Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 09/10


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Bastillon, k**** czy Ty masz oczy zalepione napisem Nash = basketball God, że nie widzisz? Jak mam nie kwestionować luźno rzuconego zdania, fanie argumentacji i mierzenia Duncana z KG w paincie by czegokolwiek dowieść?

 

Argumenty masz na tacy, przeczytaj ten post jeszcze raz albo wypowiedź Roba. Nie mamy komisarzy, traktujemy się poważnie (czytaj Findek nie reprezentuje w FB poziomu Buły) i to nie ja prowokowałem trade - wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiazanie obecnej sytuacji jest bardzo proste ... moze nie jest ono najlepsze dla DF'a aczkolwiek sam pisal, ze jemu niezalezy zbytnio wiec ... przez najblizsze np. 3 dni kto chce josha howarda, ma okazje zaproponowac Findkowi lepsza oferte. jesli takowej nie bedzie, to nie wiedze przeszkod aby owy deal mial miejsce, gdyz oznaczac to bedzie, ze Findek nie mogl dostac za niego obecnie wiecej. tylko bez zbednego pi****lenia, ze ja bym dal wiecej ale salary mnie blokuje. jesli kogos salary blokuje oznacza to, ze nie jest w stanie dac wiecej i tyle w tym temacie. jesli takie rozwiazanie uznacie za rozsadne, to powinno pojawic sie takie info rowniez na yahoo w naszej lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeDDo, oczywiście można przystać na Twoją propozycję rozwiązania.

 

Ale prawda jest taka, że Findek chęć wytradowania Howarda ogłaszał w ostatnich dniach głośno i wyraźnie. Przykładem tego była chociażby moja nieudana próba tradu.

 

Tak naprawdę jeśli ktoś chciał coś zaoferować za Howarda, to już dawno mial na to okazję.

 

Ale oczywiście możemy zrobić tak jak zapropnowałeś. Moim zdaniem vetowanie tej wymiany "dla zasady", czy z powodu uznania Findka za słabego gracza to ... głupia sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podstawa takiego stwierdzenia to ...

 

Jego wcześniejszy trade?

 

GeDDo, tak naprawdę nie miałbym większego wyboru, gdyby te dodatkowe 3 dni czekania wprowadzono - ale zastanawia mnie jedno, po co kolejne 3 dni zwłoki, skoro jak przypomniał Rob - Findek od dawna w temacie ogłaszał chęć sprzedaży J. Howarda. Cel również ma jasno sprecyzowany - tankowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel również ma jasno sprecyzowany - tankowanie...

A to tankowanie to w jakim celu? jaki jest sens grania wyrzucając już teraz najlepszych graczy? no i po co grać jeśli chce się zająć 20 miejsce?

 

pytania retoryczne, nie musisz odpowiadać

 

Szkoda, że nie ma z e-basketu regulaminu "nowego" draftu bo by wszyscy sobie przypomnieli jakie są zasady..

GeDDo nie masz tego gdzieś zapisanego na dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam zasady przydzielania picków...

 

Jakbyś się chwilę zastanowił to byś wiedział, że kiedy nazbieram piętnastek to minimum jedna z nich będzie już wpływać na jakość picku.

 

I uwierz, że można grać po to by zająć 20 miejsce (sam oddałem Dirka, Tima za frytki - biorąc pod uwagę fp) i teraz minimum miałbym TOP 3. Ale przebudowa to przebudowa.

 

Wpisałeś się tylko po to by zadać retoryczne pytania? 8)

Nawiązania do meritum brak, ale nie dziwota, skoro tutaj nie grasz.

 

PS. Marcinek, już zawetowałeś, bo oceniłeś, że Findek jest głupi, tak? Głosy na forum, powody - nieistotne.

 

Dragić dzisiaj :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli pick Findka nie Twój, chyba przewrażliwiony lekko jesteś.

 

Findek nie musi teraz wyrzucać Josha lub oddawać go za leszcza, żeby walczyć o pick. Wystarczy, że wyrzuci go np. miesiąc przed końcem sezonu.

 

Nie jesteś tu modem więc pouczanie sobie podaruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Findek nie musi teraz wyrzucać Josha lub oddawać go za leszcza, żeby walczyć o pick. Wystarczy, że wyrzuci go np. miesiąc przed końcem sezonu.

- no to skoro moge teraz i moge miesiac przed koncem sezonu, to kiedy będę miał większą szansę na osiągnięcie tego co chce ? Nie chce Howarda i nie dostałem za niego lepszych ofert więc mogę go co najwyżej wyrzucić na FA, czy to zmieni coś w mojej strategii tankowania ? Nawet lepiej dla Was, marudzących frustratów, bo Dragic ma większą wartość niż ktokolwiek z FA i nie osłabiam siebie aż tak bardzo jakbym mógł. Spakujcie swoją logikę i wynieście ją z tego działu bo mnie przerażacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej grze chodzi o to zeby osiagnac jak najwiecej w totalu.

 

ms9 ładnie to opisal, Findku drogi moze Ci Josh Howard do marca/ kwietnia (kiedy dokladnie jest rynek fa zamykany?) robic niezle liczby, by potem jesli nie znajdziesz kontrahenta (a na pewno bedzie o niego łatwiej, kiedy niektorym sie zaczna season ending injury) to wywalisz go na FA i takim sposobem Walla masz zapewnionego, a w totalu bedziesz mial wiecej punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabijacie mnie logiką, wyrzuć go lepiej, a nie bierz Tragića.

Nie o to chodzi, może spokojnie poczekać i rozglądać się na rynku, może ktoś nagle będzie chciał Howarda bo będzie chciał o coś powalczyć, może na FA coś ciekawego się pojawi. Zatrzymanie Howarda teraz i oddanie/wyrzucenie go później NIE WPŁYNIE na przyszłoroczny pick.

Nie moja liga, nie interesuje mnie ta wymiana sama w sobie, stwierdzam, że jeśli Findek chce walczyć o 1 pick to szkoda mu się nie stanie jeśli z Joshem poczeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- no to skoro moge teraz i moge miesiac przed koncem sezonu, to kiedy będę miał większą szansę na osiągnięcie tego co chce ? Nie chce Howarda i nie dostałem za niego lepszych ofert więc mogę go co najwyżej wyrzucić na FA, czy to zmieni coś w mojej strategii tankowania ? Nawet lepiej dla Was, marudzących frustratów, bo Dragic ma większą wartość niż ktokolwiek z FA i nie osłabiam siebie aż tak bardzo jakbym mógł. Spakujcie swoją logikę i wynieście ją z tego działu bo mnie przerażacie.

a nie pomyslales ze Josh moze wrocic do formy w pewnym momencie sezonu/ew. zostac wytransferowany a jego wartosc bedzie wieksza niz obecna (0 bo taka wartosc ma Tragić) ?

 

logika to ty zabijasz DF, nie ma zadnego powodu zeby wyrzucac Josha za takie scierwo. gdyby nie ograniczenia SC i kontuzjogennosc to sam bym oddal za niego cos przyzwoitego.

 

a Findek wcale nie pokazal poki co ze odstaje od poziomu buly. niby w czym jest lepszy ? bula akurat ostatnio sie poprawil w fantasy i juz nie jest az taki fatalny, a przynajmniej nie oddalby nigdy Derona i Bargsa za Rondo z Horfordem lub Josha za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko może się zdarzyć w FB, tak jak w NBA, to jest jasne, ale nie odwołuj się do takich frazesów, bo szkoda czasu na czytanie tego...

 

Jak rozumiem teraz w ramach tej wymiany będziesz krytykował także wcześniejszą wymianę Findka? Jakoś nie pamiętam byś był głośno zaraz po niej... Kolejny akt hipokryzji.

 

A powód jest podstawowy - Findek go nie chciał, oddawał go za półdarmo, aż wreszcie mnie - za darmo. Tak chciał i już. Wpływanie na grę danego uczestnika jest przesadą, bo Buły i Ronniego tu nie ma (prawdopodobnie tyle razy byli wydymani, że czegoś to ich nauczyło - odnosząc się do ich progresu), ale i tak są symbolem dyletanctwa.

 

I nie pisz, że mogłeś dać więcej, ale SC Ci przeszkadza, bo to jest właśnie powód dlaczego nie mogłeś 8)

EOT, chwała Bogu, że to nie ja wyszedłem z propozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony SC m.in. Roba ograniczało, a z drugiej psychoza młodości dotarła do absurdalnego punktu (nie odnoszę się do Dragića). Trzydziestoletni, kontuzjowany zawodnik na poziomie +45 fp jest zerem.

Findek wie, co dostaje (niczego nie dostaje, czyli zdaje sobie sprawę jak jest ruchany), bo chyba go nie traktujesz jak debila.

 

Te pogrubione to są twoje słowa dotyczące wymiany którą przeprowadzasz - czy ja muszę do tego coś dodawać :)

 

Powodów było wiele i nadałyby się na długiego posta - nierówność wymiany, przesunięcie granicy dla bardziej absurdalnych trade'ów, wydaje mi się czytając uzasadnienie że niewiedza Findka dotycząca zasad ustalania kolejności draftu, fakt że choć każdy może grac po swojemu to jednak w lidze gra poza wymieniającymi się 18 innych managerów i odstawanie poziomem jednego z nich wpływa na grę pozostałych, fakt że gra się nie o to żeby mieć jak najgorszy wynik, wreszcie przypomnienie o tym jak ruchaliśmy swego czasu Ronniego i do czego wtedy doprowadził tzw. "wolny" rynek.

Ogólnie wymiana jest maksymalnie nierówna czego nie trzeba ukrywać bo sam to przyznajesz (BTW - szacun za to i za ostatnie słowa w FBX#2), w przyszłości jeśli ktoś zacznie grać lepiej to będzie to Josh, dodaj do tego fakt że osłabianym jest skład który ostatnio zajmował miejsce 19, 18 i 13, a teraz jest na dobrej drodze do 17-20, i wreszcie manager który gra w jakąkolwiek odmianę FB od miesiąca, a do tego nie ma jeszcze nawet swojego własnego konta na yahoo. I z tych wszystkich powodów jest wydaje mi się na tyle dużoże takie ruchanie przejść nie może :)

 

PS> ms9 może sugerować wywalanie graczy na FA przed ale tak informacyjnie dopowiem że wyrzucanie na FA graczy +40 którzy nie są aż tak starzy nie będzie traktowane jako zachowanie niedżentelmeńskie, a jak wiadomo i często jest to powtarzane liga FBX jest ligą dżentelmenów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mi się podoba :)

 

"niczego nie dostaje, czyli zdaje sobie sprawę jak jest ruchany"

 

To się odnosiło do Findka - on sam wie, jaką... dziwną wymianę zaoferował, że ja wiem jaka ona jest - to ja wiem, że Wy wiecie 8)

 

Jest świadomy tej wymiany, przynajmniej tak mi się wydaje.

 

PS. Na marginesie - które zdanie w FBX#2 Ci się podoba? Muszę się zastanowić nad napisaniem książki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możecie zrozumieć że na Josha zwyczajnie nie ma popytu i analizując składy walczących o najwyższe miejsca w tym sezonie miejsca dla niego w nich nie będzie również później.

 

Poza tym czytałem kilkakrotnie cały regulamin i oprócz zapisu, że niewykorzystane sloty będą doliczane do wartości totala nie jest wspomniane na jakiej zasadzie odbywa się ustalanie kolejności wyboru. Kierowałem się więc myślą, że mam mieć jak najniższy total. Jeżeli to nie jest prawda to niech ktoś będzie łaskaw mi wyjaśnić jak to się odbywa.

 

Jesteś jedyną osobą bast, która krytykowała tamten trade. Konsultowałem się z dwoma GMami którzy mają o wiele większe doświadczenie niż Ty przed jego finalizacją bo sam bym sie nie odważył, a że nie mieli żadnego interesu w tym żebym ja stracił a Lorak się wzmocnił to nie wierzę że poparli ten ruch dla jaj.

 

Sorry DF, ale nie będę od nowa proponował tej wymiany ponieważ Panowie"dżentelmani" robią tutaj za dużo dymu i jeszcze się któryś rozpłacze przed monitorem a jego wysokość komisarz i tak go zawetuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Findek nie sądzisz, ze zanim sie proponuje taka wymiane to lepiej sie zorientowac w zasadach ustalania kolejnosci draftu?

 

Dokładnie nie wytłumacze, ale mniej wiecej polega to na tej zasadzie ze bierze sie srednia szesciu najlepszych zawodników i mnozy razy ilosc rozegranych meczy. Jesli suma meczy szesciu najlepszych bedzie mniejsza od 492 (6X82), bierze sie pod uwage kolejnego pod wzgledem sredniej grajka. Jesli i jego ilosc meczy bedzie niewystarczajaca - bierzemy ósmego, potem dziewiatego itd itd. Oczywiscie jesli załozmy, szesciu najlepszych rozegra 490 meczy, to w przypadku tego siodmego mnozy sie jego srednia razy nie ilosc rozegranych przez niego meczy, ale razy ilosc meczy, których brakuje do tej liczby (w tym przypadku dwóch). Nastepnie robimy sumę tych iloczynów. Kolejnosc draftu bedzie oczywiscie odwrotnie proporcjonalna do wysokosci tych sum - czyli im mniejsza tym lepsza.

 

To tak pokrótce, jesli sie w czyms machnałem, pewnie ktos skoryguje.

 

Wychodzi wiec na to, czy sprzedasz Josha teraz, czy sprzedasz za dwa miesiace - w kwestii draftu nie ma to znaczenia. Chyba, ze pozyskasz kogos robiacego wiecej fpg na dzis od dragicia, no to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.