Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

nie rozumiesz, że dobrze jest spróbować zrozumieć co ktoś chciał przekazać, zamiast czepiać się każdego zwrotu.

do zastanowienia też jest, jaką wartość ma ocenianie osoby przez to, co powiedziała 14 lat temu oraz dlaczego akurat teraz taka wypowiedź została nagle wyciągnięta z kapelusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lorak napisał(a):

nie rozumiesz, że dobrze jest spróbować zrozumieć co ktoś chciał przekazać, zamiast czepiać się każdego zwrotu.

do zastanowienia też jest, jaką wartość ma ocenianie osoby przez to, co powiedziała 14 lat temu oraz dlaczego akurat teraz taka wypowiedź została nagle wyciągnięta z kapelusza.

Czemu Trumpowi są wyciągane sprawy z 2011?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudrowanie trupa. Nie ważne jak bardzo próbują go wybielić w tych wywiadach, to i tak kalendarza nie oszukają ,zawsze będzie widać ,że fizycznie i mentalnie  jest 80-letnim stetryczałym starcem, w dodatku z przewlekłą otyłością .Nie ma c***a żeby dał radę w debacie przeciwko bystrej wyszczekanej babce w swoim prime. Przez cały długi Labor Day weekend zajął się przepychankami z Armią wokół incydentu na cmentarzu Arlington, a w tym czasie Kamala obskoczyła  Michigan, Wisconsin i Pensylwanię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mayor napisał(a):

Pudrowanie trupa. Nie ważne jak bardzo próbują go wybielić w tych wywiadach, to i tak kalendarza nie oszukają ,zawsze będzie widać ,że fizycznie i mentalnie  jest 80-letnim stetryczałym starcem, w dodatku z przewlekłą otyłością .Nie ma c***a żeby dał radę w debacie przeciwko bystrej wyszczekanej babce w swoim prime. Przez cały długi Labor Day weekend zajął się przepychankami z Armią wokół incydentu na cmentarzu Arlington, a w tym czasie Kamala obskoczyła  Michigan, Wisconsin i Pensylwanię .

Czyli okazało się, że Trump udziela wyreżyserowanych wywiadów, Kamala wcale się nie chowa. Kto by pomyślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Szabla napisał(a):

A tak z ciekawości, jakie to miał wcześniejsze wypowiedzi, że się z nim kompletnie nie zgadzałeś?

Dużo widziałem z Twittera jego komentarzy na różne kwestie światopoglądowe jak mi gdzieś wyskakiwały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2024 o 14:32, ignazz napisał(a):

my zawsze Czechów lubiliśmy a oni nas wcale

Mój sąsiad robił z nimi interesy. Najbardziej wkurwiało ich, że wg nas oni powinni potrafić gadać lub chociaż rozumieć wszystko po polsku jak tam zajedziemy, a my ich języka nie musimy rozumieć (a nawet wyśmiewamy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2024 o 14:32, ignazz napisał(a):

To zawsze dla mnie fenomen jak my zawsze Czechów lubiliśmy a oni nas wcale. Można mieć gdzieś kosę i wzajemną niechęć ale tu jest wyjątkowo. 

Co dobre dosyć długo istniało przeświadczenie że oni nas też lubią 

Pamiętam jak dziś wypady do Pragi i bardzo otwarte akcentowanie naszej sympatii do nich - od kelnera do blondynki Czeszki - po czym szczególnie u tych pierwszych widoczna była niechęć i opryskliwosc. 

Może jakaś tam część ludzi w Pradze ma złe doświadczenia z polskimi turystami. ;]

Na tej samej zasadzie w takim Krakowie pewnie nie przepadają za Angolami. 

Mariusz Szczygieł mocno siedzi w tematyce czeskiej i on jakiejś wielkiej niechęci Czechów do Polaków nie zauważył. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest normalny i się normalnie zachowuje w Czechach czyli np. nie dziwi się że w hospodzie przynoszą mu piwo bez wcześniejszego zamówienia go co jest dla nich normą to nie zauważyłem niechęci Czechów do nas a byłem parokrotnie :D

Na pewno najbardziej wkurwia ich to że Polacy są często głośni, nie dziwię się bo mnie też do wkurwia.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam też było grane że tip był doliczany do rachunku a kelnerzy często byli opryskliwi i sam myślałem że absolutnie im się nie należy. Poza na bank alkoholowymi kwestiami tamtą sprawa też mogła być jakimś zarzewiem konfliktu. Dodatkowo politycy zawsze szukają wymówek i celu do ataku. Polska po Zaolziu była pewnie wygodnym celem. Ale główny powód to moczymordy zapewne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei Morawianie nas lubią i wręcz chcieliby należeć do polski. A przynajmniej chwile pracowałem z jednym prawdziwym Morawianinem z dziada pradziada i taki pogląd mi przedstawił. I gadał też jakąś gwarą bliższą naszemu językowi. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.