Skocz do zawartości

Bulls


Wirakocza

Rekomendowane odpowiedzi

byl w rosterze na sl w miami, gral dwa mecze, zlapal kontzuje oka, nie wiem czy moze grac, ale odrzucil propozycje utah o zapelnienie skladu w obozie przed sezonowym. Nie wiem na ile powazna jest ta kontuzja ale gosc to prawdziwy shooter (3 trojki na mecz) z normalnym wzrostem jak na sg.

mycek widzialem go pare razy jak pokazywali lige akademicka na sportklubie koles odrazu przypadl mi do gustu swietnie rzuca a trojki ma opanowane jak tralala heh.a co najwazniejsze gral madrze przydalby sie nam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie,

dlaczego nie chciał dołączyć do utah:

a) nie chciał właśnie do nich, bo cos mu tam nie odpowiada

B) nie mógł, bo kontuzja oka jest na tyle poważna że nie może wogole grac.

 

i jeszcze jedno,

on byl chyba najepiej rzucacjacym za 3 zawodnikiem tego draftu, dlaczego nie został wybrany chociażby w 2 rd ?

 

http://realgm.com/src_wiretap_archives/ ... calabrine/

 

k****aa,

brian scalabrienie jako shooter?

juz nawet nie chodzi mi o jego "talenty" czysto koszykarskie, bo i tak by malo gral, ale o to ze przez prawie caly rok bede regularnie musial ogladac jego rudy ryj, ktory bedzie sie wyrozniac z lawki rezerwowych.

 

bobby simmons

jarvis hayes

larry hughes

flip murray

michael finley

jerry stackhouse

devan george.

 

jesli juz oficjalnie okaze sie ze nie uda sie pozyskac fernandeza napewno pax bedzie chcial kogos dodac do rosteru, brian scalabrini? no comone , kazdy z w/w zawodnikow jest lepszy niz ten niezwykleatletyczny irlandczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=5602165

 

to wczoraj sie ukazalo i widac ze Carmelo chce u nas grac i mamy napewno wieksze szanse pozyskania go niz Knicks

 

napewno Denver wie ze Noah odpada i koniec kropka

ida poglaski o Gibsonie i Dengu i jakis numer drafciku

 

zobaczymy co z tej sielanki wyjdzie heh

plus to moglibysmy miec gwiazde ktora potrafi wlanac 30 punktow

minus jak dla mnie to martwilbym sie wtedy o "rozwój" Rosa, mam nadzieje ze trener pouklada to tak zeby to byla jego druzyna a nie Carmelo i zeby on rozdawal karty bo jak ostatnio czytalem gdzies to Melo jest w czołówce graczy ktorzy sa najwiecej przy pilce czy cos w tym stylu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze paxson mysli o backupie dla kazdego rose-watson, ronnie-bogans, deng-korver, carlos-taj, joakim-thomas,

benny-scalabrinie.

Mielismy jeszcze dopodpiswyac strzelca i wysokiego, to pax zagiął wszystkich i podpisal wysokiego ekm.. "strzelca".

 

co do melo, tak jak pisalem wczoraj ze za kilka tygodni moze okazac sie tak ze na placu bitwy o melo zostanie bulls i nix, nie wiem czy to dzieje sie juz, ale jesli espn drze sie z tego powodu, a boussard wie ze tak jest, to mozna zalozyc ze wlasnie taka sytuacja nastapila. Bulls or nix.

W takiej sytuacji to nie melo, ale nuggets sa pod sciana, bo jasne, moze sie okazac ze nets oferuja favorsa lopeza i t-willa ale jesli melo nie chce tam grac, to nie chce, przekonac go ?, i co 50% szans, jesli nie to tracimy super prospecta, jesli tak to ok, nie wiem czy ktos w nba jest tak zdesperowany by isc na taki uklad.

A jesli nuggets byliby pod sciana, to tutaj chicago i nix rozdaja karty, bo cos oferuja, a jesli nuggets powie 'nie dzieki' to maja: lidera ktory nie chce dla nich grac, zjebana chemie w zespole, a 1 lipca drugo rudnowy numerek i nawet wyjatku nie dostaja. Deng+taj+jj+picki to jest naprawde w huj zla oferta, plecy gallo i curry tez, ale jesli sytuacja przedstawia sie tak jak mowi espn, to denver musza wybrac z dwojga zlego, albo czekac do lipca.

 

rozwój rose?

gdyby wilt chamberlian zmartwychwstal i podpisal za minimum z bulls, gdyby jordan wrocil, pippen wrocil to i tak liderem w tej druzynie jest i bedzie rose'a, melo robilby tu za strzelaca ktory ma trafiac open shoty i zapewniac scorig, a przy boozerze-rosie ma baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo ulatwione zadanie. W nix ma kase, uptempo i 50 pkt na mecz, w chicago ma walke o mistrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chce to niech czyta, kto nie to nie. Moja mala analiza tego co mamy przed sezonem (przed campem który zaczyna się w poniedziałek).

 

PG

Derrick Rose,

Lider, człowiek który ma prowadzić nas do zwycięstw. Latem się nie obijał, najpierw trenowal z westbrookiem, mayo i evansem potem dołączył do kadry USA na mistrzostwa swiata, nie był tam najważniejszym punktem, miał role zadaniowaca, USA wygrali, derrick nabral doświadczenia, a jak twierdzi po przebytych treningach znacznie poprawil swój rzut, na mistrzostwach swiata tego nie było widac, wrecz przeciwnie, często nie trafial open shotow, ale może to było spowodowane tym ze wlasnie nie mogl sobie po prostu wziąć pilki przekozlowac kilkanaście sekund i rzucac, nie był liderem. To ze derrick poprawil swój jumpshot na pewno cieszy ale, przeciez w poprzednim sezonie trafial 3 rzuty z półdystansu (3 wynik w lidze) przy skuteczności 44% . Wogole selekcja rzutowa rose’a jest na najwyższym poziomie, z pod samej obręczy 3 wynik wśród PG (ilość trafionych rzutów), <3 metra 1.2 (1 wynik wśród PG), 3-4,5 metra 1,1 (pierwszy wrod PG). Jedyne do czego można się doczepic pod względem rzutu to rzut za 3, ale jesli rose twierdzi ze poprawil ten element to w polaczeniu z tym ze pod koszem jest boozer, derrick może być nie do zatrzymania. Teraz gra będzie w jego rekach, jego i tylko jego, w poprzednich sezonach duzy wpływ na kreowanie ataku miał kirk, co było zrozumiale, teraz tak naprawde nie ma pozadnego rozgrywającego do pomocy, wiec jeśli rose będzie tylko na boisku pilka będzie zawsze jego. Co do obrony przewidywany jest progres, to zrozumiale, Tom będzie cisnął na derricka bo to lider, a lider zawsze musi bronic, nie wiem czy to było spowodowane systemem coacha K ale rose dobrze bronil na mistrzostwach, na zasłonach dawal dupy ale 1on1 naprawde nice. Rose w nadchodzącym sezonie stanie się prawdziwym playmakerem, w poprzednich sezonach był takim combo, który zdobywal punkty i często mogl liczyc tylko na siebie( PO z clev), teraz to się zmieni, boozer jaki jest taki jest ale zdobywac punkty to on potrafi, do tego calkiem gleboki sklad, w którym nareszcie sa jasno postawione obowiązki dla każdego.

 

CJ Watson.

To nie jest prawdziwy PG, u nelsona zwykle gral na PG, tak, ale to taki off guard, 3 as na mecz, a jednak gral baaardzo spore minuty, wiadomo ze był w takim hmm dziwnym systenie ale mimo wszystko. Mi osobiście wydaje się ze to taki scorer, woli zdobywac punkty niż podac koledze, niby dobrze, bo ktos taki przy brewerze jest potrzebny ale warto zaznaczyc ze procz derricka rose’a nie ma goscia który poprowadzi gre. CJ może być zrobic roznice, grajac obok rose’a, szybką koszykowke potrafi wjechac pod kosz, do tego mid range przedni: z 3-4,5 metra rzuca na 53%, z mid range 46%, pod koszem 68%. Trojka nie zajebiosta ale ok, (0,7/2,2). I teraz, watson mowil ze gdy trzeba potrafi dobrze bronic, w tym systemie będzie musial, w GSW ogolnie wyglądało to tragicznie, tak jak gra w D całego zespolu ale Watson przechwyca 1,6 pilki na mecz (10 w lidze) jest szybki i zabojczy w kontrach, Tom będzie miał sporo uzytku z tego zawodnika, ale najważniejsze jest by dostarczal punkty i wnosil energie z lawki.

 

SG

Ronnie Brewer

Na pierwszy rzut oka jego +50% z gry robi wrazenie, ale ronnie w pozycyjnym ataku to będzie mega dziura, naprawde rzutowo nie potrafi nic, rzuca tragicznie, i pod względem skuteczności i techniki, ale jest zabojca w kontrach, doskonalym finiszerem, w ataku pozycyjnym jego zadaniem będzie uciekac za plecami obroncy i konczyc wsadem/layupem.

Troche boje się jak będzie wyglądała gra w ataku, gdy przeciwnik nie będzie pozawalał się skontrowac i trzeba będzie grac na polowce, brewer w ataku niewiele potrafi ale w obronie to inna bajka, u Toma ma być takim lepszym Tonnym Allenem, zadaniowiec w obronie na najlepszych z obwodu przeciwnika, bo ronnie bronic umie, szczególnie on ball, a ogolnie defensywnie mysle ze Tom wykorzysta go maxymalnie, i nie chce mieć tu super optymizmu elwariato ale mysle ze ronnie stanie się jednym z lepszych obrońców na SG w lidze. Do tego brew jest wysoki, ma ponad 2 metry, grajac na sg będzie robil zamieszanie.

 

Kyle Korver

52% za 3, 1.1/2.1 najskuteczniej rzucający za 3 zawodnik w lidze. Nie ma szans na powtorzenie tego w bulls, gdyz może okazac się ze kyle to będzie X-factor, który będzie po zasłonach otrzymywać mnóstwo pilek, kyle powinien zaliczyc spory progres, w Utah to nie był system pod niego, u nas tak jak zapowiadal trener będzie duzo scrren game, wiec korver powinien dostawac sporo wiecej rzutow niż w Utah, a ze rzucac potrafi może okazac się ze to cos wiecej niż tylko zmiennik. W obronie to czarna dziura, podobnie jak ronnie w ataku pozycyjnym ale tym zabardzo się nie martwie, Tom na pewno przysłoni jego wady w obronie, a ten nie powinien dawac tak strasznie dupy, bo to przeciez tak jak ronnie ma ponad dwa metry. Czekanie na pilke w rogu boiska /(tam gdzie nie przeszkadza derrickowi), bieganie po zasłonach, to od niego będzie wymagane, o skuteczność się nie boje bo od lat wiadomo ze Korver to jeden z top shooterow w lidze.

 

SF

Luol Deng

Tak jak już pisałem, moim zdaniem jeden z najbardziej niedocenianych zawodnikow NBA.

Obrona- bardzo dobra. Jeden z ulubionych zawdonikow Toma (tak powiedział na jednym z pierwszych wywiadów w bulls). Na obwodzie powinien być tym na którym będzie opieral się obrona, pod koszem noah, na obwodzie on, deng będzie bronic lebronow i durantow, na pewno będzie miał ciezko, ale uwzględniając to ze Tom na każdego będzie miał jakis system defensywny, deng wcale nie zawsze będzie na straconej pozycji. W ataku nie potrzebuje pilki by cos wykreowac, gdy ja ma dobrze rozegra, ma niezły przegląd pola i ogolnie sytuacji na boisku, bardzo dobry mid range (top 10 w nba w ilości trafionych rzutów) na dobrym procencie (40%) [pozdro Melo]. W inside tez bardzo skuteczny, tak naprawde deng to typowy allaround player- potrafi dosłownie wszystko. Trojki? Tez, luol wśród sf z calej ligi którzy graja ponad 20 minut na mecz ma 7 wynik w skuteczności za 3, nie oddaje sporo trojek (1,2) ale trafia 0,5 czyli jedzie na skuteczności 38%. W systemie z pikami miedzy boozerem i rosem powinien znajdywac wiecej miejsca na obwodzie, usuwając się „z drogi” derrickowi.

Deng jest najefektywniejszy za 3 z rogu boiska, czyli tam gdzie ma najbliżej, i wlasnie tam często powinien szukac pilek. Jeśli chodzi o mid range to powinien mieć utalwine zadanie gdyz obronca który będzie go ktyl zawsze będzie musial pamiętać ze a) jest rose z (załóżmy) dobrym rzutem za 3+ogolnie swoja gra B) jest boozer którego często trzeba podwajac c) jest korver który za 3 jest deadly. Wiec deng będzie miał open shoty, wiecej open shotow niż w poprzednich latach, Boozer może nie jest wykurwiaczem ale on zrobi roznice druznyne, wszystkim na parkiecie ze swojej druzyny, takiej roznicy nie było w tamtych sezonach, teraz jest, i teraz każdy powinien skorzystac z obecności booza. Ale jedno slowo które wszystko zmieni(a) kontuzje, deng jest cholernie kontuzjogenny, w ostatnich trzech sezonach zawsze był kontuzjowany, może to było spowodowane tym ze gral bardzo duze minuty (w zeszłym sezonie 38 na mecz) ale ogolnie nawet i bez tego można powiedziec ze kontuzje nie omijaja denga, boozera, a noah ma uraz który jeśli się odnowi wykluczy go z gry. Ale jeśli okazaloby się ze deng nie będzie kontuzjowany powinien być naprawde waznym elementem szczególnie w obronie i 3-4 opcja w ataku, gdzie ma po prostu trafiac rzuty.

 

James Johnson.

Terrence williams 13.4 pkt przy 40% z gry. 7,1 zb 4,6 as /0,2 blk 0,9 st/ 0,6 na 2 za 3 (31%)

James Johnson 12.2 pkt przy 45%, 6.1 zb 2.3 as/ 2blk 1 stl/ 0,7na 2.2 za 3 (33%)

To sa statsy JJ i t-willa z poprzedniego sezonu na 36 minut gry, warto zaznaczyc ze gdyby jj tyle gral zawsze schodzilby za faule, ale taj Gibson pokazal ze da się z tym walczyc. JJ jest głupi jak but, podejmuje glupie decyzje, gluip fauluje, i ogolnie głupio gra, ale tez trzeba powiedziec ze vinny za bardzo nie umial go wykorzystac, czy zrobi to Tom ?, pewnie nie, bo JJ nie ma takiej hmm reputacji żeby dac mu jakies w miare solidne minuty, a i tom nie jest jakims super ciachem żeby wyduscic z takiego typa wszystko co się da, ale JJ ma potencjal w obronie, widac ze potrafi zablokowac, wogole to jego chyba najpewniejszy punkt, umie skończyć akcje, i cos tam zawsze rzuci. Tom może wykorzystac jego sile i wymiary na skrzydle, czy to zrobi i jak ? nie wiem.

 

Keith Bogans.

Tak naprawde wiecej czasu spędzał na sf, na pewno będzie gral tu i tu czyli na 2 i 3 ale jeśli najwięcej gral na sf to od dzis (bo dzis to sprawdziłem) dla mnie to sf. :D

No cóż, bogans w ataku poza rzucaniem za 3 niczym się nie wyróżnia, dobrze ze ciupnie ta 1 trójkę na mecz przy niezłej skuteczności, ale on ma być bardziej obrońcą, bo bronić umie, to jest taki weteran na 5 min na mecz, może więcej na PO żeby wykorzystać jego doświadczenie, ma być mentorem dla młodych, i solidnym nie dającym dupy obrońcą.

 

 

PF

Carlos Boozer.

To, czego tak naprawdę brakowało od 10 lat w Chicago, gracz, który zdobywa punkty grając tyłem do kosza, którego nie wolno dostawiać sobie od tak, ma opanowane post-up jak mało, kto, do tego mid range (1,5 trafionego rzutu, przy 44%), czyli będzie wykorzystywany we wszelkich pickach z rosem. Tak jak pisałem gracz, przy którym każdy w jakiś sposób skorzysta. W ataku czołówka ligi na PF, trochę za mały, ale nadrabia siłą i długimi łapskami, podręcznikowy PF. W obronie miazga? Drtg na poziomie haslema czy millsapa, odpuszcza w obronie, ale kolo siebie ma gościa, który nie odpuszcza, nigdy, przenigdy. I to właśnie z tym gościem ma stworzyć jeden z najlepszych duetów podkoszowych w lidze. Boozer-Noah robi każdemu siar w pomalowanym, najlepiej zbierający duet ? Chyba tak, jasne ze to już nie będzie na poziomie ze każdy z nich będzie zbierał po 11 piłek, ale bulls bez niego byli najlepiej zbierająca drużyną w lidze, z nim możliwe ze tez będą. W PO jest soft, no tak, w Utah był, bo tam obok derona który jest playmakerem nie było/nie ma pewniej opcji poza boozem, dawał dupy, tak, ale w PO booz będzie może i nawet 4 opcja za rosem joakinem (seria z clev i bostonem) i dengiem (zawsze równe PO).

 

Taj Gibson.

Niewątpliwy steal draftu, zadkozdarza się to w bulls, ale jednak, na początku miał problemy z faulami, potem na legalu przez kilka miesięcy prawie double double (normalnie, nie na 36 min :P). Doskonała etyka pracy, podobno na treningach wzór pod każdym względem. Szybko pokazał ze będzie lepszym zawodnikiem niż JJ, nie da się go nie lubić, słaba obrona? Nic podobnego mimo swojej nie najlepszego umięśnienia ;p blokuje, na pickach nie do zgubienia, na postupie daje rade, w ataku ma rzut, na razie takie ‘zalążki’ mid rangu czy postupu, ale ponoć w lato się nie obijał, on będzie 6manem bulls, minuty mu może spadną, ale tylko troche, nie wiadomo jakie minuty dostanie asik czy kurt, ale taj powinien dostawać +20 min na mecz.

 

C

Joakim Noah

On ma być tym ‘kevinem garnettem bostonu’ ma potencjał na bycie top defenderem, dla Toma to skarb, nie odpuszcza, blokuje i zbiera, na pickach bardzo dobry. W obronie ma być liderem. W ataku na 50% roni 11 pkt na mecz, podaje (2 as) może biec do kontry, może wyjść na obwód i dokładnie podać. Naprawdę jest niezastąpiony, jeden z najlepszych centrów ligi.

W moim mniemaniu zawodnik na pozycji 5 ma bronić, i zbierać, Noah wywiązuje się perfekcyjnie z tej roli. Jest obok rose’a liderem drużyny, zaprzyjaźnił się z boozerem, na boisku walczak, poza nim rozrabiaka, i to jest troche problem, noaha ma problemy, ale jak patrzę na to co robi deron williams czy monta elis to jaranie i chlanie joakima to pestka ;p

Pozostaje sprawa kontraktu, tak jak pisałem nie ma innego takiego zawodnika, trzeba go zatrzymać, ale joakim mimo wszystko chce chyba za dużo, zaproponowano mu 57/5, chce więcej, ale ile więcej, 70/5?

 

Omer Asik.

Nie wiem za dużo na jego temat wiem, ze umie bronić choć nie ma super ciała, kompletna noga z lini rzutów wolnych, nie jest europejskim centrem, nie wychodzi na obwód, punkty zdobywa z pod kosza, trzeba mu mięśni, to jest jasne, ale w obronie może być drugim Gortatem, zobaczymy.

 

Kurt Thomas

Dostanie minuty, wniesie doświadczenie i dobra obronę, szczególnie 1on1, ma być mentorem dla młodych (szczególnie dla joakima). Ma mid range, nie oddaje dużo rzutów ale potrafi trafić tyłem do kosza tez zagra, bardzo dobry zmiennik pod koszem.

 

Na obóz zostali jeszcze zaproszeni John Lucas III, chłopak który grał już w nba, nie zachwycił ale był w składzie na SL gdzie wypadł najlepiej spośród zawodników Chicago, potrafi rzucać za 3, i to bardzo bardzo, jest typowym playmakerem, czyli tego czego nam jeszcze trzeba (derrick nie zawsze będzie na boisku). Zobaczymy jak się zaprezentuje.

Brian Scalabrinie, z którym bulls podpisali niegwarantowany kontrakt, nie będzie miał większego znaczenia, raczej ma rozweselać kibiców i kolegów z drużyny, za co zgarnie milion dolców, podobno Tom go chciał, ale chyba tylko dla chemii w drużynie.

I podobno nie jest to potwierdzone: Ime Udoka. Nie to ze jakoś zbytnio go cenie jako zawodnika ale na litość boska, to jest bardzo dobry obrońca.. Do tego grozi rzutem, ze względu na jego obronę zapraszałbym go od razu na camp. Naprawdę mam nadzieje ze znajdzie się w skaldzie, nie tylko na camp ale i na cały sezon. Tom mógłby zrobić z niego takiego Tonnego Allena z dobrym rzutem.

 

Wiem ze za dużo razy użyłem słowa ‘progress’ ‘tom wykorzysta go maxymalnie’ itp. Ale jeśli zakładać ze to wszystko wypali, to bulls są na serio w czołówce ligi.

Mamy mocne strony ale i tez sporo słabych. Najważniejszym problemem jest chyba to ze nasz trener nigdy nie był trenerem a zespół poza 5-cioma graczami składa się z samych nowych playerów, Tom tez jest przeceniany, przezemnie i chyba ogólnie przez każdego. Jest świetny pod względem ustawienia obrony ale z atakiem może być problem, choć niby żadna filozofia grac picki i robić screeny, ale jednak, Tom zawsze był tym od obrony teraz musi myśleć o wszystkim. Następny problem to to ze mimo wszystko stawia się nas za wyoko bo czasami nawet z magic i bostonem, dla mnie jesteśmy narazie 5 drużyną wschodu za atlanta, a dalej się zobaczy, jeśli wszystko wypali, śmiało można walczyć o druga rundę. Następnie braki personalne, rosterowe. Nie mamy super długiej ławki, raczej to będzie wyglądać tak ze jest sobie 4 graczy którzy grają +30 na mecz(rose/booz/noah/deng), a ławka składa się z 3 obwodowych grających ok. 20 na mecz (watson/brew/korver) jednego pewnego zmiennika podkoszowych (taj) i kilku graczy którzy podziela się reszta minut (kurt,asik- w takiej kolejności) na deskach i (bogans/jj) na obwodzie. Patrząc na to co ma pod koszem Miami, orlando,atlanta a w szczególności boston my na ich tle wypadamy blado. Jasne można było podpisać kogoś jeszcze ale niestety Dampierem paxson/forman nie są zainteresowani, Pojdzie on może do bucks czyli naszego głównego rywala. Można było powalczyć o zawodnika który wskoczyłby do pierwszej piątki na pozycje 2. Brewer/Korver to tak na prawdę świetni role player ale nie startujący, każdy z nich ma jakieś wady które dość mocno komplikują ich role dla drużyny. Mogę rzucać pomysłami kogo by tu nie ściągnąć (k****, nie mogę wytrzymać dudly z suns za kase i pick,) ale tego nie zrobię bo to nie ma sensu, myślę ze to wyjdzie w trakcie sezonu i pax pomyśli o kimś konkretnym.

Mocne strony oczywiście tez są (tablica, ogólnie rose, rose-booz, noah, obrona). Ale tutaj nie chce za bardzo wychodzić na hurrasuperoptymiste (pozdro El). Najfajniejsze co można powiedzieć o Bulls to to że mamy: top 10 PG, top 10 SF, top 10 pf i top 10 c ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielki za ten tekst. Poczytałem sobie trochę.

 

Melo chyba jednak do nas nie trafi, więc sytuacja jest taka jak opisałeś.

 

Uważam, że Bulls są czwartą siłą wschodu. Hawks z przepłaconym Johnsonem zostaną w tym sezonie zdetronizowani z tego miejsca ;)

 

Powiedziałbym, że mamy coś więcej niż pozostała czwórka ekip na PO, ale coś mniej niż trójca Celtics,Magic,Heat.

 

Rozchodzi się zapewne o jednego all-stara ;)

 

I to wcale nie Melo. Brak mi tutaj najbardziej topowej dwójki. Czyli takiej która i rzuca i broni, a nie tylko jedno z tych.

 

Brak trochę szerszej ławki. Przydałoby się jeszcze jakieś mięcho pod kosz.

 

Boozer jest lepszy niż to co mieliśmy w zeszłym sezonie, nie został przepłacony i ogólnie na plus, choć jakichś rewelacji się nie spodziewam. Z Noah powinni się uzupełniac.

 

Myślę, że jesteśmy jedynie o krok (jeden transfer) od stania się drużyną z TOP 5 ligi obok Lakers, Celtics, Magic i Heat.

 

Mamy ten plus, że nasz skład jest młody, więc możemy jeszcze ten rok poczekać na taki ruch i zacząć na serię walkę o mistrzostwo, ale GM nie może przespać tej drużyny którą mamy, bo kompletna to ona nie jest.

 

Pólfinał konferencji to plan jaki mamy do zrealizowania. Przy pomyślnych wiatrach, czyli gorszej formie i/lub kontuzjach u graczy którejś z ekip trójki wschodu mamy szanse na finał konferencji nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak brakuje cholernie typowej dwójki ale tak jak napisałem wcześniej to powinno wyjść w trakcie sezonu. Jedyne mięso transferowe jakie teraz mamy to jj+kasa+pick. Za dużo z tego nie wyciągniemy, jeśli będą problemy na SG, ale można uderzać do drużyn które chcą uniknąć luxury tax, albo do takich którzy mają sporo talentu na obwodzie. Jasne że allstar=zupełne uzupełnienie składu, ale po prostu nie mamy co za nich dać, ale poza tym czy Danny Granger czy OJ Mayo jest do wyciągnięcia :roll: ?? Chyba chodzi Ci o takich graczy.

Schodząc szczebel niżej czyli do takich prospectów: perfekcyjny byłby Eric Gordon, może Rudy Fernandez, czy Brandon Rush, ale Eric po tym co wyprawiał w Turcji jest raczej nie do wyciągnięcia, a szczególnie nie do wyciągnięcia przez Bulls, z Rudym myślę że sprawa transferu wróci, na razie powiedział że jest podekscytowany nadchodzącym sezonem i chce walczyć o miejsce w składzie. Indiana myślę że chętnie wymieniłaby się za Rusha ale tylko gdyby drugi zespół dawał dobrego podkoszowego (od nas Taj, czyli odpada).

Dalej, zawodnicy którzy mają doświadczenie i spokojnie mogą grać w s5. Takie typy pod Bulls to gracze w deseń: Shane Battier, czyli typowy obrońca z dobrą trójką, czyli to czego nam trzeba, Houston ma problemy z luxury tax i jeśli zeszliby z kontraktu Shane'a mieliby 'spokój', ale gdzie jj i pick za jednego z najlepszych obrońców, nie ma szans.

Dudley, któremu już powiedziano że nie może liczyć na przedłużenie wydaje się być do wzięcia, do tego JJ znośnie mógłby pasować suns, bo w rng prędzej się odnajdzie niż w poukładanej koszykówce. Problem jest taki że dudley to sf. To samo Martel Webster, broni i rzuca, ale tez gra na 3. Anthony Parker byłby chyba jeszcze bardziej perfekcyjny niż Gordon, bo rzuca i umie rozegrać, do tego w clevland Mo Williams powinien być dwójką bo jest Session, Gibson też ma dostać 'poważniejszą rolę', Parker byłby świetny. I na koniec, ktoś kto nie grał już trochę ale gdy grał był w czołówce tego co robił. M. Redd, w Bucks nie ma dla niego miejsca, i raczej zostanie wykupiony.

I teraz chyba można to powiedzieć, były za duże oczekiwania na pozycję numer 2, i nie podpisanie T-maca może okazać się błędem.

 

Najgorzej będzie w końcówkach, kim grać, Brew czy Korver. Pytanie jest czy łatwiej trenerowi będzie ustawić Korvera w obronie czy Brewera w ataku. Ja uważam że to pierwsze będzie łatwiejsze dla Toma, i chyba to właśnie Korver powinien być w trudnych sytuacjach na boisku, bo on daje spacing, a brewer absolutnie nie. W obronie będzie problem, ale TT powinien coś wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kogoś takiego nie ma szans, a oddawanie dwóch/trzech rolersów (korver,taj,brew)+ picki za jednego playera nie ma sensu, bo jasne, pierwsza piątka mega, ale ławka najgorsza w lidze. Dla nas przebudowa się już skończyła, teraz trzeba wychwytywać okazję, czyli np dyskutować z drużynami które maja problem z kasą, albo wymieniać się za gościa który będzie nie zadowolony/będzie mało grał, coś takiego jak brewer z utah do memphis za pick, dudley, parker, oni mogą być w takiej sytuacji. Dochodzi jeszcze MLE, ale to za rok. I to będą jedyne pola do ewentualnego manewru dla paxsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc taką wymianę jak napisałem, to nie mamy wcale najgorszej ławki. A popatrz na Heat. Mają mega S5, a ławka taka sobie i się ich wszyscy boją;)

ja wiem że pick w drafcie to na obecne czasy gdzie mozna wyciagnac prospecta to duzo, ale gdybysmy chcieli sie wymieniac za jakiegos top sg powiedzmy ten richardson (na przyklad) to suns nie beda chcieli za niego tylko picku, jj i korvera ale takze taja i brewa. A wtedy na obwodzie z lawki wchodzi bogasn i watson a pod koszem asik 8) , to nie jest dobra lawka. Mamy w miare rowna osemke, cholernie przydalby sie uniwersalny sg, ale nie wiem czy tu trzeba allstara/top sg, poprostu anthony parker czy shane battier tu doskonale zalatwialby nasz problem. Skład można dobudowac jeszcze, nie zajebiscie,ale:

-wczoraj mielismy workuot z ime udoką, wiem wiem, stary i wypalopny, ale bardzo dobry obronca i rzucic umie, nie swietnie, ale stanowi jakies tam zagrozenie z dystansu, kurde, fajnie by bylo go sciagnac na camp, ale jesli byl trening i nie ma zadych info o podpisaniu, to raczej chyba do nas nie trafi. (i k****, nie ze sie nim jaram i ze uwazam ze bedzie s5 30 min na mecz, tylko uwazam go za niezle uzupelnienie na kilka miniut w meczu).

-dziwne ze Tom nie chce Erica Dampiera, szkoda, bo u nas pod koszem pogralby chwile i robilby za szafe na shaqa i howarda.

 

i

kiedy bulls ma ten media day ?

 

co do Heat.

To bedzie wygladac tak ze teoretycznie s5 to chalmers-wade-james-bosh-anthony ale najwiecej beda grac wade-miller-james-haslem-bosh. A co do lawki, maja jedna z lepszych+najdluzszych w lidze. Indywidualnie gdyby porownywac z innymi lawkiami nie wypadaj swietnie, ale pod system ktorym beda grali to naprawde dobra lawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam typuje Bulls na nr 1 na wschodzie, mam nadzieję ze się nie rozczaruję po Thibo, jak dla mnie to koleś ma zadatki na bycie super trenerem, spoko ekipa złożona nie obijali się musi być dobrze :wink:

Ronnie Brewer

Na pierwszy rzut oka jego +50% z gry robi wrazenie, ale ronnie w pozycyjnym ataku to będzie mega dziura, naprawde rzutowo nie potrafi nic, rzuca tragicznie, i pod względem skuteczności i techniki, ale jest zabojca w kontrach, doskonalym finiszerem, w ataku pozycyjnym jego zadaniem będzie uciekac za plecami obroncy i konczyc wsadem/layupem.

Troche boje się jak będzie wyglądała gra w ataku, gdy przeciwnik nie będzie pozawalał się skontrowac i trzeba będzie grac na polowce, brewer w ataku niewiele potrafi ale w obronie to inna bajka, u Toma ma być takim lepszym Tonnym Allenem, zadaniowiec w obronie na najlepszych z obwodu przeciwnika, bo ronnie bronic umie, szczególnie on ball, a ogolnie defensywnie mysle ze Tom wykorzysta go maxymalnie, i nie chce mieć tu super optymizmu elwariato ale mysle ze ronnie stanie się jednym z lepszych obrońców na SG w lidze. Do tego brew jest wysoki, ma ponad 2 metry, grajac na sg będzie robil zamieszanie.

Brew to jest idealna zapchaj dziura bo jest bardzo dobry w wielu elementach gry( małoosób wie że świetnie podawać/ nawet rozgrywać potrafi), i z ławki może serio zrobić super robotę ale starterem powinien być KK, tylko mu porobić zasłon trochę i musi być dobrze chłopak po przygodzie w Jazz obronę ma solidna, co prawda praca na nogach dalej nie najlepsza ale wiadomo ze chłopak stoperem na Wadeów itp nigdy nie będzie więc nie ma co się bardzo czepiać, podaje świetnie, a zbiera nie waham się tego słowa użyć rewelacyjnie, musi swoją szansę dostać w 5.

w Utah był, bo tam obok derona który jest playmakerem nie było/nie ma pewniej opcji poza boozem, dawał dupy, tak, ale w PO booz będzie może i nawet 4 opcja za rosem joakinem (seria z clev i bostonem) i dengiem (zawsze równe PO).

Tutaj to jednak trochę pojechałeś, na obecną chwilę to ja daje Booza jako najpewniejsza opcję drużyny i zapewne jak Chicago ładnie pograją w rs to się mogą niemile zawieść w play offach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

el, ja nie wiem co ty bierzesz ale ja tez to chce.

Ja tam typuje Bulls na nr 1 na wschodzie, mam nadzieję ze się nie rozczaruję po Thibo, jak dla mnie to koleś ma zadatki na bycie super trenerem, spoko ekipa złożona nie obijali się musi być dobrze

czyli w pierwszym sezonie calkiem nowa druzyna ma zrobic najlepszy bilans na wschodzie?

Ja bym powiedzial ze jesli po rs bedziemy mieli 4 seed to bedzie super, 3 seed to wogole kosmos bo fajnie potem drabinka sie uklada w PO, ale nie 1. bez jaj ;p.

 

Ja moge sie tylko kierowac drtg korvera (ktore nie jest tragiczne, nawet dobre) bo utah nie ogladam, ale kazdy kto pisze cos o korverze dodaje zaraz 'slaby obronca' , jasne ze nie bedzie poylany na tych najlepszych ale w razie s5 z korverem mamy dziure w obronie, ale tak jak pisalem, latwiej bedzie Tomowi zniwelowac braki korvera niz brewera, i tez uwazam ze powinien byc startującą dwojka.

 

A co do boozera i jego roli to tez pisalem juz.

W bulls wszyscy skorzystaja z jego obecnosci, w rs bedzie lepiej niz w PO, ale tam zas tak jak pisalem nie bedzie pierwsza opcja, bo deron u was jest playmakerem, rose tez u nas bedzie ale jednak w PO bedzie tym pierwszym od zdobywania punktow, za nim Noah, i deng, a boozer ma poprostu robic to co ma robic, zaslony, postup.

 

A co do startujacej dwojki.

Ime Udoka odpada.

KC Johnson donosi (http://twitter.com/KCJHoop/status/25703937466) ze bulls na camp dopodpisywali:

kyle weavera: nie chce tu wysuwać zbyt pochopnych wnioskow ale jesli sprawdzi sie na obozie, to czemu on ma nie startowac ;] . Tak serio, zajebsista obrona, 6-7 :shock: na sg zrobilby szok takiemu benowi gordonowi czy arenasowi :D . Rzutowo bez rewelacji ale ma dobra trojke, nie to co korver ale jest naprawde ok.

na 36 min trafia prawie 2 na mecz, do tego steal, block, slabo ze skuutecznoscia (w poprzednim sezonie) ale on by robil za shootera, mlody, proscpect, ... obrona cyferkowo robi wrazenie.

Lucas to juz pisalem. Scal no coment. Richard staly bywalec. Z powella to taki wlasnie kyle weaver, wysoki, atletyczny, ale skrzydlowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszalałeś Mycek! Widać, że masz pasję do tego sportu, zwłaszcza w wydaniu Chicago :D

 

Brakuje dwójki, tu sprawa jest jasna. Liczyłem, że może jednak uda się z Fernandezem.

Co do wymian nie wypuszczałbym Gibsona w żadnym wypadku, temat Joahima odpada całkowicie. Deng nie ma tego zdrowia, doświadczenia i chyba jednak charakteru (pewność siebie), nie jest też killerem w typie Carmelo, ale oddawanie go w pakiecie z Noah, czy Gibsonem (plus reszta oferty) za jednego gracza byłoby błędem. Sprawa wyjaśni się z końcem tego/początkiem następnego roku, bo do tego momentu będziemy mieli obraz - na co stać ten zespół.

Jeżeli wypali bardzo dobra, zbilansowana defensywa (są na to szanse) to może być dobrze. Potem pozostaje poprawa jakości ataku. Tutaj zawsze jest to bardziej czasochłonne a biorąc pod uwagę jaki "rodowód" ma our new coach, sprawa się nam może przedłużyć. :)

 

Ciekaw też jestem Boozera. Czy będzie mu się chciało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge sie tylko kierowac drtg korvera (ktore nie jest tragiczne, nawet dobre) bo utah nie ogladam, ale kazdy kto pisze cos o korverze dodaje zaraz 'slaby obronca' , jasne ze nie bedzie poylany na tych najlepszych ale w razie s5 z korverem mamy dziure w obronie, ale tak jak pisalem, latwiej bedzie Tomowi zniwelowac braki korvera niz brewera, i tez uwazam ze powinien byc startującą dwojka.

KK nie jest teraz słaby w obronie, walczy ma szybkie ręce, ja napisałem ze nie jest i nie będzie wybitnym/bdobrym obrońca, ale spoko jest solidny, patrząc na NBA teraz to i tak sporo więcej niż ma większość drużyn, vide budowanie ekip w oparciu o gości co na defie się wogóle nie znają i ten aspekt gry równo olewają.

 

Najpierw trzeba dać szansę KK i dopiero potem gadać o ewentualnej dziurze na 2 bo jak dla mnie na tu i teraz takowej nie ma.

 

C-Noah Pf-Booz SF-Deng SG-KK PG-Rose jak dla mnie to znaczy że będzie walka o top seed, czyli coś z pogranicza 1-3, już tam takie dokładne prognozy sobie darujmy bo to nie ma sensu, czołówka jest jedna i Bulls mają skład żeby się w niej znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

capricornxxx

ale powiedz czemu nie, tutaj nie chodzi aby grał po niewiadomo ile ale żeby korver i brew byli w miare caly czas na boisku razem- jako zmiennicy. Wiem ze nie mozna przewidziec rotacji, ale to moze wygladac tak ze startuje na 2/3 deng i ktos jeszcze a na zmiane za nich wchodzi korver i brew. Weaver czy tez bogans starotowali juz w swoich poprzednich druzynach ( weaver w okc 19 razy, bogans 49 w poprzednim sezonie). Wydaje mi sie ze powinno byc tak jak w SAS, to co robi popovich, nie wystawia manu czy kogo tam chcesz tylko jakiegos pionka, zeby przy pierwszej zejsciu podstawowych zawodnikow nie bylo takiej roznicy pomiedzy pierwszym skladem a lawka. Weaver jest zajebiscie dlugi i ma super obrone (1,5 stl 1,5 blk na 36 min) do tego nie jest noga za 3, na te kilka minut w meczu moze byc. Ja to bym tak zrobil, pozatym, zeby nie bylo jakis hmm 'rywalizacji' kto jest lepszy KK czy brew, wiec obaj wchodza z lawki (bo sa do tego stworzeni).

Co do Boozera i 'czy mu sie bedzie chcialo' to chyba bedzie, bo nie po to wypierdolil ze walczy o muistrzostwo zeby odpuszczac.

 

Co do KK, ja juz mowilem Ci el ze nie ogladam utah, ale jesli mowisz ze nie jest tak zle, a nawet dobrze to mnie przekonales.

 

No i moza juz podac oficjalny skald na camp (o ile KC mial racje i waver/richard zostali zaproszeni, a chyba zostali):

Derrick Rose (191)

CJ Watson (188)

John Lucas (180)

------------------

Ronnie Brewer (203)

Kyle Korver (206)

Kyle Weaver (202)

------------------

Luol Deng (207)

James Johnson (206)

Keith Bogans (200)

Roger Powell (201)

------------------

Carlos Boozer (212)

Taj Gibson (212)

Brian Scalabrinie (212)

------------------

Joakim Noah (213)

Kurt Thomas (210)

Omer Asik (213)*

Chris Richard (210)**

 

*że w koszykowke gra sie w butach to podalem w butach :]

**wzrost bralem z DX, cos tam chyba pojebane maja bo booz ma 212? a bogasn 200 ?

nie wiem, ja tylko przyblizylem tu dane :)

Tak czy siak przynajmniej na razie mamy chyba najwyzszy sklad w lidze szczegolnie na pozycjach 2/3.

 

I, wiem ze deklaracja derricka o rzutach za 3 jest fajna, ale czytam sobie ze TAJ MA RZUCAC ZA 3 ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.