbase.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja gdzies napisalem, ze K-Martin, Barnes czy Krstic to jest full wypas, orzeszki i piwko i powinni grac w kazdej ekipie fbx? ja bym ich nie wzial z wiadomych wzgledow do swojej ekipy i uwazam, ze moga byc spokojnie wywaleni na FA jak tylko nie znajdzie sie na nich kupiec. problem polega jednak na luce w przepisie o ktorym pisalem i mowilem, jak byl wprowadzany nowy system ustalania kolejnosci w drafcie. bylem wtedy nawet za tym, aby zablokowac fa juz wczesniej. ale nie, wszyscy plakali. efekty sa takie, ze Ty ewidentnie starasz sie wykorzystac ta luke aby zyskac najpierw w totalu, a pozniej ewentualnie w drafcie! jesli uwazasz, ze nie ma w tym nic zlego to przepraszam, ale nie mamy o czym rozmawiac. zbyt duza roznica pogladow i zupelnie inne podejscie do gry.

Załamujesz mnie. Całe FBX#1 (łącznie z Tobą) wie, że nikt ich nie chciał kupić, biedny ai3 wówczas się denerwował, ponieważ stale się przypominałem z ofertą, a Ty wciąż do mnie piszesz o wykorzystywaniu luki w przepisach... Oni byli w składzie bym wykorzystał 750 slotów, a nie 600, ewentualnie coś na nich zarobił, bo ich średnia powoduje, że w kontekście zyskania w drafcie są prawie bezużyteczni (tak jak oni sami).

 

tak wiec, podsumowujac ... jesli o mnie chodzi to zwalniajcie sobie ile wlezie i kogo chcecie. ja mam na to juz wywalona kielbase.

Rozsądek zwyciężył, szkoda, że nie zawsze i nie u wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest fajna formula draftowania, mamy jakies kontuzje i znizki, mamy jakies zasady jak dotad bylo dobrze, nie robmy z wyjatku reguly bo ja to tak widze,

 

poza tym kazdy zawodnik po 32 roku zycia jest w tej lidze gowno wart, popytajcie sie wokol , zalatwice sobie kogos i zapytajcie sie kogo mozna za niego miec Jaron Collins czy Channing Frye

 

jak juz ma byc cos zmieniane to chce glosowania bo nie widze tego by mi ktos cos wymyslil bo mu sie nie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko

 

- nie mam swojego picku, zwisa mi więc z kim walcze o draft

 

- za Billupsa poszły picki ok. 10 i 19, nie sam 19

 

- po wyrzuceniu Martina Memphis beda wybierac z z 3 pickiem - i to jest znaczne zyskanie na drafcie przez kombinacje z FA które mi się nie podoba a Zet bagatelizuje piszac wam o picku 7 lub 8

 

- skoro Martin jest FA to czemu zaraz po wyrzuceniu znalezli sie na niego chetni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- po wyrzuceniu Martina Memphis beda wybierac z z 3 pickiem - i to jest znaczne zyskanie na drafcie przez kombinacje z FA które mi się nie podoba a Zet bagatelizuje piszac wam o picku 7 lub 8

nie brałem pod uwagę takiego skoku, liczyłem że wyprzedzę co nawyżej DFa. jakbym umiał liczyć kolejność w drafcie to bym lepiej kombinował w FBX#3 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.